Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.

Οι πέντε ένοχοι

Οι πέντε κύριοι ένοχοι καταγγέλλονται ξεκάθαρα στο κείμενο της έκθεσης για την οποία εργάσθηκαν 450 εμπειρογνώμονες και είναι κατά σειρά:

1. Η χρήση της γης (γεωργία και καταστροφή των δασών).

2. Η απευθείας εκμετάλλευση των πόρων (εκτεταμένη αλιεία, λαθροθηρία προστατευόμενων ειδών).

3. Η κλιματική αλλαγή.

4. Η ρύπανση, και

5. Τα χωροκατακτητικά είδη.

Να γτ επιβάλλεται η φώνη μας στη βουλή.
 
Τα ψυχοανωμαλα της οικολογιας δεν νιαζοντε για τιποτα μονο για της επηδοτισης της πρασηνης παπαριας..εχουν περαση τον κοσμο για βλακα (και ετσι ειναι)...ακουγετε ποιο ευκολα το να εισαι οικολογος και να προστατευεις την φυση παρα κυνηγος και να κανεις το ιδιο και καλητερα.....αυτο πρεπει να αλαξει να κυνηγισουμε οτι Μ.Κ.Ο υπαρχει για παρανομιες και ψευτηκα καταστατικα....ΑΝ ειχαμε κ.σ.ε με παπαρια αυτο θα εκανε .....αλλα εμας απλονουν τα σοβρακα του κουλι και του π@@@@@@που τον περιβαλη
 
Εννοείται πως ενα μονοδιάστατο κομμα δεν εχει καμμια ελπιδα σε βάθος χρονου , ομως εμεις οι κυνηγοι ως γνήσιοι οικολόγοι πρέπει να φτιάξουμε ενα κομμα διευρυμένο που θα υπερκερασει σε δρασεις και τους γιαλαντζί οικολογους , δρασεις οπως ο καθαρισμός της φυσης απο σκουπίδια που πλεον βλέπεις παντου καναπεδες καρέκλες κλπ, για τούς αδειους καλυκες το θεωρω αυτονοητο
Καθαρισμός ακτων και βυθου ειδικα απο τους ψαροντουφεκαδες
Δρασεις για τα αδέσποτα αλλα και για αποζημιώσεις στους ανθρώπους που χανουν ζωα και παραγωγες απο λυκο , αρκουδες ,αγριογούρουνα
Ολα αυτα ομως μπορουν να γινουν μονο με τη συνεργασία ΚΕΚΑ και ΚΣΕ και μεχρι τωρα δεν εχω δει καμμια ενέργεια στηριξης του κομματος
Για ολα τα υπόλοιπα το μονο που χρειάζεται ειναι η κοινη λογικη που απο οτι φαίνεται λειπει απο τα περισσότερα κομματα της χωρας μας ή μαλλον εχουν αντζεντα διακυβέρνησης ξενης απο τον ελληνικο λαο ...
 
Εννοείται πως ενα μονοδιάστατο κομμα δεν εχει καμμια ελπιδα σε βάθος χρονου , ομως εμεις οι κυνηγοι ως γνήσιοι οικολόγοι πρέπει να φτιάξουμε ενα κομμα διευρυμένο που θα υπερκερασει σε δρασεις και τους γιαλαντζί οικολογους , δρασεις οπως ο καθαρισμός της φυσης απο σκουπίδια που πλεον βλέπεις παντου καναπεδες καρέκλες κλπ, για τούς αδειους καλυκες το θεωρω αυτονοητο
Καθαρισμός ακτων και βυθου ειδικα απο τους ψαροντουφεκαδες
Δρασεις για τα αδέσποτα αλλα και για αποζημιώσεις στους ανθρώπους που χανουν ζωα και παραγωγες απο λυκο , αρκουδες ,αγριογούρουνα
Ολα αυτα ομως μπορουν να γινουν μονο με τη συνεργασία ΚΕΚΑ και ΚΣΕ και μεχρι τωρα δεν εχω δει καμμια ενέργεια στηριξης του κομματος
Για ολα τα υπόλοιπα το μονο που χρειάζεται ειναι η κοινη λογικη που απο οτι φαίνεται λειπει απο τα περισσότερα κομματα της χωρας μας ή μαλλον εχουν αντζεντα διακυβέρνησης ξενης απο τον ελληνικο λαο ...
Σύμφωνο απόλυτα, για να γίνουν όμως πολλές από αυτές τις δράσεις χρειάζονται χρήματα, καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει
 
