Ata Arms Team

Δεν το ξέρω το όπλο αλλά επέτρεψε μου να σου πω καθότι κάτοχος 690.
Η Τουρκία φημίζεται για τα ξύλα και ναι μπορεί να έχει καλύτερα. Απο κει και περα όμως, το στοχαστρο οπτικης ινας η beretta δε το χρησιμοποιεί οχι γιατί της στοιχίζει, αλλά γιατί τα κυνηγετικά αλληλεπιθετα της beretta είναι πιο κλασσικά όπλα από μια καραμπίνα.
Το παλμσουελ δεν είναι πάντα πλεονέκτημα σε όλες τις παλάμες και η μηχανική σκανδάλη αν δεν είναι ποιοτική δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη από μια ποιοτική αδρανείας. Εγώ δεν πιστεύω σε...θαύματα. Σίγουρα 700 ευρω είναι πολύ χαμηλή τιμή, αλλά η σύγκριση να γίνεται με όπλα μέχρι 1000 ευρώ. Μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Φιλικά αυτή είναι η άποψη μου.
Αυτή είναι μια άποψη χωρίς εμπάθεια και τη σέβομαι.

Δεν είπα τα παραπάνω ότι είναι πάντα καλύτερα αλλά σίγουρα ανεβάζουν το κόστος φίλε.

Όσο για τη σύγκριση των δύο όπλων αυτή δε γίνεται εδώ Αλλά παγκόσμια.

Και ναι αυτό για τη διαφορά της τιμής είναι κατόρθωμα.

Όσο για το αν είναι ποιοτική η σκανδάλη αυτό θα φανεί.

Και προς θεού δε συγκρίνω το ένα όπλο με το άλλο διότι αν μπορούσα και γω θα αγόραζα το 686.

Όμως δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να κακολογει ένα όπλο που πιθανόν δεν έχει δει ούτε πιάσει αλλά ούτε κυνηγήσει μόνο και μόνο επειδή μισεί τον τούρκο.

Ενώ η αλήθεια είναι ότι το ata sp είναι ότι πιο κοντά στο 686 με τεράστια διαφορά στο κόστος και το εργοστάσιο που το κατασκευαζει ανήκει στην ίδια εταιρία που φτιάχνει το 686 με ότι συνεπάγεται αυτό.
 
γιατι πιανεσαι ρε φιλε στελιο .think. επειδη τα ata ειναι οπλα της σειραςςςς,,,οτι πληρωσης περνηςςςς πας τωρα να μου το βαλης και διπλα στην berreta τον atakiiii.sarcastic.ΥΓ και να ητανε η διαφωρα μωνο τα 100 150 γραμαρια γελιεσαιιιιιι
Δεν πιανομαι εγώ φίλε.
Διότι εγώ λέω τα πράγματα όπως είναι.
Εσύ πιανεσαι που παντρευεις τις απόψεις σου με το μίσος.
 
Αυτή είναι μια άποψη χωρίς εμπάθεια και τη σέβομαι.

Δεν είπα τα παραπάνω ότι είναι πάντα καλύτερα αλλά σίγουρα ανεβάζουν το κόστος φίλε.

Όσο για τη σύγκριση των δύο όπλων αυτή δε γίνεται εδώ Αλλά παγκόσμια.

Και ναι αυτό για τη διαφορά της τιμής είναι κατόρθωμα.

Όσο για το αν είναι ποιοτική η σκανδάλη αυτό θα φανεί.

Και προς θεού δε συγκρίνω το ένα όπλο με το άλλο διότι αν μπορούσα και γω θα αγόραζα το 686.

Όμως δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να κακολογει ένα όπλο που πιθανόν δεν έχει δει ούτε πιάσει αλλά ούτε κυνηγήσει μόνο και μόνο επειδή μισεί τον τούρκο.

Ενώ η αλήθεια είναι ότι το ata sp είναι ότι πιο κοντά στο 686 με τεράστια διαφορά στο κόστος και το εργοστάσιο που το κατασκευαζει ανήκει στην ίδια εταιρία που φτιάχνει το 686 με ότι συνεπάγεται αυτό.
Κι εγώ δε τους χωνεύω αλλά αυτό είναι άσχετο. Ότι το όπλο αξίζει τα λεφτά του και ίσως και παραπάνω δεν αμφισβητείται. Τα έχω δει στην έκθεση. Χωρίς να το χω πιάσει στα χέρια μου οπτικά μου φάνηκε καλό. Το χαμηλό προφίλ επίσης προσωπικά μου αρέσει. Μακάρι να είναι ανθεκτικό και να το χαίρεσαι.
 
