Λαγός

View attachment 17327
Επιτέλους πήγα για κυνήγι μετά από δέκα μέρες αποχή. @Alex37 φωτιά τα σούπερ λαμπρό σου λέω .yel.
Πολύ ωραία μέρη όντως... Θα γουστάρα να κυνηγάω εκεί... Εδώ είναι πιο κλειστά τα μέρη κ δεν μπορώ να πω ότι το χαίρομαι το λαγοκυνηγι χωρίς πολύ οπτική επαφή...
 
View attachment 17327
Επιτέλους πήγα για κυνήγι μετά από δέκα μέρες αποχή. @Alex37 φωτιά τα σούπερ λαμπρό σου λέω .yel.
Μπραβο Σταματη!κερνας καφε....yel.
Και τα αυτια ετοιμα για πολλα σκουλαρικια.....εχουν καλη διατρηση...yel.
θυμηθηκα που καπου ειχα διαβασει:
"Αν ο λαγος φευγει μπροστα κ καταφερεις να του κανεις τα αυτια κοσκινο τοτε θεωρησε καλος σκοπευτης"
Η πιο δυσκολη τουφεκια λενε πως ειναι οταν ερχεται καταπανω σου κ ετσι οπως την φανταζομαι δεν πρεπει να εχουν αδικο ...
 
Μπραβο Σταματη!κερνας καφε....yel.
Και τα αυτια ετοιμα για πολλα σκουλαρικια.....εχουν καλη διατρηση...yel.
θυμηθηκα που καπου ειχα διαβασει:
"Αν ο λαγος φευγει μπροστα κ καταφερεις να του κανεις τα αυτια κοσκινο τοτε θεωρησε καλος σκοπευτης"
Η πιο δυσκολη τουφεκια λενε πως ειναι οταν ερχεται καταπανω σου κ ετσι οπως την φανταζομαι δεν πρεπει να εχουν αδικο ...
Ετσι είναι Τάσο.Όταν φεύγει σημαδεύεις ψηλά στα αυτιά και όταν έρχεται χαμηλά στα πόδια.
 
Πολύ ωραία μέρη όντως... Θα γουστάρα να κυνηγάω εκεί... Εδώ είναι πιο κλειστά τα μέρη κ δεν μπορώ να πω ότι το χαίρομαι το λαγοκυνηγι χωρίς πολύ οπτική επαφή...

Το συγκεκριμένο έχει και κλειστό με έλατα και ανοιχτά με κέδρο. Πρώτα μαζεύουμε τους έξω στα ανοιχτά και μετά μπαίνουμε μέσα ;)
 
Μπραβο Σταματη!κερνας καφε....yel.
Και τα αυτια ετοιμα για πολλα σκουλαρικια.....εχουν καλη διατρηση...yel.
θυμηθηκα που καπου ειχα διαβασει:
"Αν ο λαγος φευγει μπροστα κ καταφερεις να του κανεις τα αυτια κοσκινο τοτε θεωρησε καλος σκοπευτης"
Η πιο δυσκολη τουφεκια λενε πως ειναι οταν ερχεται καταπανω σου κ ετσι οπως την φανταζομαι δεν πρεπει να εχουν αδικο ...

Από καφέ όσο θέλεις .sarcastic.
Για εμένα η ποιο δύσκολη τουφέκια στο λαγό είναι όταν φεύγει αντίθετα από εσένα και σου δείχνει μόνο τα πίσω πόδια του. Στις τραβέρσες είναι ευκολακι
 
Από καφέ όσο θέλεις .sarcastic.
Για εμένα η ποιο δύσκολη τουφέκια στο λαγό είναι όταν φεύγει αντίθετα από εσένα και σου δείχνει μόνο τα πίσω πόδια του. Στις τραβέρσες είναι ευκολακι
Kαλημέρα Σταμάτηηηη.
Η κλασσική βολή για απομακρυνόμενο .Την βάζω για νέους κυνηγούς διότι εσύ δεν νομίζω νάχεις πρόβλημα ...o_Oo_O
Οι λαγοί έχουν το πρόβλημα μ'εσένα .Πάντα τέτοια εύχομαι
 
Σταματη στασου κρεμμυδια:D
Νασαι ντουρος και να δινεις πονο!!

Δεν θα ξεχάσω την έκφραση ενός θηροφυλακα μας σταματάει για έλεγχο και με τον φακό ελέγχει την καροτσα του αγροτικού. Βρίσκει μια σακούλα και έχει μέσα κρεμμύδια. Καλά μου λέει σίγουρο τον έχεις και πήρες και κρεμμύδια μαζί. Για τα συκωτακια του λέω μετά .yelling.
 
Kαλημέρα Σταμάτηηηη.
Η κλασσική βολή για απομακρυνόμενο .Την βάζω για νέους κυνηγούς διότι εσύ δεν νομίζω νάχεις πρόβλημα ...o_Oo_O
Οι λαγοί έχουν το πρόβλημα μ'εσένα .Πάντα τέτοια εύχομαι
Να σαι καλά φίλε μου. Και αυτός στην φωτό απομακρυνομενος ήταν αλλά τον πήρε η τουφεκιά στο κεφάλι ;)
 
Back
Top