Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.
Λοιπον,το ΚΕΚ,σαν ενα μονοδιαστατο κομμα που ειναι,δεν θα μπορεσει να προσφερει ιδιαιτερα στο κοινοβουλιο οσο αναφορα το κυνηγι και το ψαρεμα.Το χειροτερο θα ειναι,αν παρεΙ μισο εκατομμυριο ψηφους και μπουν καμποσοι βουλευτες μεσα.Για να επιβιωσουν σαν κομμα,θα πρεπει να κανουν συμπραξη με καποιον και αυτος ο καποιος που θα μας πλησιασει θα ειναι η τοτε κυβερνηση.Αρα αναγκαστηκα,θα παμε με τα νερα της.Οπως ΑΚΡΙΒΩΣ πανε ΤΩΡΑ τα κομματοσκυλα της ΚΣΕ,απο τους οποιους οι μισοι ειναι πολιτικοποιημενοι με τη ΝΔ,αποδεδειγμενα σε διαφορες θεσεις(εχουν ανεβασει αρθρα και φωτο παιδια απο εδω μεσα,που τους βλεπεις διπλα διπλα με φορεις της ΝΔ σε εκδηλωσεις ασχετες με το κυνηγι).Ειτε βγαλουμε πολλους,ειτε λιγους,δεν θα πρεπει να αναμενουμε κατι.Ειπαμε,οποιος κατσει στο τραπεζι και γευτει την πιτα,αλλαζει τα δεδομενα.Η πολιτικη κωλοτουμπα παει συννεφο.Εχχει αποδειχτει και στην πραξη τοσα χρονια.Μικρα κομματα δεν κανουν σεφτε.Ερχονται και παρερχονται.Στην Ελλαδα μια ζωη,θα εχουμε δικομματισμο οπως φαινεται.Απλα εφυγαν πολλοι απο το τιμιο λαϊκο και ορθοδοξο ΠΑΣΟΚ λογο πεινας και το γυρισαν σε ΣΥΡΙΖΑ.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.(ειπαμε κομματι απο την πιτα).Εξαιρεση στα μικρα κομματα αποτελει η ΧΑ που καταπολεμηθηκε για τους λογους που ολοι ειδαμε τοσα χρονια και γνωριζουμε.

ΥΓ:Επαναλαμβανω.Δεν κανω προεκλογικη εκστρατεια υπερ του ΣΥΡΙΖΑ.Οπω ειπα,για να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να φυγει η ΝΔ.( ή εστω αν ξανακυβερνηση με αλλο αρχηγο).Για να γινει αυτο,θα πρεπει να υποστηριχτει το εκαστοτε κομμα που θα ειναι αντιπολιτευση.Τα στοιχεια καλως ή κακως θα ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ με τον οποιο οντως δεν ειχαμε κανενα θεμα ουτε με ρυθμιοστικες ουτε με παρεμβασεις μεσουσης της κυνηγετικης περιοδου απο "Αγγελετους" κλπ.Αυτη ειναι η αληθεια δυστηχως.Οσο νωριτερα το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο.Εγω προσωπικα , δεν θα ψηφισω ΚΕΚ,γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν "εχω λαμβανειν" κατι απο αυτο.
Καλά θα μας κάνουν να μας κόψουν το κυνήγι. Για κάτι άτομα με νοοτροπία σαν εσένα. Το θέμα είναι ότι θα πληρώσουμε και εμείς που δε σκεφτόμαστε έτσι. Κάτσε εσύ κολλημένος με τα κόμματα. Τα κόμματα τα δοκιμάσαμε και είδαμε τη χάρη τους. Καιρός να δούμε το πάθος μας το χόμπι μας και τη ψυχική μας υγεία. Με το ΚΕΚ στη Βουλή δε θα τολμήσει κανείς να κόψει το κυνήγι. Θα μας ακούει Λεόν όλη η Ελλάδα και θα είμαστε και συσπηρωμενοι. Εγώ 12 ψήφους που μπορώ να βρω όλοι θα πάνε στο ΚΕΚ. Καλώ όλους τους συναδέλφους κυνηγούς να πράξουν το ίδιο για να έχουμε μέλλον. Σε όλα τα κόμματα μαύρο. Και σε μη ξέρει το ΚΕΚ από οικονομία. Είδαμε και τους άλλους που ξέρανε. Χρεοκοπησαν τη χώρα. Έλεος πια κολλημένοι με τα κόμματα. Τόσο πολύ σας έκαναν πλύση εγκεφάλου οι μανάδες σας και πατεράδες σας. Όποιος δε στηρίξει το σπίτι του θα πέσει και θα το πλακώσει. Και σπίτι μας είναι μόνο το ΚΥΝΗΓΙ.
 
