Σκοπευτήριο Χανίων

Ευρίπιδη και Γερασιμε δεν ήξερα το γεγονός με την ασφάλεια .
Πραγματικά είναι φοβερό να κρίνετε ένας ολόκληρος αγώνας για ένα πιάτο που δεν έριξες καθόλου επειδή ειχες ασφάλεια στο όπλο και ο διατητης το χρέωσε ζερο..Γερασιμε όπως σε ειδα έριχνες με απόλυτη ψυχραιμία και ηρεμία ήσουν πραγματικά ρομπότ σε όλο τον αγώνα.είναι πραγματικά κρίμα αυτό που συνέβη στο shootoff.ποσό φοβερή συγκέντρωση χρειάζεται αυτή η σκοποβολή ακόμα και στο τελευταίο δευτερόλεπτο..
Δεν θα επρεπε να δωθει επαναληψη;
Ενσταση δεν υπαρχει;
Εχω δει σε διεθνεις αγωνες να γινεται ενσταση γιατι ισως εφυγε κομματακι απο το δισκο
Εδω ο Γερασιμος δεν εριξε γιατι υπηρχε ασφαλεια
Χωρις να ξερω τους κανονισμους θεωρβ οτι επρεπε να δωθει μια επαναληψη
Δεν κρινω τον διαιτητη γιατι δεν ξερω οπως ειπα
Με βαση την λογικη μου το λεω
 
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Έτσι είναι η σκοποβολή παιδιά.. Μπορεί να είσαι στο 95% του αγώνα πρώτος και στο 5% να γίνονται πράγματα που σε κάνουν και αναρωτιέσαι τι έγινε τώρα.. Προχωράμε.. Ρίχνω αρκετά χρόνια αλλά ακόμα και τώρα μαθαίνω..
Συγχαρητήρια Γεράσιμε εκπληκτικό το σκορ σου ,όπως είπες προχωρά κράτα τα καλύτερα από τον αγώνα βάλε πλώρη για τους επομενους !!!
 
Καλημέρα και εμένα!!
Ένας πανεμορφος αγωνας με πολλες ανατροπές!(στο ομορφο σκοπευτήριο των χανιων!!)
Συγχαρητήρια στο Γεράσιμο και σε ολους που συμμετείχαν!!(και πολλα συγχαρητήρια στο φιλο Γιαννη για την πρωτη του εμφανιση που ηταν παραπανω απο καλη)
Χωρις ποτε να βλεπω τον πινακα δεν ηξερα τη βαρύτητα της θεσης μου και κυριως την πρωτη μερα που εκλεισα με 97/100!τριτη θεση γενικης μαζι Με Ηλια Κουτσογιαννη μεχρι τοτε!
Την δευτερη μερα εκλεισα με 190/200
Στην τελευταία πουλα εχασα τρεις δίσκους που και με κλειστα ματια μπορει καποιος να τους σπασει ,μου κοστισαν την τριτη θεση της open!
Αλλα οπως ειπατε ετσι ειναι η σκοποβολη!!
 
Καλημέρα σας! Την προηγούμενη βδομάδα 9/10/2022, είχαμε στο Σκοπευτηριο των Χανίων,τον 8ο Αγώνα Κυπέλλου Ελλάδος Compak Sporting 2022..Συχγαρητηρια σε όλους που πήραν μέρος και ειδικά αυτούς που ήρθαν από μακρυά. Τις δυο πρωτες θεσεις τις πήραν δυο μέλη του Hunterlife!!! Ο αγώνας έκλεισε με ένα μεγάλο ρεκόρ του Γερασιμου Χριστοφοράτου( BeReT aKa RoBo aKa 1%)με 100/100!!!! Γερασιμε πολλά μπράβο! Είσαι μεγάλος σκοπευτής ! Ατομικό ρεκόρ του Γερασιμου και νομίζω και Πανελλήνιο ρεκόρ !! Αυτό το σκορ αποδεικνύει ότι υπάρχει αρκετό ταλέντο στην Ελλάδα και μπορούμε επάξια να συναγωνιστουμε σκοπευτές του εξωτερικου αν υπήρχε η ανάλογη υποστήριξη..
Επίσης πολλά μπράβο στον συγκυνηγο μου Δημήτρη Λιουδακη
(dimitrisliou) για το φοβερό σκορ και το ατομικό ρεκόρ με 98/100..
Γερασιμε και Μητσο και εις ανώτερα,πάντα επιτυχίες, με υγεία !D228C226-12F9-48CC-AA3F-EBB5FDC37C59.jpeg
 
