Προσφορές-Τιμές

Κάποτε τα Imperial πουλούσαν σα ζεστό ψωμί τα πρόλαβα 50ευρω η κούτα έφερνε και η κουτση Μαρία τα έβρισκες σχεδόν σε όλη την Ελλάδα Τι γίνεται ? Γίνεται ότι έγινε και με τα τορντο με τα ευρομιχ και άλλα πολλά.Μολις κάτι περπατήσει στην αγορά εμφανίζονται οι διάφοροι επιτήδειοι,και όχι μόνο και οι ίδιες οι εταιρείες ρίχνουν το κόστος,μέχρι να το πάρει χαμπάρι η αγορά η κερδοφορία έχει επέλθει

για ποια Imperial μιλάς Ηλία ; τα γνήσια Ισπανικά ή τα made in Pyrgos
 
για ποια Imperial μιλάς Ηλία ; τα γνήσια Ισπανικά ή τα made in Pyrgos
Με 4,50€ & 5,00€/κουτί πουλούσαν εδώ κάτω τα imperial 32gr.....made in pyrgos.... .sarcastic. περίπου το 2010-2013...
Είχε βροντίξει ο τόπος τότε....Όλοι εδώ αυτά έριχναν.....
 
Καλά ήταν κι αυτά Κώστα μην αγχώνεσαι. Αυτός ο Πύργος τελικά πόσα πράγματα έχει μιμηθεί;
Μάνο κι όμως........Τα έριχνε το 80% των κυνηγών εδώ κάτω...τα καλύτερα λέγανε.....Όπως και για το μπλε των 36gr του ιδίου κατασκευαστή.
 
για ποια Imperial μιλάς Ηλία ; τα γνήσια Ισπανικά ή τα made in Pyrgos
Μιλαω για τα ισπανικά πολλά παιδιά τα είχαν μόνιμα όλο το χειμώνα και άλλαζαν μόνο το νούμερο.Ειχα πάρει και 2 φορές από την Σπάρτη και αυτά φονικοτατα ..Μετά από 2σεζον άρχισαν τα προβλήματα,Από τον Καλκατζακο δεν τα δοκίμασα γιατί είχα απογοητευτεί
 
Μάνο κι όμως........Τα έριχνε το 80% των κυνηγών εδώ κάτω...τα καλύτερα λέγανε.....Όπως και για το μπλε των 36gr του ιδίου κατασκευαστή.

Ναι το ξέρω, σοβαρά το είπα. Δεν τα είχα ρίξε εγώ πάντως.
 
Όπως ανάφερα και από την ίδια την KALCO που έχει την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα!!
Στην ερώτηση μου σε πωλητή της στην έκθεση γιατί Ελληνικά φυσίγγια με τα πυρίτιδες της δεν είναι ποιοτικά και καλά όπως είναι τα αυθεντικά φυσίγγια που προέρχονται από την Μαμά MAXAM της Ισπανίας η SAGA.
Και έτσι μου εξήγησαν για την MAXAM Ιταλίας που δίνει υλικά σε κάποιους στην Ελλάδα... Και για την ποιότητα της.... Και ότι η ΜΑΧΑΜ της Ισπανίας έχει αντιπροσωπία για φυσίγγια την CALKO και για εμπορία υλικών τον Κυργια στη Θεσσαλονίκη κανένας άλλος δεν μπορεί να φέρει πράγματα από την ΜΑΧΑΜ Ισπανίας....
Και για πάρτε της πυρίτιδες PSB και CSB του Κυργια και θα δείτε τη αποδώσεις έχουν που είναι οι αυθεντικές και τη αποδώσεις έχουν οι άλλες..... Και σαν παλιός ιδιωγομοτης τα έχω δοκιμάσει όλα....
.sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
 
