Ρε πού πάμε;;;

Αν μπορεί κάποιος σας παρακαλώ να μου εξηγήσει το οικονομικό πρόβλημα που έχει το φόρουμ ξανά γιατί στην συνάντηση κατάλαβα ότι τώρα πια υπάρχει και πλεόνασμα από τους χορηγούς εκτός και αν έχω κουφαθει από τις ντουφεκιες και ακούω ότι μου φανεί.Ευχαριστω.
 
Παλικαρια....δεν ξερω εαν ειμαι ο πρωτος που κατεθεσε....αλλα στις 29/7....εβαλα ενα μικρο και
ενδεικτικο ποσο....
Το εβαλα στην τραπεζα πειραιως....στον λογαριασμο που ειχα...
Τωρα δεν μπορω να ξερω τις ''αναγκες'' του φορουμ.....αλλα οτι αποφασισετε....οπως εχω πει....εγω
ειμαι μεσα!!! :)
 
Παλικαρια....δεν ξερω εαν ειμαι ο πρωτος που κατεθεσε....αλλα στις 29/7....εβαλα ενα μικρο και
ενδεικτικο ποσο....
Το εβαλα στην τραπεζα πειραιως....στον λογαριασμο που ειχα...
Τωρα δεν μπορω να ξερω τις ''αναγκες'' του φορουμ.....αλλα οτι αποφασισετε....οπως εχω πει....εγω
ειμαι μεσα!!! :)
Απο ενα 100 ευρω οι γεμισταδες να παρουμε το κανονακι του hl τι λες;;;
 
Να τα πάρουμε λίγο από την αρχή. Κατ'αρχάς η συζήτηση εδώ ξεκίνησε όταν ένα μέλος πρότεινε να βάζουμε όλοι κάποια χρήματα για το φόρουμ και έπειτα επεκτάθηκε στο αν θα θέλαμε να αλλάξει ο τρόπος λειτουργίας του.

Καθαρά στο οικονομικό κομμάτι, όταν έχουμε 4 χορηγούς με βάση τα χρήματα που ζητάω, καλύπτονται οι ανάγκες του φόρουμ για 1 χρόνο και μένει ένα μικρό πλεόνασμα. Πέρυσι λοιπόν είχαμε 4 χορηγούς άρα και το πλεόνασμα. Φέτος που έχουμε 2 χορηγούς το πλεόνασμα αυτό εξανεμίστηκε και αυτή τη στιγμή το ταμείο έχει χρήματα για την ανανέωση ενός ακόμα εξαμήνου. Σε αυτό συνετέλεσαν τα €90 από τα ρούχα και €30 που βγήκαν από το τραπέζι. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν τον Δεκέμβριο δεν βρω 4 χορηγούς για το 2022 τότε θα πρέπει να βρω να καλύψω την διαφορά από την τσέπη μου (δεν είναι πρώτη φορά) μέχρι εκεί που μπορώ βέβαια, είτε να καλυφθεί από κάποια άλλη πηγή. Πιστεύω πως θα βρω τους χορηγούς. Από εκεί και πέρα με αυτά τα χρήματα όπως είπα θα καλυφθούν οι ανάγκες λειτουργίας του φόρουμ, οτιδήποτε άλλο έχουμε στο μυαλό μας θα πρέπει να γίνει με χρηματοδότηση όπως κάνουμε τώρα πχ για την σπορά.

Θα πρότεινα για την ώρα να σκεφτούμε λίγο για την λειτουργία του φόρουμ.
Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση, τι θα πρότεινατε να γίνει με τα μέλη που εγγράφονται στο φόρουμ, διαβάζουν αλλά δεν γράφουν ποτέ;
 
Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση, τι θα πρότεινατε να γίνει με τα μέλη που εγγράφονται στο φόρουμ, διαβάζουν αλλά δεν γράφουν ποτέ;
Τι σε πειράζουν αυτοί ;

Αν σκέφτεσαι ότι μπορεί να δημιουργούν ή να δημιουργήσουν προβλήματα μπορεί να υπάρχει ένα είδος εγγύησης από κάποιον που γράφει με pm σε εσένα. Οι υπόλοιποι άγνωστοι delete.
Εγγραφές με invite μετά ...
 
