Προσφορές-Τιμές

Τόλη το ζητούμενο δεν είναι αν βγάζει ίδια αποτελέσματα η όχι το ζητούμενο είναι τι θες να αγοράσεις και τι σου πουλάνε και δεν αναφέρομαι στον Ρουμελιώτη μόνο,απλά έτυχε σήμερα να μου στείλει στο Viber φίλος τα φυσίγγια που πήρε νομίζοντας πως έχουν psb μέσα και τελικά είναι με csb γεμισμένα

Απ'οτι πληροφορήθηκα πάντα έτσι τα γέμιζε με csb αλλά έπρεπε να αλλάξει και το κουτί η να ενημερώνει

Το γεγονός μου θύμησε τον Δουβρή από Σπάρτη που πούλαγε φυσιγγι γεμισμένο με mb32 και κουτί με μεγάλα γράμματα MB32 και μεσά είχε PSB και στο τηλέφωνο έλεγε έλα μωρέ σιγά το ίδιο είναι και πλήρωνες PSB για MB

Αν ενημερωθεί κάποιος από τον Αντρέα ας το γράψει εδώ να ξέρουμε τελικά τι ισχύει

Η τιμιότητα και η εμπιστοσύνη δύσκολα κερδίζεται και εύκολα χάνεται,,,υπάρχουν καλά και φτηνά Τόλη
Αν το γεμιζε παντα ετσι κακως δεν ενημερωσε απο την αρχη! Μου αρεσε παρα πολυ αυτο το φυσιγγι με οτι και να ηταν γεμισμενο, αν ειναι σε αποδοση ιδιο το φετινο με το περσινο θα το αγορασω ξανα μαλλον
 
μόνο ο @ILIAS B ήξερε με τι γεμίζονται, οι υπόλοιποι ότι έγραφε το κουτί ,,,γιαυτό τον λόγο παίρνουμε 1 κουτάκι για δοκιμή το ανοίγουμε και σημειώνουμε στα τεφτέρια μας

σωστο, ισως να ηταν κ ο μονος που ρωτησε...
με πηρε ο Αντρεας τηλεφωνο πρωι-πρωι, προς τιμην του,οπως κ αλλους απ΄οτι καταλαβα.
μου ειπε οτι γεμιζεται ετσι τα 3 τελευταια χρονια. το ξεκινησε με psb το '15,οπου κ παραγγειλε ποσοτητα κουτιων, αλλα το αλλαξε απο το '16 κ υστερα.
καλο θα ηταν να ενημερωνει,με την παραγγελια,οτι δεν ειναι γεμισμενο με τα αναγραφομενα στο κουτι.
εδειξε παντως οτι νοιαζεται κ ακουει τον πελατη. εγω θα τον ξαναπροτιμησω
 
χωρίς καμία ενημέρωση όμως και ο κόσμος αγόραζε φυσίγγι με CSB και όποιος το πάρει χαμπάρι το πήρε και του λέμε αυτό που σου είπε και εσένα στο τηλ

sorry που το λέω αλλά εμένα δεν μου αρέσουν αυτά και ας γνωρίζομαι προσωπικά με τον Αντρέα

καλή συνέχεια !
 
χωρίς καμία ενημέρωση όμως και ο κόσμος αγόραζε φυσίγγι με CSB και όποιος το πάρει χαμπάρι το πήρε και του λέμε αυτό που σου είπε και εσένα στο τηλ

sorry που το λέω αλλά εμένα δεν μου αρέσουν αυτά και ας γνωρίζομαι προσωπικά με τον Αντρέα