Καλημέρα σας! Την προηγούμενη βδομάδα 9/10/2022, είχαμε στο Σκοπευτηριο των Χανίων,τον 8ο Αγώνα Κυπέλλου Ελλάδος Compak Sporting 2022..Συχγαρητηρια σε όλους που πήραν μέρος και ειδικά αυτούς που ήρθαν από μακρυά. Τις δυο πρωτες θεσεις τις πήραν δυο μέλη του Hunterlife!!! Ο αγώνας έκλεισε με ένα μεγάλο ρεκόρ του Γερασιμου Χριστοφοράτου( BeReT aKa RoBo aKa 1%)με 100/100!!!! Γερασιμε πολλά μπράβο! Είσαι μεγάλος σκοπευτής ! Ατομικό ρεκόρ του Γερασιμου και νομίζω και Πανελλήνιο ρεκόρ !! Αυτό το σκορ αποδεικνύει ότι υπάρχει αρκετό ταλέντο στην Ελλάδα και μπορούμε επάξια να συναγωνιστουμε σκοπευτές του εξωτερικου αν υπήρχε η ανάλογη υποστήριξη..
Επίσης πολλά μπράβο στον συγκυνηγο μου Δημήτρη Λιουδακη
(dimitrisliou) για το φοβερό σκορ και το ατομικό ρεκόρ με 98/100..
Γερασιμε και Μητσο και εις ανώτερα,πάντα επιτυχίες, με υγεία !View attachment 58040
Σε ευχαριστώ και απο εδω Γιάννη!!
Συγχαρητήρια σε όλους που έπαιξαν!!
Με υγεια και του χρόνου ευχομαι!
 
Καλημερα σας ! Αν και αυτή την εποχή δεν πάω σκοπευτήριο αλλά κυνήγι,ένας καλός φίλος λαγοκυνηγος ήθελε να ξεκινήσει σκοπευτήριο για προπόνηση κυριως στο πιάτο του λαγού,την νεκρή περίοδο..έτσι πήγαμε χθες μαζί να του μάθω τα κατατόπια..είχα να πάω σκοπευτηριο από πέρυσι το καλοκαιρι ..ευτυχώς το σχήμα είχε πιάτο λαγού και έκανε την προπόνηση του..
Είχα πάρει μαζί μου την benelli Centro,καθώς το δίκανο (beretta 692) το είχα στο χωριό..
Και ένα βιντεο..φυσίγγια Ρουμελιωτης piston skeet(gualanti) 28gr N8..Τσοκ στην benelli,4 άστρα crio plus ..
9C5F8112-E211-41EC-A435-03D9D22E13FA.jpeg
 
Last edited:
Καλό απόγευμα!! Το καλό με αυτή την κάμερα είναι ότι άμεσα σε 3 λεπτά μπαίνει σε άλλο όπλο και σεταρετ αμέσως μέσω εφαρμογής που έχεις στο κινητο..έτσι ο Μητσος (dimitrisliou) έριξε μια πούλα στο πάνω γήπεδο το 1 με τη κάμερα στο beretta 692..ηθελε να δοκιμάσει και την υπερυψωμένη ρίγα που είχε βάλει για πρώτη φορα..μια μηχανή σε αυτό το γήπεδο είχε θέμα άρα είχε 5 τροχιές..
Επίσης ο υπεύθυνος μας είπε ότι έχει φτιαξει γήπεδο sporting !!!! το οποίο θα μπορούμε να ρίχνουμε φέτος ..
 