Θα πρότεινα για την ώρα να σκεφτούμε λίγο για την λειτουργία του φόρουμ.
Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση, τι θα πρότεινατε να γίνει με τα μέλη που εγγράφονται στο φόρουμ, διαβάζουν αλλά δεν γράφουν ποτέ;
Εμένα η γνώμη μου είναι: τους αφήνεις 5 6 μήνες και μετά άντε γεια!
Αν δεν προσφέρουν κάτι και απλά αντλούν πληροφορίες από εμάς (δηλαδή εσάς ,γιατί εγώ ως «μικρός» δεν μπορώ να προσφέρω και πολλά) ποιος λόγος να μένουν; Απλά για να κάνουν τους καμπόσους στο facebook με ξένες γνώσεις;
 
Εμένα η γνώμη μου είναι: τους αφήνεις 5 6 μήνες και μετά άντε γεια!
Αν δεν προσφέρουν κάτι και απλά αντλούν πληροφορίες από εμάς (δηλαδή εσάς ,γιατί εγώ ως «μικρός» δεν μπορώ να προσφέρω και πολλά) ποιος λόγος να μένουν; Απλά για να κάνουν τους καμπόσους στο facebook με ξένες γνώσεις;
+1, και να προσθεσω, οτι ισως και αρκετοι, θα εκμεταλευτουν εαν κατι (ισως απο αμέλεια, ισως απο αφέλεια, κ.τ.λ) γραφτει, που να μπορουν να κανουν κακό....
 
Last edited:
Γελάμε με αυτό αλλά μπορείς να καταλάβεις πως αισθανόμουν παλιά που δεν είχαμε χορηγούς και έπρεπε να ζητήσω χρήματα από τα μέλη.
εμενα μου θιμιζη σαν το φεισμπουκ δω ο χορος δω με λαηκ με φαστουλες κλπ
το φεισμπουκ εινε μια επιχιριση εχη εξοδα εχη εσοδα στο τελος του χρονου μενη ενα κερδος
δεν ξερω πως το δουλεβετε σεις δω, ποση ιδιοκτικες εινε ποση μηραζεσται τα χρεοι
οταν το φτιχναται σκεφτικαται εσοδα εξοδα κοστος???? θελαται να κανεται ενα φεισμπουκ που να βγαζη κερδος γεια σας, θελαται ενα φεισμπουκ τσαμπε για τα μελοι???
αν το καναται για να ζηταται λεφτα γτ να ντρεπεσε να τα ζητας ομος οταν γραφτικα δεν ελεγε πρεπη να πλιρονης κατιτις επρεπε να το λεται τοτε
το φεισμπουκ εχη κερδος και εινε τσαμπε για το μελος παντος, αλλα πεοζουναι διαφιμισης απ αφτους που θελουναι κατι οτινανε να πουλισουν και το απλο μελος δεν πλιρονη
τα διαφιμιστικα μολις μπενης εινε ορεα αλλα και αφτη η δουλια θελη κυνιγη δω μπλουζακια θελουμαι να βγαλουμαι πχ για την ποδοσφερικη ομαδα και παιρνουμαι ζβαρνα τα μαγαζια
ο διαφιμιστις δε θα ερθη σε σενανε συ πρεπη να πας σε αφτονα
δεν ξερω αν αφτο δω λεγετε επιχιριση και τι σας κανουν απο φορους και τι αποδιξης να κοψεται μππρη να ζηταναι ο τσιπρουλις ο κουλις και καθε παπαρουλις
 
Εμένα η γνώμη μου είναι: τους αφήνεις 5 6 μήνες και μετά άντε γεια!
Αν δεν προσφέρουν κάτι και απλά αντλούν πληροφορίες από εμάς (δηλαδή εσάς ,γιατί εγώ ως «μικρός» δεν μπορώ να προσφέρω και πολλά) ποιος λόγος να μένουν; Απλά για να κάνουν τους καμπόσους στο facebook με ξένες γνώσεις;
Μετά από 3 μήνες απραξίας τον πούλο. Αν θέλουν να μάθουν κανένα καλό καρτέρι, να πάνε στο e-artemis! .sarcastic.
 