καλή συνέχεια !
Τι Λωζάνη τι Κοζάνη, χιόνια η μια, χιόνια κι η άλλη ... .sarcastic.
Χωρίς πλάκα, είναι μαλακία να γράφει άλλη πυρίτιδα, και να έχει άλλη. Αλλά πέρα από αυτό, ουσιαστικά δεν τρέχει τίποτα. Αδερφές πυρίτιδες είναι, μικρή διαφορά ίσως και ασήμαντη, σημασία έχει η δοσολογία και το συνολικό στήσιμο, τελικά το βλητικό αποτέλεσμα. Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο φυσίγγι. Ίσως του ταίριαξε καλύτερα η ογκομετρία της CSB1 ...
Πάντως δεν είναι πρωτοφανές φαινόμενο, ούτε το'κανε μόνο ο Ρουμελιώτης !!! Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, και μάλιστα από μεγάλες γνωστές εταιρείες ... Να σας πω μερικά;;;
1) Το διάσημο φυσίγγι RIO PICHON, το παλιό, το ξακουστό !! Στο κουτί έγραφε ότι γεμίζεται με πυρίτιδα CSB-2, μέσα βρήκα PSB-2 !!!
2) "Μαλλινόταπο" φυσίγγι 28 γρ. της NSI. Ονομασία PRIMA FIBRE. Το σφάξαμε και βρήκαμε 206V (πράσινα στρογγυλά δισκία). Το ωραίο είναι ότι στο κουτί έγραφε, και με καλλιγραφικά γράμματα: "Loaded with original GM3 PRIMA" :oops: !!!!!!!!!!!!!
3) Σκοπευτικό 28 γρ. γνωστής εταιρείας της Βορ. Ελλάδας, με ονομασία GM3 SPORTING κυκλοφορούσε για κάποια χρόνια με πυρίτιδα CSB-5 ... Αυτό τουλάχιστον τελευταία άλλαξε όνομα σε CLUB SPORTING ... ;)
Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες παρόμοιες περιπτώσεις ...
 
Τι Λωζάνη τι Κοζάνη, χιόνια η μια, χιόνια κι η άλλη ... .sarcastic.
Χωρίς πλάκα, είναι μαλακία να γράφει άλλη πυρίτιδα, και να έχει άλλη. Αλλά πέρα από αυτό, ουσιαστικά δεν τρέχει τίποτα. Αδερφές πυρίτιδες είναι, μικρή διαφορά ίσως και ασήμαντη, σημασία έχει η δοσολογία και το συνολικό στήσιμο, τελικά το βλητικό αποτέλεσμα. Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο φυσίγγι. Ίσως του ταίριαξε καλύτερα η ογκομετρία της CSB1 ...
Πάντως δεν είναι πρωτοφανές φαινόμενο, ούτε το'κανε μόνο ο Ρουμελιώτης !!! Υπάρχουν και άλλα παραδείγματα, και μάλιστα από μεγάλες γνωστές εταιρείες ... Να σας πω μερικά;;;
1) Το διάσημο φυσίγγι RIO PICHON, το παλιό, το ξακουστό !! Στο κουτί έγραφε ότι γεμίζεται με πυρίτιδα CSB-2, μέσα βρήκα PSB-2 !!!
2) "Μαλλινόταπο" φυσίγγι 28 γρ. της NSI. Ονομασία PRIMA FIBRE. Το σφάξαμε και βρήκαμε 206V (πράσινα στρογγυλά δισκία). Το ωραίο είναι ότι στο κουτί έγραφε, και με καλλιγραφικά γράμματα: "Loaded with original GM3 PRIMA" :oops: !!!!!!!!!!!!!
3) Σκοπευτικό 28 γρ. γνωστής εταιρείας της Βορ. Ελλάδας, με ονομασία GM3 SPORTING κυκλοφορούσε για κάποια χρόνια με πυρίτιδα CSB-5 ... Αυτό τουλάχιστον τελευταία άλλαξε όνομα σε CLUB SPORTING ... ;)
Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες παρόμοιες περιπτώσεις ...
Έτοιμη έχω εγώ απόψε μια περίπτωση από νέα φουρνιά γνωστής εταιρείας....
Αλλά πάλι θα βάλω (φυτιλιές)... .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic. .pray to God.
 
