Σημαδεύοντας την επικαιρότητα

Για να καταλάβεις αν θέλει το κράτος να κάνει τη δουλειά απλά και δίκαια γιατί η αστυνομοκρατια είναι κάτι που δε γουστάρω μου κάθετε στο στομάχι για δικαιοσύνη μιλάμε .Ολυμπιακοί αγώνες 2004 θα μου πει κάποιος γιατί δεν υπήρχε σε φανάρι κάνεις ζητιάνος κτλ και δε κυκλοφορούσε αδέσποτο ζώο ως δια μαγείας ,αλλά μην πιστεύεται στη μαγεία να πιστέψετε ότι για ευνόητους λόγους δεν έπρεπε να υπάρχουν και απλά το κράτος έκανε σωστά τη δουλειά για εκείνη τη περίοδο και μόνο.Ετσι ήμαστε όλοι ήσυχοι και κινούμασταν σε πολιτισμένο περιβάλλον.
 
Γίναμε πολλοί αδελφέ και αφού με πόλεμο δεν πιάνει για να λιγοστεψουμε εμφανίστηκαν οι κρίσεις τραπεζικές ,κορονοιοι κτλ και διαρκή φτώχεια και ακρίβεια έτσι επειδή κάποιο το θέλουν χωρίς εξήγηση επομένως λιγότερη ιδιοκτησία λιγότερα λεφτά ενώ συνάμα μεγαλύτερες υποχρεώσεις και μια ζωή παραδεισένια για κάποια χρόνια πάλι χωρίς λόγο η οποία έφερε τα θέλω, πολλά τα θέλω του καθενός και στο τέλος θα θέλει τα θέλω του και όχι να κάνει παιδιά αυτό γίνετε σενάριο δύσκολο πλέον .Καφέδες , σουβλάκια,νύχια Μαλιά,, κάπνισμα για δύο άτομα φτάνουν το μισθό του ενός εάν δουλεύουν και οι δύο με έναν μισθό και δικό τους σπίτι να έχουν θα ζοριζονται με αυτοκίνητο μηχανάκι κτλ όπως θέλει ο κάθε ένας ,εάν δε έχει ενοικιο ξέχνα το το ζευγαράκι .Βλέπεις χώρο για παιδί με τόσα θέλω απαραίτητα κιόλας γιατί έτσι νιώθουν καλύτερα οι σημερινοί νέοι και παιδιά μη παυθουν και ψυχολογικά εμείς που μεγαλώσαμε στο χωριό τι πάθαμε που κουρευομασταν σα τα γίδια κάθε εξάμηνο μήπως δεν βρίσκαμε γυναίκες να κάνουμε το κέφι μας η μήπως εκείνες που δε ήταν στο καθρέπτη δύο ώρες πριν βγουν έξω ήταν ασχημοτερες και δεν έβρισκαν άντρα .Οι σημερινές βλέπω ότι δε βρίσκουν εύκολα οι παλιές βρίσκουν όποτε θέλουν .
 
