Πάλι κουβά πήγαμε

Status
Not open for further replies.
Retay Arms has been awarded a United States Patent for their bolt system that eliminates the annoying defect of the “Benelli Click” present in most Civolani action shotguns, such as the Breda, the Benelli Montefeltro, Vinci, and M2, the Browning A5, Weatherby Element, Stoeger, Franchi, SKB, Girsan, and other models. All Retay Arms Masai Mara shotguns shipping today have this “Inertia Plus” action.
Τι λες ρε παιδί μου.μιλανε οι Αμερικάνοι για μπενελι κλικ?αφού δεν υπαρχει.sarcastic.
 
Εχω ακουσει κλικ αρκετα. Μονο των αεριεων εχει γερο σίγουρο κλείδωμα στην κανη με το δυνατο επανατατικο ελατηριο. Τουλαχιστον μεχρι προσφατα. Ενας λογος που κ τα στρατιωτικα ειναι ολα αεριων


Επαιζα με το κλειστρο σου λεει μετα .sarcastic.
 
Ναι ρε γιατρέ.σε πειραζω λιγο
εμένα άλλο με προβληματίζει
σαν χαρακτηριστικά το όπλο φυσάει αναντίρρητα
το εμπιστευόμαστε αφενός από τώρα;
αφετέρου, ψυχολογικά θα το παίρναμε;
εγώ θα δυσκολευόμουν πολύ!
 
Εχω ακουσει κλικ αρκετα. Μονο των αεριεων εχει γερο σίγουρο κλείδωμα στην κανη με το δυνατο επανατατικο ελατηριο. Τουλαχιστον μεχρι προσφατα. Ενας λογος που κ τα στρατιωτικα ειναι ολα αεριων
Ισχύει, γι αυτο και η Benelli έχει βγάλει το Μ4 με το σύστημα argo, για αστυνομική-στρατιωτική χρήση.
αλλά γι αυτό είπα πριν φταίει πιο πολύ ο χειριστής, γτ στο κυνήγι δεν πρέπει να ρίχνει καποιος χωρις επωμιση... σε μια μαχη ομως θα ειναι συχνο φαινομενο
 
Τι λες ρε παιδί μου.μιλανε οι Αμερικάνοι για μπενελι κλικ?αφού δεν υπαρχει.sarcastic.

Φίλε Γιούρι αυτός είναι Και ο λόγος που τόσα χρόνια η μπενελλι δεν είχε ασχοληθεί καν. Γιατι δεν το θεωρούσε καν πρόβλημα. Ούτε εγώ προσωπικά το θεωρώ.
 
Για ποιο λόγο?
Εγώ δεν τους πάω με τίποτα είμαι έθνικ όσο για τα όπλα τους είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να βρούμε της ίδιας ποιότητας έστω και με λίγα χρήματα παραπάνω η και με τα ιδια....και δεν νομίζω να μας πειράξει αυτό....αφού έτσι κ'αλιως εμείς θα πληρώνουμε πανωτοκια εις τους αιώνες των αιώνων!
 
Εγώ δεν τους πάω με τίποτα είμαι έθνικ όσο για τα όπλα τους είμαι σίγουρος ότι μπορούμε να βρούμε της ίδιας ποιότητας έστω και με λίγα χρήματα παραπάνω η και με τα ιδια....και δεν νομίζω να μας πειράξει αυτό....αφού έτσι κ'αλιως εμείς θα πληρώνουμε πανωτοκια εις τους αιώνες των αιώνων!
Φιλε μου καλό είναι να αγαπάς την πατρίδα και να την υποστηρίζεις. Απο την αλλη ομως ποσα παιχνιδια οικονομικά πολιτικά παίζονται? Ακομη η ιστορια που μας μαθαίνουν (που δεν ειναι και παντα αληθείς η λενε την μιση αληθεια) ειναι για να συσπειρώσει κ να δημιουργήσει έθνη μαζι με την θρησκεία. Η αλήθεια είναι παντως οτι χρησιμοποιουμε
αρκετα τουρκικά προιοντα
 
για τις γυναίκες όλα τα όπλα ίδια είναι μη μασάς :D:D
Θα τον ρωτησει καμια μερα η σύζυγος..
Ρε αγαπη μου σαν πολλα δεν μαζευτηκανε;..
Κρυος ιδρωτας τον παυλο που της απαντα πιανοντας τον σβερκο του.. Να ρε ρε μωρο μου το beretta, to breda και το browning, δειχνοντας το τουρκικο.very funny.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top