Last edited:
Καλημερα σας ! Αν και αυτή την εποχή δεν πάω σκοπευτήριο αλλά κυνήγι,ένας καλός φίλος λαγοκυνηγος ήθελε να ξεκινήσει σκοπευτήριο για προπόνηση κυριως στο πιάτο του λαγού,την νεκρή περίοδο..έτσι πήγαμε χθες μαζί να του μάθω τα κατατόπια..είχα να πάω σκοπευτηριο από πέρυσι το καλοκαιρι ..ευτυχώς το σχήμα είχε πιάτο λαγού και έκανε την προπόνηση του..
Είχα πάρει μαζί μου την benelli Centro,καθώς το δίκανο (beretta 692) το είχα στο χωριό..
Και ένα βιντεο..φυσίγγια Ρουμελιωτης piston skeet(gualanti) 28gr N8..Τσοκ στην benelli,4 άστρα crio plus ..
View attachment 66131

Ωραία σπασίματα και ωραίες ήπιες κινήσεις με το όπλο σε σχέση με τον δίσκο..


Υ.Γ : Στον λαγό μην κλείνεσαι τόσο πολύ γιατί με μια πιο γρήγορη κίνηση μπορεί να βγείς μπροστά.
 
Υ.Γ : Στον λαγό μην κλείνεσαι τόσο πολύ γιατί με μια πιο γρήγορη κίνηση μπορεί να βγείς μπροστά.
Σε ευχαριστώ Γερασιμε! Θα το προσπαθήσω αυτό που λες ..συγχαρητήρια και για την τελευταία σου νικη.καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα !
 
Καλημερα σας ! Αν και αυτή την εποχή δεν πάω σκοπευτήριο αλλά κυνήγι,ένας καλός φίλος λαγοκυνηγος ήθελε να ξεκινήσει σκοπευτήριο για προπόνηση κυριως στο πιάτο του λαγού,την νεκρή περίοδο..έτσι πήγαμε χθες μαζί να του μάθω τα κατατόπια..είχα να πάω σκοπευτηριο από πέρυσι το καλοκαιρι ..ευτυχώς το σχήμα είχε πιάτο λαγού και έκανε την προπόνηση του..
Είχα πάρει μαζί μου την benelli Centro,καθώς το δίκανο (beretta 692) το είχα στο χωριό..
Και ένα βιντεο..φυσίγγια Ρουμελιωτης piston skeet(gualanti) 28gr N8..Τσοκ στην benelli,4 άστρα crio plus ..
View attachment 66131
Γιάννη τα crio plus σε σπείρωμα μομπιλ όπως το χεις κάνει ταιριάζει 100%;
άμα κουμπώσω ένα brain mr με σπείρωμα crio plus σε μομπιλ λες δε θα χω προβλημα;
 
Γιάννη τα crio plus σε σπείρωμα μομπιλ όπως το χεις κάνει ταιριάζει 100%;
άμα κουμπώσω ένα brain mr με σπείρωμα crio plus σε μομπιλ λες δε θα χω προβλημα;
Παναγιωτη το σπειρωμα crio plus σε σπειρώμα Mobile βιδώνει κανονικα.εγώ τα δουλεύω έτσι 7-8 χρόνια χώρις κανένα θέμα ..
Προσωπικά θα το έβαζα το brain crio plus σε Mobile σπειρωμα..χρησιμοποιώ και ένα briley helix με τον ίδιο τρόπο άρκετα χρόνια .
Είχα ρωτήσει και ένα όπλουργο παλιά και μου είχε πει δεν υπάρχει θέμα.
 
Πριν από λίγο, σε απογευματινή εκπομπή ποικίλης ύλης του τοπικού καναλιού Νέα TV, καλεσμένοι οι Γιώργος Σαλαβαντάκης, Γιάννης Γκογκολάκης και Μπάμπης Χαλκιαδάκης, σε μια αρκετά εκτενή συζήτηση - παρουσίαση της σκοποβολής πήλινου στόχου, και ιδιαίτερα του skeet και της μέχρι σήμερα πορείας τους στο άθλημα αυτό.
Μπράβο στα παιδιά, αλλά μπράβο και στο κανάλι και στην "οικοδέσποινα" Γωγώ Καληδονάκη. Δεν μας έχουν συνηθίσει τα κανάλια, και κυρίως τα μεγάλα αθηναϊκά, σε κάτι τέτοια ...

