Προσφορές-Τιμές

μπορεί να μην έχει αναθέσει η ίδια καμιά παραγωγή Βουλγαρία και να μη το γνωρίζει κιόλας,,,όπως με κάτι B&P Βουλγάρικα πέρσι που άνοιγαν οι κάννες σαν γαρύφαλλα
Οντως παιζει και αυτο το ενδεχομενο αλλα δεν θα το επερναν χαμπαρι οτι βγαινει μαϊμου προιον με την φιρμα τους;παντως αυτα τα βουλγαρικα εχονυ κανει μεγαλη ζημια στα κυνηγια..καποτε ειχε παρει ο πατερας μου κατι βουλγαρικα δραμια και τουφεκισε ενα γουρουνι στα 20 μετρα και δεν του εκανε απολυτως τιποτα σαν να μην αγγιξε
 
9αρια γεμιζονται κ στα 36γρ.. καποιος μπορει να γουσταρει να τα ριχνει σε μπεκατσα..
Και καποιος αλλος με κυλινδρο κ διασπορας..
θα του πω εγω οτι ειναι υπερβολικος?
Με γεια του κ χαρα του..
η καποιος που κυνηγαει την τσιχλα αποκλειστικα με cal 20 θα μου πει οτι εγω που την κυνηγαω με cal 12 ειμαι υπερβολικος?
Τιποτα δεν ειναι υπερβολη...
Πηγαν καποιοι σκοπευτηριο(δεν εννοω κανεναν απο εδω για να μην παρεξηγηθω..) κ επειδη εσπασαν μερικα δισκακια με 28αρια αρχισαν να το παιζουν ιστορια..και οχι πανω πανω απο 28-30γρ στην τσιχλα κλπ..κ εμενα μου αρκουν τα 28γρ κ οι αλλοι ειναι στραβοι με τα 32γρ κλπ..
Ομως δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα...αλλο κυνηγι αλλο δισκος..ολες οι γομωσεις χρειαζονται κ καλο ειναι που υπαρχει αυτη οι ποικιλια...
++++++1000
 
9αρια γεμιζονται κ στα 36γρ.. καποιος μπορει να γουσταρει να τα ριχνει σε μπεκατσα..
Και καποιος αλλος με κυλινδρο κ διασπορας..
θα του πω εγω οτι ειναι υπερβολικος?
Με γεια του κ χαρα του..
η καποιος που κυνηγαει την τσιχλα αποκλειστικα με cal 20 θα μου πει οτι εγω που την κυνηγαω με cal 12 ειμαι υπερβολικος?
Τιποτα δεν ειναι υπερβολη...
Πηγαν καποιοι σκοπευτηριο(δεν εννοω κανεναν απο εδω για να μην παρεξηγηθω..) κ επειδη εσπασαν μερικα δισκακια με 28αρια αρχισαν να το παιζουν ιστορια..και οχι πανω πανω απο 28-30γρ στην τσιχλα κλπ..κ εμενα μου αρκουν τα 28γρ κ οι αλλοι ειναι στραβοι με τα 32γρ κλπ..
Ομως δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα...αλλο κυνηγι αλλο δισκος..ολες οι γομωσεις χρειαζονται κ καλο ειναι που υπαρχει αυτη οι ποικιλια...
Έτσι ακριβώς Τάσο...!!
Τίποτα δν είναι υπερβολή.
Για τν κυνηγό που ρίχνει 36gr στη μπεκάτσα με κύλινδρο είναι το ΚΑΤΆΛΛΗΛΟ,ενώ για μ'ένα που δν μου αρέσει αυτή η επιλογή το λέω ΥΠΕΡΒΟΛΗ....

Κυνηγομάγαζο εδώ έφερε πέρισυ τα J&B 40gr semi magnum με (psb 2 special) σε Νο:8 αποκλειστικά για τη μπεκάτσα....Τη να λέμε τώρα... .sarcastic. .sarcastic.
 
Οποίος θελει κυνηγά τη μπεκατσα μεσα στα κλαδιά και στα φύλλα με 28gr . Γουστο του και καπέλο του. Ελα ομως που καποιοι αλλοι βολεύτηκαν με το ιδανικό γι αυτους 40gr διασπορας. Πρεπει να χλευαστουν δηλαδη;;;;;.my man.
.big smile.
 
