Σκοπευτήριο Σχιστού

Στα μονα πιατα, θα πρεπει να ριξεις μονη τουφεκια

Οχι ρε παιδιά δεν υπάρχει αυτό που λέτε.. Τα σχήματα του αγώνα θα είναι 1 μονο on report 1 μονο sim 1 διπλό on report και 1 διπλό sim..

Αν τα βάλετε κάτω τα 60 πιάτα που υπάρχουν στους ντουμπλέδες θα πρέπει να σπάσουν με μια ντουφεκιά
 
Για να καταλαβω, σαν πρωταρης.
Σε καθε βατηρα 5 πιατα. 3μονα 2 με ενα ντουμπλε. Οκ?
Τα μονα με 2 τουφεκιες το καθενα χτυπιουνται???
 
1 η περίπτωση
3 μονά 1 διπλό ( ντουμπλε ) = 3 πιάτα που τα καλείς ένα , ένα και έχεις δικαίωμα να τα χτυπήσεις με δύο τουφεκιές αν δεν το πάρεις με την πρώτη ,
και 1 διπλό ( ντουμπλέ ) που καλείς το πρώτο πιάτο και με το που ρίχνεις την τουφεκιά φεύγει το δεύτερο.
δλδ. τα μονά έχεις δύο ευκαιρίες , τα διπλά μία τουφεκιά σε κάθε πιάτο.

2 η περίπτωση
1 μονό 2 διπλά ( ντουμπλέ ) 1 πιάτο μονό που μπορείς να το σπάσεις με τη δεύτερη αν δε το πετύχει η πρώτη ,
και δύο ντουμπλέ που ισχύει ότι και στην πρώτη περίπτωση , για τον ντουμπλέ.

δλδ σε αυτή την περίπτωση ο κάθε βατήρας έχει από τα 5 πιάτα , τα 4 στους δύο ντουμπλέδες , που σημαίνει ότι 5 (βατήρες) Χ 4 ( κάθε βατήρας ) = 20 .
δλδ είκοσι πιάτα από τα 25 που πρέπει να τα σπάσεις με την πρώτη , δεν έχεις δεύτερη ευκαιρία σαν τα μονά.

τώρα οι ντουμπλέδες μπορεί να είναι δύο ειδών ,

1 .On report = O/R
2. SIM = SIM

στην πρώτη περίπτωση καλείς το πρώτο πιάτο και με το που το τουφεκάς φεύγει αυτόματα και το δεύτερο.
στη δεύτερη με το που καλείς φεύγουν και τα δύο πιάτα μαζί. (simultané = sim ).

ελπίζω να βοήθησα και να μην σας έμπλεξα χειρότερα.
όμως έμαθα ότι ο @leo ετοιμάζει video με αναλυτικές επεξηγήσεις για τους κανόνες , αλλά κυρίως για τα μυστικά του κομπακ ,

οπότε λίγη υπομονή οι φιλομαθείς ..............

υ.γ. ο αγώνας στο Σχιστό λένε θα έχει
1. 3 μονά 1 διπλό O/R
2. 3 μονά 1 διπλό SIM
3. 1 μονό 2 διπλά O/R
4. 1 μονό 2 διπλά SIM

εξ' ου και τα 60 από τα 100 με μία τουφεκιά .;);)
 
1 η περίπτωση
3 μονά 1 διπλό ( ντουμπλε ) = 3 πιάτα που τα καλείς ένα , ένα και έχεις δικαίωμα να τα χτυπήσεις με δύο τουφεκιές αν δεν το πάρεις με την πρώτη ,
και 1 διπλό ( ντουμπλέ ) που καλείς το πρώτο πιάτο και με το που ρίχνεις την τουφεκιά φεύγει το δεύτερο.
δλδ. τα μονά έχεις δύο ευκαιρίες , τα διπλά μία τουφεκιά σε κάθε πιάτο.

