Πασχαλινό τραπέζι ( αρνί-κατσίκι-κοκορέτσι-κοντοσούβλι -μεζεκλίκια-συνταγές κτλ )

Νικολα και λιγα ειναι. Οικογενεια, συγγενεις, φιλοι. Αντε, οριστε και σε σας... :)
να σου δειξω φιλε μου χρηστο την στιβα απο τσουρεκια που εκανε η γυναικα μου.....να εισαι καλα παντος σε ευχαριστω...και του χρονου με υγεια....
 
να σου δειξω φιλε μου χρηστο την στιβα απο τσουρεκια που εκανε η γυναικα μου.....να εισαι καλα παντος σε ευχαριστω...και του χρονου με υγεια....
Οπως και να ´χει, μια μαζωξη οι βορειοι πρεπει να την κανουμε... bbq2 ffffbeer.drunk.
 
Και του χρόνου Νίκο!
Νόμιζα ότι στον Έβρο βάφετε αυγά πρασινοκεφαλου...sarcastic..sarcastic.
αυτα ειναι απο μονα τους πρασινα εμεις τα βραζουμε μονο αλλα φετος ειναι νωρις το πασχα και θα αρκεστουμε στα κοτισια....ορνιθες ορνιθες....yelling.
 
ειναι τρελα
ΚΑΒΟΥΡΜΑ να μην εχουνε;;;;;;;;;;;
.hair.
Έχουν γεμίσει την αγορά με ότι τυποποιημένο εισαγωμενο σκουπίδι μπορείς να φανταστείς
Έχουν αλλάξει και οι διατροφικές συνήθειες του Φιλοευρωπεου Νεοέλληνα
ο οποιος αρέσκεται σε προκάτ γατοτροφες πχ
μπέργκερ --κρεμες γάλακτος -σφολιατες-σογιες -χοντ ντοκ κτλ
οπότε οδεύουμε σε εξαφάνιση κάποιον παραδοσιακών συνταγών -τροφων
μέχρι να φτάσουμε στο σημείο να γίνουμε σαν τους κοιλαραδες τους Αμερικανούς
Τι μανία είναι αυτή ρε φουστη μου να αντιγράφουμε ότι μακακια μας πασάρουν οι Πολιτισμένοι του εξωτερικού ; o_Oo_O
 
Έτοιμα όλα γι αύριο:
η κυρά έχει σχεδόν έτοιμη την μαγειρίτσα,απομένει μόνο το ρύζι που θα το ρίξει γύρω στης 23.00 και κάτι
πριν λίγο τέλειωσα κι εγώ με τις τυλιχτές μπόλιες,φρυγαδέλια τα λένε αλλού,αλλά δεν βάζουν σκόρδο και δυόσμο ;)
με την βοήθεια του μικρού γιού μου σουβλίστηκε και το αρνάκι 12,300 με την συκωταριά
και του χρόνου φίλοι μου να είμαστε καλά με υγεία και δικαίωμα χαράς για την αυριανή ημέρα :)


 
Last edited:
φανταζεστε τι επαθα την εκπληξη μου σημερα οταν πηγα και ζητησα απο μια αλυσιδα sm βοριου ελλαδος καβουρμα και μου ειπανε οτι δεν φερνουνε.........hair..hair.
Αφου γαστρονομικά φλορέψανε όλοι ρε φίλε ......
Ουτε τα ωραία λουκάνικα που εβρισκες παλιά εκει πάνω ,δεν υπάρχουν πια.
 
Back
Top