Σύμφωνο απόλυτα, για να γίνουν όμως πολλές από αυτές τις δράσεις χρειάζονται χρήματα, καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει
Εννοείται οτι χρειάζεται εθελοντισμος αλλα κυριως χρήματα για αυτο και εχω ξαναγραψει οτι ουτε ενα ευρω απο τις αδειες μας δεν πρέπει να πηγαίνει στο πράσινο ταμειο
Σίγουρα κάποιος τροπος θα υπάρχει για να υπάρχει διαφάνεια στη διαχείριση των χρημάτων
 
Να πάρεις λεφτά από αυτά που δίνεις για το κράτος αποκλείεται, όποτε θα πρέπει να πληρώσουμε παραπάνω για τις άδειες η κάπου άλλου, και εκεί θα ξεκινήσει η γκρίνια
Το ξερω για αυτο λεω εθελοντισμό για οσους δεν μπορουν ή δεν θέλουν να δωσουν χρήματα, οσοι μπορουν και θελουν, κατι πρέπει να δωσουν , αλλιως καθομαστε σε αδράνεια (ΚΣΕ) περιμένουμε την επόμενη ρυθμιστικη και ο θεος βοηθος , επαιτες για να μπορουμε να κανουμε το κυνηγι μας κοντα στη φυση !!!
Και κατι ακομα για οποιον ξερει γιατι η επόμενη ρυθμιστικη πρέπει να παει Αυγουστο για να βγει και οχι απο το Μαιο , ειδικά φετος που τα στοιχεία κυνηγετικης δραστηριότητας φετος ειναι μηδενικα ;
 
Εννοείται οτι χρειάζεται εθελοντισμος αλλα κυριως χρήματα για αυτο και εχω ξαναγραψει οτι ουτε ενα ευρω απο τις αδειες μας δεν πρέπει να πηγαίνει στο πράσινο ταμειο
Σίγουρα κάποιος τροπος θα υπάρχει για να υπάρχει διαφάνεια στη διαχείριση των χρημάτων
Από απλή περιέργεια έριξα μια ματιά στο πράσινο ταμείο, είναι ξέχειλο! Η εγκριτική απόφαση του ΔΣ για τα οικονομικά στοιχεία 2018/2019 δείχνει πως το ταμείο έχει
  • κέρδη πρό φόρων: 283εκ ευρώ
  • ταμειακά διαθέσιμα λήξης περιόδου 2019: σχεδόν 3,5 δις ευρώ!
(Θα) Τρώνε οι λωτοφάγοι με χρυσά κουτάλια!

ΥΓ: κάτι ήξερε ο Γιωργάκης;)
 
Εχω έτοιμη προταση για ολους τους ελληνες θα προτεινα να πάει για δημοψηφισμα αντί να στειρωσουμε τους σκύλους να στειρωσουμε τους 300 της βουλης και τους πρώτου βαθμου συγγενειας τους για να σταματησουμε τη διαιώνιση του είδους τους και να σωθουμε μια και καλή
 
Εχω έτοιμη προταση για ολους τους ελληνες θα προτεινα να πάει για δημοψηφισμα αντί να στειρωσουμε τους σκύλους να στειρωσουμε τους 300 της βουλης και τους πρώτου βαθμου συγγενειας τους για να σταματησουμε τη διαιώνιση του είδους τους και να σωθουμε μια και καλή
Μαζη σου βαζω την ταναλια για το κοψημο τον π@@#@@
 
Μηπως τα φλαμιγκο ηταν το σκαλοπατι σε καποιες ΜΚΟ να ερθουν στην πιτα του χρηματος.
Από απλή περιέργεια έριξα μια ματιά στο πράσινο ταμείο, είναι ξέχειλο! Η εγκριτική απόφαση του ΔΣ για τα οικονομικά στοιχεία 2018/2019 δείχνει πως το ταμείο έχει
  • κέρδη πρό φόρων: 283εκ ευρώ
  • ταμειακά διαθέσιμα λήξης περιόδου 2019: σχεδόν 3,5 δις ευρώ!
(Θα) Τρώνε οι λωτοφάγοι με χρυσά κουτάλια!