Ο καθενας λεει τα δικα του !!!! Δεν νομιζω να βγει ακρη. εγω ειμαι διατεθημενος για οτι χρειαζεται το forum να βοηθησω για να μεινει ανοικτο ετσι και αλλιως ο καθενας βοηθαει οπως μπορει. Οπως μπορω και εγω θα βοηθησω
 
Εμένα η γνώμη μου είναι: τους αφήνεις 5 6 μήνες και μετά άντε γεια!
Αν δεν προσφέρουν κάτι και απλά αντλούν πληροφορίες από εμάς (δηλαδή εσάς ,γιατί εγώ ως «μικρός» δεν μπορώ να προσφέρω και πολλά) ποιος λόγος να μένουν; Απλά για να κάνουν τους καμπόσους στο facebook με ξένες γνώσεις;
Τα ειπες ολα σε 2 γραμες,μαζισου
 
Να τα πάρουμε λίγο από την αρχή. Κατ'αρχάς η συζήτηση εδώ ξεκίνησε όταν ένα μέλος πρότεινε να βάζουμε όλοι κάποια χρήματα για το φόρουμ και έπειτα επεκτάθηκε στο αν θα θέλαμε να αλλάξει ο τρόπος λειτουργίας του.

Καθαρά στο οικονομικό κομμάτι, όταν έχουμε 4 χορηγούς με βάση τα χρήματα που ζητάω, καλύπτονται οι ανάγκες του φόρουμ για 1 χρόνο και μένει ένα μικρό πλεόνασμα. Πέρυσι λοιπόν είχαμε 4 χορηγούς άρα και το πλεόνασμα. Φέτος που έχουμε 2 χορηγούς το πλεόνασμα αυτό εξανεμίστηκε και αυτή τη στιγμή το ταμείο έχει χρήματα για την ανανέωση ενός ακόμα εξαμήνου. Σε αυτό συνετέλεσαν τα €90 από τα ρούχα και €30 που βγήκαν από το τραπέζι. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι αν τον Δεκέμβριο δεν βρω 4 χορηγούς για το 2022 τότε θα πρέπει να βρω να καλύψω την διαφορά από την τσέπη μου (δεν είναι πρώτη φορά) μέχρι εκεί που μπορώ βέβαια, είτε να καλυφθεί από κάποια άλλη πηγή. Πιστεύω πως θα βρω τους χορηγούς. Από εκεί και πέρα με αυτά τα χρήματα όπως είπα θα καλυφθούν οι ανάγκες λειτουργίας του φόρουμ, οτιδήποτε άλλο έχουμε στο μυαλό μας θα πρέπει να γίνει με χρηματοδότηση όπως κάνουμε τώρα πχ για την σπορά.

Θα πρότεινα για την ώρα να σκεφτούμε λίγο για την λειτουργία του φόρουμ.
Ας κάνω λοιπόν μια ερώτηση, τι θα πρότεινατε να γίνει με τα μέλη που εγγράφονται στο φόρουμ, διαβάζουν αλλά δεν γράφουν ποτέ;
Καλησπερα! Εγω πιστευω ανθρωποι που κανουν εγγραφη και μονο "αντλουν" πληροφοριες...καλο θα ηταν μετα απο ενα ευλογο χρονικο διαστημα να διαγραφονται! Οσο για την συνδρομη πιστευω οτι καλο θα ηταν να υπαρχει....και εννοειται εαν δεν βρεις χορηγους να το γνωστοποιησεις στα μελη ωστε να συνδραμουμε και να μην επιβαρυνεσαι εσυ προσωπικα!
 
Το "προσφέρουν" κάτι είναι πολύ σχετικό.
1. Ποιος θα αποφασίσει αν προσφέρουν.
2. Αν γράφουν μια αράδα ή μια καλημέρα είμαστε οκ ;
3. Ποιος θα ελέγξει αν έχουν σταματήσει να προσφέρουν ;
4. Αν κάτι τους συμβεί και δεν μπορούν να γράψουν για 1 χρόνο ;
5. Αν γράφουν 10 πράγματα και τα 9 είναι λάθος (από άγνοια), προσφέρουν ή όχι ; :)
6. Και εμείς που γράφουμε τι προσφέρουμε ;;; :) :) :)

Ο Βill θα αποφασίσει, απλά σκεφτείτε και τα παραπάνω.
Ποιός θα κάνει αυτές τις δουλειές για 2000 άτομα ;
 
Last edited:
Back
Top