Παρουσίαση Φυσιγγίων

Cheddite drago standard 34γρ ν7 του '95 με 8αστερο κλεισιμο αντι 6αστερο του σημερινου..
Ας κανω μια (ημιτελη) παρουσιαση κυριως για να δουμε την βυσματωση αυτου του φυσιγγιου..
Τα σκαγια ειναι οντως 2,5mm με καλη ποιοτητα αλλα κ κατασταση συμφωνα παντα κ με τα χρονια τους..
Το ολικο υψος του συγκεντρωτηρα ειναι 36mm,το υψος του ποτηριου που φιλοξενει τα σκαγια ειναι 19,8mm και το παχος του φελλου 6,6mm..
Προφανως ο φελλος λειτουργει σαν αμορτισερ κατα την βολη..Δεν ξερω βεβαια αν στην πραξη προσφερει κατι το ουσιαστικο..

View attachment 5517

View attachment 5518
Του '95 !!! Από που τα ξεθάβεις αυτά ρε Τάσο ;;; .sarcastic. .shake hands. Ωραιότατο και ποιοτικό φυσίγγι φαίνεται !!!
Η πυρίτιδα ξέρει κανείς ποια είναι ;;; Μήπως SLC ;;; Γιατί βέβαια Drago ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !!!! ;)
(Έτσι και παλιότερα τα σκοπευτικά, Cheddite Drago Sporting ήταν με Granular, και το Drago Skeet με Aquila sv ... Και έτσι είναι ακόμα νομίζω, αλλά τώρα τουλάχιστον έχουν παραλείψει τη λέξη Drago από τις ονομασίες ... :rolleyes:)
 
Η πυρίτιδα ξέρει κανείς ποια είναι ;;; Μήπως SLC ;;; Γιατί βέβαια Drago ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !!!! ;)
Το λες ε?o_O
Εκτος κ ηταν ετσι παλια drago....
Να ξεμεινε η cheddite??Αν κ δεν εχουμε κ πολλες διαφορες με τους ιταλιανους..κανουν κ αυτοι της λοβιτουρες τους....sarcastic.
 
Cheddite drago standard 34γρ ν7 του '95 με 8αστερο κλεισιμο αντι 6αστερο του σημερινου..
Ας κανω μια (ημιτελη) παρουσιαση κυριως για να δουμε την βυσματωση αυτου του φυσιγγιου..
Τα σκαγια ειναι οντως 2,5mm με καλη ποιοτητα αλλα κ κατασταση συμφωνα παντα κ με τα χρονια τους..
Το ολικο υψος του συγκεντρωτηρα ειναι 36mm,το υψος του ποτηριου που φιλοξενει τα σκαγια ειναι 19,8mm και το παχος του φελλου 6,6mm..
Προφανως ο φελλος λειτουργει σαν αμορτισερ κατα την βολη..Δεν ξερω βεβαια αν στην πραξη προσφερει κατι το ουσιαστικο..

View attachment 5517

View attachment 5518
Η αγαπημενη σου rio γεμίζει με μια παρόμοια βυσματωση το elite. Είναι και μπανικο φυσιγγι μεγάλος παφυλας επινικελωμενος, βλέπω να το ρίχνουν πολλοί στο σκοπευτηριο ειδικά αν την περασμένη έχει αγώνα.
 
Πυριτιδα Prima ν ελεγαν οι διαφημισεις των αφων λαμπρου τοτε για το λευκο.. γεμιστηκε με gm3 αφου πηρε την εταιρια ο ναυπλιωτης..
Βεβαια μοιαζουν αρκετα κ οι δυο οποτε ειναι κ δυσκολος ο διαχωρισμος..
Παντως αρκετα χαμηλα φαινεται η δοση...και μαλιστα οσοι το εριχναν τοτε μιλαγαν για δυνατο φυσιγγι....
Eγω ειχα ρίξει μερικά πολύ παλιά . Γυρω στα 1987 και μου είχε αρέσει παρα πολύ .
 
Έχω την εντόπιση πως η επικάλυψη γίνετε με κασιτερο
Επιμεταλωμενος Γιάννη τώρα με τι δεν ξέρω να σου πω, μάλλον έχεις δίκιο γιατί στις περισοτερες ελληνικες διαφημίσεις επικασιτερομενους τους λένε. Εσύ έχεις ασχοληθεί με βάψιμο ηλεκτρολησης σε βόλια κάτι θα ξέρεις. Έχω παρατηρησει πάντως ότι οι ισπανικοι σκουριαζουν δυσκολότερα από ότι τους ιταλικους με αυτό του είδους παφυλα.
 
Csb1 με 686 στα 30γρ δεν πιστεύω να Είναι, csb4 δεν κυκλοφορεί πουθενά οπότε φόρτωσε την csb5 στο 1.50 30γρ από 1.40 που δίνει ο κατασκευαστής με 686 μαζί με το 58.3-4 κ τον καρδάρα που είναι ο πιο μαλακός συγκετροτηρα της αγοράς κρατάει το φυσιγγι σε ασφαλή επίπεδα πιέσεων
Μολις ανακάλυψα στο site του οτι ειναι 31 γρ. με csb-1 για ζεστό καιρό,οποτε ίσως θα μπορούσε να συνδυαστεί η csb1 με το 686;
http://www.gdouvris.gr/products/topspeed.html
 
Φαρμακείο αλλά αν αξίζει γιατί οχι.
Έχει πολυ αργητα-κόπο. Τα αγοράζεις έτοιμα με χημική επιμεταλωση που έχει καλύτερο αποτέλεσμα από την ηλεκτρολιση. Μονο σε μονοβολα καλουπιου αν θέλεις να ασχοληθείς κ εκει ειναι αμφιλεγόμενο αν τα μονοβολα πρεπει να ειναι σκληρά ή μαλακά
 
Back
Top