Παρουσίαση Φυσιγγίων

Πυριτιδα Prima ν ελεγαν οι διαφημισεις των αφων λαμπρου τοτε για το λευκο.. γεμιστηκε με gm3 αφου πηρε την εταιρια ο ναυπλιωτης..
Βεβαια μοιαζουν αρκετα κ οι δυο οποτε ειναι κ δυσκολος ο διαχωρισμος..
Παντως αρκετα χαμηλα φαινεται η δοση...και μαλιστα οσοι το εριχναν τοτε μιλαγαν για δυνατο φυσιγγι....
 
Last edited:
Κώστα Κώστα κωκωδη πυρίτιδα διβασικη ;;;;.hair.
Το ξέρω πως τώρα με δουλεύει όλο το Η.L .... .sarcastic. .sarcastic. ....αλλά ήμουν βιαστικός την ώρα που είδα το post κ δν άνοιξα καν τις φωτό να τις δω κ είδα τη δοσολογία στο 1,32 και έτσι είπα την π@π@ρι@ μου......sarcastic..sarcastic.

Σε διαφιμήσεις του ίντερνετ το ονόμαζε με GM3 όπως ανέφερες......

Αφού απολογήθεικα τώρα κράχτεμε ελεύθερα.....sarcastic..sarcastic.
 
Το ξέρω πως τώρα με δουλεύει όλο το Η.L .... .sarcastic. .sarcastic. ....αλλά ήμουν βιαστικός την ώρα που είδα το post κ δν άνοιξα καν τις φωτό να τις δω κ είδα τη δοσολογία στο 1,32 και έτσι είπα την π@π@ρι@ μου......sarcastic..sarcastic.

Σε διαφιμήσεις του ίντερνετ το ονόμαζε με GM3 όπως ανέφερες......

Αφού απολογήθεικα τώρα κράχτεμε ελεύθερα.....sarcastic..sarcastic.
Έλα ρε συ σιγά μη σε κυκλοφορήσουμε και στην πλατεία με ταμπέλα κρεμασμένη από το λαιμό...sarcastic..sarcastic.
 
Σε διαφιμήσεις του ίντερνετ το ονόμαζε με GM3 όπως ανέφερες......
Ο Ναυπλιωτης ναι..
Αυτα ειναι γνησια αφοι λαμπρου φαινονται κ απο τον καλυκα fiem..
Θυμηθηκα πως το ειχε αναφερει κ ο Γιαννης για prima κ αρχισα την ανιχνευση...
Η φωτο δεν φαινεται αλλα δεν εχει σημασια..
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παλιά-φυσίγγια.260/page-94
 
Pri
Το ξέρω πως τώρα με δουλεύει όλο το Η.L .... .sarcastic. .sarcastic. ....αλλά ήμουν βιαστικός την ώρα που είδα το post κ δν άνοιξα καν τις φωτό να τις δω κ είδα τη δοσολογία στο 1,32 και έτσι είπα την π@π@ρι@ μου......sarcastic..sarcastic.

Σε διαφιμήσεις του ίντερνετ το ονόμαζε με GM3 όπως ανέφερες......

Αφού απολογήθεικα τώρα κράχτεμε ελεύθερα.....sarcastic..sarcastic.
Prima V στο 1.32
 
Επηρεασμένος από την παρουσίαση που είχε γίνει από την κυνηγεσια κυνοφιλια τα ειχα πάρει τα Sellier bellot με μάλλινη 32 γραμ να τα δοκιμασω στο δικαννο από ανακρουση μηδενική αλλα από ταχύτητες κλαφτα και μιλάμε για διαπιστωμένο και στο κυνήγι και στο σκοπευτήριο επίσης πολυ χαρτοπολεμος μετά την ντουφέκια
 
Παιδια βαζω ενα παλιο φυσιγγι που εχω σφαξει..
Lambro λευκο Νο.8 Μεταλλο 16mm, βαρος σκαγιων 32.8γρ.-612σκαγια - διαμ. σκαγιων 2.2mm, βαρος πυριτιδας 1.32γρ.! Υψος φυσιγγιου 58mm, παχος ρελιου 2.0mm, υψος ρελιου 2.14mm!
Πρέπει να είναι το ίδιο αλλά διαφορετική παρτίδα. Δεν ξέρω χρονολογία. Συγκρίνετε ... Κάλυκας FIOCCHI HELLAS καψούλι μάλλον 615. 4292429342944295
Στου Αλέξανδρου πρέπει να είναι η Prima V ... (28άρα στα 32,5 -33 γρ. !!!!!!!!!!!!! )
Στο δικό μου μάλλον η Gm3 !!!
 