Ίσως μερικά πράγματα δεν ισχύουν από αυτά που είπα γιατί έπεσα θύμα κακού κουτσομπολιού και Ανταγωνισμού του κυρίου που μου τα ειπε... Ομως Θα σας θυμίσω ότι ποτέ δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.... Και εάν τα μισά από αυτά ισχύουν τότε είναι πολύ σοβαρό!!!
Και λοιπών εγώ ο ίδιος θα στείλω mail και θα ρωτήσω επίσημα την KALCO για τα λεγόμενα του συγκεκριμένου πωλητή και βέβαια με το όνομα του κυρίου ώστε να πάρουμε μια ξεκάθαρη απάντηση και θα στείλω και MAIL στην MAXAM να δούμε τη θα απαντήσουν!!!
Τώρα απαντήσεις από αυτούς που τα ξέρουν όλα γιατί πιστεύουν ότι τα ξέρουν δεν με αφοραν....
Εγώ δεν ξέρω τίποτα και είπα αυτό που μου είπαν και αναλαμβάνω το βάρος αυτών που μετέφερα ακόμα και εάν Είναι όλα λάθος και θέλω επίσημη απάντηση σαν καταναλωτής πλέων!!!!
 
Ίσως μερικά πράγματα δεν ισχύουν από αυτά που είπα γιατί έπεσα θύμα κακού κουτσομπολιού και Ανταγωνισμού του κυρίου που μου τα ειπε... Ομως Θα σας θυμίσω ότι ποτέ δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά.... Και εάν τα μισά από αυτά ισχύουν τότε είναι πολύ σοβαρό!!!
Και λοιπών εγώ ο ίδιος θα στείλω mail και θα ρωτήσω επίσημα την KALCO για τα λεγόμενα του συγκεκριμένου πωλητή και βέβαια με το όνομα του κυρίου ώστε να πάρουμε μια ξεκάθαρη απάντηση και θα στείλω και MAIL στην MAXAM να δούμε τη θα απαντήσουν!!!
Τώρα απαντήσεις από αυτούς που τα ξέρουν όλα γιατί πιστεύουν ότι τα ξέρουν δεν με αφοραν....
Εγώ δεν ξέρω τίποτα και είπα αυτό που μου είπαν και αναλαμβάνω το βάρος αυτών που μετέφερα ακόμα και εάν Είναι όλα λάθος και θέλω επίσημη απάντηση σαν καταναλωτής πλέων!!!!
Μπράβο Παναγιώτη.
"Καθάρισε τη φάση!!!!" ;).wash.
 
Μα Παναγιωτη πουθενα δεν υπηρχε καπνος πριν το αναφερεις εσυ..ποτε δεν αναφερθηκε πουθενα κατι τετοιο για την maxam και την αξιοπιστια της ή μαϊμου maxam..η εταιρια εχει αντιπροσωπειες σε 100 χωρες οπως και στην ελλαδα και στην ιταλια ακριβως με την ιδια επωνυμια την terra solutions..συν τις αποθηκες της σε ορισμενα μερη της Ελλαδας..γνωριζα για την maxam πολυ πριν γινει ντορος και ξεκινησουν να γεμιζουν βιοτεχνιες και εμεις οι ιδιογομωτες..εχω παει στην αποθηκη της και διατηρω ακομα καλες σχεσεις με εναν απο τους υπευθυνουν αποθηκης τους και επισημο πυροτεχνουργο της..αν πρεπει να τα ζητησεις τα ρεστα ειναι απο τον πωλητη της καλκο που σου πουλησε αυτο το παραμυθι..καλα θα κανεις να στειλεις και τα mail σου για να ξεκαθαρισει..topic.
 