Ρε Παναγή εσύ εν έτη 2021 ήσουν κατά δήλωση σου μέλος με κομματική ταυτότητα στη ΝΔ και μετά τις εκλογές ήσουν παρασυρμένος επειδή σου έκοψαν το κυνήγι, άντε κάνε μας τη χάρη που θα κουνήσεις και το δάχτυλο για τα κόμματα....
 
Ρε Παναγή εσύ εν έτη 2021 ήσουν κατά δήλωση σου μέλος με κομματική ταυτότητα στη ΝΔ και μετά τις εκλογές ήσουν παρασυρμένος επειδή σου έκοψαν το κυνήγι, άντε κάνε μας τη χάρη που θα κουνήσεις και το δάχτυλο για τα κόμματα....
Εγώ φίλε τους έφτυσα και έφυγα. Στα σάιτ τα πολιτικά δήλωσα και δημόσια συγνώμη που τους ψήφισα. Δε κουνάω κανένα δάχτυλο. Κάντε ότι νομίζετε. Ελεύθεροι άνθρωποι είστε. Όσο για μένα η Βουλγαρία να είναι καλά. Από εκεί και πέρα ακολουθεί ο καθένας το δρόμο του. Καλά κυνήγια παιδιά...
 
Δεν χρειάζεται να μαλώνετε κύριοι. Και εγώ δεν πάω τους γείτονες. Έτυχε και το ξαναλέω ΈΤΥΧΕ να μην έχω τούρκικο όπλο, έχω όμως ρώσικα, ιταλικά, αμερικάνικα όπλα. Νομίζετε ότι ότι αυτές οι χώρες ήταν καλύτερες με την Ελλάδα; Αν το νομίζετε τότε είναι μια ευκαιρία τώρα που έχει λήξει η κυνηγετική περίοδος να διαβάσουμε λίγη ιστορία.topic. Στέλιο εγώ από τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει μου αρέσει το όπλο. Εύχομαι να σου κάνει όλα τα γούστα. Εάν βγαίνει πάνω από 71 εκατοστά θα το σκεφτόμουν και εγώ πλέον
 
Δεν χρειάζεται να μαλώνετε κύριοι. Και εγώ δεν πάω τους γείτονες. Έτυχε και το ξαναλέω ΈΤΥΧΕ να μην έχω τούρκικο όπλο, έχω όμως ρώσικα, ιταλικά, αμερικάνικα όπλα. Νομίζετε ότι ότι αυτές οι χώρες ήταν καλύτερες με την Ελλάδα; Αν το νομίζετε τότε είναι μια ευκαιρία τώρα που έχει λήξει η κυνηγετική περίοδος να διαβάσουμε λίγη ιστορία.topic. Στέλιο εγώ από τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει μου αρέσει το όπλο. Εύχομαι να σου κάνει όλα τα γούστα. Εάν βγαίνει πάνω από 71 εκατοστά θα το σκεφτόμουν και εγώ πλέον
Εαν αφηναν την ελλαδα θα ειχε φτιαξει οπλα που θα εκαναν τα ευρωπαικα ύπολοιπα να μοιαζουν παιχνιδακια
Ειναι πολυ κοντα ατην ιταλια και την γερμανια για να της επιτρεποταν να εχει την βιομηχανια που αξιζει στα μυαλα που εχει
Κρατοντας τα μυαλα ενος λαου ατον τοπο του ειναι σαν να δινεις στο τοπο αυτο προβαδισμα σε ολους τους τομεις
Εαν παρεις αυτα τα μυαλα στην δουλεψη σου πολυ απλα του κοβεις την δυναμη και την εξελιξη και μαλιστα ερχετε πολυ πιο φτηνα στα κρατη ανταγωνιστες
Οι ελληνες ειναι πρωτοποροι σε παρα πολλες κρισιμες υπηρεσιες και παραγωγες ανα τονπαγκοσμιο!
 
κατ εμενα

Εκτος της προελευσης που σαφως με χαλα δεν βρισκω τιποτε που να δειχνει οτι το συγκεκριμενο οπλο δεν ειναι ποιοτικο η να το πω καλυτερα ειναι φτηνιαρικο και ανασφαλες περαν του οτι δεν φερει σφραγιδες δοκιμων
Τεινω μαλιστα να πιστευω οτι εαν ηταν φτιαγμενο σε μια ευρωπαικη χωρα με σφραγιδες δοκιμης ως αντιγραφη της μπερετα θα της εκανε μεγαλη ζημια ανταγωνιστικα
Ξερουμε πολυ καλα οτι στα οπλα αμεσης παραγωγης η μπερετα του σημερα δεν θυμιζει την μπερετα του χτες

Αυτο φυσικα ειναι κατι που κανενας δεν μπορει να την κατηγορησει αφου συμβενει σε ολες τις εταιρειες ανεξαιρετως που εχουν γραμμη παραγωγης και ´´κοινη γραμμή´´
Αλλιως δεν θα μπορουσε να εχει πελατολογιο ολων των ταξεων ουτε και θα ηταν ανταγωνιστικη
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Και επειδή είχα μπερετα και μπενελι που ανήκουν και αυτά στον ίδιο όμιλο έχω να πω ότι οι διαφορές και μάλιστα ανάλογα και την υψηλότερη τιμή τους δεν ειναι αυτές που θα έπρεπε.

