Πασχαλινό τραπέζι ( αρνί-κατσίκι-κοκορέτσι-κοντοσούβλι -μεζεκλίκια-συνταγές κτλ )

Φετος δεν με κάλεσαν απ το συμβουλιο του χωριου να τους σφαξω τα αρνιά για την Δευτερα του Πασχα.
Γιαυτο κ θα τους τιμωρησω με διπλη μερίδα :-D :-D :-D
 
Φετος δεν με κάλεσαν απ το συμβουλιο του χωριου να τους σφαξω τα αρνιά για την Δευτερα του Πασχα.
Γιαυτο κ θα τους τιμωρησω με διπλη μερίδα :-D :-D :-D

Χρύσανθε δηλαδή τα προηγούμενα χρόνια τους τιμούσες με τριπλή μερίδα; .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
Καλή Ανάσταση αδερφέ! .shake.
 
.sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Καλη Ανάσταση φιλε μου κ σε ολη την παρεα.
Όχι μεχρι τωρα δεν αγγιζα πανω.
έλεγα λοιπόν οτι αφού δεν με κάλεσαν αρα αποφάσισαν να με αλλάξουν ....να τους τιμωρησω.
εμαθα ομως τελικά οτι δεν θα ψησουν φετος..buy buy.
 
Δεν βλέπω συμμετοχές και ανυσηχω .xm.
Ας κάνω την αρχή ;)
Φέτος θα κάνουμε Πασχα στα Πατρεια εδαφη τουτεστιν στο Κοτυλιο .my man.οποτε είναι μονόδρομος το ψήσιμο στην σούβλα bbq2
Έχω παραγγείλει ένα κατσικάκι γύρω στα 11 κιλά μαζί με δυο συκωταριες και τα παρελκόμενα τους για να φτιαξω και ένα μικρό κοκορέτσι συνοδευτικό ffff.seveys.
Για το Μεγάλο Σαββατο μετά την Ανάσταση το μενού θα περιλαμβάνει μαγειρίτσα και μπουκιτσες χοιρινες στο τηγάνι με συνοδεία πατατουλες πίτες και τζατζίκι ώστε να προετοιμαστεί το πεπτικό σύστημα για την επόμενη μέρα που θα γίνει η εισβολή στην σούβλα .exciting.
Υγεία Αρχοντες σε όλες τις Οικογένειές και ας ελπίζουμε σε καλύτερες ημέρες για όλους μας ;);)
 
Χαλκιδική και φέτος το Πάσχα με συγγενείς και φίλους.
Θα γυρίσουμε ένα κατσικάκι 12,5 κιλά συν ένα κοκορέτσι το οποίο φέτος θα το πάρουμε έτοιμο τυλιγμένο(μεγάλη η διαδικασία).
Εννοείτε μαγειρίτσες και τα συναφή μετά την Ανάσταση.
Το μόνο που μένει είναι το κρασί το οποίο δεν έχουμε καταλήξει....xm.
 
κι εμείς με ένα αρνάκι στην σούβλα καμιά 14αρι κιλά. Κι ένα κοκορετσάκι, κι εδώ χρειάζομαι τα φώτα σας. Από πιτσιρικάς τα έντερα τα γύρναγα με ένα ξυλάκι και τα έπλενα καλά μέσα έξω. Φέτος λόγο μέσης και μη ύπαρξης εθελοντή, μου είπαν ότι ένας ξεκούραστος τρόπος είναι να ανοίξεις το έντερο με ένα ξυράφι και να γίνει σαν χυλοπίτα. Το εχει ακουσει - εφαρμώσει κανείς αυτό το κόλπο η θα πάει το κοκορέτσι άκλαυτο;
 
Πάσχα στο Δίστομο οικογενειακώς συν τα κορίτσια μου δλδ 6 άτομα. Μέχρι στιγμής αυτά που ξέρω είναι αρνάκι 8 κιλά, 4 κοκορέτσια, 8 εξοχικά. Καλά να είμαστε όλοι να το ευχαριστηθούμε. Ε αν πιάσουμε και κανένα ψαράκι θα το τιμήσουμε Μ.Παρασκευή ή Σάββατο!
 
Εγω Τετάρτη αναχωρώ για Τζουμέρκα .Απροετοίμαστος και ανέτοιμος.Πιστεύω όμως την Τετάρτη στην Αρτα να βρω τα σχετικά και να μην χρειαστεί να ξανακατέβω γιατί δεν υπάρχουν περιθώρια .
 
Σχεση με το Πάσχα δεν εχει αλλα με το τραπεζι συνδέονται άμεσα.sarcastic.
Εκτος απο τον Κωστη που χει κυπρια γυναίκα .....ποιος απο εσας ξέρει και εχει δοκιμασει Κυπριακο κλεφτικο.shake hands..
Να κανουμε μια εισαγωγη.
Ευρυπιδη.......θελει ωρες ψήσιμο κ ειναι ιδανικο στο τελείωμα ενος αγωνα.
Απαραιτητα συνοδευετε με μπυρες ανθου(αυτες που χουν αρχισει να κανουν παγο).shake hands.
 
Χρυσανθε και μια καλή συνταγή λαγού θέλω κυπριακή, να κάνω τον τελευταίο να αδειάζει ο καταψύκτης
 
Χρυσανθε και μια καλή συνταγή λαγού θέλω κυπριακή, να κάνω τον τελευταίο να αδειάζει ο καταψύκτης
Μυρο είναι μεγάλος η μικρος?

Τασο δωστε μου μεχρι σαββατοκυριακο για να χω ωρα να γραψω κ οχι στο πετακτο που μπαίνω τις καθημερινες.
 
Θα σου στείλω την συνταγή που τον κανω εγω στιφαδο από την μανα μου αλλα θα ψαξω κ για αλλες καθως εχω να βιβλιο με παραδοσιακές κυπριακες συνταγές κ εδεσματα με ολοκληρο κεφαλαιο στο κυνηγι.
 
Σχεση με το Πάσχα δεν εχει αλλα με το τραπεζι συνδέονται άμεσα.sarcastic.
Εκτος απο τον Κωστη που χει κυπρια γυναίκα .....ποιος απο εσας ξέρει και εχει δοκιμασει Κυπριακο κλεφτικο.shake hands..
Να κανουμε μια εισαγωγη.
Ευρυπιδη.......θελει ωρες ψήσιμο κ ειναι ιδανικο στο τελείωμα ενος αγωνα.
Απαραιτητα συνοδευετε με μπυρες ανθου(αυτες που χουν αρχισει να κανουν παγο).shake hands.
Με επιασες αδιαβαστο στο κουιζ αδερφε
 
Back
Top