Μα Παναγιωτη πουθενα δεν υπηρχε καπνος πριν το αναφερεις εσυ..ποτε δεν αναφερθηκε πουθενα κατι τετοιο για την maxam και την αξιοπιστια της ή μαϊμου maxam..η εταιρια εχει αντιπροσωπειες σε 100 χωρες οπως και στην ελλαδα και στην ιταλια ακριβως με την ιδια επωνυμια την terra solutions..συν τις αποθηκες της σε ορισμενα μερη της Ελλαδας..γνωριζα για την maxam πολυ πριν γινει ντορος και ξεκινησουν να γεμιζουν βιοτεχνιες και εμεις οι ιδιογομωτες..εχω παει στην αποθηκη της και διατηρω ακομα καλες σχεσεις με εναν απο τους υπευθυνουν αποθηκης τους και επισημο πυροτεχνουργο της..αν πρεπει να τα ζητησεις τα ρεστα ειναι απο τον πωλητη της καλκο που σου πουλησε αυτο το παραμυθι..καλα θα κανεις να στειλεις και τα mail σου για να ξεκαθαρισει..topic.
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και δεν θα σε αμφισβητήσω!!!
Νιώθω πολύ θιγμενος και προσβεβλημένος τότε από αυτά που μου είπαν και εγώ σαν ευκολοπιστος τα πίστεψα.
Και ναι βέβαια θέλω επίσημη απάντηση από την εταιρεία για τα λεγόμενα του πωλητή της...
Θα επισηναψω το mail που θα στείλω και βέβαια την απάντηση της εταιρείας και βέβαια εκεί θα φαίνεται και το όνομα σου ανθρώπου που μου το είπε.
Δεν έχω μάθει στη ζωή μου να λέω ψέματα και για αυτό δεν φιλτραρω αυτά που μου λένε καμία φορά!!!
Και στο δικό μου μυαλό δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι θα μου έλεγαν ψέματα!!!
Αλλά αφού εσύ ο ίδιος έχεις πάει εκεί και ξέρεις τότε εγώ δεν έχω πάρα να ακούσω αυτά που λες!!!
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου και δεν θα σε αμφισβητήσω!!!
Νιώθω πολύ θιγμενος και προσβεβλημένος τότε από αυτά που μου είπαν και εγώ σαν ευκολοπιστος τα πίστεψα.
Και ναι βέβαια θέλω επίσημη απάντηση από την εταιρεία για τα λεγόμενα του πωλητή της...
Θα επισηναψω το mail που θα στείλω και βέβαια την απάντηση της εταιρείας και βέβαια εκεί θα φαίνεται και το όνομα σου ανθρώπου που μου το είπε.
Δεν έχω μάθει στη ζωή μου να λέω ψέματα και για αυτό δεν φιλτραρω αυτά που μου λένε καμία φορά!!!
Και στο δικό μου μυαλό δεν θα μπορούσα να φανταστώ ότι θα μου έλεγαν ψέματα!!!
Αλλά αφού εσύ ο ίδιος έχεις πάει εκεί και ξέρεις τότε εγώ δεν έχω πάρα να ακούσω αυτά που λες!!!
Καλα κανεις και το ψαχνεις..εξαλλου αυτο ειναι και το ζητουμενο να μην μας πλασαρουν κατι που θελουν..και ειδικα στο θεμα φυσιγγι καλο ειναι να γινεται μια ερευνα γιατι πολλες φορες κανουμε πολλα χιλιομετρα για το χομπυ μας και δεν μπορεις να πας με ενα φυσιγγι σκαρτο και να σε αφησει ξεκρεμαστο
 
Μα Παναγιωτη πουθενα δεν υπηρχε καπνος πριν το αναφερεις εσυ..ποτε δεν αναφερθηκε πουθενα κατι τετοιο για την maxam και την αξιοπιστια της ή μαϊμου maxam..η εταιρια εχει αντιπροσωπειες σε 100 χωρες οπως και στην ελλαδα και στην ιταλια ακριβως με την ιδια επωνυμια την terra solutions..συν τις αποθηκες της σε ορισμενα μερη της Ελλαδας..γνωριζα για την maxam πολυ πριν γινει ντορος και ξεκινησουν να γεμιζουν βιοτεχνιες και εμεις οι ιδιογομωτες..εχω παει στην αποθηκη της και διατηρω ακομα καλες σχεσεις με εναν απο τους υπευθυνουν αποθηκης τους και επισημο πυροτεχνουργο της..αν πρεπει να τα ζητησεις τα ρεστα ειναι απο τον πωλητη της καλκο που σου πουλησε αυτο το παραμυθι..καλα θα κανεις να στειλεις και τα mail σου για να ξεκαθαρισει..topic.

