Σκοπευτήριο Πυργετού (ΩΡΙΩΝ)

Συνέχεια..

Ih10gEcl.jpg


J7NblJ7l.jpg


s9eIAhrl.jpg


cyFngNsl.jpg


Yc05PIKl.jpg
 
Κυριακη έχει χριστουγεννιάτικο κύπελλο 75 πιάτων..Θα μαστε εκει απο αυριο πρωι..Χαιρομαι τοσο πολυ που θα ξαναβρεθω στο ομορφοτερο σκοπευτήριο της Ελλάδας,ισως και σε ένα απο τα ωραιότερα της Ευρώπης οπως εχει αποδειχτεί! Τωρα αν προλάβω το πρωι της Κυριακής να παω σε ενα κοντινό φασσοκαρτερο για καμια ώρα καλώς.. ;)
 
Έγινε η πρώτη δοκιμή όπλων στο πανέμορφο Σκοπευτήριο του Πυργετού που πραγματικά θα το λέω και θα το ξαναλέω αξίζει να το επισκεφθείτε γιατί δεν έχετε δεί κάτι παρόμοιο στην Ελλάδα..Δεν μπορώ να περιγράψω με λόγια αυτό που νιώθεις σε αυτό το Σκοπευτήριο ειδικά για εμάς που λατρεύουμε την φύση το κυνήγι και την σκοποβολή!

Η Max gear λοιπόν φόρτωσε όλη την πραγμάτια της και έστησε αυτό εδω το περίπτερο!

2cgn4n7.jpg


Γνωριστήκαμε με πάρα πολλούς φίλους που είχαμε μιλήσει είτε τηλεφωνικά είτε μέσω του Fb. Θα ήθελα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλο το σωματείο του Ωρίων Πυργετού μα ειδικά στον Πρόεδρο τον Βασίλη τον Σούκο..Έχω να πω οτι ετοιμάζει τρελά πράγματα όσον αφορά το Sporting στην Ελλάδα (και το Compak και το Fitasc!)

To Σ/Κ έκλεισε παίζοντας μια πούλα Fitasc σε αυτό εδώ το πανέμορφο γήπεδο με τουφεκιές σε πιάτα άνω τον 60 μπορεί και 70 μέτρων μένοντας με το στόμα ανοιχτό απο τις τουφεκιές των Krieghoff..

53sf7p.jpg


Επι της ευκαιρίας να δηλώσω οτι απο δω και πέρα σε προπονήσεις, αγώνες κλπ θα ρίχνω με το K-80 Parcours όπως και ο Λεωνίδας..Έριξα 4 πούλες στον Πυργετό μια σε κάθε γήπεδο δεν θέλω να γράψω τι έκανα αλλά το όπλο είναι τόσο ξεκούραστο και τόσο οικείο που νόμιζα οτι το έριχνα χρόνια..

1694xac.jpg


5-8 Μαίου θα είμαστε στο Σκοπευτήριο του Βόλου για τον 2ο αγώνα του Κυπέλλου Sporting
15 Μαίου θα είμαστε στο Σκοπευτήριο της Καλαμάτας για δοκιμή και παρουσίαση των K'
 
:(... αν την Καλαμάτα την κάνατε μια εβδομάδα αργότερα θα ήμασταν παρέα κάτω ... :(
Ωστόσο βεβαιωθείτε ότι θα είναι έτοιμο τότε το sporting, κρίμα είναι να κάνετε τόσο κόπο και να μην το πετύχετε να λειτουργεί.
 
:(... αν την Καλαμάτα την κάνατε μια εβδομάδα αργότερα θα ήμασταν παρέα κάτω ... :(
Ωστόσο βεβαιωθείτε ότι θα είναι έτοιμο τότε το sporting, κρίμα είναι να κάνετε τόσο κόπο και να μην το πετύχετε να λειτουργεί.