Και όντως ακριβώς το ίδιο όπλο αν πάνω έγραφε μπερετα και όχι ατα θα πωλούνταν τα δίπλα χρήματα.

Και μην ξεχνάτε ότι όσο αναφορά τις τιμές έχουν κατάλαβει ότι είμαστε τρελοί και μας βαράνε στα αυτιά.

Διότι ότι και να χει ένα όπλο...Ότι ερευνά...Ότι υλικά...Και ότι εργατοώρες κάποιες τιμές είναι τρελές.

Διότι όταν βάλεις 8 και 10 χιλιάρικα αγοράζεις αμάξι Ή μηχανή που έχουν πάνω τις Παναγίας τα μάτια.

Τέλοσπαντων.

Συμπαθώ και μου αρέσουν όλα τα όπλα από τα φθηνά μέχρι τα πανάκριβα αλλά ποτέ δεν κρίνω ένα προϊόν λόγω εμπάθειας.

Όλα τα εργοστάσια πλέον μεταφέρονται εκεί που συμφέρει.

Ktm κινητήρες στην Ινδία.
BMW στην Κίνα.
WV Τουρκία

Κτλ..κτλ...

Καλο είναι να ξυπνάμε.
 
Ξέρετε πόσα τούρκικα βιομηχανικά προϊόντα χρησιμοποιούμε καθημερινά?
Ολόκληρα ή τμήματα αυτών?
Αυτοκίνητα, κινητά, τηλεοράσεις, ψυγεία, πλυντήρια, κουζίνες κτλ?
Το έλλειμμα βιομηχανίας και βιομηχανικής παραγωγής που έχουμε εμείς δεν το έχει η Τουρκία.
Αν δεν είχε τόση βιομηχανική παραγωγή θα είχε καταρρεύσει οικονομικά με τόσα προβλήματα που έχει.
Επίσης πόσα κρέατα τρώμε από την Τουρκία!
Και από όλα αυτά σας πείραξε το ποιοτικό δίκαννο.
Ρωτήστε να μάθετε που φτιάχνουν το πανί παραλλαγής που χρησιμοποιεί ο Ελληνικός Στρατός για τις παραλλαγές και που τα σπαθιά των Ευέλπιδων και μετά ξαναμιλάμε.
 
Ξέρετε πόσα τούρκικα βιομηχανικά προϊόντα χρησιμοποιούμε καθημερινά?
Ολόκληρα ή τμήματα αυτών?
Αυτοκίνητα, κινητά, τηλεοράσεις, ψυγεία, πλυντήρια, κουζίνες κτλ?
Το έλλειμμα βιομηχανίας και βιομηχανικής παραγωγής που έχουμε εμείς δεν το έχει η Τουρκία.
Αν δεν είχε τόση βιομηχανική παραγωγή θα είχε καταρρεύσει οικονομικά με τόσα προβλήματα που έχει.
Επίσης πόσα κρέατα τρώμε από την Τουρκία!
Και από όλα αυτά σας πείραξε το ποιοτικό δίκαννο.
Ρωτήστε να μάθετε που φτιάχνουν το πανί παραλλαγής που χρησιμοποιεί ο Ελληνικός Στρατός για τις παραλλαγές και που τα σπαθιά των Ευέλπιδων και μετά ξαναμιλάμε.
Όπως τα λες.

Αλλά εκτός από αυτο κι εκείνοι εισάγουν από εμάς ότι δεν έχουν.

Για πιο λόγω ο ένας λαός να μην υποστηρίζει οικονομικά τον άλλον λαο;

Επειδή οι κυβερνήσεις κάνουν νουμερα;

Τι φταίει ο Έλληνας ή ο Τούρκος πολίτης;

Δεν γίνεται να μην έχουμε συναλλαγές.
Αυτό θα μας φέρει σε σύγκρουση πιο γρήγορα και πιο εύκολα.

Και.......αν η οικονομία τους κρεμόταν από μας οκ....ας τους καταστρέφαμε.

Αλλά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Η αγορά μας είναι μικρή μπροστά στις άλλες που απευθύνονται και δεν τους καίγεται καρφί ακόμη και εμπάργκο να κάναμε.

Γι αυτό καλύτερα που έχουμε πάρε δώσε....
Εποφελουμαστε κι εμείς και εκείνοι από αυτό.

Αρκεί κάτι να είναι καλό και με σωστή τιμή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top