2 η περίπτωση
1 μονό 2 διπλά ( ντουμπλέ ) 1 πιάτο μονό που μπορείς να το σπάσεις με τη δεύτερη αν δε το πετύχει η πρώτη ,
και δύο ντουμπλέ που ισχύει ότι και στην πρώτη περίπτωση , για τον ντουμπλέ.

δλδ σε αυτή την περίπτωση ο κάθε βατήρας έχει από τα 5 πιάτα , τα 4 στους δύο ντουμπλέδες , που σημαίνει ότι 5 (βατήρες) Χ 4 ( κάθε βατήρας ) = 20 .
δλδ είκοσι πιάτα από τα 25 που πρέπει να τα σπάσεις με την πρώτη , δεν έχεις δεύτερη ευκαιρία σαν τα μονά.

τώρα οι ντουμπλέδες μπορεί να είναι δύο ειδών ,

1 .On report = O/R
2. SIM = SIM

στην πρώτη περίπτωση καλείς το πρώτο πιάτο και με το που το τουφεκάς φεύγει αυτόματα και το δεύτερο.
στη δεύτερη με το που καλείς φεύγουν και τα δύο πιάτα μαζί. (simultané = sim ).

ελπίζω να βοήθησα και να μην σας έμπλεξα χειρότερα.
όμως έμαθα ότι ο @leo ετοιμάζει video με αναλυτικές επεξηγήσεις για τους κανόνες , αλλά κυρίως για τα μυστικά του κομπακ ,

οπότε λίγη υπομονή οι φιλομαθείς ..............

υ.γ. ο αγώνας στο Σχιστό λένε θα έχει
1. 3 μονά 1 διπλό O/R
2. 3 μονά 1 διπλό SIM
3. 1 μονό 2 διπλά O/R
4. 1 μονό 2 διπλά SIM

εξ' ου και τα 60 από τα 100 με μία τουφεκιά .;);)
Εξαιρετική ανάλυση που ξεκαθαρίζει το τοπίο!.RESPECT.
 
Αποφασισα κ εγω, πρωτη φορα, να λαβω μερος σε ενα αγωνα.. Ετσι, για την εμπειρια, να δω πως ειναι..
Θα εχει ζεστη βεβαια και εμας τους μεγαλους θα μας ξεκατινιασει, αλλα ισως θυμηθουμε λιγο τα νιατα μας..
Κυριακη λοιπον στο Σχιστο...
Τωρα τι θα γινει, ας το αφησουμε να παει στο καλο..
Η εμπειρια μετραει...
 
Σχιστο σημερα.. Αρκετη ζεστη. αρκετες συμμετοχες (58 τον αριθμο), τεσσερεις διαφορετικοι συνδιασμοι στα δυο γηπεδα..
Για πρωτη φορα συμμετοχης σε αγωνα, αρκετα ευχαριστημενος, μεσος ορος 18..
Ειπαμε, η συμμετοχη και η εμπειρια μετραει..
Στα επαθλα οι γνωστοι και μη εξαιρεταιοι..Μπραβο σε ολους οσους ελαβαν μερος και στους διοργανωτες...
 
περίμενα μήπως ανεβάσει ο ΑΣΣΥΠ κάτι ποιό ευκρινές , αλλά δεν βλέπω φως.
φαίνεται το σχιστό εκτός από προβλήματα με τις μηνανές έχει και θέματα γραμματείας , παρόλο το "σοβαρό" ή μάλλον να το χαρακτηρίσω καλλίτερα σοβαροφανές επίπεδο του αγώνα , κύπελλο Ελλάδας o_O o_O o_O

και στα του αγώνα τώρα .

Ο Φάνης @Fanisrem συγκλονιστικός 98/100 3 25άρια και 1 23άρι. Δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει οτιδήποτε ,

απλά .RESPECT..

Ο Γεράσιμος @BeReT aKa RoBo σε μία από τις κακιές του ημέρες έγραψε 90/100 . Αυτό και μόνο ότι δλδ σε κακιά ημέρα γράφεις 90 δείχνει ποιός είσαι .
Εγώ ακολούθησα τον Γεράσιμο στην κακιά ημέρα .hair..
έχανα πιάτα επειδή δεν θυμόμουνα ποια έπρεπε να ρίξω.............. είπαμε γεράματα .
τες πα έγραψα ένα 86 , 22-22-21-21 και κρίμα πάντως γιατί τα σχήματα και οι τροχιές ήταν για σκορ.

