Παρουσίαση Φυσιγγίων

Λοιπον Παλικαρια.....το καλυτερο το αφησα για το τελος.....
Τα δοκιμασα και τα εριξα στα 50 μετρα με φουλ -τσοκ μαμα....παραλληλα τα ταχογραφησα...
για να εχετε σωστη εικονα...
Εριξα δυο φυσιγγια....η πρωτη τουφεκια δεν μου αρεσε....ισως....ισως...δεν ανοιξαν τα πεταλα του
βυσματος....
Αν συνεβει κατι τετοιο δεν το ξερω....η δευτερη τουφεκια σιγουρα ανοιξαν γιατι ειναι διαφορετικη...

Τα συμπερασματα δικας παιδες....με τετοια φυσεκια καποιοι κυνηγανε αγριοχηνες....στους
μειον 20 ??? o_O
 
Πυρίτιδα απ' την όψη και τη δοσολογία θα ρισκάρω να πω η CSB 2 .think.
Μόλις διάβασα το μήνυμα του Νίκου, και πριν ανεβάσει ο Παναγιώτης τις φωτογραφίες, ήμουν 99,9% σίγουρος ότι θα πρόκειται για ισπανική πυρίτιδα, είτε CSB2 είτε PSB2 ... ;)
Παρόλο που δεν έτυχε να περάσουν από τα χέρια μου πολλά φυσίγγια της FIOCCHI, παρά μόνο 1-2 φορές κάποια σκοπευτικά.
Και μια φορά πριν πολλά χρόνια, βρήκα και πήρα 1 κουτί Cal.16 και είχε PSB2 (ροζ) 1,65 x 28 με 616 !!! Ήταν το πιο "σκληρό" φυσίγγι, με διαφορά, που έχω ρίξει με το 16αρι μου !!! :oops:
 
Παιδες....ειλικρινα το λεω....θα ηθελα πολυ να μου πειτε....τι κανουν αυτα τα φυσιγγια στον
κυνηγοτοπο ???
Και ας αφησουμε τα 100 μετρα....για μενα ειναι ονειρο απατηλο...στα ποσα μετρα σκοτωνουν
αυτα τα φυσιγγια....και με τι θερμοκρασιες ???
 
Παιδες....ειλικρινα το λεω....θα ηθελα πολυ να μου πειτε....τι κανουν αυτα τα φυσιγγια στον
κυνηγοτοπο ???
Και ας αφησουμε τα 100 μετρα....για μενα ειναι ονειρο απατηλο...στα ποσα μετρα σκοτωνουν
αυτα τα φυσιγγια....και με τι θερμοκρασιες ???
Σκοτώνουν???
Εγώ που έριξα με τα συγκεκριμένα ζήτημα να πήρα ένα πουλί στά δέκα φυσίγγια χαχαχ
Και άλλοι που τα έχουν ρίξει απλά δεν στις αποστάσεις που τουφεκαμε για 40-60 μέτρα είναι καλά...
 
Σκοτώνουν???
Εγώ που έριξα με τα συγκεκριμένα ζήτημα να πήρα ένα πουλί στά δέκα φυσίγγια χαχαχ
Και άλλοι που τα έχουν ρίξει απλά δεν στις αποστάσεις που τουφεκαμε για 40-60 μέτρα είναι καλά...

ΟΚ.....βρε φιλε....αυτα ομως μου προτεινατε να παρω....για να εχω μετρο συγκρισης για τα δικα μου
που θα εφτιαχνα....δεν τα πηρα τυχαια....τα θεωρουσατε καλα....
Γι' αυτο παντα λεω....ριχτε ενα φυσεκι σε στοχο....για να ξερετε τι εχετε στην θαλαμη σας.... ;)
 
Back
Top