Κι εγώ δε τους χωνεύω αλλά αυτό είναι άσχετο. Ότι το όπλο αξίζει τα λεφτά του και ίσως και παραπάνω δεν αμφισβητείται. Τα έχω δει στην έκθεση. Χωρίς να το χω πιάσει στα χέρια μου οπτικά μου φάνηκε καλό. Το χαμηλό προφίλ επίσης προσωπικά μου αρέσει. Μακάρι να είναι ανθεκτικό και να το χαίρεσαι.
Ούτε κι εγώ τους χωνεύω και μάλιστα καθόλου.
Αλλά δε θα κρίνω ένα προϊόν σύμφωνα με αυτό.

Θα το κρίνω σύμφωνα με αυτό που είναι.

Αν μου βγει ρημάδι θα το πω ρημάδι.

Μέχρι τώρα όμως δύο μισές σεζόν που το χω κυνηγήσει δεν ντρέπομαι που το κρατάω.

Μου αρέσει εμφανισιακά.
Επίσης ο τρόπος που λειτουργεί άψογος.

Τίποτα το σπαστικό ή το περίεργο.

Από τουφεκιές Υπερευχαριστημενος.
Μην ξεχνάμε ότι είχα μια μπενελι μοντεφελτρο την οποία και πούλησα.
Και μάλιστα ενώ ήμουν και από κείνη ευχαριστημένος.

Αυτό σημαίνει ότι αν το ατα δεν ήταν καλό δεν θα πουλουσα την καραμπινα αλλά αυτό.

Τέλοσπαντων...Εγώ όσα λέω είναι για να βοηθηθούν οι συνάδελφοι που θα θέλουν να κάνουν μια καλή αγορά με λίγα χρήματα.

Και όχι για να πω ότι έχω οπλαρα.

Τώρα όσοι δεν ξέρουν αυτό το οπλο και βγουν να κραξουν θα με βρίσκουν μπροστά τους διότι εγώ θα λέω την αλήθεια.

Αυτά...
 
Ούτε κι εγώ τους χωνεύω και μάλιστα καθόλου.
Αλλά δε θα κρίνω ένα προϊόν σύμφωνα με αυτό.

Θα το κρίνω σύμφωνα με αυτό που είναι.

Αν μου βγει ρημάδι θα το πω ρημάδι.

Μέχρι τώρα όμως δύο μισές σεζόν που το χω κυνηγήσει δεν ντρέπομαι που το κρατάω.

Μου αρέσει εμφανισιακά.
Επίσης ο τρόπος που λειτουργεί άψογος.

Τίποτα το σπαστικό ή το περίεργο.

Από τουφεκιές Υπερευχαριστημενος.
Μην ξεχνάμε ότι είχα μια μπενελι μοντεφελτρο την οποία και πούλησα.
Και μάλιστα ενώ ήμουν και από κείνη ευχαριστημένος.

Αυτό σημαίνει ότι αν το ατα δεν ήταν καλό δεν θα πουλουσα την καραμπινα αλλά αυτό.

Τέλοσπαντων...Εγώ όσα λέω είναι για να βοηθηθούν οι συνάδελφοι που θα θέλουν να κάνουν μια καλή αγορά με λίγα χρήματα.

Και όχι για να πω ότι έχω οπλαρα.

Τώρα όσοι δεν ξέρουν αυτό το οπλο και βγουν να κραξουν θα με βρίσκουν μπροστά τους διότι εγώ θα λέω την αλήθεια.

Αυτά...
Φιλε Στελιο σιγουρα το σκεπτικο της επιλογης σου το εχεις εξετασει προσεχτικα και εφοσον πλεον το εχεις στην κατοχη σου καθε αλλη αποψη σου περισσευει.Οποτε να εισαι και να αισθανεσαι καλα για να το χαρεις οσο
καλιτερα μπορεις.ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ απο μενα προσωπικα.
 
