Πολυάγγιστρα

Εσένα δεν πιστεύω όλοι ξέρουν ότι απαγορεύετε η ψαροτροφη και βγήκες τώρα να προτείνεις κάτι τέτοιο δημόσια απαράδεκτος
Καταρχήν εγώ πρότεινα....κ τη συνταγή την έχω δει από πολλούς στο γιουτιουμπ‼️κ σου έγραψα ,να πιάσουν την τράτα αν είναι τοοοοοοσο νομοτυποι‼️
 
δεν υπαρχει λογος παιδια να τσακωνομαστε μεταξυ μας κ να λογομαχουμε για το ποιος και τι ειναι σε ποιον ανθρωπο θα πεσεις εξω ολ τα δαχτυλα στα χερια μας ιδια ειναι ετσι και οι ανθρωποι αν πεσεις σε καναν ανθρωπο θα γλιτωσεις αν οχι θα στα ζαλισει @@ σε βαθμο αιδιας δε χριαζετε να νευριαζουμε για ξενες ενοιες
 
Σου λέω σίγουρα δεν υπάρχει τέτοιος νόμος, σε δουλεύουνε αν σου έχουνε πει κάτι τέτοιο ...
Ρε μεγάλε κινέζικα μιλάω? Εδώ ούτε τέτοια πράγματα έχουμε ούτε με ενδιαφέρει να ψαρέψω με κάτι τέτοιο σου είπα τι είπε ο νερομπατσος στον εξυπνάκια και ο εξυπνάκιας το δέχτηκε εσύ γιατί θίγεσαι?
 
ενταξι παιδια ηρεμιααα λοιπον το βρηκα το κολπο αν σας την πει κανενας γραψτε τα υλικα σε ενα χαρτι και πειτε του οτι ζυμωνετε κεφτεδες ........ τι αλλο να πω
 
Ρε μεγάλε κινέζικα μιλάω? Εδώ ούτε τέτοια πράγματα έχουμε ούτε με ενδιαφέρει να ψαρέψω με κάτι τέτοιο σου είπα τι είπε ο νερομπατσος στον εξυπνάκια και ο εξυπνάκιας το δέχτηκε εσύ γιατί θίγεσαι?
Δεν θίγομαι; απλά γνωρίζω πολύ καλά πως δεν υπάρχει τέτοιος νόμος ειδικά για τις ιχθυοτροφές και ενημερώνω όλους μας ...
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/ALL/?uri=CELEX:32005R0183
Αυτό που υπάρχει είναι ίσως ότι δεν πρέπει να πετάμε στη θάλασσα διάφορα υλικά που θα αποσυντεθούν και θα ρυπάνουν.
 
Δεν θίγομαι; απλά γνωρίζω πολύ καλά πως δεν υπάρχει τέτοιος νόμος ειδικά για τις ιχθυοτροφές και ενημερώνω όλους μας ...
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/ALL/?uri=CELEX:32005R0183
Αυτό που υπάρχει είναι ίσως ότι δεν πρέπει να πετάμε στη θάλασσα διάφορα υλικά που θα αποσυντεθούν και θα ρυπάνουν.
Άσε μας ρε μεγάλε...
 
δεν υπαρχει λογος παιδια να τσακωνομαστε μεταξυ μας κ να λογομαχουμε για το ποιος και τι ειναι σε ποιον ανθρωπο θα πεσεις εξω ολ τα δαχτυλα στα χερια μας ιδια ειναι ετσι και οι ανθρωποι αν πεσεις σε καναν ανθρωπο θα γλιτωσεις αν οχι θα στα ζαλισει @@ σε βαθμο αιδιας δε χριαζετε να νευριαζουμε για ξενες ενοιες
Το ότι λες τους λιμενικούς λιμενόμπατσους και ιμιτασιόν πιστεύεις είναι σωστό δηλαδή; Έχουμε πολλά παιδιά που είτε είναι λιμενικοί είτε αστυνομικοί και δεν νομίζω να αρέσει σε κανέναν να τους αποκαλούν έτσι. Και τα δάχτυλα στα χέρια μας δεν είναι ίδια.
 
