Πλαγιόκαννο

εχω να επιλεξω απο (ιδιωτες) μεταξυ δυων εταιριων...και τα δυο κατασκευασμενα γυρω στο 1975..
Η μια εταιρια, νομιζω εχει <βαρυτερο> ονομα απο την αλλη, με καννες 71εκ, αλλα με χαλαει το τσικαρισμα που ειναι 3/1 ή 3/2..δεν ξερω ακομα σιγουρα...
Επισης η παπια του στο μεος των κλειδιων εχει ενα ξεπετσωμα, και μερικα χτυπηματα στις ψαθες...το κονυακι του ειναι καλο, με ενα μονο γδαρσιμο(μια γραμμη) μηκους 3εκ.
Ειναι ομως καλη η τιμη του,για τετοιο οπλο...
Η αλλη εταιρια, εχει καννες 67.5 εκ. και τσοκ 4/2 που επιθυμω περισσοτερο,γιατι τα κυνηγια μου, ειναι τρυγονια/τσιχλες/και λιγο φασσες σε καμπο-βουνο..
αλλα δεν μου πολυ-αρεσουν τα fences του,και το κοντακι/παπια , ειναι τα ξυλα του αχρωμα..και επισης στην ιδια τιμη με το πρωτο...
Ειμαι σε μεγαλη σκεψη.xm.
 
με τοσα που ειπατε, τα βρηκατε και τα δυο....δεν λεω κατι αλλο...κουτσομποληδες.sarcastic.
σε καμια 10/15 μερες θα βαλω φωτο, οταν με το καλο το παρω....για να σας εξιτάρω,μου περναει και μια ιδεα, για κατι αλλο, οχι ισπανικο, και οχι anson&deeley,ουτε sidelock,
αλλα πρεπει να δωσω και ενα δικο μου+χρηματα...κατι αναμεσα στα 10 best gun, αλλα θα ξεφυγω λιγο.sarcastic..bike
 
Καλημερα παιδια...με ποιο προγραμμα(και τι κανω) μπορω να ανεβασω μια φωτο(με ενα πλαγιοκαννο) ετσι ωστε να μπορειτε να κανετε ζουμ για να δειτε κατι που με ποβληματιζει?.xm.
 
εχω να επιλεξω απο (ιδιωτες)
Ιδιώτες από το εξωτερικό; Θα τα ελέγξεις πριν καταλήξεις;
Αντιλαμβάνομαι την λαχτάρα της απόκτησης ενός νέου όπλου και την αδημονία μέχρι να φτάσει στα χέρια μας. Η λογική μας λέει να "διυλίσουμε τον κώνωπα" πριν την αγορά, και το κάνουμε, αλλά αυτή η λαχτάρα και η αδημονία, μερικές φορές, μας κάνει να μη θέλουμε να δούμε την πραγματικότητα.
Δεν θέλω να σου μετριάσω τη χαρά σου αλλά αν πρόκειται να το φέρεις από το εξωτερικό (αν ισχύει αυτό - αν έχω καταλάβει σωστά) τι εγγυήσεις μπορεί να έχεις από έναν ιδιώτη; Αν π.χ. "κουνάνε" τα κλειδιά δεν θα το δεις σε φωτογραφίες, θα το διαπιστώσεις εδώ. Η αλλαγή πείρου π.χ. κοστίζει 80 με 100Ε, λίγα είναι, αλλά αυτό δεν σημαίνει χιλιάδες φυσίγγια ή πολύ βαριές γομώσεις με ότι άλλο επιφέρουν σε ένα όπλο; Η επανεξαγωγή είναι εξίσου ψυχοφθόρα.
Μερικές φορές προτιμώ να πω αυτό που θα έκανα εγώ και ας φανώ "ξινός".
 
Καλημερα Κ. Γιαννη...οχι, το και τα δυο οπλα, ειναι εδψ απο Ελλαδα, αλλα εγω ειμαι Καβαλα, και τα οπλα Πελλοπονησο!!!
Καλυτερα μαλον, να μην αναφερθω σε τι με προβληματιζει...δεν ειναι αλλαγη πριου παντως, και τα δυο οπλα με διαβεβαιωνουν οτι καννες/κλειδια, ειναι αριστα....
Βεβαια, απο τις φωτο, ξερω, οτι δεν μποεις να δεις πολλα πραγματα...εχω κανει αρκετες αγορες οπλων απο ιδιωτες...και γνωριζω αρκετα απο αγοροπωλησιες:)
 
Καλημερα παιδια...με ποιο προγραμμα(και τι κανω) μπορω να ανεβασω μια φωτο(με ενα πλαγιοκαννο) ετσι ωστε να μπορειτε να κανετε ζουμ για να δειτε κατι που με ποβληματιζει?.xm.
Αν εννοείς ότι δεν ξέρεις πως ανεβάζεις φωτογραφία δες το παρακάτω θέμα. Αν θες να κανεις πρώτα ζουμ στην φωτογραφία και μετά να την ανεβάσεις τότε σου προτείνω να την ανοίξεις στον υπολογιστή σου με την ζωγραφική (paint) και να κάνεις εκεί το ζουμ εύκολα. Αν δεν τα καταφέρεις στείλε μου την φωτογραφία και πες μου σε ποιο σημείο θες να κάνεις ζουμ και θα στο φτιάξω εγώ. (vebarbar@yahoo.gr)

http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Ανέβασμα-Φωτογραφίας.35/
 
ο.κ Βασιλη, σε ευχαριστω...μαλον δεν θα ανεβασω το οπλο(το ενα απο τα δυο) σε κατι που με ποβληματιζει...ξαναμιλησα με τον ιδιοκτητη του,και με διεβεβαιωσε οτι δεν ειναι προβλημα..
 
Back
Top