Σημαδεύοντας την επικαιρότητα

Αν και δεν τον πολιπαο του βγάζω το καπέλο τώρα άντε να βγουν όλα στην φόρα
Γιάννη αν ο Πολακης ήταν κυβέρνηση στον καιρό του κοβιντ να είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα έκανε ακριβώς ότι έκανε ο Κουλης. Και ο λόγος είναι ότι απλά κάνουν ότι τους λένε τα μεγάλα κέντρα απ'εξω. Όπως ακριβώς έκανε ο Πολακης και ο Τσιπρας όταν κυβερνούσαν. Βαραγαν το νταούλι οι ξένοι και χόρευαν αυτοί ενώ προεκλογικά το έπαιζαν επαναστάτες. Άρα το συμπέρασμα είναι ότι απλά η βιτρίνα αλλάζει φίλε μου. Από μέσα ΟΛΟΙ τις ίδιες κατευθύνσεις ακολουθούν δυστυχώς.
 
Εγω δεν επιφυλάσσομαι καθολου ,οταν βλεπω τετοια πρωτοσέλιδα να αναφωνήσω "μαλακίας το ανάγνωσμα"
Kαι όμως και άγιοι υπάρχουν (ΚΑΙ σήμερα) και πολλές φορές λένε φωτισμένα πράγματα.Μόνο που αυτοί δεν το διατυμπανίζουν και ούτε φυσικά το διαφημίζουν!
 
Το άρθρο γράφει για έναν που ήρθε σχεδόν μούρη με μούρη με μια οχιά!
Που η οχιά 9 στις 10 φορές είναι σπιτοφιδο και όχι οχιά....
Και στην τελική γιατρέ μου οχιά είδε όχι τυραννοσαυρο. Αποξένωση από την φύση ολική....
 
Που η οχιά 9 στις 10 φορές είναι σπιτοφιδο και όχι οχιά....
Και στην τελική γιατρέ μου οχιά είδε όχι τυραννοσαυρο. Αποξένωση από την φύση ολική....
Την συγχιζουν συχνα με το γατοφιδο και τον δρόπη(coin snake) ενω οι διαφορες τους ειναι τεραστιες
Και με το νεαρο μαυροφιδι συχνα συγχιζουν την οχια


Βγηκε λοιπον τσαρκα κανενας που θυμιθηκε οτι την φυση πρεπει να την βιωνεις-δεν την ζεις απο τις φωτο, πετυχε καποια φιδια αυτη την εποχη που ειναι σε πληρη κινητοποιηση , γεμισε την πανα του και πηρε τηλ τις φυλλαδες να κανουν θεμα

Εκτος και εαν το αυτοκινητο ηταν σε ακινησια αρκετο καιρο πολυ δυσκολα θα μπηκε η οχια στο αυτοκινητο
Ολα τα αλλα ναι
Η οχια οχι

Η οχια ειναι αργο φιδι και στηνει ενεδρες, δεν κυνηγα το θηραμα οπως τα υπολοιπα φιδια

Πανικοσσσσς λοιπον για κατι που οι ανθρωποι της φυσης και οι κυνηγοι ακομη και οι ψαραδες γνωριζουν πολυ καλα οτι δεν ειναι τιποτε αλλο περαν απο την φυσικη παρουσια των φιδιων που εχουν ξυπνησει και αναλογα τον τοπο και το υψομετρο εχουν ηδη γεννησει η ειναι στην διαδικασια επομενως ψαχνουν και τροφη πιο εντονα

.hair.
 
Αυτό είναι φίλε μου το πρόβλημα της κοινωνίας σήμερα.
Αν θα πάρουμε πρωτιά στη eurovision κι αν προκριθεί η ομάδα μας, να κατέβουμε στις πλατείες και να χοροπηδάμε σαν πιθήκια ανάβοντας φωτιές.
Μέχρι εκεί και τίποτα παραπέρα.Ολα τ άλλα καλά!
 
Back
Top