Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Υπάρχει αποτέλεσμα;
Πρωτος νικητης ο Πολωνος wlodarczyk με 197. Δευτερος ο Κυπριος Μηλτιαδους με 194 που ηταν και στοχοθέτης του αγώνα ( Την πρώτη ημέρα έκανε το απόλυτο 100/100....). Τρίτος και πρώτος Ελληνας ο Ψυλλάκης με 188. Πρόκειται για πολύ μεγάλα σκόρ που λίγοι σκοπευτές κατάφεραν και άλλοι πολύ καλοί σκοπευτές δεν κατάφεραν να κάνουν μεγάλα σκόρ. Σε αυτό υποθέτω συνετέλεσαν και οι συνδυασμοί πιάτων αλλά και η ζέστη. Δεν ξέρω αν είχε αέρα που τυχόν επηρέασε τις τροχιές. Ας μας πούν λεπτομέρειες και οι φίλοι του φόρουμ που κατέβηκαν στον αγώνα.
 

Attachments

  • Screenshot_20200705-174820_Chrome.jpg
    Screenshot_20200705-174820_Chrome.jpg
    159 KB · Προβολές: 34
  • Screenshot_20200705-174825_Chrome.jpg
    Screenshot_20200705-174825_Chrome.jpg
    153,1 KB · Προβολές: 32
Last edited:
Πρωτος νικητης ο Πολωνος wlodarczyk με 197. Δευτερος ο Κυπριος Μηλτιαδους με 194 που ηταν και στοχοθέτης του αγώνα ( Την πρώτη ημέρα έκανε το απόλυτο 100/100....). Τρίτος και πρώτος Ελληνας ο Ψυλλάκης με 188. Πρόκειται για πολύ μεγάλα σκόρ που λίγοι σκοπευτές κατάφεραν και άλλοι πολύ καλοί σκοπευτές δεν κατάφεραν να κάνουν μεγάλα σκόρ. Σε αυτό υποθέτω συνετέλεσαν και οι συνδυασμοί πιάτων αλλά και η ζέστη. Δεν ξέρω αν είχε αέρα που τυχόν επηρέασε τις τροχιές. Ας μας πούν λεπτομέρειες και οι φίλοι του φόρουμ που κατέβηκαν στον αγώνα.
Ο Ψυλλάκης το εργαλείο όταν ζοριζετε ρίχνει σάν ρομπότ.πολλα συνχαρητηρια.
 
http://www.multipullsoft.it/live/showMatch?matchs=3ZBNV338.27.107&live=False#

Αφού δεν γράφουν οι νικητές σήμερα, άς γράψω εγώ που έκανα το χειρότερο αποτέλεσμα για εμένα φέτος.
Ωραίος αγώνας με ωραία σχήματα και τροχιές.
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους 3 πρώτους (Γεράσιμο,Γιώργο και Φάνη) και πάντα τέτοια!
Συγχαρητήρια στον ΜΑΤΑΡΈΖΕ μας που έκλεισε με 90! πιάτα μόλις στον 3ο του? αγώνα. Ανετος.
Ο Γεράσιμος έκανε "παλιανθρωπιά" .sarcastic.σήμερα γιατί έπαιξε με (magnum)φυσίγγια (28άρια).yel..
Ο Αποστολίδης έχασε 2 μονά Α και δεν τον βλέπω να κοιμηθεί σήμερα.:)
Ο Φάνης πούλησε και αυτός 2 πιάτα σίγουρα.:)
Εγώ το έκανα "ακόντιο" αλλά πέρασα καλά χθες το βράδυ.beersarcastic.
Γενικά ήταν πολύ ωραίος αγώνας όπως πάντα!!
 
