Σκοπευτήριο Χανίων

chania 24 07.JPG
chania 24 07 b.JPG

κανένα σχόλιο , κανένα τηλέφωνο σε κανένα , κανένα σχόλιο στο F/B ,
φτου φτου να μην ματιαστούν ,

και κρατάμε την ανάσα μας μέχρι αύριο .............

σιωπή και κάνουμε τον σταυρό μας .................
 
Ο Γερασιμος, οσο τον παρακολουθησα, εριξε μαγικα. Εξισου καλα βεβαια, εριξαν και αλλα παιδια, δυστυχως ο αερας δημιουργουσε καποια προβληματα, για ολους ομως.

Απολαυση να βλεπεις τον Ουγγρο να ριχνει, απολαυση να βλεπεις και τον Πολωνο που ηταν πρωτος στην καταταξη.

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους
 
Ο Γερασιμος, οσο τον παρακολουθησα, εριξε μαγικα. Εξισου καλα βεβαια, εριξαν και αλλα παιδια, δυστυχως ο αερας δημιουργουσε καποια προβληματα, για ολους ομως.

Απολαυση να βλεπεις τον Ουγγρο να ριχνει, απολαυση να βλεπεις και τον Πολωνο που ηταν πρωτος στην καταταξη.

Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους
6 ΠΡΩΤΟΙ ΒΙΚΤΩΡΑ ?
 
chania 25 07.JPG
chania 25 07 b.JPG

τα ανεβάζω και εγώ για να είναι πιό ευανάγνωστα.
Να πω την αλήθεια είχα μιά ελπίδα ότι ένας από τους 3 δικούς μας που είχαν 99/100 θα "έπιανε" καλή ημέρα και θα είχαμε έλληνα πρώτο σε GP.
ΟΚ, δεν έγινε ΑΛΛΑ................

βλέπω τα αποτελέσματα και χαμογελάω σαρδόνια................

1ος ο Πολωνός 197 , 2ος ο Ούγγρος 194 και τρίτος Ο ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 193 , και πίσω του ο Λέφκιος 192 μαζί με τον Ψυλλάκη.

Και για να έχετε μία εικόνα του ποιοί είναι οι κύριοι αυτοί , να σας πω ότι π.χ και οι τρεις τους το προηγούμενο ΣΚ ήταν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα sporting στην Ουγγαρία και το επόμενο ΣΚ μάλλον θα πανε σε αγώνα πάλι και σχεδόν κάθε ΣΚ είναι σε κάποιον αγώνα παγκόσμιας ή πανευρωπαικής εμβέλειας.
Έχουν πίσω τους τεράστια ποσά χορηγιών και στην ουσία είναι το επάγγελμά τους.
Να θυμίσω ότι ο ANDRAS είχε κάνει το 2019 στο GP στα Ψαχνά 199/200 και ότι μέχρι πέρυσι ο Λέφκιος προκαλούσε δέος σε όλους τους Έλληνες .

Και τι θέλω δλδ να πω ?

Ένα μαγικό ................ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΝ .

Ναί , το έχω σκεφτεί πολλές φορές και το αποτέλεσμα σήμερα αυτό το δείχνει ξεκάθαρα.
Το τελευταίο διάστημα υπάρχει τεράστια πρόοδος στο άθλημα και κατά την άποψή μου οφείλεται στη δημιουργία των νέων σκοπευτηρίων στον Ασπροπυργο και στα Ψαχνά .
Νέα απαιτητικά σχήματα έχουν εμφανιστεί στα γήπεδα και έχουν αναγκάσει τους σκοπευτές να ανέβουν επίπεδα.

Τι χρειάζεται τώρα ?

Μία "φωτισμένη" διοίκηση του αθλήματος για να το σπρώξει ακόμα πιό περα .
Την έχουμε ?
την επόμενη φορά που θα τους δω θα τους ρωτήσω ;););).

Τα συχγαρητήρια στον Γεράσιμο τα έχω δώσει ήδη . Αλλά και από αυτό εδώ το βήμα θα ήθελα να του ευχηθώ ανάλογη συνέχεια . Η επιτυχία του ήταν φοβερή και διερωτώμαι , τι θα γινόταν αλήθεια , αν είχε το 1/3 της βοήθειας που έχουν οι ξένοι συναθλητές του ???
Μα ένα πιάτο μόνο πίσω από τον ANDRAS ???? σαν ανέκδοτο ακούγεται.................

Και βέβαια πολλά συγχαρητήρια και στον Ψυλλάκη και στον Κατσιώτη και στον Κοιλάκο και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος .

Και σαν υστερόγραφο σας λέω αυτό , θυμηθειτε ένα όνομα , Μπεκάκος Γιώργος.
Αν όλα πάνε καλά θα δούμε σπουδαία πράγματα από αυτό το νέο παιδί που φέτος ξεκίνησε και αυτός είναι μόλις ο 3ος ή 4ος αγώνας του.
 
Last edited:
View attachment 29898
View attachment 29899

τα ανεβάζω και εγώ για να είναι πιό ευανάγνωστα.
Να πω την αλήθεια είχα μιά ελπίδα ότι ένας από τους 3 δικούς μας που είχαν 99/100 θα "έπιανε" καλή ημέρα και θα είχαμε έλληνα πρώτο σε GP.
ΟΚ, δεν έγινε ΑΛΛΑ................

βλέπω τα αποτελέσματα και χαμογελάω σαρδόνια................