Πρέπει να είναι το ίδιο αλλά διαφορετική παρτίδα. Δεν ξέρω χρονολογία. Συγκρίνετε ... Κάλυκας FIOCCHI HELLAS καψούλι μάλλον 615. View attachment 4292View attachment 4293View attachment 4294View attachment 4295
Στου Αλέξανδρου πρέπει να είναι η Prima V ... (28άρα στα 32,5 -33 γρ. !!!!!!!!!!!!! )
Στο δικό μου μάλλον η Gm3 !!!
Ακριβώς έτσι Στέλιο
 
Πρέπει να είναι το ίδιο αλλά διαφορετική παρτίδα. Δεν ξέρω χρονολογία. Συγκρίνετε ... Κάλυκας FIOCCHI HELLAS καψούλι μάλλον 615. View attachment 4292View attachment 4293View attachment 4294View attachment 4295
Στου Αλέξανδρου πρέπει να είναι η Prima V ... (28άρα στα 32,5 -33 γρ. !!!!!!!!!!!!! )
Στο δικό μου μάλλον η Gm3 !!!
Έπαιρνε λίγο πάτημα ακόμα το βύσμα... .sarcastic.
πολύ ωραία σκάγια όμως για παλιό φυσιγγι...!
 
Πρέπει να είναι το ίδιο αλλά διαφορετική παρτίδα. Δεν ξέρω χρονολογία. Συγκρίνετε ... Κάλυκας FIOCCHI HELLAS καψούλι μάλλον 615. View attachment 4292View attachment 4293View attachment 4294View attachment 4295
Στου Αλέξανδρου πρέπει να είναι η Prima V ... (28άρα στα 32,5 -33 γρ. !!!!!!!!!!!!! )
Στο δικό μου μάλλον η Gm3 !!!
Στα τρυγονια ήταν φωτιά αυτό το λευκό... Παιδάκι ήμουν, τα έριχνε ο πατέρας όταν τον επρηζα να κάτσουμε για κανένα τρυγονι... Ωραίες κυνηγετικές εποχές...
 
Μια διαφημιση για το λευκο δεκαετιας του '80 ελεγε σε καλυκα fiocchi A' διαλογης..
Του Αλεξανδρου ειναι φυσιγγι μεταγενεστερο..
Ο fiocchi ενταξει..ριξτε Λαμπρου σε fiem κ πιεστε το πλαστικο..επειτα συγκρινετε με τους αντιστοιχους σημερινους..αν κ φαινετε κ με το ματι..
Τα σκαγια Λαυριου ηταν απο τα κορυφαια σκαγια..
Εγω σφαξει αρκετα Λαμπρου κ σχεδον σε ολους τους τυπους..παντα με εντυπωσιαζαν κ σχεση με αλλα φυσιγγια....τα οξειδωμενα σκαγια σε καθε φυσιγγι ηταν ελαχιστα..κ διπλα σε διαφορα σημερινα να τα εβαζες παλι θα επικρατουσαν..
η μοναδικη παραφωνια ηταν τα μπλε 5/0 που ειχα σφαξει καποτε...χαλια...
 
Πρέπει να είναι το ίδιο αλλά διαφορετική παρτίδα. Δεν ξέρω χρονολογία. Συγκρίνετε ... Κάλυκας FIOCCHI HELLAS καψούλι μάλλον 615. View attachment 4292View attachment 4293View attachment 4294View attachment 4295
Στου Αλέξανδρου πρέπει να είναι η Prima V ... (28άρα στα 32,5 -33 γρ. !!!!!!!!!!!!! )
Στο δικό μου μάλλον η Gm3 !!!
 
Back
Top