Για αυτό εγώ πλέων αγοράζω μόνο OSCAR γιατι γράφει κάθε φυσίγγι τη πυρίτιδα έχει και τη καλυκα και παίρνω και το NITRO 6,00€
Προπαντός όμως δεν γεμίζει με PSB CSB έλεος ποια με αυτές τις πυρίτιδες Β και γ κατηγορίας.....
Βέβαια και άλλες εταιρίες γεμίζουν με αξιόλογα υλικά και όχι με τα φθηνά ισπανικά και έχουν καλά φυσίγγια απλά αναφέρομαι στον συγκεκριμένο γιατί το δουλεύω πλέων....
Απλά γελάω γιατί στην Ελλάδα αγοράζουν όλοι PSB και CSB από την Ιταλία που είναι πολύ ποιο φθηνά από την Ισπανία. Δηλαδή την ΜAXAM της Ιταλίας.... Η ίδια η ΜAXAM Ισπανίας όμως έχει βγάλει ανακοίνωση ότι δεν έχει καμία σχέση με την MAXAM Ιταλίας και ότι δεν έχει καμία σχέση με τα υλικά που πουλάει γιατί είναι γ διαλογής....
Η CALKO έχει την αντιπροσωπεία της Ισπανικής MAXAM στην Ελλάδα σε φυσίγγια και ο Κύριας σε υλικά για πάρτε ένα τηλέφωνο να μάθετε τη αγοράζετε....
Και να σας πουν από ποια MAXAM αγοράζουν....
Κουραστικά να με κοροϊδεύουν σαν πελάτη!!!
 
Last edited:
Κάποτε τα Imperial πουλούσαν σα ζεστό ψωμί τα πρόλαβα 50ευρω η κούτα έφερνε και η κουτση Μαρία τα έβρισκες σχεδόν σε όλη την Ελλάδα Τι γίνεται ? Γίνεται ότι έγινε και με τα τορντο με τα ευρομιχ και άλλα πολλά.Μολις κάτι περπατήσει στην αγορά εμφανίζονται οι διάφοροι επιτήδειοι,και όχι μόνο και οι ίδιες οι εταιρείες ρίχνουν το κόστος,μέχρι να το πάρει χαμπάρι η αγορά η κερδοφορία έχει επέλθει
 
Για αυτό εγώ πλέων αγοράζω μόνο OSCAR γιατι γράφει κάθε φυσίγγι τη πυρίτιδα έχει και τη καλυκα και παίρνω και το NITRO 6,00€
Προπαντός όμως δεν γεμίζει με PSB CSB έλεος ποια με αυτές τις πυρίτιδες Β και γ κατηγορίας.....
Βέβαια και άλλες εταιρίες γεμίζουν με αξιόλογα υλικά και όχι με τα φθηνά ισπανικά και έχουν καλά φυσίγγια απλά αναφέρομαι στον συγκεκριμένο γιατί το δουλεύω πλέων....
Απλά γελάω γιατί στην Ελλάδα αγοράζουν όλοι PSB και CSB από την Ιταλία που είναι πολύ ποιο φθηνά από την Ισπανία. Δηλαδή την ΜAXAM της Ιταλίας.... Η ίδια η ΜAXAM Ισπανίας όμως έχει βγάλει ανακοίνωση ότι δεν έχει καμία σχέση με την MAXAM Ιταλίας και ότι δεν έχει καμία σχέση με τα υλικά που πουλάει γιατί είναι γ διαλογής....
Η CALKO έχει την αντιπροσωπεία της Ισπανικής MAXAM στην Ελλάδα σε φυσίγγια και ο Κύριας σε υλικά για πάρτε ένα τηλέφωνο να μάθετε τη αγοράζετε....
Και να σας πουν από ποια MAXAM αγοράζουν....
Κουραστικά να με κοροϊδεύουν σαν πελάτη!!!
Αυτα για την maxan απο που τα ακουσες φιλε?
 