ΥΓ: κάτι ήξερε ο Γιωργάκης;)
 
Γερμανία: Στροφή στο κυνήγι εν μέσω πανδημίας
Εποχή ακμής εν μέσω πανδημίας γνωρίζει το κυνήγι στην Γερμανία.
397.000 άνθρωποι διαθέτουν πλέον σχετική άδεια στην χώρα όταν δύο δεκαετίες νωρίτερα ήταν λιγότερα από 60.000.
Η Σάνα Ρέις ξεκίνησε πρόσφατα την ενασχόλησή της με το κυνήγι.
Η 28χρονη τρέφεται πλέον από τα θηράματά της.
«Η πανδημία μας οδήγησε πίσω στη φύση, γιατί τελικά αυτό ἠταν το μόνο που θα μπορούσαμε να κάνουμε. Για εμένα είναι σημαντικό να ξέρω από προέρχεται το κρέας που τρώω. Έχω δει το ζώο να κυκλοφορεί εδώ και έτσι γνωρίζω από που προέρχεται», ανέφερε η Σάνα Ρέις.
Σύμφωνα με τα στοιχεία της γερμανικής ένωσης κυνηγών, ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια το κυνήγι έχει αναπτυχθεί σημαντικά στην χώρα.
«Οι περισσότεροι λένε πως κάνουν αίτηση για άδεια κυνηγιού γιατί αγαπούν την φύση και θέλουν να την προστατέψουν. Η προστασία του φυσικού περιβάλλοντος είναι μια βασική αιτία όπως και η αγάπη για την φύση. Το κρέας είναι σημαντικό για να βρίσκει κάποιος μόνος την τροφή του», δήλωσε η Άννα Μάρτινσοχ εκπρόσωπος της Ένωσης Γερμανών Κυνηγών.

Σε ευρωπαϊκό επίπεδο ο μεγαλύτερος αριθμός αδειών κυνηγιού αναλογικά με τον πληθυσμό εντοπίζεται στο Βέλγιο.
Με τον τενεκέ τον Κούλη που υποστηρίζουν ακόμα κάποιοι βλαμμένοι το κυνήγι στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον. Μέλλον έχουν μόνο οι ομοφυλόφιλοι.
 
Με τον τενεκέ τον Κούλη που υποστηρίζουν ακόμα κάποιοι βλαμμένοι το κυνήγι στην Ελλάδα δεν έχει μέλλον. Μέλλον έχουν μόνο οι ομοφυλόφιλοι.
Δεν θα τραβηξει πολυ αυτος ...θα παει στα ταρταρα.....μαζη με της αδερφες ψυχες ....που μαζωσε εκει μεσα
 
Ειπαμε αυτα θα ισχυουν για τα μεγαλα αστικα κεντρα ως επι τω πλειστον..Τωρα οσο αμαφορα την καλπη,δεν εχω μεγαλη πιστη στο ΚΕΚ.Ενα μονοδιαστατο μικροκομμα θα ειναι,χωρις τη δυνατοτητα πολυπολιτικης που θα αναγκαστει,σε περιπτωση που το ψηφισουμε και βγει,να συμπραξει με καποιο αλλο για να επιβιωσει.Αυτο το αλλο κομμα βλεπω να ειναι η οποια κυβερνηση εκλεχθει αφου το ΚΕΚ δεν εχει πολιτικη ταυτοτητα οπως προειπα,κοινως,οπου φυσηξει ο ανεμος.
Κατα τη γνωμη μου,αν θελουμε να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να πεσει η συγκεκριμενη κυβερνηση ή αν ξανακυβερνησουν,να μην εχουν τον Κουλη,αλλα στη χειροτερη τον Σαμαρα.
Για να παμε ομως στο πρωτο σεναριο και να "πεσει",πρεπει να στηριξουμε την αντιπολιτευση που θα εχουμε τοτε,η οποια οπως φαινεται,καλως ή κακως,θα ειναι το Συριζα.Δεν ειμαι Συριζαιος ουτε κανω προπαγανδα υπερ τους,αλλα τη βλεπω ως τη μονη λυση που θα ανατρεψει πολιτικα τη ΝΔ.
Το να ριξουμε μισο εκατομμυριο ψηφους,κυνηγοι και ψαραδες στο ΚΕΚ,θα ειναι μια εκλαμψη η οποια δεν θεωρω οτι θα μας βοηθησει ιδιαιτερα.Για να σταθει στο κοινοβουλιο,υποχρεωτικα θα αλλαξει τακτικες και θα συμμετασχει σε συμμαχιες.Οποτε ξεχναμε αυτοματα και την επισημη/δυναμικη εκπροσωπιση κυνηγιου/ψαρεματος.Θα καταντησει ενα απλο φιλοκυνηγετικοψαρευτικο κομμα,το οποιο θα "θελει" μεν,αλλα τελικα "δεν θα μπορει" γιατι "το ενα,το αλλο,το παραλλο,αναγκαια μετρα,καταστασεις που δεν βοηθουν,προσπαθουμε" κλπ κλπ.Κλασικες πολιτικες κωλοτουμπες και συνιστωσες...