oxi δεν ειναι!και πρεπει να το δεις στην πραξη αυτο για να το καταλαβεις ,μην κοιτας τα κυνηγια που κανεις μονο στο δικο σου νομο.
9αρια γεμιζονται κ στα 36γρ.. καποιος μπορει να γουσταρει να τα ριχνει σε μπεκατσα..
Και καποιος αλλος με κυλινδρο κ διασπορας..
θα του πω εγω οτι ειναι υπερβολικος?
Με γεια του κ χαρα του..
η καποιος που κυνηγαει την τσιχλα αποκλειστικα με cal 20 θα μου πει οτι εγω που την κυνηγαω με cal 12 ειμαι υπερβολικος?
Τιποτα δεν ειναι υπερβολη...
Πηγαν καποιοι σκοπευτηριο(δεν εννοω κανεναν απο εδω για να μην παρεξηγηθω..) κ επειδη εσπασαν μερικα δισκακια με 28αρια αρχισαν να το παιζουν ιστορια..και οχι πανω πανω απο 28-30γρ στην τσιχλα κλπ..κ εμενα μου αρκουν τα 28γρ κ οι αλλοι ειναι στραβοι με τα 32γρ κλπ..
Ομως δεν ειναι καθολου ετσι τα πραγματα...αλλο κυνηγι αλλο δισκος..ολες οι γομωσεις χρειαζονται κ καλο ειναι που υπαρχει αυτη οι ποικιλια...
Οι Ιταλοι ρίχνουν 34 γρ με 11ν σκάγι στην τσίχλα. Στο τρυγόνι κ η BP κ η Ns έχουν 33 γρ. Στην τσίχλα πάλι 33 γρ το Grive. K πολλά άλλα. Δεν είναι τυχαία τα φορτία.

Ο κάθε ένας έχει την γνώμη του!
Δεν θα αλλάξω εγώ το σκεπτικό σας ούτε θέλω κάτι τέτοιο!
 
Οποίος θελει κυνηγά τη μπεκατσα μεσα στα κλαδιά και στα φύλλα με 28gr . Γουστο του και καπέλο του. Ελα ομως που καποιοι αλλοι βολεύτηκαν με το ιδανικό γι αυτους 40gr διασπορας. Πρεπει να χλευαστουν δηλαδη;;;;;.my man.
.big smile.

Χλεύασα κανέναν και δεν το ξέρω;
 
Οκ ο καθένας ας ρίχνει ότι θέλει ακόμα και με την χούφτα τα σκάγια δικαίωμα του, αλλά βρε παιδιά ας μάθουμε λίγο και τον χειρισμό του όπλου μας τις προσκοπευσεις μας ,το κυνήγι δεν είναι μόνο η σακούλα ,ας του δώσουμε λίγο σασπενς έχει περισσότερη χάρη . Δικαιούνται όλα τα θηράματα μια δεύτερη ευκαιρία ... .big smile.
Στην Πρέβεζα έχω δει πως κυνηγάνε οι Ιταλοί όντως με 11 κ 12 άρια σε 34 γρ ξέρετε πόσα όμως πουλιά σακατευανε που δεν έπεφταν ;; ..παρά πολλά στα επιστροφια στις ψηλομενες ..hair..terror.
 
Χλευασμός δεν υπάρχει ούτε κατέκρινε κάποιος τη γνώμη του άλλου. Να σας πω την αλήθεια και εγώ έχω κάποια νούμερα, γομώσεις στο μυαλό μου για τα κυνήγια μου. Αν μου πει κάποιος 9.5 34 γραμ. για τρυγόνι θα μου φανεί περίεργο. Αλλά όπως γουστάρει ο καθένας.
 
Οκ ο καθένας ας ρίχνει ότι θέλει ακόμα και με την χούφτα τα σκάγια δικαίωμα του, αλλά βρε παιδιά ας μάθουμε λίγο και τον χειρισμό του όπλου μας τις προσκοπευσεις μας ,το κυνήγι δεν είναι μόνο η σακούλα ,ας του δώσουμε λίγο σασπενς έχει περισσότερη χάρη . Δικαιούνται όλα τα θηράματα μια δεύτερη ευκαιρία ... .big smile.
Στην Πρέβεζα έχω δει πως κυνηγάνε οι Ιταλοί όντως με 11 κ 12 άρια σε 34 γρ ξέρετε πόσα όμως πουλιά σακατευανε που δεν έπεφταν ;; ..παρά πολλά στα επιστροφια στις ψηλομενες ..hair..terror.
Προσωπικά σε τσίχλα ρίχνω 30 γρ. Έγραψα απλώς γεγονότα κ φυσίγγια διάσημα. Από εκεί κ πέρα μην μπλέκουμε το ηθικό μέρος με τα φορτία στα σκάγια. Αν το πάμε έτσι μήπως το ίδιο το κυνήγι έχει κάτι το ανήθικο στον πυρήνα του;;; κολλάμε στα γραμμάρια κ ρίχνουμε με κανόνια 12 cal κ 8 προεκτάσεις. Θες να δώσεις ευκαιρία στο πουλί φίλε;;; ρίξε με 36 cal μόνοκαννο με 12 γρ σκάγι τότε, η μην πας κυνηγι, μόνο σκοπευτήριο. Φυσικά ο καθένας εφόσον είναι νόμιμος ριχνει ότι θέλει
 
Οκ ο καθένας ας ρίχνει ότι θέλει ακόμα και με την χούφτα τα σκάγια δικαίωμα του, αλλά βρε παιδιά ας μάθουμε λίγο και τον χειρισμό του όπλου μας τις προσκοπευσεις μας ,το κυνήγι δεν είναι μόνο η σακούλα ,ας του δώσουμε λίγο σασπενς έχει περισσότερη χάρη . Δικαιούνται όλα τα θηράματα μια δεύτερη ευκαιρία ... .big smile.
Ανοιξες μεγαλη συζητηση τωρα..τα πολλα σκαγια που τυχων θα ριξει καποιος η κ η χρηση ανοιχτων τσοκ σε ενα θηραμα δεν σημαινει οτι θελει καποιος σωνει κ καλα οτι τουφεκαει να το βαλει στην σακουλα ουτε οτι δεν μπορει να κυνηγησει με κλειστα τσοκ κ λιγα γραμμαρια..αλλα το επιβαλλουν οι συνθηκες..
Για την δευτερη ευκαιρια υπαρχουν τα μονοκαννα....κ οσοι τα χρησιμοποιουν αποκλειστικα για μενα ειναι κυνηγοι με κεφαλαια γραμματα...ισως ετσι επρεπε να κυνηγαμε ολοι..
 