http://www.multipullsoft.it/live/showMatch?matchs=3ZBNV338.27.107&live=False#

Αφού δεν γράφουν οι νικητές σήμερα, άς γράψω εγώ που έκανα το χειρότερο αποτέλεσμα για εμένα φέτος.
Ωραίος αγώνας με ωραία σχήματα και τροχιές.
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους 3 πρώτους (Γεράσιμο,Γιώργο και Φάνη) και πάντα τέτοια!
Συγχαρητήρια στον ΜΑΤΑΡΈΖΕ μας που έκλεισε με 90! πιάτα μόλις στον 3ο του? αγώνα. Ανετος.
Ο Γεράσιμος έκανε "παλιανθρωπιά" .sarcastic.σήμερα γιατί έπαιξε με (magnum)φυσίγγια (28άρια).yel..
Ο Αποστολίδης έχασε 2 μονά Α και δεν τον βλέπω να κοιμηθεί σήμερα.:)
Ο Φάνης πούλησε και αυτός 2 πιάτα σίγουρα.:)
Εγώ το έκανα "ακόντιο" αλλά πέρασα καλά χθες το βράδυ.beersarcastic.
Γενικά ήταν πολύ ωραίος αγώνας όπως πάντα!!
Ο Γεράσιμος έπαιζε με 24αρια, όπως πάντα;)
 
Πολύ ωραίος αγώνας με πολλές συμμετοχές για την εποχή. Συγχαρητήρια στον "τούφεκο" Γεράσιμο για την πρωτιά αλλά και στους υπολοίπους συμμετέχοντες του φόρουμ και μη. Μπόλικη ποικιλία σε τροχιές όπως πάντα και με τουλάχιστον δυο απαιτητικά πιάτα σε κάθε γήπεδο και κάποιους δύσκολους ντουμπλέδες. @chevy z71 με 1600 σκάγια στο ίδιο πιάτο και δυο ζερό όχι απλά δεν κοιμάσαι το βράδυ αλλά δημιουργούνται και οι επικίνδυνες προϋποθέσεις να την πληρώσει κανένα όπλο ή δε ξέρω τι άλλο :D ... @george s k στο επόμενο ραντεβού σε περιμένω με τη Γερμανίδα :p
 
re 1.JPG
re 2.JPG
re 3.JPG

θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηρισθεί ο αγώνας του HL .
1η θέση ο Jerry
2Η θέση ο caesar.......

Αν σκεφτείς ότι ο Ψυλλάκης ήλθε 4ος με 93 πιάτα καταλαβαίνεις πόσο δύναμη είναι Jerry και Caesar
Τι μπορείς να πεις για αυτά τα δύο παιδιά. Τα αποτελέσματα που φέρνουν συνεχώς είναι οι αποδείξεις ότι είναι στους κορυφαίους σκοπευτές στην Ελλάδα.
Μπράβο και στους δύο και να συνεχίσουν έτσι να μας κάνουν υπερήφανους.
Εγώ επιτέλους "κατάφερα" και δεν "πούλησα" πούλα. Και έκανα 90 πιάτα και τρίτη θέση στους senior και έκτη γενικής . Δεδομένων των συνθηκών ( απειρία αγωνιστική ) μιά χαρά θα έλεγα.
Ο chevy ( Άρης ) το έκανε ακόντιο γιατί την προηγούμενη το βράδυ έπινε μπύρες μέχρι τις δύο το πρωί. Που πας ρε Καραμήτρο ......... και θες να κάνεις και πιατάκια...............
Κάποια στιγμή μου λέει ο ALTAIR ...... άμα ήταν να κάνουμε μεροκάματο θα βγαίναμε στην απεργία να ζητήσουμε ανθυγιεινά λόγω ζέστης , εδώ πληρώνουμε κιόλας ................. :p :p :p

οι πρώτοι .................

20200802_155259.jpg

και η αφεντομουτσουνάρα μου στην τρίτη θέση στους senior ..............χεχεχεχε

me 3 senior.jpg

λοιπόν να πω και στον φίλο μου τον Γιώργο ( caesar ) μπας και παρηγορηθεί ......... μπροστά μου ο Ψυλλάκης έριξε μία ολόκληρη πούλα σε αυτό το Α για να το καταλάβει και τελικά δεν το κατάφερε και στο τέλος είπε ...............
ρε τον μαλ....κα , τι πιάτα έφτιαξα...........:p:p:p

και ναι την επόμενη θα έλθω με την Κική (f3) και τρέμετε όλοι ...............χεχεχεχεχε........
 