Απ΄εξω,πολλα λογια λεγονται...
Οταν καθεσαι στο τραπεζι και αρχιζεις να τρως απο την πιτα αλλαζουν ολα...
Μακαρι να βγω λαθος,αλλα ειμαι απαισιοδοξος στο θεμα αυτο...
Δηλαδή θα κατέβει το ΚΕΚ , και εμείς θα ψηφίσουμε ΣΥΡΙΖΑ ;;δεν παίζει με την καμία αυτό που λες
 
Μπορεί να συμπράξει με άλλο κόμμα όπως λες, μπορεί να μην εξασκεί πολυδιάστατη πολιτική, όμως θα υπερασπίζεται την κυνηγετική φιλοσοφία. Δεν περιμένουμε από το ΚΕΚ να κυβερνήσει αλλά να είναι η φωνή της κυνηγετικής οικογένειας.
Ακριβώς...
 
Δηλαδή θα κατέβει το ΚΕΚ , και εμείς θα ψηφίσουμε ΣΥΡΙΖΑ ;;δεν παίζει με την καμία αυτό που λες
Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.
Λοιπον,το ΚΕΚ,σαν ενα μονοδιαστατο κομμα που ειναι,δεν θα μπορεσει να προσφερει ιδιαιτερα στο κοινοβουλιο οσο αναφορα το κυνηγι και το ψαρεμα.Το χειροτερο θα ειναι,αν παρεΙ μισο εκατομμυριο ψηφους και μπουν καμποσοι βουλευτες μεσα.Για να επιβιωσουν σαν κομμα,θα πρεπει να κανουν συμπραξη με καποιον και αυτος ο καποιος που θα μας πλησιασει θα ειναι η τοτε κυβερνηση.Αρα αναγκαστηκα,θα παμε με τα νερα της.Οπως ΑΚΡΙΒΩΣ πανε ΤΩΡΑ τα κομματοσκυλα της ΚΣΕ,απο τους οποιους οι μισοι ειναι πολιτικοποιημενοι με τη ΝΔ,αποδεδειγμενα σε διαφορες θεσεις(εχουν ανεβασει αρθρα και φωτο παιδια απο εδω μεσα,που τους βλεπεις διπλα διπλα με φορεις της ΝΔ σε εκδηλωσεις ασχετες με το κυνηγι).Ειτε βγαλουμε πολλους,ειτε λιγους,δεν θα πρεπει να αναμενουμε κατι.Ειπαμε,οποιος κατσει στο τραπεζι και γευτει την πιτα,αλλαζει τα δεδομενα.Η πολιτικη κωλοτουμπα παει συννεφο.Εχχει αποδειχτει και στην πραξη τοσα χρονια.Μικρα κομματα δεν κανουν σεφτε.Ερχονται και παρερχονται.Στην Ελλαδα μια ζωη,θα εχουμε δικομματισμο οπως φαινεται.Απλα εφυγαν πολλοι απο το τιμιο λαϊκο και ορθοδοξο ΠΑΣΟΚ λογο πεινας και το γυρισαν σε ΣΥΡΙΖΑ.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.(ειπαμε κομματι απο την πιτα).Εξαιρεση στα μικρα κομματα αποτελει η ΧΑ που καταπολεμηθηκε για τους λογους που ολοι ειδαμε τοσα χρονια και γνωριζουμε.