Φιλε Στελιο σιγουρα το σκεπτικο της επιλογης σου το εχεις εξετασει προσεχτικα και εφοσον πλεον το εχεις στην κατοχη σου καθε αλλη αποψη σου περισσευει.Οποτε να εισαι και να αισθανεσαι καλα για να το χαρεις οσο
καλιτερα μπορεις.ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ απο μενα προσωπικα.
Δεν υποστηρίζω το όπλο που διάλεξα μόνο και μόνο για να στηρίξω την επιλογή μου.

Το στηρίζω διότι μέχρι τώρα το αξίζει...
Και γιατί αν κάποιος άλλος φτωχός θέλει ένα δικαννο που να είναι οκ σε αυτά τα λεφτά να ξέρει ότι υπάρχει ένα τέτοιο όπλο.
Όπως θα ήταν καλό να το ξέρω κι εγώ όταν ήταν να το πάρω.

Εγώ ρισκαρα και μέχρι τώρα το Ρίσκο μου βγήκε σε καλό οπότε γιατί να μην ενημερώσω τους συναδέλφους;

Αν κάτι πάθει αδικαιολόγητα και αν βγει μούφα πάλι εγώ πρώτος θα βγω να ενημερώσω και να κράξω.

Αλλά όχι αναίτια επειδή το όπλο αυτό κατασκευάζεται δίπλα.

Έχει κανείς να προσάψει κάτι κακό με αποδείξεις;

Το χρησιμοποίησε κάνεις και δεν του άρεσε;

Μέχρι τώρα κανείς.

Οπότε τι να λέμε...

Κατά τ αλλά Ευχαριστώ πολύ
Δεν χρειάζεται να μαλώνετε κύριοι. Και εγώ δεν πάω τους γείτονες. Έτυχε και το ξαναλέω ΈΤΥΧΕ να μην έχω τούρκικο όπλο, έχω όμως ρώσικα, ιταλικά, αμερικάνικα όπλα. Νομίζετε ότι ότι αυτές οι χώρες ήταν καλύτερες με την Ελλάδα; Αν το νομίζετε τότε είναι μια ευκαιρία τώρα που έχει λήξει η κυνηγετική περίοδος να διαβάσουμε λίγη ιστορία.topic. Στέλιο εγώ από τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει μου αρέσει το όπλο. Εύχομαι να σου κάνει όλα τα γούστα. Εάν βγαίνει πάνω από 71 εκατοστά θα το σκεφτόμουν και εγώ πλέον
έχεις δίκιο φίλε.

Δεν μαλώνουμε κουβεντιάζουμε.
Κάποιες φορές θα διαφωνήσουμε κιόλας.

Ο Σάκης μου είναι συμπαθής αλλά άμα κάνει λάθος δε θα χαρίσω....
Θα πω την αλήθεια.

Τέλοσπαντων οι συνάδελφοι διαβάζουν και βλέπουν και κρίνουν...μόνοι τους τι είναι σωστό και τι όχι.
 
Ως αναφορά το βάρος που αναφέρθηκε τώρα τα ίδια μοντέλα sp της ata τα βγάζει και σε διαμετρημα 20.

Βέβαια δεν ξέρω πότε θα έρθουν Ελλάδα.

Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι όταν αγόρασα το όπλο μου θα το έπερνα σε 20αρι αν υπήρχε....

Εγω όχι για το βάρος αλλά για άλλους λόγους...
 
κατ εμενα

Εκτος της προελευσης που σαφως με χαλα δεν βρισκω τιποτε που να δειχνει οτι το συγκεκριμενο οπλο δεν ειναι ποιοτικο η να το πω καλυτερα ειναι φτηνιαρικο και ανασφαλες περαν του οτι δεν φερει σφραγιδες δοκιμων
Τεινω μαλιστα να πιστευω οτι εαν ηταν φτιαγμενο σε μια ευρωπαικη χωρα με σφραγιδες δοκιμης ως αντιγραφη της μπερετα θα της εκανε μεγαλη ζημια ανταγωνιστικα
Ξερουμε πολυ καλα οτι στα οπλα αμεσης παραγωγης η μπερετα του σημερα δεν θυμιζει την μπερετα του χτες

Αυτο φυσικα ειναι κατι που κανενας δεν μπορει να την κατηγορησει αφου συμβενει σε ολες τις εταιρειες ανεξαιρετως που εχουν γραμμη παραγωγης και ´´κοινη γραμμή´´
Αλλιως δεν θα μπορουσε να εχει πελατολογιο ολων των ταξεων ουτε και θα ηταν ανταγωνιστικη
 
Έχεις απόλυτο δίκιο.

