Λειόκαννα Όπλα

Ναι από τι ξέρω είναι μηδέν και τώρα δεν την αλλάζουν για καμιά άλλη...Εγώ για δύο που ήξερα η μία είχε 20 εκατοστά ενώ άλλη είχε 70 εκατοστά στα 20 μετρα όπως είχα γράψει και παραπάνω ο συγκεκριμένος την έστειλε στον Κύργια του είπε ναι ότι είναι στραβή και ότι την έφτιαξε την πλήρωσε και άλλα 200 ευρώ έρχεται κάτω τα ίδια σκατα μετά την πήγε σε οπλουργο και την έφερε κέντρο και πλήρωσε αλλά 180 αν θυμάμαι καλά
70 πόντους στα 20 μέτρα;;;;; πρέπει να ήταν η κάνη σαν μαγκούρα χάχα θεοστραβη
 
70 ποντους στα 20 μέτρα η κάννη θα έκανε καμπύλη εμφανή με το μάτι... επίσης εφόσον- συμφωνα με την αφηγηση - η κάννη ήταν έτσι απ' το εργοστάσιο δεν την είδε ο ιδιοκτήτης όταν πήγε να την αγοράσει; και γιατί να πληρώσει 200 ευρώ στον Κύργια για ευθύνη εργοστασίου; υπάρχει εγγύηση... εμένα κάτι δε μου πάει καλά...
και ο οπλουργός κατάφερε να ισιώσει μια θεόστραβη κάννη...
 
Φίλε το πιστεύεις ότι δεν φαινότανε η ρουφανια
Παναγιώτη μετά την επισκευή του οπλουργού την είδες από κοντά την κάννη;
είχε σημάδια επέμβασης απ τον οπλουργό; για τόσο πολύ στραβή κάννη κάτι θα έπρεπε να φαινόταν...
με ποιο τρόπο την ίσιωσε σας είπε ή το κράτησε κρυφό...;
 
Παναγιώτη μετά την επισκευή του οπλουργού την είδες από κοντά την κάννη;
είχε σημάδια επέμβασης απ τον οπλουργό; για τόσο πολύ στραβή κάννη κάτι θα έπρεπε να φαινόταν...
με ποιο τρόπο την ίσιωσε σας είπε ή το κράτησε κρυφό...;
Την είδα εκείνη την μέρα που βγήκε το αποτέλεσμα ότι είναι στραβια όταν ρίχνανε σε σημάδι...Και μετα την ξαναείδα μετά από ένα χρόνο δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα διαφορά... Αυτός που την έχει λέει ότι είδε διαφορά....Τώρα για τον οπλουργο επειδή ρώτησα τον άνθρωπο με το όπλο δεν του είπε κάτι τι και πως του είπε μόνο ότι ήταν στραβια
 
Last edited:
Ναι από τι ξέρω είναι μηδέν και τώρα δεν την αλλάζουν για καμιά άλλη...Εγώ για δύο που ήξερα η μία είχε 20 εκατοστά ενώ άλλη είχε 70 εκατοστά στα 20 μετρα όπως είχα γράψει και παραπάνω ο συγκεκριμένος την έστειλε στον Κύργια του είπε ναι ότι είναι στραβή και ότι την έφτιαξε την πλήρωσε και άλλα 200 ευρώ έρχεται κάτω τα ίδια σκατα μετά την πήγε σε οπλουργο και την έφερε κέντρο και πλήρωσε αλλά 180 αν θυμάμαι καλά
Ήταν εκτός εγγύησης ?
70cm στα 20m είναι πολύ και απορώ γιατί πλήρωσε 200€ εφόσον η αντιπροσωπεία αναγνώρισε το πρόβλημα ...
 
Παιδιά μόλις τώρα είδα ότι η benelli δίνει 10χρόνια εγγύηση στην Αμερική και 5 σε εμάς (δεν ξέρω για λοιπή ευρώπη) ... εεε ρε σφαλιαρο-ιός που τους χρειάζεται ...

n7JMI0y.jpg
 
Παντως ασχετο με το περιστατικο υπαρχουν και "πονηροι ειδικοι" που εκμεταλλευονται καταστασεις και την αγνοια...γνωστος μου πηγε σε οπλουργο (benelli m1) για να κανεις σερβις στο οπλο και εκει του ειπε οτι το οπλο ψιλοτουφεκαει και του λεει ο οπλουργος αστο ρε φιλε να στο φτιαξω γιατι εχουν προβλημα αυτες...κ οταν πηγε να το παρει του ειχε κοτσαρει κ ενα στοχαστρο των 20€ (ειδικο λεει...) και συνολο του πηρε 50€ χωρις να αλλαξει ελατηρια...τον ρωτησα αν του ανεφερε για φλατζες ο οπλουργος?? Και μου λεει οχι δεν μου ειπε τιποτα!! Αμφιβαλλω αν του λαδωσε-καθαρισε τα ελατηρια κλπ....
 
Αυτός είπε ότι στον 6 χρόνο κάτι έγινε...
Μπορώ να πω ότι είναι ψυρας. Μετα την έδωσε και πήρε σαιγκα για ποιο σκληρή χρήση
Το τι έγινε μόνο αυτός και το όπλο το ξέρει ... (ίσως όχι και αυτός αν δάνεισε το όπλο σε κανέναν άλλο)

30 χρόνια τώρα δεν έχω δανείσει ποτέ όπλο.
όπως έγραψα και με την δική μου περίπτωση τέλος κακό ... όλα καλά :)
 
Back
Top