ΥΓ:Επαναλαμβανω.Δεν κανω προεκλογικη εκστρατεια υπερ του ΣΥΡΙΖΑ.Οπω ειπα,για να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να φυγει η ΝΔ.( ή εστω αν ξανακυβερνηση με αλλο αρχηγο).Για να γινει αυτο,θα πρεπει να υποστηριχτει το εκαστοτε κομμα που θα ειναι αντιπολιτευση.Τα στοιχεια καλως ή κακως θα ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ με τον οποιο οντως δεν ειχαμε κανενα θεμα ουτε με ρυθμιοστικες ουτε με παρεμβασεις μεσουσης της κυνηγετικης περιοδου απο "Αγγελετους" κλπ.Αυτη ειναι η αληθεια δυστηχως.Οσο νωριτερα το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο.Εγω προσωπικα , δεν θα ψηφισω ΚΕΚ,γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν "εχω λαμβανειν" κατι απο αυτο.
 
Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.
Λοιπον,το ΚΕΚ,σαν ενα μονοδιαστατο κομμα που ειναι,δεν θα μπορεσει να προσφερει ιδιαιτερα στο κοινοβουλιο οσο αναφορα το κυνηγι και το ψαρεμα.Το χειροτερο θα ειναι,αν παρεΙ μισο εκατομμυριο ψηφους και μπουν καμποσοι βουλευτες μεσα.Για να επιβιωσουν σαν κομμα,θα πρεπει να κανουν συμπραξη με καποιον και αυτος ο καποιος που θα μας πλησιασει θα ειναι η τοτε κυβερνηση.Αρα αναγκαστηκα,θα παμε με τα νερα της.Οπως ΑΚΡΙΒΩΣ πανε ΤΩΡΑ τα κομματοσκυλα της ΚΣΕ,απο τους οποιους οι μισοι ειναι πολιτικοποιημενοι με τη ΝΔ,αποδεδειγμενα σε διαφορες θεσεις(εχουν ανεβασει αρθρα και φωτο παιδια απο εδω μεσα,που τους βλεπεις διπλα διπλα με φορεις της ΝΔ σε εκδηλωσεις ασχετες με το κυνηγι).Ειτε βγαλουμε πολλους,ειτε λιγους,δεν θα πρεπει να αναμενουμε κατι.Ειπαμε,οποιος κατσει στο τραπεζι και γευτει την πιτα,αλλαζει τα δεδομενα.Η πολιτικη κωλοτουμπα παει συννεφο.Εχχει αποδειχτει και στην πραξη τοσα χρονια.Μικρα κομματα δεν κανουν σεφτε.Ερχονται και παρερχονται.Στην Ελλαδα μια ζωη,θα εχουμε δικομματισμο οπως φαινεται.Απλα εφυγαν πολλοι απο το τιμιο λαϊκο και ορθοδοξο ΠΑΣΟΚ λογο πεινας και το γυρισαν σε ΣΥΡΙΖΑ.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.(ειπαμε κομματι απο την πιτα).Εξαιρεση στα μικρα κομματα αποτελει η ΧΑ που καταπολεμηθηκε για τους λογους που ολοι ειδαμε τοσα χρονια και γνωριζουμε.

ΥΓ:Επαναλαμβανω.Δεν κανω προεκλογικη εκστρατεια υπερ του ΣΥΡΙΖΑ.Οπω ειπα,για να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να φυγει η ΝΔ.( ή εστω αν ξανακυβερνηση με αλλο αρχηγο).Για να γινει αυτο,θα πρεπει να υποστηριχτει το εκαστοτε κομμα που θα ειναι αντιπολιτευση.Τα στοιχεια καλως ή κακως θα ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ με τον οποιο οντως δεν ειχαμε κανενα θεμα ουτε με ρυθμιοστικες ουτε με παρεμβασεις μεσουσης της κυνηγετικης περιοδου απο "Αγγελετους" κλπ.Αυτη ειναι η αληθεια δυστηχως.Οσο νωριτερα το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο.Εγω προσωπικα , δεν θα ψηφισω ΚΕΚ,γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν "εχω λαμβανειν" κατι απο αυτο.
Εγω αν δω ατομα μεσα στο κωμα π.χ υγεσια κ.σ.ε η ιορδανογλους/ κοσκιναδες..που μας χλομοσαν στης παπαριες ολλο τον χειμωνα μακρια κσι αγαπημενοι...τον πρεχα τον παο με χιλια αν εχει ατομα νεα ..μαζι του
 
