Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Yπήρχαν έντονες αντιδράσεις και από ενώσεις συνταξιούχων καθώς και από φορείς του εμπορίου, ελεύθερους επαγγελματίες κλπ. Και το ακούγαμε στους δρόμους και στα μαγαζιά επίσης από απλό κόσμο. Αν εννοείς ότι τα μεγάλα ΜΜΕ τον προστάτευαν, εκεί συμφωνώ. Όχι όμως ότι δεν υπήρχαν αντιδράσεις (βλέπε ογκώδης διαδήλωση κατά Καραμανλή στις Σέρρες) ούτε ότι όλοι φώναζαν ''ζήτω'' για τον Μητσοτάκη...
καταλαβα πως το εγραψες , και συγνωμη αλλα βρηκα την ευκαιρια να στηλιτευσω εμας :rolleyes: :) τους σχολιαστες του πληκτρολογιου.
 
Πάμε να κράξουμε στο ανάλογο θέμα την κουφάλα την benelli που έχει εγκαθιδρύσει δικτατορία στις καραμπίνες με τις πλάτες του ιμπεριαλιστικού ομίλου beretta
Τέλος Ιουνίου πάλι με τα πολιτικά,να γεννήσει και η επόμενη η κάλπη.......
Λευτερια στις συγκεντρωσεις και στις κατανομες εδω και τωρα (Νικο Π προδοτη θα πεθανεις)
Οχι στη λαιλαπα του νεοφιλευθερισμου των διευρυμενων αυλων
Να μην ευημερουν τα νουμερα (και τα διαγραμματα Βασιλη) και ο κυνηγος να πειναει
Οχι στη δημιουργια ψευδαισθησεων ( με φωτο Αρη καλαματιανε) , δεν υπαρχουν θηραματα , πεστε την αληθεια στο λαο
 
Φιλαρα μου , πολυ καλα κανεις και το διακωμωδείς.....γιατι αυτο το 41% δεν χωνευεται...
Απο την αλλη...οταν θα εχετε το ''αγγουρι'' μεσα σας....θα με θυμηθουν πολλοι ψηφοφοροι...
Εγω την ζωη μου την ''εζησα''.....ενα παιδι που εχω το σπουδασα στην Αγγλια....σπιτι δικο μου εχω και
η συνταξη μου ( 1050 ευρω ) μου ''φτανει'' γιατι δεν εχω αλλες υποχρεωσεις...
Οσο και να τα ανεβασει τα πραγματα...παλι θα μου φτανει γιατι θα βαλω εναν κηπο και θα την βγαλω..
Αντε να μην αγοραζω 1 κιλο πυριτιδα και να αγοραζω μισο κιλο...
Θελω να δω ομως αυριο....ολους αυτους που δεν εχουν δικο τους σπιτι...που εχουν δανεια...και παιδια
να σπουδασουν...και ειναι μεροκατιαρηδες....ή δημοσιοι υπαλληλοι ή μικρομεσαιοι ελευθεροι επαγγελματιες
κατα που ''θα κανουν''.....οταν τα πατζακια τους θα εχουν παρει φωτια....και τα ''κουκια'' δεν θα τους βγαινουν!!!
Γιατι περα απο αυτα που ταζει τωρα ο μητσοτακης....η πολιτικη του ειναι να διαλυσει την μεσαια ταξη.
Πλουσιοι και φτωχοι θα υπαρχουν στην Ελλαδα....με απλωμενο το χερι σαν ζητιανοι...να ζουν με επιδοματα...
Με επιδοματα κεφαλι δεν σηκωνεις....ουτε παιδι σπουδαζεις....ουτε σπιτι αποκτας....
Τοτε να σας δω λεβεντες μου.....ολους εσας που σηκωνετε τις σημαιες...και χειροκροτατε....οταν το βιοτικο
επιπεδο σας θα εχει πιασε πάτο !!!

ΥΓ. Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης με κανεναν συναδελφο....Απλα εγραψα πως εγω βλεπω τα πραγματα.
H Σάμος μόλις διάβασα είχε 50% αποχή ...
Βάρα κανένα φουσέκι να τους ξυπνήσεις.
Καλημέρα.
😍 😍 😍
Αν δεν γελάσουμε Νίκο θα πάμε σκαστοί φίλε.

https://www.iefimerida.gr/ellada/ekloges-apohi-nomos
 
Λευτερια στις συγκεντρωσεις και στις κατανομες εδω και τωρα (Νικο Π προδοτη θα πεθανεις)
Οχι στη λαιλαπα του νεοφιλευθερισμου των διευρυμενων αυλων
Να μην ευημερουν τα νουμερα (και τα διαγραμματα Βασιλη) και ο κυνηγος να πειναει
Οχι στη δημιουργια ψευδαισθησεων ( με φωτο Αρη καλαματιανε) , δεν υπαρχουν θηραματα , πεστε την αληθεια στο λαο

