Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Εμένα ρε μάγκες έπερνε στην ραφη την κόλλησα αλλά πάλι περνει τρύπα δεν έχει και από την ραφή είναι κομπλέ τι γίνεται??
 
Από το σημείο που βρέχεσαι δεν μπορείς να καταλάβεις που γίνεται η εισροή;
Πιθανολογο ίσως περνει σε ένα σημείο αρκετά μεγάλο στο οποίο η φορμα από έξω η παραλλαγή να στο πω εκεινο το λεπτό ύφασμα έχει ξεκολλήσει από το χοντρό το οποίο είναι το νεοπρεν
 
Αλλά δεν ξέρω πως να το γεμίσω αν περνει εκεί πάντως από δοκιμη με αέρα έβγαζε μόνο από τις ραφές
 
Παιδιά καλησπέρα...ψάχνοντας και εγώ με τη σειρα μου για μια μπότα στήθους έπεσε το μάτι μου στις frogg toggs grand refugee..ειδικά όταν την έπιασα στα χέρια μου έμεινα με το πόσο ελαφρυ υλικό είχαν σε σχέση με τις μπότες νεοπρεν που έχω ...τις έχει δοκιμάσει κανεις?έχει κάποιος εμπειρία αν παλεύουν δύσκολο καιρό ???η μπότα έχει 1200 thinsulate...
 
Γιατί θες τόσο πολύ βαριά μπότα. Πολύ υπερβολικό το βρίσκω. Ότι είναι καλές είναι, δεν το συζητώ, είχαν περάσει frog toges ένα φεγγάρι από τα ....πόδια μου. Μπορεί να μην ήταν οι συγκεκριμένες αλλά είναι πολύ καλές.
Σε ένα πρόσφατο κυνήγι με -4 την άκουσα από θέμα κρύου ...στο τρίωρο είχα ήδη κρυώσει με τις commando που έχω.Και συζητώντας με πιο έμπειρους ανθρώπους με προέτρεψαν σε μπότα άνω των 1200 οπωσδήποτε για ολοήμερα με ακραίο καιρό...
 
Σε ένα πρόσφατο κυνήγι με -4 την άκουσα από θέμα κρύου ...στο τρίωρο είχα ήδη κρυώσει με τις commando που έχω.Και συζητώντας με πιο έμπειρους ανθρώπους με προέτρεψαν σε μπότα άνω των 1200 οπωσδήποτε για ολοήμερα με ακραίο καιρό...
Πάλι θα παγώσεις!
 
Εγώ φέτος πήρα τις behr (όχι νεοπρεν)....πολύ καλό υλικό με καλή αίσθηση της γαλότσας και δεν σ δίνουν την εντύπωση μουσαμά που σ βγάζουν οι dispan. Δοκιμαστίκανε σε ήπιο καιρό στον Αμβρακικό....σίγουρα δεν είναι για βαριά κρύα.....αλλά για τα δικά μας μέρη....με μια καλή διπλή κάλτσα κ το σωστό παντελονακι είναι ότι πρέπει.
 
Όσον αφορά κάλτσα νεοπρεν το έχει δοκιμάσει κανείς μέσα από μπότα με μικρό πάχος επένδυσης???
Ναι, εμένα δεν μου ταίριαξε γιατί γλυστράγανε πάνω στις κάλτσες και κατέβαιναν με αποτέλεσμα να μαζεύονταν κάτω από την καμάρα του πέλματος.
 
Back
Top