IMG_20230209_161149.jpgIMG_20230209_161154.jpgIMG_20230209_161717.jpgIMG_20230209_161800.jpg
 
Πριν από λίγο, σε απογευματινή εκπομπή ποικίλης ύλης του τοπικού καναλιού Νέα TV, καλεσμένοι οι Γιώργος Σαλαβαντάκης, Γιάννης Γκογκολάκης και Μπάμπης Χαλκιαδάκης, σε μια αρκετά εκτενή συζήτηση - παρουσίαση της σκοποβολής πήλινου στόχου, και ιδιαίτερα του skeet και της μέχρι σήμερα πορείας τους στο άθλημα αυτό.
Μπράβο στα παιδιά, αλλά μπράβο και στο κανάλι και στην "οικοδέσποινα" Γωγώ Καληδονάκη. Δεν μας έχουν συνηθίσει τα κανάλια, και κυρίως τα μεγάλα αθηναϊκά, σε κάτι τέτοια ...

View attachment 66570View attachment 66571View attachment 66572View attachment 66573
Μας δείχνουν ότι υπάρχουν και πιο ευγενείς δραστηριότητες με το λειόκανο από το ""άξεστο και βάρβαρο"" κυνήγι.
Από το ολότελα όμως ... κάτι είναι και αυτό.
 
Καλημέρα σας!! Χθες είχαμε εδώ τον αγώνα κυπέλου Ελλάδας compak sporting 100 πιάτων..
1 γήπεδο με δίπλα sim
1 γήπεδο με μονό sim
1 γήπεδο με δίπλα on report
1 γήπεδο μονό on report ..
Πολλά Συχγαρητηρια σε όσους μπορούσαν και συμμετείχαν και πολλά μπράβο αξιζουν στους διοργανωτές που χωρίς αυτούς δεν θα γινόταν τίποτα ..θεωρώ ήταν πολύ πετυχημένη η διοργάνωση σε ένα πολύ ωραιο σκοπευτήριο.
Ατραξιόν ο ντουμπλες sim δυο λαγών!!!
Επίσης οι δικοί μας
BeReT aKa RoBo aKa 1% (Χριστοφοράτος Γεράσιμος) και
Milkman (Γαλατάς Κώστας) πέτυχαν πολύ μεγάλα σκορ! Μπράβο σας παιδιά ! Επίσης ο φίλος και συγκυνηγος Μητσος dimitrisliou (Δημήτρης Λιουδακης ) πηγε αρκετά καλά ! Μπράβο Μητσο !
Εγώ το έκανα ακόντιο,απλά τραγικός (74/100)..9F37239E-FF12-4822-9728-77670A2718EC.jpeg
 
Last edited:
Καλημέρα σας!! Χθες είχαμε εδώ τον αγώνα κυπέλου Ελλάδας compak sporting 100 πιάτων..
1 γήπεδο με δίπλα sim
1 γήπεδο με μονό sim
1 γήπεδο με δίπλα on report
1 γήπεδο μονό on report ..
Πολλά Συχγαρητηρια σε όσους μπορούσαν και συμμετείχαν και πολλά μπράβο αξιζουν στους διοργανωτές που χωρίς αυτούς δεν θα γινόταν τίποτα ..θεωρώ ήταν πολύ πετυχημένη η διοργάνωση σε ένα πολύ ωραιο σκοπευτήριο.
Ατραξιόν ο ντουμπλες sim δυο λαγών!!!
Επίσης οι δικοί μας
BeReT aKa RoBo aKa 1% (Χριστοφοράτος Γεράσιμος) και
Milkman (Γαλατάς Κώστας) πέτυχαν πολύ μεγάλα σκορ! Μπράβο σας παιδιά ! Επίσης ο φίλος και συγκυνηγος Μητσος dimitrisliou (Δημήτρης Λιουδακης ) πηγε αρκετά καλά ! Μπράβο Μητσο !
Εγώ το έκανα ακόντιο,απλά τραγικός (74/100)..View attachment 68388
Γιαννη συγχαρητήρια για την συμμετοχή!!τα υπόλοιπα ειναι για να περνάει η ωρα!!!
Την υγεία σου να εχεις να ξαναπαίξεις και να μαθεις απο υα λαθη σου!!!εγω παλι το 19 ακομα δεν το χωνεψα αλλα τι να κάνουμε!!χα χα χα!
Έτσι είναι!!
Συγχαρητήρια σε όλους!!
 
Back
Top