Σκοπευτήριο Ψαχνά Ευβοίας

Αρχικά πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του φόρουμ που συμμετείχαν και ειδικά σε αυτούς που πρώτευσαν!!! Δυστυχώς, αν και ήμουν Εύβοια το ΣΚ δεν το θυμήθηκα να περάσω μια βόλτα...
Ερώτηση: Γιατί ο Γιώργος βγήκε τρίτος με 90 και ο Πέππας δεύτερος πάλι με 90; Δεν βλέπω shoot off στον Γιώργο, εκτός αν βαρέθηκε να ρίξει;)
 
Αρχικά πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά του φόρουμ που συμμετείχαν και ειδικά σε αυτούς που πρώτευσαν!!! Δυστυχώς, αν και ήμουν Εύβοια το ΣΚ δεν το θυμήθηκα να περάσω μια βόλτα...
Ερώτηση: Γιατί ο Γιώργος βγήκε τρίτος με 90 και ο Πέππας δεύτερος πάλι με 90; Δεν βλέπω shoot off στον Γιώργο, εκτός αν βαρέθηκε να ρίξει;)
Δεν βαρέθηκα , ρίξαμε shoot off και έχασα πανυγηρικά. :confused::confused::confused:

Είχα "στεγνώσει" τον ψυχισμό μου στον αγώνα και δεν είχα καύσιμο για το shoot off , που βέβαια δεν το είχα σκεφτεί ούτε στα πιό τρελλά μου όνειρα .
Όταν έχεις να παίξεις με ανθρώπους που έχουν χρόνια και χρόνια σε αγώνες δεν σκέφτεσαι ότι μπορεί να παίξεις shoot off , απλά ελπίζεις σε μία καλή εμφάνιση.
Είχα μαζέψει το όπλο στο αυτοκίνητο , είχα αλλάξει ρούχα ( μούσκεμα στον ιδρώτα ) είχα βάλει τους διακόπτες στο off και γενικά είχα μέσα μου "τελειώσει" την ημέρα και ξαφνικά μου λένε θα παίξεις shoot off .
Ήταν εμείς στην SENIOR για δεύτερη και τρίτη θέση και τα δύο παιδιά στην Β ΜΑΝ για την πρώτη δεύτερη.
Δεν είχα καμμία διάθεση και δεν ήθελα να παίξω καθόλου .
Είχα ήδη "γεμίσει" με το σκορ και δεν με ένοιαζε η θέση.
Αλλά μου είπε ο Λεό , ρε συ παίξε μόνο και μόνο για την εμπειρία.
Και έτσι και έγινε......... και έτσι έπρεπε.
Αλλά άμα δεν έχεις "στηθεί " για αγώνα , είσαι χαμένος με το καλημέρα ...........;);););)

mind games my friend .......... mind games......
 
Δεν βαρέθηκα , ρίξαμε shoot off και έχασα πανυγηρικά. :confused::confused::confused:

Είχα "στεγνώσει" τον ψυχισμό μου στον αγώνα και δεν είχα καύσιμο για το shoot off , που βέβαια δεν το είχα σκεφτεί ούτε στα πιό τρελλά μου όνειρα .
Όταν έχεις να παίξεις με ανθρώπους που έχουν χρόνια και χρόνια σε αγώνες δεν σκέφτεσαι ότι μπορεί να παίξεις shoot off , απλά ελπίζεις σε μία καλή εμφάνιση.
Είχα μαζέψει το όπλο στο αυτοκίνητο , είχα αλλάξει ρούχα ( μούσκεμα στον ιδρώτα ) είχα βάλει τους διακόπτες στο off και γενικά είχα μέσα μου "τελειώσει" την ημέρα και ξαφνικά μου λένε θα παίξεις shoot off .
Ήταν εμείς στην SENIOR για δεύτερη και τρίτη θέση και τα δύο παιδιά στην Β ΜΑΝ για την πρώτη δεύτερη.
Δεν είχα καμμία διάθεση και δεν ήθελα να παίξω καθόλου .
Είχα ήδη "γεμίσει" με το σκορ και δεν με ένοιαζε η θέση.
Αλλά μου είπε ο Λεό , ρε συ παίξε μόνο και μόνο για την εμπειρία.
Και έτσι και έγινε......... και έτσι έπρεπε.
Αλλά άμα δεν έχεις "στηθεί " για αγώνα , είσαι χαμένος με το καλημέρα ...........;);););)

mind games my friend .......... mind games......
Τι να πώ συνάδελφε, τα συγχαρητήρια είναι λίγα!
.RESPECT.
 
@george s k Μεγάλη εμπειρία τα shoot off πάντως! Ειδικά όταν παίζεις για την πρώτη θέση σε όλο τον αγώνα.. Εκεί να δεις εμπειρία...

