Παρουσίαση Φυσιγγίων

Αφοί Λαμπρου κιτρινο διασποράς...
Διαβάστε τι λεει στην αρχή για τον διασπορεα gualandi που περιείχαν.....

View attachment 57189
Είναι γνωστό, όπως άλλωστε όλα τα διασποράς εκτός του αντιστρόφου αποκεντρωτηρα δεν δίνουν κάτι παραπάνω από τη διασπορά του κυλίνδρου όταν βαλονται από κάνη με τσοκ κύλινδρο.......
 
εγω του τυπου γκουαλαντι η με το φουλ η με τον κυλινδρο δουλευει το ιδιο ,ειδικα με τον γνησιο γκουαλαντι μια χαρα αποσπονται τα πτερυγια.
Αποσπώνται τα πτερύγια αλλά η διασπορά που παίρνεις στα 5* είναι αυτή που θα έπαιρνες και με ένα μάλλινοταπι
 
Μα την αληθεια λεει...ολοι οι διασπορεις δουλευουν καλυτερα με στενα τσοκ...απο 3* ως 1*...εξαλλου γι'αυτο φτιαχτεικαν κ οι διασπορεις...παλιοτερα, μονο στενα κ σταθερα τσοκ υπηρχαν....

Υ.Γ. Αν δεν "πρεσαριστεί" ο διασπορες στο στομιο του στενου τσοκ, δουλεια δεν γινεται.
όχι Φίλε Κώστα
υπάρχουν διασπορείς που δουλέυουν καλυτερα με ανοιχτότερα τσοκ
οι περισσότεροι με προστατευτικά πτερύγια δεν δουλεύουν με ανοιχτά τσοκ όπως αυτός του βαλάντι
 
Είναι γνωστό, όπως άλλωστε όλα τα διασποράς εκτός του αντιστρόφου αποκεντρωτηρα δεν δίνουν κάτι παραπάνω από τη διασπορά του κυλίνδρου όταν βαλονται από κάνη με τσοκ κύλινδρο.......
σωστά, αυτός είναι ο κανόνας, αλλά υπάρχουν ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ εξαιρέσεις
 
Μην το λες.κατω του 3 τσοκ τα παει μπαλα
Γιάννη με σταυροειδή -ελικοειδή χωρίς πτερύγια σε αστερι αλλά κυρίως σε ρέλι έχω δει καλές διασπορές και με ανοιχτά τσοκ
επίσης ακόμα και με χάρτινο σταυρό αλλά και πατέντες με πλαστικά ΒΒ
ακόμα πιο ανοιχτές τουφεκιές με αποκεντρωτήρα τύπου ΣΤόκα με Μπελλ!!!
 
Γιάννη με σταυροειδή -ελικοειδή χωρίς πτερύγια σε αστερι αλλά κυρίως σε ρέλι έχω δει καλές διασπορές και με ανοιχτά τσοκ
επίσης ακόμα και με χάρτινο σταυρό αλλά και πατέντες με πλαστικά ΒΒ
ακόμα πιο ανοιχτές τουφεκιές με αποκεντρωτήρα τύπου ΣΤόκα με Μπελλ!!!
Ο αντίστροφος τύπου Στόκα ανοίγει πιο πολύ,αλλά πέρυσι που τον δοκίμασα όλες οι μπεκάτσες ζωντανές......
 
Ο αντίστροφος τύπου Στόκα ανοίγει πιο πολύ,αλλά πέρυσι που τον δοκίμασα όλες οι μπεκάτσες ζωντανές......
επειδη εισαι κεντροτουφεκαω αγορι μου ,πρεπει να εισαι λιγο ορτσα για να πεφτουν σκοτωμενες!
 
Φυσίγγιο με πυρίτιδα ΜΒ Χ 36 σε Cal.16… :)

ΜΒ Χ 36 , Fiocchi T3, 16/70, M686, 1,55 X 29 γρ. Νο 6 νίκελ, couvette 6 χιλ., τάπα FSF 16 χιλ., πραγματικό ύψος κάλυκα 69,1 χιλ., αστεροειδές 6 πτυχών , τελικό ύψος κάλυκα 58,6 χιλ., 10,5 χιλ. Ε.Χ., κλεισμένο με την μηχανή του Λανάρα , 2 σταδίων , μαχαιράκι CNC experts, στροφείο Gaep BN2.

MB X 36 - 29 γρ. Νο 6.jpg
 
Last edited:
Φυσίγγιο με πυρίτιδα ΜΒ Χ 36 σε Cal.16… :)

ΜΒ Χ 36 , Fiocchi T3, 16/70, M686, 1,55 X 29 γρ. Νο 6 νίκελ, couvette 6 χιλ., τάπα FSF 16 χιλ., πραγματικό ύψος κάλυκα 69,1 χιλ., αστεροειδές 6 πτυχών , τελικό ύψος κάλυκα 58,6 χιλ., 10,5 χιλ. Ε.Χ., κλεισμένο με την μηχανή του Λανάρα , 2 σταδίων , μαχαιράκι CNC experts, στροφείο Gaep BN2.

View attachment 57355
Η ταπα σου μαρεσει :rolleyes: .RESPECT.
 
Back
Top