Γίναμε πολλοί αδελφέ και αφού με πόλεμο δεν πιάνει για να λιγοστεψουμε εμφανίστηκαν οι κρίσεις τραπεζικές ,κορονοιοι κτλ και διαρκή φτώχεια και ακρίβεια έτσι επειδή κάποιο το θέλουν χωρίς εξήγηση επομένως λιγότερη ιδιοκτησία λιγότερα λεφτά ενώ συνάμα μεγαλύτερες υποχρεώσεις και μια ζωή παραδεισένια για κάποια χρόνια πάλι χωρίς λόγο η οποία έφερε τα θέλω, πολλά τα θέλω του καθενός και στο τέλος θα θέλει τα θέλω του και όχι να κάνει παιδιά αυτό γίνετε σενάριο δύσκολο πλέον .Καφέδες , σουβλάκια,νύχια Μαλιά,, κάπνισμα για δύο άτομα φτάνουν το μισθό του ενός εάν δουλεύουν και οι δύο με έναν μισθό και δικό τους σπίτι να έχουν θα ζοριζονται με αυτοκίνητο μηχανάκι κτλ όπως θέλει ο κάθε ένας ,εάν δε έχει ενοικιο ξέχνα το το ζευγαράκι .Βλέπεις χώρο για παιδί με τόσα θέλω απαραίτητα κιόλας γιατί έτσι νιώθουν καλύτερα οι σημερινοί νέοι και παιδιά μη παυθουν και ψυχολογικά εμείς που μεγαλώσαμε στο χωριό τι πάθαμε που κουρευομασταν σα τα γίδια κάθε εξάμηνο μήπως δεν βρίσκαμε γυναίκες να κάνουμε το κέφι μας η μήπως εκείνες που δε ήταν στο καθρέπτη δύο ώρες πριν βγουν έξω ήταν ασχημοτερες και δεν έβρισκαν άντρα .Οι σημερινές βλέπω ότι δε βρίσκουν εύκολα οι παλιές βρίσκουν όποτε θέλουν .
Η παλιές ξέρουν α δουλεύουν καλά τον γρύλο .my man. .. η σημερινές είναι όλες αντιγραφές τον Καρντάσιαν...
 
https://www.dimokratia.gr/protoselida/577299/pempti-02-05-2024/

Γι΄αυτό θέσπισαν το ακαταδίωκτο... .no.
Ψεκασμένοι πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν όπως και φυλλάδες που θα προσπαθούν να επιζήσουν από τον "κιτρινισμό".
Η πρώτη γενιά αντιεμβολιαστών, των κλασικών εμβολίων, που όλοι κάνουν πλην ελαχίστων περιπτώσεων (ευτυχώς), έχει πεθάνει λόγο γήρατος, αλλά η νέα είναι εδώ και θα μας τα πρήζει, αλλά εμείς θα γελάμε γατί ξέρουμε να διαβάζουμε - ερμηνεύουμε νούμερα και δεν είμαστε νούμερα.
 
Λένε ότι όποιος ξέρει πολλά πρέπει να πεθαίνει...
Είχε καταγγείλει προβλήματα στην ασφάλεια των πτήσεων.

View attachment 87749
Όλοι οι σοβαροί μηχανικοί (όσοι έμειναν) ωρύονται ότι πρέπει να πάρουν υπεύθυνους και εξειδικευμένους εργάτες γιατί κανείς από τους φθηνούς εργαζόμενους δεν ενδιαφέρεται για την απόλυτη ποιότητα της εργασίας του.
Για να παίρνουν τις επιδοτήσεις για τους εργάτες (στην ουσία να τους πληρώνει το κράτος) πρέπει να είναι μαύροι ή γυναίκες μαύρες.
Για τον έλεγχο του τι φτιάχνει ο κάθε εργαζόμενος είναι υπεύθυνος ο ίδιος ο εργαζόμενος, λόγω περικοπών.
Το ότι δεν έχει πλέον προσωπικό για νέα μοντέλα και καινοτομίες δείχνει την απόλυτη κατρακύλα.
Φάνηκε στο 737 max, που βάλανε βαρύτερο κινητήρα για οικονομία καυσίμου και αυτό έφερε την ισορροπία του σκάφους προς τα πίσω.
Μη μπορώντας να το διορθώσουν μηχανικά, ζήτησαν από εταιρίες να φτιάξουν πρόγραμμα ώστε να κατεβάζει τα φλαπς συνεχόμενα εν πτήση ώστε να μην κάνει ανύψωση της μύτης το σκάφος. Λόγω άγνοιας οι προγραμματιστές έβαλαν στο πρόγραμμα να βλέπει μόνο έναν εξωτερικό αισθητήρα ενώ έπρεπε να παίρνει δεδομένα από τουλάχιστον 3 εξωτερικούς και 2 εσωτερικούς.
Τα προβλήματα είναι πολλά αλλά όσο πριμοδοτήτε από το κράτος δεν τα διορθώνουν οι μεγαλομέτοχοι.
 