terra solutions. Το division της maxam για τα εκρηκτικά για δρόμους κλπ.
Η maxam είναι τεράστια εταιρεία και τα εκρηκτικά για κατασκευές μεγάλο κεφάλαιο. Στην Ελλάδα υπήρχε η maxam Hellas ΑΕ που δραστηριοποιήθηκε τα προηγούμενα χρόνια όταν φτιάχνονταν οι μεγάλες οδικές αρτηρίες της χώρας. Έμαθα ότι πούλαγε εκρηκτικά πολύ φτηνότερα από Έλληνες. Χτύπαγε πολύ τις τιμές.
Είχε και αποθήκες προς βόρεια Ελλάδα (και δυτικά νομίζω). Μετά έμαθα ότι είχε πολλά μεγάλα ανοίγματα και σταμάτησε τη λειτουργία της. Είχα ρωτήσει αν ασχολείται με πυρίτιδες κλπ, όχι ήταν πολύ μικρή η αγορά για αυτούς μάλλον.
 
terra solutions. Το division της maxam για τα εκρηκτικά για δρόμους κλπ.
Η maxam είναι τεράστια εταιρεία και τα εκρηκτικά για κατασκευές μεγάλο κεφάλαιο. Στην Ελλάδα υπήρχε η maxam Hellas ΑΕ που δραστηριοποιήθηκε τα προηγούμενα χρόνια όταν φτιάχνονταν οι μεγάλες οδικές αρτηρίες της χώρας. Έμαθα ότι πούλαγε εκρηκτικά πολύ φτηνότερα από Έλληνες. Χτύπαγε πολύ τις τιμές.
Είχε και αποθήκες προς βόρεια Ελλάδα (και δυτικά νομίζω). Μετά έμαθα ότι είχε πολλά μεγάλα ανοίγματα και σταμάτησε τη λειτουργία της. Είχα ρωτήσει αν ασχολείται με πυρίτιδες κλπ, όχι ήταν πολύ μικρή η αγορά για αυτούς μάλλον.
Το ξερω αυτο που λες για τις δραστηριοτητες της..η maxam ειναι πολυ μεγαλη πολυεθνικη και εχει πολλα ανοιγματα..η αποθηκες που λες προμηθευονταν και εκρηκτικα απο την κεντρικη αλλα οταν εκανε εισαγωγη εκανε σε ολες..τωρα περαιτερω τι και πως δεν ξερω τι γινεται με τις αποθηκες της..θυμαμαι οτι δεν λεγανε και πολλα ενταξει λογικο κιολας οταν εχεις να κανεις με προωθητικα και εκρηκτικα υλικα
 
Γιατι τα ισπανικα υλικα ειναι β.διαλογης?
Ενωει ότι κυκλοφορουνε πολυ τα β διαλογής υπαρχουνε και α διαλογής ανάλογα τον εισαγωγεα τσεκαρισμενο το έχω οπως επησεις και ιταλικές β διαλογής εαν δείτε την πιοτητα τους θα καταλαβετε έχω δει σε φυαιγγι ελληνικό m92 s και. Δειπλα το. B&P εμφανείς διαφορά στην πιοτητα τη πυριτηδας
 
τσεκαρισμενο!δεν μας λες και εμας να μαθουμε και εμεις πως το εχεις τσεκαρη?οχι τιποτα αλλο αλλα να μην μας δουλευουνε!
Θα σου στειλω φοτο να καταλαβεις οπτικα και μονο φαινετε η μπασιερι ωραία ομοιόμορφα σε μέγεθος και σχημα και το άλλο φυσιγγι τριματα μεγάλα μικρά και ανομοιομορφια
 
Back
Top