Last edited:
View attachment 14872
View attachment 14873
View attachment 14874

θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηρισθεί ο αγώνας του HL .
1η θέση ο Jerry
2Η θέση ο caesar.......

Αν σκεφτείς ότι ο Ψυλλάκης ήλθε 4ος με 93 πιάτα καταλαβαίνεις πόσο δύναμη είναι Jerry και Caesar
Τι μπορείς να πεις για αυτά τα δύο παιδιά. Τα αποτελέσματα που φέρνουν συνεχώς είναι οι αποδείξεις ότι είναι στους κορυφαίους σκοπευτές στην Ελλάδα.
Μπράβο και στους δύο και να συνεχίσουν έτσι να μας κάνουν υπερήφανους.
Εγώ επιτέλους "κατάφερα" και δεν "πούλησα" πούλα. Και έκανα 90 πιάτα και τρίτη θέση στους senior και έκτη γενικής . Δεδομένων των συνθηκών ( απειρία αγωνιστική ) μιά χαρά θα έλεγα.
Ο chevy ( Άρης ) το έκανε ακόντιο γιατί την προηγούμενη το βράδυ έπινε μπύρες μέχρι τις δύο το πρωί. Που πας ρε Καραμήτρο ......... και θες να κάνεις και πιατάκια...............
Κάποια στιγμή μου λέει ο ALTAIR ...... άμα ήταν να κάνουμε μεροκάματο θα βγαίναμε στην απεργία να ζητήσουμε ανθυγιεινά λόγω ζέστης , εδώ πληρώνουμε κιόλας ................. :p :p :p

οι πρώτοι .................

View attachment 14875

και η αφεντομουτσουνάρα μου στην τρίτη θέση στους senior ..............χεχεχεχε

View attachment 14876

λοιπόν να πω και στον φίλο μου τον Γιώργο ( caesar ) μπας και παρηγορηθεί ......... μπροστά μου ο Ψυλλάκης έριξε μία ολόκληρη πούλα σε αυτό το Α για να το καταλάβει και τελικά δεν το κατάφερε και στο τέλος είπε ...............
ρε τον μαλ....κα , τι πιάτα έφτιαξα...........:p:p:p

και ναι την επόμενη θα έλθω με την Κική (f3) και τρέμετε όλοι ...............χεχεχεχεχε........
Ωραία ανταπόκριση Γιώργο, ευχαριστούμε!!!!
Μπραβο σε όλους για την συμμετοχή και για τις επιδόσεις, σε δυσκολο τεραιν και με δύσκολες συνθήκες.
Αλλα όταν ειναι για τσιχλες, οι φιλοι μας εδω, να μας λέτε 2-3 μέρες νωρίτερα που θα πηγαίνετε, για να αλλάζουμε νομό .sarcastic.
 
Μας
View attachment 14872
View attachment 14873
View attachment 14874

θα μπορούσε κάλλιστα να χαρακτηρισθεί ο αγώνας του HL .
1η θέση ο Jerry
2Η θέση ο caesar.......