Και επειδή είχα μπερετα και μπενελι που ανήκουν και αυτά στον ίδιο όμιλο έχω να πω ότι οι διαφορές και μάλιστα ανάλογα και την υψηλότερη τιμή τους δεν ειναι αυτές που θα έπρεπε.

Και όντως ακριβώς το ίδιο όπλο αν πάνω έγραφε μπερετα και όχι ατα θα πωλούνταν τα δίπλα χρήματα.

Και μην ξεχνάτε ότι όσο αναφορά τις τιμές έχουν κατάλαβει ότι είμαστε τρελοί και μας βαράνε στα αυτιά.

Διότι ότι και να χει ένα όπλο...Ότι ερευνά...Ότι υλικά...Και ότι εργατοώρες κάποιες τιμές είναι τρελές.

Διότι όταν βάλεις 8 και 10 χιλιάρικα αγοράζεις αμάξι Ή μηχανή που έχουν πάνω τις Παναγίας τα μάτια.

Τέλοσπαντων.

Συμπαθώ και μου αρέσουν όλα τα όπλα από τα φθηνά μέχρι τα πανάκριβα αλλά ποτέ δεν κρίνω ένα προϊόν λόγω εμπάθειας.

Όλα τα εργοστάσια πλέον μεταφέρονται εκεί που συμφέρει.

Ktm κινητήρες στην Ινδία.
BMW στην Κίνα.
WV Τουρκία

Κτλ..κτλ...

Καλο είναι να ξυπνάμε.
Θα δειξει σε μερικα χρονια Στελιο τι οπλο ειναι
Και αυτο γιατι θα φανει η ποιοτητα των υλικων
Αυτο καλως η κακως θα το δειξει μονο η χρηση
Ειδικα εαν μπουν στα σκοπευτηρια
Προς το παρον δειχνει να ειναι ποιοτικο σε συναρτηση με τα λεφτα που πουλιεται
Πρωτα θα αποδειξει αυτο και οταν αυτο γινει θα εχει ωριμασει σαν προιον δοκιμαστηκα ωστε να γινουν συγκρισεις με την μπερετα σε ανταγωνιστικο επιπεδο
Στην αμερικη εχουν αρχισει να κερδιζουν παντως κομματι της πιτας απο αλλους κατασκευαστες δειχνοντας οτι αξιζουν τα λεφτα τους
Θα δειξει εαν αυτο θα κρατησει
Στην αγορα υπαρχουν τασεις
Συνηθως η εκκινηση γινεται οταν ενα πραμα πλασαριστει με σωστο μαρκετιγκ και σωστο ταιμιγκ
Ακολουθως αποδεικνυει το βαλιου φορ μανι του
Και μετα θα συναγωνιστει αλλα προιοντα που προυπαρχουν και εχουν αποδειξει ηδη την αξια τους
 
Θα δειξει σε μερικα χρονια Στελιο τι οπλο ειναι
Και αυτο γιατι θα φανει η ποιοτητα των υλικων
Αυτο καλως η κακως θα το δειξει μονο η χρηση
Ειδικα εαν μπουν στα σκοπευτηρια
Προς το παρον δειχνει να ειναι ποιοτικο σε συναρτηση με τα λεφτα που πουλιεται
Πρωτα θα αποδειξει αυτο και οταν αυτο γινει θα εχει ωριμασει σαν προιον δοκιμαστηκα ωστε να γινουν συγκρισεις με την μπερετα σε ανταγωνιστικο επιπεδο
Στην αμερικη εχουν αρχισει να κερδιζουν παντως κομματι της πιτας απο αλλους κατασκευαστες δειχνοντας οτι αξιζουν τα λεφτα τους
Θα δειξει εαν αυτο θα κρατησει
Στην αγορα υπαρχουν τασεις
Συνηθως η εκκινηση γινεται οταν ενα πραμα πλασαριστει με σωστο μαρκετιγκ και σωστο ταιμιγκ
Ακολουθως αποδεικνυει το βαλιου φορ μανι του
Και μετα θα συναγωνιστει αλλα προιοντα που προυπαρχουν και εχουν αποδειξει ηδη την αξια τους
Και στην Αγγλία φίλε!
Στις πρώτες θέσεις στις πωλήσεις.

Σύνολο 60 χώρες εξάγει η ατα.

