Σκοπευτήριο Πυργετού (ΩΡΙΩΝ)

Εχτές 14/12/2014 έγινε ο ετήσιος φιλανθρωπικός αγώνας και οι απονομές των κυπέλων (Ελλάδος και περιφερειακών).42 συμμετοχές από διάφορα μέρη, οι περισσότεροι από την Αττική. Δύσκολα εώς πολύ δύσκολα τα σχήματα με extreme βολές στα όρια των όπλων και των πυρομαχικών,(αχρείαστο για εμένα σε έναν αγώνα τέτοιου χαρακτήρα) αλλά με πολύ καλό κλίμα και όμορφη διάθεση απ'όλους. Τα έσοδα του αγώνα θα διατεθούν στην ΑΜΥΜΩΝΗ https://www.facebook.com/pages/ΑΜΥΜΩΝΗ/315595638548?fref=ts .
Να είμαστε καλά και του χρόνου!!!!
 
Το σκοπευτηριο ειναι πανεμορφο... Μπραβο στους συμμετεχοντες κ για το σκοπο του αγωνα...
Εγω παντως ειδικα σε αγωνα τετοιου χαρακτηρα πολυ θα ηθελα να ριχνω στα ορια...:D
 
Σ'ευχαριστώ Γεράσιμε για το καλωσόρισμα!!! Σε απάντηση του victor ,λόγω φιλανθρωπικού χαρακτήρα του αγώνα ,εγώ έλαβα μέρος ως "ανεξάρτητος μεμονωμένος". Ούτε σκοπευτής ούτε κυνηγός.
 
Γνωστοι και μη εξαιρεταιοι πολλοι απο τους εικονιζομενους. Ωραια ολα αυτα, δυστυχως ειμαστε πολυ μακρια εμεις εδω κατω.
 
Ναι, προσεχως και τη F1 :D

Χωρις πλακα, ειναι μεγαλο σχολειο το να βλεπεις να ριχνουν αθλητες σε αγωνες. Αν αφησεις στην ακρη το πιατακι (που οι περισσοτεροι αυτο εστιαζουν) σαν θεατης, και επικεντρωθεις στον σκοπευτη, μαθαινεις αρκετα πραματα.
 
Ναι, προσεχως και τη F1 :D

Χωρις πλακα, ειναι μεγαλο σχολειο το να βλεπεις να ριχνουν αθλητες σε αγωνες. Αν αφησεις στην ακρη το πιατακι (που οι περισσοτεροι αυτο εστιαζουν) σαν θεατης, και επικεντρωθεις στον σκοπευτη, μαθαινεις αρκετα πραματα.
Συμφωνω Βικτωρα... Μαθαινεις....cool.
 
Είδα όνομα γηπέδου "Δίας", ξέρει κανείς αν και τα υπόλοιπα ονόματα των γηπέδων έχουν εμπνευστεί από το 12θέο;
 
Είδα όνομα γηπέδου "Δίας", ξέρει κανείς αν και τα υπόλοιπα ονόματα των γηπέδων έχουν εμπνευστεί από το 12θέο;
Τα δύο που υπάρχουν ως τώρα λέγονται Δίας και Άρτεμις. Το δεύτερο είναι ένας κανονικός κυνηγότοπος
 
Last edited:
Ο φιλανθρωπικός αγώνας του Πυργετού ήταν μία εξαιρετική ευκαιρία να πιεστούν οι σκοπευτές σε ΔΥΣΚΟΛΑ πιάτα, χωρίς επιπτώσεις, αφού δεν υπήρχε καταγραφή σκορ και έπαθλα. Προσωπικά επειδή έβαλα το χεράκι μου στη στοχοθεσία του πάνω σταντ και φτιάξαμε πιάτα που απλά δεν πρόκειται να ξαναρίξει κανείς σε επίσημο αγώνα, στεναχωρέθηκα όταν άκουσα παράπονα για την δυσκολία τους. Για να γίνεις καλός σκοπευτής, πρέπει να επιδιώκεις να ρίχνεις σε πιάτα που δεν μπορείς να σπάσεις.
 
Back
Top