Σημαδεύοντας την επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;
109D5578-F36B-4923-92A1-B018BDE2370A.jpeg
 
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;
ΛΑΜΠ(ρ)Ω
 
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;
ΠΡΟ.ΒΑ.ΤΙ.ΝΑ
 
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;

Φιλαρα μου , πολυ καλα κανεις και το διακωμωδείς.....γιατι αυτο το 41% δεν χωνευεται...
Απο την αλλη...οταν θα εχετε το ''αγγουρι'' μεσα σας....θα με θυμηθουν πολλοι ψηφοφοροι...
Εγω την ζωη μου την ''εζησα''.....ενα παιδι που εχω το σπουδασα στην Αγγλια....σπιτι δικο μου εχω και
η συνταξη μου ( 1050 ευρω ) μου ''φτανει'' γιατι δεν εχω αλλες υποχρεωσεις...
Οσο και να τα ανεβασει τα πραγματα...παλι θα μου φτανει γιατι θα βαλω εναν κηπο και θα την βγαλω..
Αντε να μην αγοραζω 1 κιλο πυριτιδα και να αγοραζω μισο κιλο...
Θελω να δω ομως αυριο....ολους αυτους που δεν εχουν δικο τους σπιτι...που εχουν δανεια...και παιδια
να σπουδασουν...και ειναι μεροκατιαρηδες....ή δημοσιοι υπαλληλοι ή μικρομεσαιοι ελευθεροι επαγγελματιες
κατα που ''θα κανουν''.....οταν τα πατζακια τους θα εχουν παρει φωτια....και τα ''κουκια'' δεν θα τους βγαινουν!!!
Γιατι περα απο αυτα που ταζει τωρα ο μητσοτακης....η πολιτικη του ειναι να διαλυσει την μεσαια ταξη.
Πλουσιοι και φτωχοι θα υπαρχουν στην Ελλαδα....με απλωμενο το χερι σαν ζητιανοι...να ζουν με επιδοματα...
Με επιδοματα κεφαλι δεν σηκωνεις....ουτε παιδι σπουδαζεις....ουτε σπιτι αποκτας....
Τοτε να σας δω λεβεντες μου.....ολους εσας που σηκωνετε τις σημαιες...και χειροκροτατε....οταν το βιοτικο
επιπεδο σας θα εχει πιασε πάτο !!!

ΥΓ. Χωρις ιχνος αντιπαραθεσης με κανεναν συναδελφο....Απλα εγραψα πως εγω βλεπω τα πραγματα.
 
Πασχάλη δεν μιλάμε για δημοσκόπηση και εκτίμηση ψήφου που βγαίνει από μερικές χιλιάδες άτομα που μπορεί να απαντήσουν και ότι νά'ναι, άσχετο με αυτό που θα ψηφίσουν
Εδώ μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες ψήφους(για να αλλάξει το εκλογικό αποτέλεσμα) και για κάτι επίσημο και τελεσίδικο,δεν είπα κάτι σε κάποιον στο τηλέφωνο, αλλά ψήφισα και έριξα τον φάκελο στην κάλπη και η ψήφος μου χάθηκε
Εάν γινόταν νοθεία τέτοιας έκτασης να είσαι σίγουρος ότι θα γινόταν χαμός πρώτα πρώτα από τα κόμματα που θίγονται γιατί σίγουρα θα το είχαν καταλάβει, κάτι τέτοιο δεν κρύβεται
Εάν μέχρι στιγμής δεν έχει γίνει τίποτα είναι γιατί και ορισμένες παρατυπίες εαν υπήρξαν που είναι πιθανό όπως ξαναέγραψα, δεν επηρέασαν το αποτέλεσμα και γι'αυτο δεν ασχολήθηκαν
Εδώ στο παρελθόν έλεγαν μέχρι να στείλουν τον εισαγγελέα στις εταιρείες που κάνουν δημοσκοπήσεις γιατί βγάζουν αποτελέσματα κατά παραγγελία, θα γινόταν κάτι τέτοιο και δεν θα αντιδρούσε κάνεις;
Μάλλον έχεις δίκαιο. Απλώς μου φαίνεται πολύ παράξενο το όλο σκηνικό: από τη μια τον ''βομβαρδισμό'' σχεδόν πανταχόθεν προς το Μητσοτάκη και τη ΝΔ. Και μετά από τη μια μέρα στην άλλη το θρίαμβο με double score μάλιστα! Έστω και αν ο ΣΥΡΙΖΑ τα έκανε μούσκεμα με διάφορες δηλώσεις....think.
 