Jerry δεν νομίζω ότι θα βρεθώ ποτέ να παίξω shoot off για την πρώτη θέση .......... χεχεχεχε
οπότε τέτοια προπόνηση ............ δεν θα κάνω ....................... :p :p :p :p

Aλλά όντως πρέπει να είναι πολύ μεγάλο ψυχολογικό ζόρι.
Ένα πράγμα σαν να είσαι στον τελικό του champion league και να πρέπει να βαρέσεις πέναλτυ ................. :eek::eek::eek::eek:
 
Και συ εφτασες ως την πηγη, και το κλωτσησες στο τελος; :(

γιατί ρε φίλε το κλώτσησα , απλά ήπια σε λίγο μικρότερο κυπελλάκι , αυτό της 3η θέσης αντί για της 2ης ............. χεχεχεχε .
εκεί που πραγματικά το κλώτσησα ήταν στο γήπεδο 5 που έχασα 2 φορές το ίδιο πιάτο που στην προπόνηση ούτε που ασχολιόμουνα καν.
Αστο αυτό έλεγα κλείνω τα μάτια και το σπάω.
Εκεί ναι , εκεί το κλώτσησα .......................... :mad::mad::mad::mad:

Άλλα όποιον και να ρωτήσεις θα έχει να σου "κλαφτεί" για 1 ή 2 ή 3 πιάτα που τα πούλησε.
Έτσι είναι αυτό το έργο , για αυτό έχει και τόση πλάκα και τόσο ενδιαφέρον ...............;);););)
 
γιατί ρε φίλε το κλώτσησα , απλά ήπια σε λίγο μικρότερο κυπελλάκι , αυτό της 3η θέσης αντί για της 2ης ............. χεχεχεχε .
εκεί που πραγματικά το κλώτσησα ήταν στο γήπεδο 5 που έχασα 2 φορές το ίδιο πιάτο που στην προπόνηση ούτε που ασχολιόμουνα καν.
Αστο αυτό έλεγα κλείνω τα μάτια και το σπάω.
Εκεί ναι , εκεί το κλώτσησα .......................... :mad::mad::mad::mad:

Άλλα όποιον και να ρωτήσεις θα έχει να σου "κλαφτεί" για 1 ή 2 ή 3 πιάτα που τα πούλησε.
Έτσι είναι αυτό το έργο , για αυτό έχει και τόση πλάκα και τόσο ενδιαφέρον ...............;);););)
Αυτό είναι το μυστικό της νικης, ο νικητής είναι αυτός με τα λιγοτερα λάθη
 
γιατί ρε φίλε το κλώτσησα , απλά ήπια σε λίγο μικρότερο κυπελλάκι , αυτό της 3η θέσης αντί για της 2ης ............. χεχεχεχε .
εκεί που πραγματικά το κλώτσησα ήταν στο γήπεδο 5 που έχασα 2 φορές το ίδιο πιάτο που στην προπόνηση ούτε που ασχολιόμουνα καν.
Αστο αυτό έλεγα κλείνω τα μάτια και το σπάω.
Εκεί ναι , εκεί το κλώτσησα .......................... :mad::mad::mad::mad:

Άλλα όποιον και να ρωτήσεις θα έχει να σου "κλαφτεί" για 1 ή 2 ή 3 πιάτα που τα πούλησε.
Έτσι είναι αυτό το έργο , για αυτό έχει και τόση πλάκα και τόσο ενδιαφέρον ...............;);););)

Οταν λεω το κλωτσησες, καταλαβαινεις. Ηταν το εξτρα 1% της προσπαθειας ολης της μερας, ειπες οτι απλα δεν το ειχες και το ειδες ως αγγαρεια, θεμιτο και αυτο.

Αστο αυτο με το πουλημα, εχω κλαψει πιατα ετσι ουκ ολιγα, και ευελπιστω να μαστε καλα για ακομα καμποσο καιρο ωστε να συνεχισω να κλαιω τετοια "πουληματα"
 
@george s k Πρέπει μέσα στην διαχείριση του αγώνα που κάνουμε σωματικά και ψυχικά να υπάρχει και το shoot off.. Και γω στο πρώτο shoot off που είχα παίξει θυμάμαι χαρακτηριστικά είχε τελειώσει ο αγώνας και είχα πλακώσει τα σουβλάκια! Και ξαφνικά μου λένε έχεις shoot off! Καταλαβαίνεις..
 
