Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Μια χαρά είναι μέχρι -5 κανένα θέμα για πιο πολύ δεν γνωρίζω να σου πω γιατί ο φίλος της πήρε περισυ στα τέλη του κυνηγιού και δεν πετύχαμε κρύα ...... Επίσης ούτε από θέμα αντοχής δεν ξέρω....για τις παλιές του Αετού λέγανε πολλά αρνητικά και μετά έβγαλε αυτές!!!!
Ναι αυτο για τις παλιες του Αετου το διαβασα...θα δουμε!
 
παιδια κ εγω στην αναζητηση για μποτες.λεω για αρχη να μη μπλεξω με νεοπρεν.μαλλον σε απλο pvc θα παω.οποτε καθε γνωμη δεκτη απο αποψη αντοχης
 
παιδια κ εγω στην αναζητηση για μποτες.λεω για αρχη να μη μπλεξω με νεοπρεν.μαλλον σε απλο pvc θα παω.οποτε καθε γνωμη δεκτη απο αποψη αντοχης
https://thalassashop.com/viking-2
Τι εχω και της δυο.....του μυρου και του στήθους 4 χρονια στα κυνηγια.
και του στήθους 20χρονια + σε ψαρεματα κτλ. Παρα πολυ καλο σαν υλικό, και αντοχης.
 
Δειχνει ποιοτικη κ πολυ βολικη με τσεπες κλπ..
Καλη νομιζω επιλογη για βαλτοκυνηγους αλλα κ ψαραδες..

Breathable waders πλέον αυτές χρησιμοποιούνται περισσότερο στο Αμέρικα λόγο βάρους και βολικοτητας από έξω αν την πάρεις γλιτώνεις ένα 50αρικο και παραπάνω και περνεις την 1600 με 220 γρ μόνωση συν ότι είναι αυτή με το φερμουάρ που είναι το τελευταίο μοντέλο....επίσης ο rogers συνεργάστηκε με την frogg togg και την πλασάρει 3 ιν 1 σου δίνει και της δύο επενδύσεις συν φυσιγγιοθηκες.....πάντως όλες οι αναπνευσιμες διαρρέουν πολύ πιο εύκολα με τα χειρότερες κριτικές να τις έχουν η drake
 
Δειχνει ποιοτικη κ πολυ βολικη με τσεπες κλπ..
Καλη νομιζω επιλογη για βαλτοκυνηγους αλλα κ ψαραδες..

Καταρχάς ο συγγεκριμένος δν έχει ιδέα από τουφεκιές.....τον έβαλαν να τις διαφημίσει κιόλας...;;; .yelling..sarcastic..sarcastic.

Πολύ ωραίες φένονται...το σκέφτομαι κι εγώ για πάρα πέρα.....κάτι πιο οικονομικό βέβαια.

Το βάρεσε και το παπάκι στο τέλος....hunter..sarcastic..sarcastic.
 
Καταρχάς ο συγγεκριμένος δν έχει ιδέα από τουφεκιές.....τον έβαλαν να τις διαφημίσει κιόλας...;;; .yelling..sarcastic..sarcastic.

Πολύ ωραίες φένονται...το σκέφτομαι κι εγώ για πάρα πέρα.....κάτι πιο οικονομικό βέβαια.

Το βάρεσε και το παπάκι στο τέλος....hunter..sarcastic..sarcastic.
Πάρε Cabela's η remixon να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο εσύ ....και γενικά νεοπρενίου τις άλλες θα τις κάνεις παρτάλια χαχα .very funny.
 
Τις έφερε ο Μανδηλαράς απ' ότι είδα στο fb...200 ε.
200 έχει αυτές με 3.5 νεοπρεν και 1200 thinsulate ( αμφιβάλλω αν έχει 1200 γιατί στην εταιρεία και γενικά βιντεάκια που έχω δει παρουσιάζεται σαν 600) πάραυτα θεωρείται στο Αμέρικα μια από τις καλύτερες στήθους μπότες για την αρχή και την μεσαία σεζόν εκεί με λίγα λόγια στην Ελλάδα θα σε καλύψει σε όλους τους καιρούς!!!
 