Last edited:
Όπως βολεύεται ο καθένας παλικάρια αν παρεξηγιομαστε τώρα και για τα φυσίγγια πάμε χαμένοι, φταίνε και οι εταιρείες κάποια χρόνια πριν η χαμηλότερη γομωση που διέθεταν ήταν τα 32γρ
Κώστα προσωπικά θα συμφωνήσω με Γιώργο freeman.ακομα και τα 32 είναι υπερβολή στη τσιχλιτσα αλλά να υπολογίσουμε και το ψυχολογικό κομμάτι.πολλα παιδιά από δω ρίχνουν 28 και στο τρυγόνι.προσωπικα κυνηγάω τη τσίχλα με 30 και 32.ο καθένας κυνηγάει όπως θέλει βέβαια διότι περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν τόσο έντονες διαφωνίες.εχουμε ξαναπεί ότι το κυνήγι είναι προσωπική υποθεση
 
Κώστα προσωπικά θα συμφωνήσω με Γιώργο freeman.ακομα και τα 32 είναι υπερβολή στη τσιχλιτσα αλλά να υπολογίσουμε και το ψυχολογικό κομμάτι.πολλα παιδιά από δω ρίχνουν 28 και στο τρυγόνι.προσωπικα κυνηγάω τη τσίχλα με 30 και 32.ο καθένας κυνηγάει όπως θέλει βέβαια διότι περί ορεξεως κολοκυθόπιτα.δεν υπάρχει λόγος να υπάρχουν τόσο έντονες διαφωνίες.εχουμε ξαναπεί ότι το κυνήγι είναι προσωπική υποθεση
Ακριβώς φίλε .shake hands. , ειδικά το φυσιγγι για μένα παραπάνω από καθένα μας θα ακούσεις 10 διαφορετικές γνώμες, για την τσιχλιτσα οπότε αξιωθω βέβαια .sarcastic.σκέφτομαι ένα φυσιγγακι 21γρ νο 9 η 10 στο 20αρι. Έχω ρίξει 28γρ σε τρυγονι δεν υστερεί σε τίποτα τώρα αν πάνε όλα καλά θα ρίξω και 24 και κάτι.
 
Χλεύασα κανέναν και δεν το ξέρω;
Οχι ρε Γιωργαρε. Δεν εχει καμμια σχεση με σενα το ποστ μου. Απλα αστειεύτηκα λιγο παιρνοντας αφορμη απο τα γραφομενα του Τασου επειδη συχνα κανουμε χαβαλε για τα φυσιγγια που χρησιμοποιω στη μπεκατσα. Γι αυτο εβαλα και τις αναλογες φατσουλες. Χαβαλε εκανα... :)
 
Οι Ιταλοι ρίχνουν 34 γρ με 11ν σκάγι στην τσίχλα. Στο τρυγόνι κ η BP κ η Ns έχουν 33 γρ. Στην τσίχλα πάλι 33 γρ το Grive. K πολλά άλλα. Δεν είναι τυχαία τα φορτία.
Καλά αυτοί είναι μάστιγα........καμένη γη στο πέρασμα τους. Αν μπορούσαν να αφανιζαν όλα τα πετουμενα σε μια μέρα..
 
Ακριβώς φίλε .shake hands. , ειδικά το φυσιγγι για μένα παραπάνω από καθένα μας θα ακούσεις 10 διαφορετικές γνώμες, για την τσιχλιτσα οπότε αξιωθω βέβαια .sarcastic.σκέφτομαι ένα φυσιγγακι 21γρ νο 9 η 10 στο 20αρι. Έχω ρίξει 28γρ σε τρυγονι δεν υστερεί σε τίποτα τώρα αν πάνε όλα καλά θα ρίξω και 24 και κάτι.
Είσαι σε άλλο επίπεδο .my man.
 
Να έχετε όμως όλοι υπόψη σας κάτι πολύ σημαντικό που δεν το έχω διαβάσει ακόμα σε κανένα φόρουμ. Για να πετύχουμε κατανομή τέτοια ώστε να μην έχουμε κενά που να περνάει μέσα τόσο μικρό πουλί όπως η τσίχλα με 4 η 3 αστέρια τσοκ που ρίχνουν οι πιο πολλοί, στα 30 μέτρα σε κύκλο 70 εκατοστών θέλουμε τουλάχιστον 34 γρ Ν 10
 
Back
Top