Αν σκεφτείς ότι ο Ψυλλάκης ήλθε 4ος με 93 πιάτα καταλαβαίνεις πόσο δύναμη είναι Jerry και Caesar
Τι μπορείς να πεις για αυτά τα δύο παιδιά. Τα αποτελέσματα που φέρνουν συνεχώς είναι οι αποδείξεις ότι είναι στους κορυφαίους σκοπευτές στην Ελλάδα.
Μπράβο και στους δύο και να συνεχίσουν έτσι να μας κάνουν υπερήφανους.
Εγώ επιτέλους "κατάφερα" και δεν "πούλησα" πούλα. Και έκανα 90 πιάτα και τρίτη θέση στους senior και έκτη γενικής . Δεδομένων των συνθηκών ( απειρία αγωνιστική ) μιά χαρά θα έλεγα.
Ο chevy ( Άρης ) το έκανε ακόντιο γιατί την προηγούμενη το βράδυ έπινε μπύρες μέχρι τις δύο το πρωί. Που πας ρε Καραμήτρο ......... και θες να κάνεις και πιατάκια...............
Κάποια στιγμή μου λέει ο ALTAIR ...... άμα ήταν να κάνουμε μεροκάματο θα βγαίναμε στην απεργία να ζητήσουμε ανθυγιεινά λόγω ζέστης , εδώ πληρώνουμε κιόλας ................. :p :p :p

οι πρώτοι .................

View attachment 14875

και η αφεντομουτσουνάρα μου στην τρίτη θέση στους senior ..............χεχεχεχε

View attachment 14876

λοιπόν να πω και στον φίλο μου τον Γιώργο ( caesar ) μπας και παρηγορηθεί ......... μπροστά μου ο Ψυλλάκης έριξε μία ολόκληρη πούλα σε αυτό το Α για να το καταλάβει και τελικά δεν το κατάφερε και στο τέλος είπε ...............
ρε τον μαλ....κα , τι πιάτα έφτιαξα...........:p:p:p

και ναι την επόμενη θα έλθω με την Κική (f3) και τρέμετε όλοι ...............χεχεχεχεχε........
Άντονυ Ματαρεζε μας το έπαιζες δυσκολος με τους αγώνες, κ τωρα τα πας μαρουλι , συγχαρητήρια κ παλι κ σε εσένα κ σε όλα τα παιδια , μόνο οι σκοπευτές ξέρουν ποσες θυσίες χρειάζονται κ ποσες στερήσεις σε πολλα , για να ανέβει κάποιος σε τέτοια επίπεδα
 
@george s k Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για αυτές τις λέξεις που έγραψες.. Με τιμάνε πολύ όμως.. Συγχαρητήρια και σε σένα για την επίδοση σου και πίστεψε με για τέτοιο αγώνα και με τέτοιες συνθήκες τα 90 πιάτα είναι πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα.. Και πάλι σε ευχαριστώ!

Υ.Γ: @Caesar μωρη μουσιτσα τωρα κατάλαβα ότι εισαι εσυ!! Δεν σε είχα πάρει χαμπάρι.. Συγχαρητήρια και από δω! ♥

Υ.Γ2: Σας ευχαριστω όλους για τα συγχαρητήρια!
 
Last edited:
Συγχαρητήρια σε όλους για τις επιτυχίες σας. Να ρωτήσω κάτι, στον πίνακα κατάταξης που έβαλε ο Γιώργος, τι σημαίνει ο αριθμός δίπλα ακριβώς στο όνομα του σκοπευτή; Αυτός που αναφέρεται ως Bib εννοώ. Επίσης οι δύο τελευταίες στήλες, τι μας δείχνουν;
 
Συγχαρητήρια σε όλους για τις επιτυχίες σας. Να ρωτήσω κάτι, στον πίνακα κατάταξης που έβαλε ο Γιώργος, τι σημαίνει ο αριθμός δίπλα ακριβώς στο όνομα του σκοπευτή; Αυτός που αναφέρεται ως Bib εννοώ. Επίσης οι δύο τελευταίες στήλες, τι μας δείχνουν;

Το bib number είναι το νούμερο που βάζει ο αθλητής στην πλάτη ώστε να ξέρουν οι διαιτητές ότι είναι αυτός καθώς και για να μπορεί να ακόλουθουθεί μια σειρά! Η προτελευταία στήλη είναι αν υπάρχει ισοβαθμία και παιχτεί shoot off γράφεται το αποτέλεσμα και η τελευταία νομίζω ότι είναι αν υπάρχει κάποια κίτρινη στον αγώνα..
 
Back
Top