Αυτα για την maxan απο που τα ακουσες φιλε?
Όπως ανάφερα και από την ίδια την KALCO που έχει την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα!!
Στην ερώτηση μου σε πωλητή της στην έκθεση γιατί Ελληνικά φυσίγγια με τα πυρίτιδες της δεν είναι ποιοτικά και καλά όπως είναι τα αυθεντικά φυσίγγια που προέρχονται από την Μαμά MAXAM της Ισπανίας η SAGA.
Και έτσι μου εξήγησαν για την MAXAM Ιταλίας που δίνει υλικά σε κάποιους στην Ελλάδα... Και για την ποιότητα της.... Και ότι η ΜΑΧΑΜ της Ισπανίας έχει αντιπροσωπία για φυσίγγια την CALKO και για εμπορία υλικών τον Κυργια στη Θεσσαλονίκη κανένας άλλος δεν μπορεί να φέρει πράγματα από την ΜΑΧΑΜ Ισπανίας....
Και για πάρτε της πυρίτιδες PSB και CSB του Κυργια και θα δείτε τη αποδώσεις έχουν που είναι οι αυθεντικές και τη αποδώσεις έχουν οι άλλες..... Και σαν παλιός ιδιωγομοτης τα έχω δοκιμάσει όλα....
 
Αυτο πρωτη φορα το ακουω..maxam ιταλιας και ισπανιας;ποιος τα πουλαει αυτα τα παραμυθια δεν ξερω..η kalco μπορει να ειξαι αντιπροσωπος της maxam στην ελλαδα για τα φυσιγγια αλλα οχι για τις πυριτιδες..και ο κυργιας απο που εχει υλικα της maxam; που το site του εχει μονο γκουαλαντι για ιδιογομωτες;..και καθε αλλο απο β και γ διαλογης ειναι η psb και η csb..αν δεν ξερεις πως θα τις γεμισεις βεβαια δεν κανουν τιποτα..η maxam ειναι απο τις μεγαλυτερες εταιριες στην ευρωπη μετα την b&p..υποψιν οτι γνωριζω παρα πολυ καλα το τι λεω οχι οτι ακουσα κατι απο εναν πωλητη
 
Όπως ανάφερα και από την ίδια την KALCO που έχει την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα!!
Στην ερώτηση μου σε πωλητή της στην έκθεση γιατί Ελληνικά φυσίγγια με τα πυρίτιδες της δεν είναι ποιοτικά και καλά όπως είναι τα αυθεντικά φυσίγγια που προέρχονται από την Μαμά MAXAM της Ισπανίας η SAGA.
Και έτσι μου εξήγησαν για την MAXAM Ιταλίας που δίνει υλικά σε κάποιους στην Ελλάδα... Και για την ποιότητα της.... Και ότι η ΜΑΧΑΜ της Ισπανίας έχει αντιπροσωπία για φυσίγγια την CALKO και για εμπορία υλικών τον Κυργια στη Θεσσαλονίκη κανένας άλλος δεν μπορεί να φέρει πράγματα από την ΜΑΧΑΜ Ισπανίας....
Και για πάρτε της πυρίτιδες PSB και CSB του Κυργια και θα δείτε τη αποδώσεις έχουν που είναι οι αυθεντικές και τη αποδώσεις έχουν οι άλλες..... Και σαν παλιός ιδιωγομοτης τα έχω δοκιμάσει όλα....
Δν θέλω να αμφισβητήσω την ιδιογομωτική σου πορεία και ούτε είμαι γνώστης του αντικειμένου........αλλά βρε Παναγιώτη,μήπως έτυχε και έπεσες σε διαφορετικά LOT και άλλαζε λίιιγο το χρώμα και εσύ μπερδεύτικες......Ξέρω τουλάχιστον πως Π.Χ. η CSB 1 είναι ανοιχτό γκρι & η CSB 3 σκούρο γκρι.......Μην είδες κάτι τέτοιο και το μπέρδεψες.....;; .think.
 