Αυτά τα πράγματα δεν είναι τυχαία.

Και εκτός την εμφάνιση εγώ κοίταξα και τον τρόπο που λειτουργεί.

Τίποτα δεν κουνάει...τίποτα δεν τρίζει.. τίποτα δεν πήγε στραβά...

Ναι θα φανεί με τη χρήση αργότερα.
Αλλά πώς θα δείξει τι είναι αν δεν αγοραστεί ώστε να δοκιμαστεί.

Όλα τα προϊόντα που απέδειξαν την αξία τους είχαν πρώτα την τύχη να αγοραστούν.

Οι συγκρίσεις με τη μπερετα γίνονται διότι όπλο της μπερετα είναι η αντιγραφή αυτή αλλά και επειδή το ίδιο το εργοστάσιο ανήκει στην μπερετα.

Αποκλείεται να μην έχει δώσει τεχνογνωσία ώστε να πετύχει η αντιγραφή.

Γι αυτό λέμε για μπερετα και όχι για άλλες μεγάλες εταιρίες.
 
Παλικάρια να μείνουμε στα τουρκικά όπλα και να αφήσουμε την πολιτική, τις διμερείς σχέσεις, το εμπόριο κλπ εκτός φόρουμ σας παρακαλώ. Όλα τα άσχετα μηνύματα θα μεταφερθούν με την πρώτη ευκαιρία.
 
Παλικάρια να μείνουμε στα τουρκικά όπλα και να αφήσουμε την πολιτική, τις διμερείς σχέσεις, το εμπόριο κλπ εκτός φόρουμ σας παρακαλώ. Όλα τα άσχετα μηνύματα θα μεταφερθούν με την πρώτη ευκαιρία.
Η άποψη μου είναι να τ αφησεις οπως είναι για να μη ξαναγίνει η συζήτηση αργότερα από την αρχή.

Είναι θέματα που έχουν να κάνουν με την αγορά ενός τέτοιου οπλου και μπορεί να ενημερωθεί πιο σφαιρικά αυτός που θα διαβάσει ώστε να είναι ενήμερος.

Από κει και πέρα όπως νομίζεις.
 
Στελιο το churchill το πλαγιο το χεις δει απο κοντα;
Πως σου φαινεται σε ποιοτητα σε σχεση με το ατα
Η εαν εχεια δει απο κοντα καποιο αλλο τουρκικο σε εχεση με το ατα
Παντα για δικανα μιλαμε ειτε πλαγια ειτε αλληλεπιθετα
Σε ρωταω γιατι στην αγορα φαινεται να υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα των οπλων που προσφερουν οι τουρκικες εταιρειες
Κατι που δεν θα δεις να ειναι τοσο εμφανες στις ευρωπαικες εταιρειερα στα οπλα κοινης γραμμης
 
Στελιο το churchill το πλαγιο το χεις δει απο κοντα;
Πως σου φαινεται σε ποιοτητα σε σχεση με το ατα
Η εαν εχεια δει απο κοντα καποιο αλλο τουρκικο σε εχεση με το ατα
Παντα για δικανα μιλαμε ειτε πλαγια ειτε αλληλεπιθετα
Σε ρωταω γιατι στην αγορα φαινεται να υπαρχει μεγαλη διαφορα στην ποιοτητα των οπλων που προσφερουν οι τουρκικες εταιρειες
Κατι που δεν θα δεις να ειναι τοσο εμφανες στις ευρωπαικες εταιρειερα στα οπλα κοινης γραμμης
Δεν έτυχε να τα δω από κοντά.
Τα έχω δει όμως σε βίντεο.

Και η αλήθεια είναι ότι έφτασα πολύ κοντα στην αγορα ενός 820 πριν 3 μήνες περίπου.

Μου αρέσει και το πλάγιο αυτής της εταιρίας.

Δεν τα έχω δει όμως από κοντά.
 
Δεν έτυχε να τα δω από κοντά.
Τα έχω δει όμως σε βίντεο.

Και η αλήθεια είναι ότι έφτασα πολύ κοντα στην αγορα ενός 820 πριν 3 μήνες περίπου.

Μου αρέσει και το πλάγιο αυτής της εταιρίας.

Δεν τα έχω δει όμως από κοντά.
αυτός είναι ο αντιπρόσωπος για τα ακκαρ
https://www.avramidisopla.gr/akkar-churchill
 
Back
Top