Δεν θίγομαι; απλά γνωρίζω πολύ καλά πως δεν υπάρχει τέτοιος νόμος ειδικά για τις ιχθυοτροφές και ενημερώνω όλους μας ...
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/ALL/?uri=CELEX:32005R0183
Αυτό που υπάρχει είναι ίσως ότι δεν πρέπει να πετάμε στη θάλασσα διάφορα υλικά που θα αποσυντεθούν και θα ρυπάνουν.
Τα φυτοφάρμακα(δοχεία,ξέπλυμα δεξαμενής) καταλήγουν στα ποτάμια‼️ο Πηνειός ο πιο μολυσμένος ποταμός καταλήγει στο στομιο Λάρισας‼️για να μην μιλήσω για υδροφόρο ορίζοντα που μας στέλνει στο πανεπιστημιακό Λάρισας με καρκίνο‼️
 
Δεν θίγομαι; απλά γνωρίζω πολύ καλά πως δεν υπάρχει τέτοιος νόμος ειδικά για τις ιχθυοτροφές και ενημερώνω όλους μας ...
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/ALL/?uri=CELEX:32005R0183
Αυτό που υπάρχει είναι ίσως ότι δεν πρέπει να πετάμε στη θάλασσα διάφορα υλικά που θα αποσυντεθούν και θα ρυπάνουν.
Δεν μπορώ να δω αυτά αλλά δες τι περιέχουν οι τροφές αυτες και μόνος σου θα κρίνεις αν είναι σωστό να τις χρησιμοποιείς η όχι άσχετα τι λέει ο νόμος
 
Δεν μπορώ να δω αυτά αλλά δες τι περιέχουν οι τροφές αυτες και μόνος σου θα κρίνεις αν είναι σωστό να τις χρησιμοποιείς η όχι άσχετα τι λέει ο νόμος
Ο νόμος πάντως δεν λέει ότι απαγορεύονται για δόλωμα. Αυτό που ακούστηκε πριν μερικούς μήνες, ήταν ότι θα απαγορευτούν τα ζωντανά δολώματα !!! (μπομπολάκη...)
 
Το ότι λες τους λιμενικούς λιμενόμπατσους και ιμιτασιόν πιστεύεις είναι σωστό δηλαδή; Έχουμε πολλά παιδιά που είτε είναι λιμενικοί είτε αστυνομικοί και δεν νομίζω να αρέσει σε κανέναν να τους αποκαλούν έτσι. Και τα δάχτυλα στα χέρια μας δεν είναι ίδια.
πιστευω οτι ειναι σωστο οσο πιστευουν και εκεινοι οτι ειναι σωστο να με αποκαλουν παρανομο για ψιλου πηδιμα και να μην με σεβοντε κανοντας καταχριση εξουσιας απεναντι μου δειχνωντας μου επιδικτικα μια εξουσια και μια δυναμη αν σε θιγη εσενα η τον καθε εναν το λιμενομπατσος κλπ κρατα τη λεξη σεριφης δε θιγω προσοπικα κανεναν αν και τις περισοτερες φορες η εξουσια φθειρει το χαρακτηρα του καθε ανθρωπου ωστοσο εγω μιλαω για την δουλεια του καθε ενος γιατι δε γενιθικα χθες για να μην ξερω σε τι κρατος βρισκομε φιλε
 
Mε τις ψαροτροφες μακριά και...όχι αγαπημένοι....
Από το 2007-08 εχω να την πιασω στα χέρια μου κ εχω εξηγήσει κ τους λόγους...


Και έτσι για την ιστορία θα σας πω ότι στα τέλη της δεκαετίας του '90 ο πρωτος που έδωσε "μάχη" εναντίον της ψαροτροφης μεσα απο τα άρθρα του στο περιοδικο ψάρεμα ήταν ο Δήμος Σαγωνας...
Καπιοι βιαστικοί κ καχυποπτοι έτρεξαν να του πουν ότι το κάνει γιατί θέλει να προωθησει τα ζωντανά δολώματα(σκουλήκια στην προκειμένη) ώστε να έχουν μεγαλυτερο κέρδος οι καταστηματάρχες...
Όμως δεν έλειψαν τα τηλεφωνηματα κ οι επιστολές στο περιοδικο από ψαράδες που παρατήρησαν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά κ τα αλιεύματα ξαφνικα εξαφανίστηκαν από τους τόπους που γινόταν αδιάκοπη χρήση ψαροτροφης από όλους τους ψαραδες....

Δεν υπάρχει κανενας νόμος που να απαγορευει την χρήση της(ο καθένας πραττει όπως νομίζει)...

Αν ο λιμενικός είπε οτι απαγορευεται η χρήση της το πιθανοτερο είναι να ήθελε να προστατεψει το λιμανι, η να μην θελει να το επιβαρύνει περισσοτερο.....
 
Back
Top