Πραγματικα ετσι γινεται..λεει καποιος κατι το πιστευουν κανα δυο και μετα τι διαδιδουν..ετσι γινεται και με τα οπλα περνει καποιος ενα οπλο του καθεται το κοντακι οπως να ναι δεν σταυρωνει ελεφαντα στα 10 μετρα το πουλαει και μετα βγαινει και λεει μαπα το καρπουζι..προς Θεου δεν θελω να αμφισβητησω τον Παναγιωτη πιο πανω αλλα οταν ξερω οτι αυτο το πραμα δεν ισχυει δεν μπορω να αφησω καποιον να βγαλει λαθος εντυπωσεις..και αντε πες εγω ξερω την αληθεια καποιος μπορει να τον πιστεψει
 
Για αυτό εγώ πλέων αγοράζω μόνο OSCAR γιατι γράφει κάθε φυσίγγι τη πυρίτιδα έχει και τη καλυκα και παίρνω και το NITRO 6,00€
Προπαντός όμως δεν γεμίζει με PSB CSB έλεος ποια με αυτές τις πυρίτιδες Β και γ κατηγορίας.....
Βέβαια και άλλες εταιρίες γεμίζουν με αξιόλογα υλικά και όχι με τα φθηνά ισπανικά και έχουν καλά φυσίγγια απλά αναφέρομαι στον συγκεκριμένο γιατί το δουλεύω πλέων....
Απλά γελάω γιατί στην Ελλάδα αγοράζουν όλοι PSB και CSB από την Ιταλία που είναι πολύ ποιο φθηνά από την Ισπανία. Δηλαδή την ΜAXAM της Ιταλίας.... Η ίδια η ΜAXAM Ισπανίας όμως έχει βγάλει ανακοίνωση ότι δεν έχει καμία σχέση με την MAXAM Ιταλίας και ότι δεν έχει καμία σχέση με τα υλικά που πουλάει γιατί είναι γ διαλογής....
Η CALKO έχει την αντιπροσωπεία της Ισπανικής MAXAM στην Ελλάδα σε φυσίγγια και ο Κύριας σε υλικά για πάρτε ένα τηλέφωνο να μάθετε τη αγοράζετε....
Και να σας πουν από ποια MAXAM αγοράζουν....
Κουραστικά να με κοροϊδεύουν σαν πελάτη!!!

"πυρίτιδες Β και γ κατηγορίας" τις πυρίτιδας της MAXAM δύσκολο να το λέμε. Της MAXAM. Που φτιάχνει πυρίτιδες από το 1896. Και έχει ιδρυθεί από τον Alfred Nobel.
Οι πυρίτιδες και οι κάλυκες φτιάχνονται αποκλειστικά στην Ισπανία. Η MAXAM έχει θυγατρική στην Ιταλία. Η ίδια η MAXAM. Δεν τίθεται θέμα "δεν έχει καμία σχέση με τα υλικά που πουλάει γιατί είναι γ διαλογής".
Επίσης, η maxam σε όλες τις χώρες ακολουθεί ένα διαφορετικό μοντέλο αντιπροσώπευσης απ' ότι οι άλλες εταιρείες (cheddite, nsi κλπ). Δεν έχει αποκλειστικούς αντιπροσώπους-διανομείς στα υλικά γόμωσης. Οποιοσδήποτε μπορεί να εισάγει κατευθείαν από την MAXAM.
Μόνο στα φυσίγγια έχει αποκλειστικούς διανομείς και εκεί έχει πολλά brands και παίζει άνετα το παιχνίδι της. H KALCO φέρνει αποκλειστικά τα maxam φυσίγγια (και rio νομίζω), o alfagame τα saga, η beretta hellas τα eleyhawk, ο καλκαντζάκος κάποτε έφερε και τα imperial αλλά η maxam διέκοψε την παραγωγή τους πλέον.

Επίσης, από περιέργεια θέλω να διαβάσω αυτή την ανακοίνωση
Η ίδια η ΜAXAM Ισπανίας όμως έχει βγάλει ανακοίνωση ότι δεν έχει καμία σχέση με την MAXAM Ιταλίας και ότι δεν έχει καμία σχέση με τα υλικά που πουλάει γιατί είναι γ διαλογής....
 
Back
Top