Και για να μην χαλάσει το γλυκό και ο @chevy z71 μας ακολούθησε στην κακιά ημέρα και έκαψε δύο πούλες και αυτός .

Μάλλον ρε συ μας ματιάσανε εμάς τους H/L άδες ..................yel..yel..yel..

Ήταν ο πρώτος αγώνας στο Σχιστό που προδόθηκε οικτρά από τις μηχανές. Ένα σκοπευτήριο που το μόνο που δεν μπορείς να του προσάψεις είναι η ποιότητα των μηχανών , αυτή τη φορά προδόθηκε από αυτές.
Είχαν φέρει 5 νέες μηχανές και τις έβαλαν μία ημέρα πριν τον αγώνα και τελικά δημιούργησαν μεγάλο πρόβλημα.
Πήγαν οι άνθρωποι να κάνουν καλό και την πάτησαν.
Για να καταλάβετε τι εννοώ , σε εμένα ένα ντουμπλέ σιμ χρειάστηκε να τον ρίξω 5 φορές ....... γιατί έβγαζε το ενα πιάτο συνεχεια σπασμένο . Εσπαγα το πρώτο και μόλις γύρναγα στο δεύτερο ........ σπασμενο.
Ε την πέμπτη φορά έχασα το πρώτο και το δεύτερο βγήκε καλό..........hair..

Και σε μία τροχιά στο δεξί γήπεδο επειδή τελικά χάλασε η μηχανή μαλλον έβαλαν άλλη και οι μισοί έριξαν σε άλλη τροχιά και οι άλλοι μισοί σε τελείως διαφορετική.
Τες πα , αγώνας ήταν , ο πρώτος της χρονιάς ( για εμένα ) ήταν και καλή αρχή και υγείαν να έχουμε.
Καλά περάσαμε και πάμε για άλλα .........;);)
 
περίμενα μήπως ανεβάσει ο ΑΣΣΥΠ κάτι ποιό ευκρινές , αλλά δεν βλέπω φως.
φαίνεται το σχιστό εκτός από προβλήματα με τις μηνανές έχει και θέματα γραμματείας , παρόλο το "σοβαρό" ή μάλλον να το χαρακτηρίσω καλλίτερα σοβαροφανές επίπεδο του αγώνα , κύπελλο Ελλάδας o_O o_O o_O

και στα του αγώνα τώρα .

Ο Φάνης @Fanisrem συγκλονιστικός 98/100 3 25άρια και 1 23άρι. Δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει οτιδήποτε ,

απλά .RESPECT..

Ο Γεράσιμος @BeReT aKa RoBo σε μία από τις κακιές του ημέρες έγραψε 90/100 . Αυτό και μόνο ότι δλδ σε κακιά ημέρα γράφεις 90 δείχνει ποιός είσαι .
Εγώ ακολούθησα τον Γεράσιμο στην κακιά ημέρα .hair..
έχανα πιάτα επειδή δεν θυμόμουνα ποια έπρεπε να ρίξω.............. είπαμε γεράματα .
τες πα έγραψα ένα 86 , 22-22-21-21 και κρίμα πάντως γιατί τα σχήματα και οι τροχιές ήταν για σκορ.

Και για να μην χαλάσει το γλυκό και ο @chevy z71 μας ακολούθησε στην κακιά ημέρα και έκαψε δύο πούλες και αυτός .

Μάλλον ρε συ μας ματιάσανε εμάς τους H/L άδες ..................yel..yel..yel..