Δεν καταλαβες τιποτα απο αυτα που εγραψα.
Λοιπον,το ΚΕΚ,σαν ενα μονοδιαστατο κομμα που ειναι,δεν θα μπορεσει να προσφερει ιδιαιτερα στο κοινοβουλιο οσο αναφορα το κυνηγι και το ψαρεμα.Το χειροτερο θα ειναι,αν παρεΙ μισο εκατομμυριο ψηφους και μπουν καμποσοι βουλευτες μεσα.Για να επιβιωσουν σαν κομμα,θα πρεπει να κανουν συμπραξη με καποιον και αυτος ο καποιος που θα μας πλησιασει θα ειναι η τοτε κυβερνηση.Αρα αναγκαστηκα,θα παμε με τα νερα της.Οπως ΑΚΡΙΒΩΣ πανε ΤΩΡΑ τα κομματοσκυλα της ΚΣΕ,απο τους οποιους οι μισοι ειναι πολιτικοποιημενοι με τη ΝΔ,αποδεδειγμενα σε διαφορες θεσεις(εχουν ανεβασει αρθρα και φωτο παιδια απο εδω μεσα,που τους βλεπεις διπλα διπλα με φορεις της ΝΔ σε εκδηλωσεις ασχετες με το κυνηγι).Ειτε βγαλουμε πολλους,ειτε λιγους,δεν θα πρεπει να αναμενουμε κατι.Ειπαμε,οποιος κατσει στο τραπεζι και γευτει την πιτα,αλλαζει τα δεδομενα.Η πολιτικη κωλοτουμπα παει συννεφο.Εχχει αποδειχτει και στην πραξη τοσα χρονια.Μικρα κομματα δεν κανουν σεφτε.Ερχονται και παρερχονται.Στην Ελλαδα μια ζωη,θα εχουμε δικομματισμο οπως φαινεται.Απλα εφυγαν πολλοι απο το τιμιο λαϊκο και ορθοδοξο ΠΑΣΟΚ λογο πεινας και το γυρισαν σε ΣΥΡΙΖΑ.Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως.(ειπαμε κομματι απο την πιτα).Εξαιρεση στα μικρα κομματα αποτελει η ΧΑ που καταπολεμηθηκε για τους λογους που ολοι ειδαμε τοσα χρονια και γνωριζουμε.

ΥΓ:Επαναλαμβανω.Δεν κανω προεκλογικη εκστρατεια υπερ του ΣΥΡΙΖΑ.Οπω ειπα,για να δουμε ασπρη μερα,θα πρεπει να φυγει η ΝΔ.( ή εστω αν ξανακυβερνηση με αλλο αρχηγο).Για να γινει αυτο,θα πρεπει να υποστηριχτει το εκαστοτε κομμα που θα ειναι αντιπολιτευση.Τα στοιχεια καλως ή κακως θα ειναι ο ΣΥΡΙΖΑ με τον οποιο οντως δεν ειχαμε κανενα θεμα ουτε με ρυθμιοστικες ουτε με παρεμβασεις μεσουσης της κυνηγετικης περιοδου απο "Αγγελετους" κλπ.Αυτη ειναι η αληθεια δυστηχως.Οσο νωριτερα το καταλαβουμε τοσο το καλυτερο.Εγω προσωπικα , δεν θα ψηφισω ΚΕΚ,γιατι ειμαι σιγουρος οτι δεν "εχω λαμβανειν" κατι απο αυτο.
Μεγάλο λάθος έτσι σκεφτόμασταν τόσα χρόνια γι'αυτό καταλήξαμε εδώ.Συμφωνιες κάνεις με αυτούς που θα σου κάνουν τα κέφια ακόμα και με τη ΝΔ αν έχεις δύναμη
Αν ψηφίσεις κάποιον που προεκλογικά θα σου υποσχεθεί ότι θα σε υποστηρίξει μόλις πέσει άλλη γραμμή τελειώνουν τα πάντα ,ότι πάθαμε τώρα.Γιαυτο όλοι ψήφο στο ΚΕΚ μην ξαναπιαστουμε κορόιδα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top