Πασχαλινό τραπέζι ( αρνί-κατσίκι-κοκορέτσι-κοντοσούβλι -μεζεκλίκια-συνταγές κτλ )

Πασχα στα Χανια παιδια φετος... Να δουμε και εκει κατω πως τρωνε....my man.
Ετοιμάσου να πάθεις πλάκα...Ακόμα σε κάποια χωριά την Ανάσταση καίνε ομοιώματα του Ιούδα.
Η περιφορά του επιταφίου στην παλια Πόλη , απλά μοναδική.
Απο φαγητά γεύσεις κλπ , άστο .......δεν παίζονται εκεί κατω.
 
Αθήνα και για μένα όλοι μαζί στην αδερφή μου...
Altair και Μαικ να "κλέψω" λίγο αρνί μιας και εγω δεν τρωω να σας φέρω για μεζέ;;; Μάιk εσύ μπορείς να πείς και όχι διατί είσαι και λιγόφαγος λεβεντάκο μου ... αχ ωχ αχ βαχ

Υγεία να εχόυμε νίγκερς όλοι , υγεία και αγάπη και του χρόνου....
 
Πασχα στα Χανια παιδια φετος... Να δουμε και εκει κατω πως τρωνε....my man.
.shake hands. ... ωραίος ο παπαρούνας, γύρνα όσο είναι καιρός ....:D Αν μου έχει μείνει μια αχνή ανάμνηση από τις επανειλημμένες διακοπές που έκανα πριν πολλά χρόνια στην Κρήτη, είναι το καλό φαγητό και οι ωραίες γυναίκες τα καλοκαίρια στο παλιό λιμάνι των Χανίων... :)
 
Πασχα στα Χανια παιδια φετος... Να δουμε και εκει κατω πως τρωνε....my man.
Τα τελευταία χρόνια βαζουνε και σουβλα έμαθα.Πες μας όταν γυρίσειςτι σπεσιαλ φτιάχνουν τώρα το Πάσχα.Καλά να περάσεις.
 
Πασχα στα Χανια παιδια φετος... Να δουμε και εκει κατω πως τρωνε....my man.
Εκει φιλαρακι δεν τρωνε οπως οι υπολοιποι φυσιολογικοι ανθρωποι....asking. Τρωνε με ξυλακια σαν τους κινεζους... .buy. Κοιτα μην πας ανυποψιαστος κ σε κακοχαρακτηρισουν....buy buy..yel..yel..yel..yelling. Α ρε τριχα... Που θες να μαθεις και την κρητικη κουζινα... "εγω δεν τρωω το αρνι, δεν τρωω το κατσικι, μου βρωμαει η προβατινα"... .buy buy.Θα φας αγριογιδο αλανιαρικο που θα ειναι ολο μυρωδιες κ αρωματα....eat..yelling. Κ αν θες πεστους οχι... .hair.



Όχι φίλε σ'ευχαριστώ, έχουμε κάνει τα κουμάντα μας ... ;)

Μμμμμμμ... .xm..xm. Ακαταδεκτος... .sarcastic..sarcastic..buy..buy.
 
Αθήνα και για μένα όλοι μαζί στην αδερφή μου...
Altair και Μαικ να "κλέψω" λίγο αρνί μιας και εγω δεν τρωω να σας φέρω για μεζέ;;; Μάιk εσύ μπορείς να πείς και όχι διατί είσαι και λιγόφαγος λεβεντάκο μου ... αχ ωχ αχ βαχ

Υγεία να εχόυμε νίγκερς όλοι , υγεία και αγάπη και του χρόνου....
<<ο λόγος σου με χόρτασε και το ψωμί σου φάτο>>που λέει και μια παροιμία
να σαι καλά φίλε κι εσύ και όσοι αγαπάς :)
 
Ο οβελίας έφτασε στο σπίτι... 10,2 kg με τη συκωταριά του!
Εξασκήθηκα στην χειρουργική επάνω του :D :p
7OygtNf.jpg
ZlCLzHS.jpg
xj8PkVe.jpg

Θα μπει την Κυριακή της Λαμπρής στο φούρνο μέσα στο ταψί, γεμισμένο στην κοιλιά με πλιγούρι και συκωτάκια και μπόλικες πατατούλες γύρω γύρω ffffbbq2beer
 
Last edited by a moderator:
Προς το παρόν όχι, τα άλλα θα τα δείξει η νεκροψία την Κυριακή συνοδεία ερυθρού απολυμαντικού οίνου.sarcastic.
 
Ο οβελίας έφτασε στο σπίτι... 10,2 kg με τη συκωταριά του!
Εξασκήθηκα στην χειρουργική επάνω του :D :p
7OygtNf.jpg
ZlCLzHS.jpg
xj8PkVe.jpg

Θα μπει την Κυριακή της Λαμπρής στο φούρνο μέσα στο ταψί, γεμισμένο στην κοιλιά με πλιγούρι και συκωτάκια και μπόλικες πατατούλες γύρω γύρω ffffbbq2beer
Ωραιο σφαχτο .shake hands.
Καλοφαγωτο Βασιλη
.buy..buy.
 
  • Like
Reactions: DrV
Εγώ αν και έλεγα να μην ψήσω γιατί δεν θα είμαστε όσοι κάθε χρόνο αλλα μόνο η οικογένεια η δική μου, εκτός του μεσαίου υιού ,
τελικά θα το σουβλίσω το 11κιλο και θα γίνω ...ντίρλα .....χικ.
 
Back
Top