Τουρκικά όπλα

Retay arms δεν εχω δει πουθενα Ευρωπη ακομη. Αυτη τη στιγμη κοιταζουν μονο Αμερικη. Υπολογιζω καποια στιγμη να κανουν αντιστοιχο δικτυο και Ευρωπη
Τοσο φτωχοί κυνηγητικά είμαστε στην ευρωπη? Αλλα και όλες οι χώρες του κόσμου?
 
Σιγουρα πληρωνουμε τα benelli και σχεδον ολα τα ιταλικα παραπανω απ οτι πραγματικα αξιζουν... πολυ παραπανω.....κατα τη γνωμη μου ομως, σε καμμια περιπτωση τα τουρκικα δεν εχουν την αξιοπιστια και την ποιοτητα των ιταλικων("το φθηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια" που λεει κι ο λαος)....κι αυτο πιστευω θα τ αποδειξει ο χρονος....και κατι αλλο,άλλο να κρατας στα χερια σου benelli,beretta κλπ(να το βλεπεις και να το χαιρεσαι),κι άλλο ενα σχεδον ανωνυμο οπλο,μια αντιγραφη και μαλιστα απ τα μεμετια....ποτε δε προκειτε να παρω οπλο απ αυτους,μπορει να θεωρηθω προκατειλημμενος αλλα...ποτε.
Ο χρονος ειναι υπερ των Τουρκων. Και τα ανώνυμα θα γίνουν επώνυμα κάποια στιγμή
 
Kι ομως η Benelli σχιζει τα ρουχα της που λεμε οτι τα οπλα της φτειαχνονται στο Urbino!!
Δεν λέω μόνο για την μπενελι για όλες γενικά, εγώ πάντως Παύλο δεν πιστεύω κανέναν τούς.
Σιγουρα πληρωνουμε τα benelli και σχεδον ολα τα ιταλικα παραπανω απ οτι πραγματικα αξιζουν... πολυ παραπανω.....κατα τη γνωμη μου ομως, σε καμμια περιπτωση τα τουρκικα δεν εχουν την αξιοπιστια και την ποιοτητα των ιταλικων("το φθηνο το κρεας το τρωνε τα σκυλια" που λεει κι ο λαος)....κι αυτο πιστευω θα τ αποδειξει ο χρονος....και κατι αλλο,άλλο να κρατας στα χερια σου benelli,beretta κλπ(να το βλεπεις και να το χαιρεσαι),κι άλλο ενα σχεδον ανωνυμο οπλο,μια αντιγραφη και μαλιστα απ τα μεμετια....ποτε δε προκειτε να παρω οπλο απ αυτους,μπορει να θεωρηθω προκατειλημμενος αλλα...ποτε.
Συμφωνώ απόλυτα Λεωνίδα αλλά το θέμα είναι τι σημερινή εποχή δεν γνωρίζει κανείς τι φτιάχτηκε που και αν είναι συναρμολογημενα μόνο με τα απαρτία να φτιάχνονται κάπου αλλού.
Και όπως λες σε βάθος χρόνου θα φανούν και τα προβλήματα, νομίζω η winchester φτιάχνει το επαναληπτικό sxp στην Τουρκία αν κάνω λάθος διορθώστε με, αναγκάστηκε λοιπόν η εταιρεία να ανακαλέσει κάποια από αυτά γιατί πυροβόλησαν ενώ ήταν ασφαλισμενα.
https://www.al.com/outdoors/index.ssf/2015/04/winchester_sxp_shotgun_recall.html
 
πως διαολο βγαζουνε οπλο στα 500 ευρω με ατσαλι boehler antinit
Η Τουρκία είναι φορολογικός παράδεισος συν ότι δεν υπάρχει ο ακριβός περιβαλλοντολογικός ευρωπαϊκός έλεγχος.
Άσχετο οι βάρβαροι δεν σέβονται τα ανθρώπινα δικαιώματα θα σέβονται το περιβάλλον;
Η χώρα τους είναι βόθρος από όλες τις πλευρές.
 
Όντως θα φέρει τα Retay ο Αβραμίδης ξύλινες και πλαστικές

Οι ξύλινες με μαυρη βαση που ειναι και πιο εμπορικές αλλά μπορεί να γίνει παραγγελία σε όποιο αλλο χρώμα θέλουμε

Τιμή για τις ξύλινες 900 950

Τελική παραγγελία θα κάνει την Δευτέρα οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται για οποιοδήποτε όπλο του το λέει και το βάζει

Σε ένα μήνα θα έρθουν τα όπλα...
 
Όχι έχει δικό του σπειρωμα και ειδικά τσοκ
έχω μια υπόνοια ότι μπορεί να είναι ίδιο με crio/optima plus βλέποντας την τεχνοτροπία τους... στο σάητ τους αν θυμάμαι καλά τα ονομάζει Marapro βέβαια...
αλλά με τόση κόπια που έχει πέσει, στα τσοκ θα κολλάγανε?? αλλάζουμε όνομα και όλα καλά .sarcastic.
 
Δε θα έπαιρνα τέτοιο όπλο για δύο λόγους. Αφενός δεν πιστεύω κατα την αποψη μου να είναι ποιοτικό με τιμές στα 5 κι 6 κατοστάρικα θα είναι άλλη μια φθηνή αντιγραφή των ιταλικών κι αφετέρου και μόνο που είναι Τουρκικό δε γουστάρω να το κρατάω στα χέρια μου. Ότι παράγει όπλα παντός τύπου παντως η Τουρκία παράγει.
 
Last edited:
Κανεις στην ευρωπη δεν μπορει να ανταγωνιστή τους Τουρκους στις τιμες. Μιλώντας πάντα για την ίδια ποιότητα.

Η Τουρκια θα μπορούσε τους αγρότες στην Ελλαδα να τους είχε αφανίσει εαν έδιναν και αγροτικα προιοντα στην Ευρωπη. Ευτυχως για εμας που ειναι μια πολυπληθής χωρα και τα προιοντα της φθανουν μονο για εσωτερική κατανάλωση
 
Last edited:
Back
Top