1ος ο Πολωνός 197 , 2ος ο Ούγγρος 194 και τρίτος Ο ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 193 , και πίσω του ο Λέφκιος 192 μαζί με τον Ψυλλάκη.

Και για να έχετε μία εικόνα του ποιοί είναι οι κύριοι αυτοί , να σας πω ότι π.χ και οι τρεις τους το προηγούμενο ΣΚ ήταν στο παγκόσμιο πρωτάθλημα sporting στην Ουγγαρία και το επόμενο ΣΚ μάλλον θα πανε σε αγώνα πάλι και σχεδόν κάθε ΣΚ είναι σε κάποιον αγώνα παγκόσμιας ή πανευρωπαικής εμβέλειας.
Έχουν πίσω τους τεράστια ποσά χορηγιών και στην ουσία είναι το επάγγελμά τους.
Να θυμίσω ότι ο ANDRAS είχε κάνει το 2019 στο GP στα Ψαχνά 199/200 και ότι μέχρι πέρυσι ο Λέφκιος προκαλούσε δέος σε όλους τους Έλληνες .

Και τι θέλω δλδ να πω ?

Ένα μαγικό ................ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΟΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΝΙΚΗΣΟΥΝ .

Ναί , το έχω σκεφτεί πολλές φορές και το αποτέλεσμα σήμερα αυτό το δείχνει ξεκάθαρα.
Το τελευταίο διάστημα υπάρχει τεράστια πρόοδος στο άθλημα και κατά την άποψή μου οφείλεται στη δημιουργία των νέων σκοπευτηρίων στον Ασπροπυργο και στα Ψαχνά .
Νέα απαιτητικά σχήματα έχουν εμφανιστεί στα γήπεδα και έχουν αναγκάσει τους σκοπευτές να ανέβουν επίπεδα.

Τι χρειάζεται τώρα ?

Μία "φωτισμένη" διοίκηση του αθλήματος για να το σπρώξει ακόμα πιό περα .
Την έχουμε ?
την επόμενη φορά που θα τους δω θα τους ρωτήσω ;););).

Τα συχγαρητήρια στον Γεράσιμο τα έχω δώσει ήδη . Αλλά και από αυτό εδώ το βήμα θα ήθελα να του ευχηθώ ανάλογη συνέχεια . Η επιτυχία του ήταν φοβερή και διερωτώμαι , τι θα γινόταν αλήθεια , αν είχε το 1/3 της βοήθειας που έχουν οι ξένοι συναθλητές του ???
Μα ένα πιάτο μόνο πίσω από τον ANDRAS ???? σαν ανέκδοτο ακούγεται.................

Και βέβαια πολλά συγχαρητήρια και στον Ψυλλάκη και στον Κατσιώτη και στον Κοιλάκο και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος .

Και σαν υστερόγραφο σας λέω αυτό , θυμηθειτε ένα όνομα , Μπεκάκος Γιώργος.
Αν όλα πάνε καλά θα δούμε σπουδαία πράγματα από αυτό το νέο παιδί που φέτος ξεκίνησε και αυτός είναι μόλις ο 3ος ή 4ος αγώνας του.
Ώρα να αρχίσεις τα ταξιδακια λέω εγώ και θα βρούμε άλλον για το ρεπορτάζ!
 
View attachment 29898
View attachment 29899

τα ανεβάζω και εγώ για να είναι πιό ευανάγνωστα.
Να πω την αλήθεια είχα μιά ελπίδα ότι ένας από τους 3 δικούς μας που είχαν 99/100 θα "έπιανε" καλή ημέρα και θα είχαμε έλληνα πρώτο σε GP.
ΟΚ, δεν έγινε ΑΛΛΑ................

βλέπω τα αποτελέσματα και χαμογελάω σαρδόνια................

1ος ο Πολωνός 197 , 2ος ο Ούγγρος 194 και τρίτος Ο ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 193 , και πίσω του ο Λέφκιος 192 μαζί με τον Ψυλλάκη.

Και για να έχετε μία εικόνα του ποιοί είναι οι κύριοι αυτοί...
Ο 1ος είναι νο 1 στην παγκόσμια κατάταξη. Ο 2ος είναι νο 2. Ο 3ος είναι νο 325!

Και οι βαθμοί που ορίζουν την κατάταξη μαζεύονται κυρίως από συμμετοχή και λιγότερο από διακρίσεις, που σημαίνει ότι οι πάνω κύριοι είναι σε ένα αεροπλάνο και γυρνούν από αγώνα σε αγώνα ενώ οι από κάτω Δευτέρα πρωί πρέπει να πάνε στη δουλειά τους.
 
Και σαν υστερόγραφο σας λέω αυτό , θυμηθειτε ένα όνομα , Μπεκάκος Γιώργος.
Αν όλα πάνε καλά θα δούμε σπουδαία πράγματα από αυτό το νέο παιδί που φέτος ξεκίνησε και αυτός είναι μόλις ο 3ος ή 4ος αγώνας του.
τον συγκεκριμενο τον ειδα καμποσο, γιατι εριχνε στην ιδια πουλα με τον Ουγγρο. Ομολογω πως εντυπωσιαστικα, εριχνε παρα πολυ καλα
 
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά από την Κύπρο που σε κάθε μεγάλη διοργάνωση όταν γίνεται στα Χανιά μας τιμούν με την παρουσία τους χρόνια τώρα και ιδιαίτερα στον Λουκά τον ψιμολοφειτη που δεν έχει λείψει σχεδόν ποτέ
 
Back
Top