Ήταν ο πρώτος αγώνας στο Σχιστό που προδόθηκε οικτρά από τις μηχανές. Ένα σκοπευτήριο που το μόνο που δεν μπορείς να του προσάψεις είναι η ποιότητα των μηχανών , αυτή τη φορά προδόθηκε από αυτές.
Είχαν φέρει 5 νέες μηχανές και τις έβαλαν μία ημέρα πριν τον αγώνα και τελικά δημιούργησαν μεγάλο πρόβλημα.
Πήγαν οι άνθρωποι να κάνουν καλό και την πάτησαν.
Για να καταλάβετε τι εννοώ , σε εμένα ένα ντουμπλέ σιμ χρειάστηκε να τον ρίξω 5 φορές ....... γιατί έβγαζε το ενα πιάτο συνεχεια σπασμένο . Εσπαγα το πρώτο και μόλις γύρναγα στο δεύτερο ........ σπασμενο.
Ε την πέμπτη φορά έχασα το πρώτο και το δεύτερο βγήκε καλό..........hair..

Και σε μία τροχιά στο δεξί γήπεδο επειδή τελικά χάλασε η μηχανή μαλλον έβαλαν άλλη και οι μισοί έριξαν σε άλλη τροχιά και οι άλλοι μισοί σε τελείως διαφορετική.
Τες πα , αγώνας ήταν , ο πρώτος της χρονιάς ( για εμένα ) ήταν και καλή αρχή και υγείαν να έχουμε.
Καλά περάσαμε και πάμε για άλλα .........;);)
Σσσσσωραίος άνθρωπος ρε Γιώργο!!
Αύριο θα πώ κ γώ λίγα λόγια γιατί τώρα το γλεντάω...

 
Last edited:
περίμενα μήπως ανεβάσει ο ΑΣΣΥΠ κάτι ποιό ευκρινές , αλλά δεν βλέπω φως.
φαίνεται το σχιστό εκτός από προβλήματα με τις μηνανές έχει και θέματα γραμματείας , παρόλο το "σοβαρό" ή μάλλον να το χαρακτηρίσω καλλίτερα σοβαροφανές επίπεδο του αγώνα , κύπελλο Ελλάδας o_O o_O o_O

και στα του αγώνα τώρα .

Ο Φάνης @Fanisrem συγκλονιστικός 98/100 3 25άρια και 1 23άρι. Δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει οτιδήποτε ,

απλά .RESPECT..

Ο Γεράσιμος @BeReT aKa RoBo σε μία από τις κακιές του ημέρες έγραψε 90/100 . Αυτό και μόνο ότι δλδ σε κακιά ημέρα γράφεις 90 δείχνει ποιός είσαι .
Εγώ ακολούθησα τον Γεράσιμο στην κακιά ημέρα .hair..
έχανα πιάτα επειδή δεν θυμόμουνα ποια έπρεπε να ρίξω.............. είπαμε γεράματα .
τες πα έγραψα ένα 86 , 22-22-21-21 και κρίμα πάντως γιατί τα σχήματα και οι τροχιές ήταν για σκορ.

Και για να μην χαλάσει το γλυκό και ο @chevy z71 μας ακολούθησε στην κακιά ημέρα και έκαψε δύο πούλες και αυτός .

Μάλλον ρε συ μας ματιάσανε εμάς τους H/L άδες ..................yel..yel..yel..

Ήταν ο πρώτος αγώνας στο Σχιστό που προδόθηκε οικτρά από τις μηχανές. Ένα σκοπευτήριο που το μόνο που δεν μπορείς να του προσάψεις είναι η ποιότητα των μηχανών , αυτή τη φορά προδόθηκε από αυτές.
Είχαν φέρει 5 νέες μηχανές και τις έβαλαν μία ημέρα πριν τον αγώνα και τελικά δημιούργησαν μεγάλο πρόβλημα.
Πήγαν οι άνθρωποι να κάνουν καλό και την πάτησαν.
Για να καταλάβετε τι εννοώ , σε εμένα ένα ντουμπλέ σιμ χρειάστηκε να τον ρίξω 5 φορές ....... γιατί έβγαζε το ενα πιάτο συνεχεια σπασμένο . Εσπαγα το πρώτο και μόλις γύρναγα στο δεύτερο ........ σπασμενο.
Ε την πέμπτη φορά έχασα το πρώτο και το δεύτερο βγήκε καλό..........hair..