κρημα και την είχα για μορφωμένο άτομο δεν ήξερα ότι έχει τέτοια χαρίσματα????...
Είναι μορφωμένη και έχει και μια άλφα ηλικία πλέον.Δυστυχώς όμως προκειμένου κάποιος/α να εκλεγεί ευρωβουλευτής λέει πολλά προφανώς... .no.
 
Ο Ερντογαν μετατρεπει σωρηδον τις ορθοδοξες εκκλησιες σε τζαμια λιγο πριν τον επισκεφτει ο κατσικοποδαρος.
Ο Ραμα ετοιμασε προεκλογικη συγκεντρωση στην Αθηνα σε ημερομηνια που κλεινει ακριβως ενα ετος απο την φυλακιση του Μπελερη.

Θα υπαρξουν εντονες διαμαρτυριες απο την Ελληνικη κυβερνηση....
 
Ο Ερντογαν μετατρεπει σωρηδον τις ορθοδοξες εκκλησιες σε τζαμια λιγο πριν το επισκεφτει ο κατσικοποδαρος.
Ο Ραμα ετοιμασε προεκλογικη συγκεντρωση στην Αθηνα σε ημερομηνια που κλεινει ακριβως ενα ετος απο την φυλακιση του Μπελερη.

Θα υπαρξουν εντονες διαμαρτυριες απο την Ελληνικη κυβερνηση....
Εεε ναι......
 
Ξεπερνούν το ένα εκατομμύριο τα αδήλωτα όπλα στη χώρα - Διακινούνται κυρίως σε Κρήτη και Αθήνα https://www.neakriti.gr/kriti/20533...pla-sti-hora-diakinoyntai-kyrios-se-kriti-kai
Οι μαλακιά τους σπάει καρύδια και η προβοκάτσια 1 στα δύο όπλα αδηλωτα λέει με τα καραγκιοζακια μέρες που είναι ότι μαλακιά και να γράψει το κάθε δημοσιογραφακι την κάνουν είδηση
 
Τους τελευταίους μήνες η πτώση στην χονδρική τιμή του ρεύματος. ειναι 18%, Ομως αυτο μεταφράζεται μονο σε ενα 4% στην τελική τιμή λιανικής.Βεβαια αλλάζουν και οι διάφορες χρεώσεις και φτάνουμε σε ενα ωραίο πανηγυρικό αποτέλεσμα. ,
Η κοροϊδία ,η κλοπή και η αισχροκέρδεια ειναι εδώ. Κατα τ αλλα μας έφταιγε ο λιγνίτης.
Πριν τρία χρόνια είχα κάνει κλειστό συμβόλαιο με τη ΔΕΗ με σταθερή τιμή 10,7 λεπτά β
ανα κιλοβατώρα. Με1500 kwh που κατανάλωνα το τετράμηνο , οι λογαριασμοί μου ήταν από 45 έως 50€ μηνιαίως - άρα περι τα 200 το τετράμηνο - την εποχή που όσοι δεν είχαν μπει σ αυτό το πρόγραμμα πλήρωναν τα αντερά τους με όλα αυτά που είχαν συμβεί.
Σήμερα μετά από όλα αυτά που περάσαμε η τιμή της Μwh στη χονδρική είναι η στα επίπεδα που ήταν πριν δύο με δυόμιση χρόνια και πανηγυρίζουν οι πάντες.
Παμε τώρα στο αποτέλεσμα .
Τώρα με την ιδια και λιγο πιο κατω κατανάλωση από αυτή που προανέφερα , οι λογαριασμοί που πληρώνω είναι περίπου 100€ το μήνα.



Σκρέκά τον ........
από κει που γέρνεις !
 
Last edited:
Back
Top