Οκ Γιώργο! Καλά που μου το πες
 
Πραγματικά υπέροχο τοπίο φαίνεται, ''πνιγμένο'' στο πράσινο...
Μοιάζει με κυνηγοτόπι...
Πολύ ''κυνηγετικό'' το κόβω αυτό το PARCOURS...
Πιστεύω Γεράσιμε, και σε κάνα φασσοκαρτερακι θα κανε καλή δουλειά...;)
Νομίζω, ένα καλό ''ξεβράκωμα'' και μια καλή παρουσίαση του όπλου, ή εσύ ή ο κ. Μητσιάλης, πρέπει να την κάνετε...
 
Πραγματικά υπέροχο τοπίο φαίνεται, ''πνιγμένο'' στο πράσινο...
Μοιάζει με κυνηγοτόπι...
Πολύ ''κυνηγετικό'' το κόβω αυτό το PARCOURS...
Πιστεύω Γεράσιμε, και σε κάνα φασσοκαρτερακι θα κανε καλή δουλειά...;)
Νομίζω, ένα καλό ''ξεβράκωμα'' και μια καλή παρουσίαση του όπλου, ή εσύ ή ο κ. Μητσιάλης, πρέπει να την κάνετε...

Είδαμε και φάσσες και τρυγονάκια.. Είναι όντως πολύ κυνηγετικό..Θα γίνει παρουσίαση απο το ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ
 
15 Μαίου θα είμαστε στο Σκοπευτήριο της Καλαμάτας για δοκιμή και παρουσίαση των K'

:(... αν την Καλαμάτα την κάνατε μια εβδομάδα αργότερα θα ήμασταν παρέα κάτω ... :(

Μην μας απειλεις εμας Χουνταλα!!!! .sarcastic. Θα σε φαμε στη μαπα κ τον Μαιο δηλαδη... .hair..love.

Ωστόσο βεβαιωθείτε ότι θα είναι έτοιμο τότε το sporting, κρίμα είναι να κάνετε τόσο κόπο και να μην το πετύχετε να λειτουργεί.
Θα αρχισω να ξεσκεπαζω τις μηχανες κ να τις ρεγουλαρω μονος μου αν καθυστερησουν λιγο ακομα....xm.

Χαλάμε εμείς χατήρι? 22/5 Καλαμάτα city! .banana.
Ωραια τωρα θα σας αφησει στηλη αλατος ο Γιωρικας με το K80... .buy..ha ha ha.

To σκοπευτηριο του Πυργετου ειναι πραγματικο στολιδι... ΠΟλυ θα ηθελα να βρεθω εκει με ενα φορτηγο φυσιγγια παρκαρισμενο απο εξω... .RESPECT. Σας περιμενουμε... .shake hands.
 
Το ερχόμενο Σ/Κ γίνεται ο φετινός Πανελλήνιος Compak Sporting στο σκοπευτήριο του Πυργετού! Εμείς θα βρισκόμαστε πάνω απο την Τετάρτη το απόγευμα! Κρίσιμος αγώνας όσον αφορά την έκβαση του Πρωταθλήματος και την εκλογή της Εθνικής για του χρόνου γιατί μετριέται υποχρεωτική η βαθμολογία του!
 
μπράβο σε όλους σας για τις συμμετοχές σας
μπράβο λεβεντάκο για την σταθερότητα σου και τις υψηλές επιδόσεις σου
μπράβο στον Γιώργο Ψυλλάκη για τον τίτλο του 1ου που δίκαια κατέχει
μπράβο και στον Νίκο Μαυρομάτη....σε μεγάλα κέφια 2 25αρια
τέλος μπράβο στον φίλο Γιάννη Γκίνη που στην ηλικία του παραμένει φοβερός σκοπευτής(φαίνεται από τ αποτελέσματα)και κυνηγός(φαίνεται σ αυτούς που τον γνωρίζουν)

.shake hands.
 
Back
Top