Και σε μία τροχιά στο δεξί γήπεδο επειδή τελικά χάλασε η μηχανή μαλλον έβαλαν άλλη και οι μισοί έριξαν σε άλλη τροχιά και οι άλλοι μισοί σε τελείως διαφορετική.
Τες πα , αγώνας ήταν , ο πρώτος της χρονιάς ( για εμένα ) ήταν και καλή αρχή και υγείαν να έχουμε.
Καλά περάσαμε και πάμε για άλλα .........;);)
Τα πας μαρουλι κ Ριγκο, συγχαρητήρια
 
περίμενα μήπως ανεβάσει ο ΑΣΣΥΠ κάτι ποιό ευκρινές , αλλά δεν βλέπω φως.
φαίνεται το σχιστό εκτός από προβλήματα με τις μηνανές έχει και θέματα γραμματείας , παρόλο το "σοβαρό" ή μάλλον να το χαρακτηρίσω καλλίτερα σοβαροφανές επίπεδο του αγώνα , κύπελλο Ελλάδας o_O o_O o_O

και στα του αγώνα τώρα .

Ο Φάνης @Fanisrem συγκλονιστικός 98/100 3 25άρια και 1 23άρι. Δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να πει οτιδήποτε ,

απλά .RESPECT..

Ο Γεράσιμος @BeReT aKa RoBo σε μία από τις κακιές του ημέρες έγραψε 90/100 . Αυτό και μόνο ότι δλδ σε κακιά ημέρα γράφεις 90 δείχνει ποιός είσαι .
Εγώ ακολούθησα τον Γεράσιμο στην κακιά ημέρα .hair..
έχανα πιάτα επειδή δεν θυμόμουνα ποια έπρεπε να ρίξω.............. είπαμε γεράματα .
τες πα έγραψα ένα 86 , 22-22-21-21 και κρίμα πάντως γιατί τα σχήματα και οι τροχιές ήταν για σκορ.

Και για να μην χαλάσει το γλυκό και ο @chevy z71 μας ακολούθησε στην κακιά ημέρα και έκαψε δύο πούλες και αυτός .

Μάλλον ρε συ μας ματιάσανε εμάς τους H/L άδες ..................yel..yel..yel..

Ήταν ο πρώτος αγώνας στο Σχιστό που προδόθηκε οικτρά από τις μηχανές. Ένα σκοπευτήριο που το μόνο που δεν μπορείς να του προσάψεις είναι η ποιότητα των μηχανών , αυτή τη φορά προδόθηκε από αυτές.
Είχαν φέρει 5 νέες μηχανές και τις έβαλαν μία ημέρα πριν τον αγώνα και τελικά δημιούργησαν μεγάλο πρόβλημα.
Πήγαν οι άνθρωποι να κάνουν καλό και την πάτησαν.
Για να καταλάβετε τι εννοώ , σε εμένα ένα ντουμπλέ σιμ χρειάστηκε να τον ρίξω 5 φορές ....... γιατί έβγαζε το ενα πιάτο συνεχεια σπασμένο . Εσπαγα το πρώτο και μόλις γύρναγα στο δεύτερο ........ σπασμενο.
Ε την πέμπτη φορά έχασα το πρώτο και το δεύτερο βγήκε καλό..........hair..

Και σε μία τροχιά στο δεξί γήπεδο επειδή τελικά χάλασε η μηχανή μαλλον έβαλαν άλλη και οι μισοί έριξαν σε άλλη τροχιά και οι άλλοι μισοί σε τελείως διαφορετική.
Τες πα , αγώνας ήταν , ο πρώτος της χρονιάς ( για εμένα ) ήταν και καλή αρχή και υγείαν να έχουμε.
Καλά περάσαμε και πάμε για άλλα .........;);)
Όπως έχουμε κυβερνητικό εκπρόσωπο, έτσι και εμείς σε ορίζουμε αθλητικό εκπρόσωπο και ανταποκριτή σκοπευτηριων .ΑΞΙΟΣ.yelling..yelling.
 