Η φιλοσοφία του κόσμου και ιδιαίτερα των νέων έχει αλλάξει. Δεν κοιτάζουν με τίποτα πίσω. Δεν παν να έχουν γίνει όργια. Όλα διαγράφονται πάνω από την κάλπη ( το 18% των ψηφοφόρων αποφάσισαν πάνω από την κάλπη ) . Ψηφίζουν αυτόν που τους μιλάει και τους περιγράφει το μέλλον. Όποιον τους περιγράφει τη ζωή τους και τη χώρα τους με μελανά χρώματα τον βλέπουν γραφικό και επικίνδυνο για την ψυχολογία τους . Θέλουν αισιοδοξία κια θετικότητα για να βγουν μάχημοι στην αρένα της ζωής . Αρνητικότητα βλέπουν όλη μέρα στο Ίντερνετ δεν θέλουν άλλη , μπούκωσαν . Με τις εθελούσιες σκόπιμες αυτές παρωπίδες αισιοδοξίας , απορρίπτουν την καταστροφολογία για παρελθόν και μέλλον. Αν τους περιγράψεις τη χώρα τους σαν άθλιο βάλτο , θα σε εξοστρακίσουν . Αυτοί δεν βλέπουν έτσι τη χώρα τους γιατί θα τους έριχνε την ψυχολογία. Θέλουν να είναι αισιόδοξοι.
Καλή η αισιοδοξία, είναι όμως απαραίτητος νομίζω και λίγος ρεαλισμός...
 
Αυτή η μεγαλοκοπελα η Παρθένα τι έγινε ρε παιδιά ; Είχε πει και αυτό το φοβερό (πρόεδρε έλα με φόρα ΕΛΑ!!!). Αυτό το έλα με φόρα όταν ειμασταν νέοι το λέγαμε για άλλο λόγο.
Απ την πολύ φόρα μπήκε σε τροχιά γύρω απ τη γή :rolleyes:
 
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;
Εδώ σας έχω και έτοιμο σποτ.
 
Το να σβηστούν ποσταρίσματα τα οποία δεν δημιούργησαν προβλήματα εντάσεων και παρεκτροπών ,νομίζω ότι θα δημιουργήσει παραπέρα θέματα.
Με αυτό το σκεπτικό να διαγράψουμε τελείως τότε το θέμα επικαιρότητα όπως είχε διαγραφεί και το θέμα με τα αθλητικά.
Αν η διαχείριση θέλει να προχωρήσει σε "συνταγματική αναθεώρηση " ας το κάνει.
.big smile.
 
Εντάξει, ας ξαναπούμε το αυτονόητο . Δεν φταίει το συγκεκριμένο , αφού εντάσεις δημιουργούνται και στα αμιγώς κυνηγετικά θέματα και το ζητούμενο είναι να διαλεγόμαστε χωρίς εντάσεις .
 
Το να σβηστούν ποσταρίσματα τα οποία δεν δημιούργησαν προβλήματα εντάσεων και παρεκτροπών ,νομίζω ότι θα δημιουργήσει παραπέρα θέματα.
Με αυτό το σκεπτικό να διαγράψουμε τελείως τότε το θέμα επικαιρότητα όπως είχε διαγραφεί και το θέμα με τα αθλητικά.
Αν η διαχείριση θέλει να προχωρήσει σε "συνταγματική αναθεώρηση " ας το κάνει.
.big smile.
swing through όλα τα πολιτικά..big smile..sarcastic.
 
που το ειδες το πανταχοθεν
κι ο Πετρος ο Πετρας, κι ο Γιαννης ο Δρακος , και ο Μπαμπης ο Σουγιας ;
Yπήρχαν έντονες αντιδράσεις και από ενώσεις συνταξιούχων καθώς και από φορείς του εμπορίου, ελεύθερους επαγγελματίες κλπ. Και το ακούγαμε στους δρόμους και στα μαγαζιά επίσης από απλό κόσμο. Αν εννοείς ότι τα μεγάλα ΜΜΕ τον προστάτευαν, εκεί συμφωνώ. Όχι όμως ότι δεν υπήρχαν αντιδράσεις (βλέπε ογκώδης διαδήλωση κατά Καραμανλή στις Σέρρες) ούτε ότι όλοι φώναζαν ''ζήτω'' για τον Μητσοτάκη...
 
Πάμε να κράξουμε στο ανάλογο θέμα την κουφάλα την benelli που έχει εγκαθιδρύσει δικτατορία στις καραμπίνες με τις πλάτες του ιμπεριαλιστικού ομίλου beretta
Τέλος Ιουνίου πάλι με τα πολιτικά,να γεννήσει και η επόμενη η κάλπη.......
 
Ψιλοπράγματα ... 150 πακέτα τσιγάρα.
Ευκαιρία να το κόψουμε ...
Χρειαζόμαστε μια λίστα με υπουργούς.

Πρόεδρος Άλεξ37
Ανάπτυξης ΝίκοςΠ
Εισαγωγών outlander
Νησιωτικής πολιτικής Ηλίας
Εξωτερικών Γιώργος 82
Άμυνας elvas
Ανανεώσιμων πηγών Γράμμος

Ευκολάκι και τα υπόλοιπα υπουργεία ...
Θα σαρώσουμε.

Όνομα κόμματος ;
Έπιασα δουλειά.
 
Νομίζω πώς όχι, τουλάχιστον εγώ δεν πήρα γραμμή να έγινε κάτι τέτοιο
Αλλά πιστεύω ότι έστω και παρασκηνιακά θα ήρθαν σε κάποια επαφή για να επιβεβαιώσουν ότι άλλο το ΚΕΚΑ και άλλο η ΚΣΕ
Μέχρι πριν 2 εβδομάδες από τις εκλογές, επειδή βρέθηκα μπροστά σε συζήτηση μέλους της ΚΣΕ, όχι δεν υπήρξε καμμια επικοινωνία και από ότι κατάλαβα, ούτε θα υπάρξει...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top