Αν ειναι γερες κ βγαλουν καποια χρονια αξιζουν..
Το παν ειναι να εισαι μεσα στο νερο κ να νομιζεις οτι εισαι εξω απο αυτο..
Θυμαμε τις κλασσικες της dispan που ειχα καποτε για ψαρεμα..νομιζα οτι ειχαν τρυπησει κ εμπαζαν νερο..πολυ υγρασια εσωτερικα..ποσο μαλλον οταν μιλαμε για καταχειμωνο στον βαλτο κ καρτερι μεσα στο νερο....μππππρρρρ ανατριχιασα.. .sarcastic.
 
Γιατί θα τις κάνω παρτάλια εν-τέλη ωρε Τέλη...;; .sarcastic.
Σκίζονται πιο εύκολα αυτές φιλαράκι είναι πιο πολύ για κυνήγια σε χωράφια πλυμηρισμενα και όχι σαν τα δικά μας τα μέρη...... βέβαια υπάρχει γιατρειά για όλες της μπότες η οποία είναι η κολα SG-20 την βάζεις και σε ένα λεπτό μπαίνεις στον βάλτο δεν υπάρχει καλύτερη ;)
 
Αν ειναι γερες κ βγαλουν καποια χρονια αξιζουν..
Το παν ειναι να εισαι μεσα στο νερο κ να νομιζεις οτι εισαι εξω απο αυτο..
Θυμαμε τις κλασσικες της dispan που ειχα καποτε για ψαρεμα..νομιζα οτι ειχαν τρυπησει κ εμπαζαν νερο..πολυ υγρασια εσωτερικα..ποσο μαλλον οταν μιλαμε για καταχειμωνο στον βαλτο κ καρτερι μεσα στο νερο....μππππρρρρ ανατριχιασα.. .sarcastic.
Γι'αυτό νεοπρενίου όσο κρύο και να κάνει σε μεγάλο κυνηγετικό φόρουμ της Αμερικής που διαβάζω για πολύ κρύο προτείνουν νεοπρενίου ( κρύο εννοοντας -15 και κάτω ).......η αναπνευσιμες είναι καλές στο ότι μπορείς να κάνεις ότι στρωματοποιηση θες από κάτω λόγο χώρου!!
 
Σκίζονται πιο εύκολα αυτές φιλαράκι είναι πιο πολύ για κυνήγια σε χωράφια πλυμηρισμενα και όχι σαν τα δικά μας τα μέρη...... βέβαια υπάρχει γιατρειά για όλες της μπότες η οποία είναι η κολα SG-20 την βάζεις και σε ένα λεπτό μπαίνεις στον βάλτο δεν υπάρχει καλύτερη ;)
Μην αγχώνεσαι...υπάρχει και γυφτοπατέντα....ο θείος μου 100% μόνο παπιά είχε στην τσέπη μιας παρόμιας φόρμας βάλτου πάντα ένα κουτάκι με κόλλα ποδηλάτου και μπαλόματα.....όταν καταλάβαινε διαρροή......μπάλονε μέσ'τα νερά..... .very funny. .very funny.
Μια μέρα που τον είδα να το ξανά κάνει του λέω.......Θείο...το ποδήλατο που το'χεις παρκάρει...;;; .very funny..very funny.
 
Μην αγχώνεσαι...υπάρχει και γυφτοπατέντα....ο θείος μου 100% μόνο παπιά είχε στην τσέπη μιας παρόμιας φόρμας βάλτου πάντα ένα κουτάκι με κόλλα ποδηλάτου και μπαλόματα.....όταν καταλάβαινε διαρροή......μπάλονε μέσ'τα νερά..... .very funny. .very funny.
Μια μέρα που τον είδα να το ξανά κάνει του λέω.......Θείο...το ποδήλατο που το'χεις παρκάρει...;;; .very funny..very funny.
Χαχαχα .very funny.
Δες την κόλα που σου είπα κάνει θαύματα το ψήνω να πω τον θείο μου να φέρει.....
 
Back
Top