Να σου πω κατι απο την ζωη μου .
Ειχα εναν φιλο...μεγαλο κουμουνι....Στην Σ.Αραβια μαζι...Μια ημερα πιασαμε συζητηση για τα πολιτικα...
Κουβεντα στην κουβεντα....σηκωσε την βαριοπουλα που κρατουσε να μου την φερει στο κεφαλι...
μετανιωσε....την βαρεσε το πανιολο του μηχανοστασιου που εκανε λακουβα...
Εχουν περασει 40 χρονια απο τοτε.....και δεν θα ξεχασω ποτε την κουβεντα του...''Επρεπε να ειμαι εγω
στα πραγματα....να σας μαζεψω ολους εσας τους δημοκρατες να σας βαλω σε γυπεδο και να σας σφαζω
με κονσερβοκουτια....να φτασει το αιμα μεχρι το γονατο''....
Του ειχα πει τοτε....εισαι μεγαλος καραγκιοζης και αυτα να μου τα πεις οταν γυρισουμε στην πατριδα!!!
Σημερα αυτος ο ανθρωπος....ειναι τους μεγαλυτερους καπιταλες....και ψηφιζει μητσοτακη...
Για μενα πουλημενο τομαρι....αχρηστο κορμι.....και ο νοων νοειτω...

Προς Θεου....μην παρεξηγηθω με τους συναδελφους του ΚΚΕ....δεν εχουν καμια σχεση με αυτον τον βλακα !!!

Εγω φιλε μου θα συνεχισω να βγαζω συγκεντρωσεις και κατανομες....και δεν θα προδωσω ποτε τα πιστευω μου !! :)
 
Εγγεγραμμένοι
9.944.955
Συμμετοχή
6.060.364

Ακολουθεί ανάλυση
Αποχή 9.944.955-6.060.364=3.884.591 ζαμανφουτίστες, σίγουρα πάντως βολεμένοι
ΝΔ = 2.407.590
Σύνολο 6.292.181/9.944.955=63% βολεμένοι (κοινώς λεφτά υπάρχουν όπως λέω για τις αγορές όπλων και φυσιγγίων)

ΝΔ = 2.407.590
ΣΥΡΙΖΑ 1.184.330
ΠΑΣΟΚ 676.078
+ ΑΠΟΧΗ
Σύνολο 8.152.589/9.944.955=82% αδιαφορούν ή ψήφισαν αυτούς που διόγκωσαν ή αποτυχημένα διαπραγματεύτηκαν το χρέος το οποίο κανένας μας δεν γνωρίζει πόσο είναι αυτή την στιγμή. (~170% του ΑΕΠ ???)
Μπήκαμε στα μνημόνια με ~120% επί του ΑΕΠ.
Το ότι βγήκαμε από τα μνημόνια δεν σημαίνει ότι ξοφλήσαμε.


Καλή μας νύχτα και συγνώμη για το off-topic.
 
Αυτή η μεγαλοκοπελα η Παρθένα τι έγινε ρε παιδιά ; Είχε πει και αυτό το φοβερό (πρόεδρε έλα με φόρα ΕΛΑ!!!). Αυτό το έλα με φόρα όταν ειμασταν νέοι το λέγαμε για άλλο λόγο.
Μαζί με συγκεκριμένη χειρονομία.
 
αυτό που δεν διαβάζω είναι ποιος θα έπρεπε να είναι πρώτος.
Η Ζωίτσα ... να την ξαμολούσαμε στην Γερμανία να έρχονταν με 300δις (κατοχικά δάνεια) πίσω να μας τα μοίραζε.
Χρέος φυσικά θα το διέγραφαν.

Αμέσως μετά θα ψηφίζαμε τον άλλο τον ψεκασμένο τον Σώρρα με κάτι ομόλογα δεν ξέρω και εγώ πόσα τρις (2 τρις ?).
Θα μας τα μοίραζε και αυτός (μαζί του θα τα πάρει ?).

Και μετά θα έπαιρνα ένα DT11 να κάνω καμιά σοβαρή βλητική δοκιμή στην Καραϊβική.
 
Η Ζωίτσα ... να την ξαμολούσαμε στην Γερμανία να έρχονταν με 300δις (κατοχικά δάνεια) πίσω να μας τα μοίραζε.
Χρέος φυσικά θα το διέγραφαν.

Αμέσως μετά θα ψηφίζαμε τον άλλο τον ψεκασμένο τον Σώρρα με κάτι ομόλογα δεν ξέρω και εγώ πόσα τρις (2 τρις ?).
Θα μας τα μοίραζε και αυτός (μαζί του θα τα πάρει ?).

Και μετά θα έπαιρνα ένα DT11 να κάνω καμιά σοβαρή βλητική δοκιμή στην Καραϊβική.
Tι είπατε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top