@george s k Πρέπει μέσα στην διαχείριση του αγώνα που κάνουμε σωματικά και ψυχικά να υπάρχει και το shoot off.. Και γω στο πρώτο shoot off που είχα παίξει θυμάμαι χαρακτηριστικά είχε τελειώσει ο αγώνας και είχα πλακώσει τα σουβλάκια! Και ξαφνικά μου λένε έχεις shoot off! Καταλαβαίνεις..

bbq2bbq2bbq2

σιγά μην άφηνα τα σουβλάκια να κρυώσουν για τα πιατάκια .......................χεχεχεχε........
 
@george s k Πρέπει μέσα στην διαχείριση του αγώνα που κάνουμε σωματικά και ψυχικά να υπάρχει και το shoot off.. Και γω στο πρώτο shoot off που είχα παίξει θυμάμαι χαρακτηριστικά είχε τελειώσει ο αγώνας και είχα πλακώσει τα σουβλάκια! Και ξαφνικά μου λένε έχεις shoot off! Καταλαβαίνεις..
Συγνωμη αλλα ποιος διαιτητης διακοπτει ενα που τρωει σουβλακια;
 
νομίζω ότι υπάρχει και σχετικός κανόνας στη FITASC ακριβώς για αυτό. .yelling..yelling..yelling..yelling..yelling.

ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ δεν διακόπτεται αθλητής κατά την διάρκεια της κατανάλωσης του διάσημου ελληνικού ΣΟΥΒΛΑΚΟΣ ...........
Ματαρεζε κάνε 150 επωμισεις για ζέσταμα κ ασε τα σουβλάκια, τα τσαμπιονια κάνουν ειδικη διατροφη
 
λοιπόν τώρα που μιλάμε και για φαγητό να σας πω και αυτό.

Μετά το τέλος του αγώνα και μετά τις απονομές , οι άνθρωποι στα Ψαχνά είχαν φέρει φαγητό για όλο τον κόσμο εκεί .
Και μιλάμε για πολύ και καλό φαγητό μαζί και με ποτά ( μπύρες - coca cola - νερά ).

Μιλάμε για 100 τουλάχιστον άτομα που έφαγαν όλοι του σκασμού. Εντάξει δεν είναι κάτι που το βλέπεις κάθε ημέρα στα σκοπευτήρια.
Και στην ουσία είναι συνέχεια της όλης συμπεριφοράς των ανθρώπων του σκοπευτηρίου , η οποία συμπεριφορά σε κάνει να αισθάνεσαι ότι αν μη τι άλλο οι άνθρωποι σέβονται και εκτιμούν τους πελάτες τους.

Επί τη ευκαιρία λοιπόν να αποδώσω τα εύσημα σε όλους τους ανθρώπους στο σκοπευτήριο στα Ψαχνά και ιδίως στην ψυχή αυτού του κοσμήματος για την ελληνική σκοποβολή , στους Γιάννη Κοιλάκο και Αλέξανδρο Παντελάκη.

Κύριοι σας ευχαριστούμε.

.RESPECT..RESPECT..RESPECT.
 
λοιπόν τώρα που μιλάμε και για φαγητό να σας πω και αυτό.

Μετά το τέλος του αγώνα και μετά τις απονομές , οι άνθρωποι στα Ψαχνά είχαν φέρει φαγητό για όλο τον κόσμο εκεί .
Και μιλάμε για πολύ και καλό φαγητό μαζί και με ποτά ( μπύρες - coca cola - νερά ).

Μιλάμε για 100 τουλάχιστον άτομα που έφαγαν όλοι του σκασμού. Εντάξει δεν είναι κάτι που το βλέπεις κάθε ημέρα στα σκοπευτήρια.
Και στην ουσία είναι συνέχεια της όλης συμπεριφοράς των ανθρώπων του σκοπευτηρίου , η οποία συμπεριφορά σε κάνει να αισθάνεσαι ότι αν μη τι άλλο οι άνθρωποι σέβονται και εκτιμούν τους πελάτες τους.

Επί τη ευκαιρία λοιπόν να αποδώσω τα εύσημα σε όλους τους ανθρώπους στο σκοπευτήριο στα Ψαχνά και ιδίως στην ψυχή αυτού του κοσμήματος για την ελληνική σκοποβολή , στους Γιάννη Κοιλάκο και Αλέξανδρο Παντελάκη.

Κύριοι σας ευχαριστούμε.

.RESPECT..RESPECT..RESPECT.

Και μετά οι άλλοι αναρωτιούνται γιατί δεν μαζεύουν τα 95 άτομα των Ψαχνών..
 
Last edited:
Μόνο μπράβο έχω να πώ για τα παιδιά του σκοπευτηρίου Ψαχνών. Πολύ καλή δουλειά και φιλική αντιμετώπιση. Και στον προηγούμενο αγώνα, μετά τις απονομές μοίρασαν σε όλους σάντουιτς χυμούς νερά κλπ.
 
Back
Top