σημασία κ Γιώργο είναι που περάσατε καλά :) με δυνατά σκορ σε μια κακή μέρα σας οπότε στον επόμενο αγώνα
περιμένουμε να περιγράψετε μια καλή μέρα;)
φίλε μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου .
Όταν φτάσεις σε μία ηλικία που το ρολόι αρχίζει να μετράει αντίστροφα , αρχίζεις να εκτιμάς τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.
Αναφέρθηκα σε μία κακή ημέρα και εννοούσα αγωνιστικά , γιατί αν το 86 ήταν 92 ή 93 σίγουρα θα ήταν λιγουλάκι καλύτερα , αλλά το μείζον δεν είναι αυτό , το μείζον είναι το να είσαι με καλούς φίλους όλη την ημέρα και να κάνεις αυτό που σου αρέσει .
Και αυτό είναι εξ' ορισμού μία ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ.
Και μακάρι να έχουμε όλοι μας τέτοιες ΚΑΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ .

λέω εγώ τώρα ............... ;) ;) ;)
 
Σσσσσωραίος άνθρωπος ρε Γιώργο!!
Αύριο θα πώ κ γώ λίγα λόγια γιατί τώρα το γλεντάω...

την θυμάσαι την ατάκα του Παπαγιαννόπουλου στον Κωσταντάρα ? ............... "χούφτωστο - χούφτωστο "

ε λοιπόν φίλε Άρη ............... γλέντα το - γλέντα το .................exciting..exciting.
 
φίλε μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου .
Όταν φτάσεις σε μία ηλικία που το ρολόι αρχίζει να μετράει αντίστροφα , αρχίζεις να εκτιμάς τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.
Αναφέρθηκα σε μία κακή ημέρα και εννοούσα αγωνιστικά , γιατί αν το 86 ήταν 92 ή 93 σίγουρα θα ήταν λιγουλάκι καλύτερα , αλλά το μείζον δεν είναι αυτό , το μείζον είναι το να είσαι με καλούς φίλους όλη την ημέρα και να κάνεις αυτό που σου αρέσει .
Και αυτό είναι εξ' ορισμού μία ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ.
Και μακάρι να έχουμε όλοι μας τέτοιες ΚΑΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ .

λέω εγώ τώρα ...............

φίλε μου σε ευχαριστώ για τις ευχές σου .
Όταν φτάσεις σε μία ηλικία που το ρολόι αρχίζει να μετράει αντίστροφα , αρχίζεις να εκτιμάς τα πράγματα με διαφορετικό τρόπο.
Αναφέρθηκα σε μία κακή ημέρα και εννοούσα αγωνιστικά , γιατί αν το 86 ήταν 92 ή 93 σίγουρα θα ήταν λιγουλάκι καλύτερα , αλλά το μείζον δεν είναι αυτό , το μείζον είναι το να είσαι με καλούς φίλους όλη την ημέρα και να κάνεις αυτό που σου αρέσει .
Και αυτό είναι εξ' ορισμού μία ΚΑΛΗ ΗΜΕΡΑ.
Και μακάρι να έχουμε όλοι μας τέτοιες ΚΑΛΕΣ ΗΜΕΡΕΣ .

λέω εγώ τώρα ............... ;) ;) ;)
Φίλε μου Γιωργο δεν νομίζω πως φταίνε τα γεράματα πού λες γιατί το μυαλό σου πάει κορδέλα, απλά νομίζω πως φταίει η ρουτίνα της επαναληψημοτητας στα ίδια γήπεδα για πολύ καιρό, με αποτέλεσμα αυτό να σε κάνει λίγο αφηρημένο. Αν εχθές αντί για το Σχιστό ήσουν σε καμιά γηπεδαρα εξωτερικού νομίζω το μυαλό σου θα δούλευε τελείως διαφορετικά . Λεω και εγώ τώρα ;)
 
Back
Top