Λαγός

Ο παππούς είχε απελπιστεί,του λέω δεν φεύγουμε αν δεν τον φάμε σήμερα το σκυλί να ψάχνει αλλά όλο στροφές.Αφήνω το ωραίο καρτεράκι στο δρόμο και πάω καβάλα στην σκύλα.Πήγαινε προς το ρέμα το πυκνό κάτω το σκυλί, του έπαιζε βόλτες και πάνω δεν έβγαινε, τον βλέπω πήγαινε προς τα κάτω μπαμ......Επιτέλους!!!(Rottweil waidmannsheil)
Ωραίος!!
 
Αύριο έχει ΒΔ.Κατάλαβα ο μόνος αυτιάς που θα δούμε θα είναι αυτός.View attachment 17071
Δεν ειναι τοσο κακος ο ΒΔ για τα σκυλια να ψαξουν λαγο οσο ο νοτιας με φουλ υγρασια..οσες φορες εχω παει με νοτια και υγριασια και σκαει ο ηλιος εξατμιζοντε τα παντα και ειναι τα σκυλια να φερνουν σβουρες
 
Αύριο έχει ΒΔ.Κατάλαβα ο μόνος αυτιάς που θα δούμε θα είναι αυτός

Να πας φίλε μου ότι καιρό και να εχει. Σε κάποιο σημείο το πρότυπο του Ε.Ι. λέει παντός καιρού παντός βουνού ;) μακάρι να μην δούλευα και αυτό το ΣΚ και δεν θα κοιταγα καν τον καιρο και τις συνθήκες.
 
Τελικά στην πλάκα το ρίξαμε χθες και την πατήσαμε άσχημα.Δύο λαγούς μας έβγαλε η 10χρονη σκύλα τον έναν δεν το είδαμε καν και τον άλλον ενω τουφεκίστηκε μάλλον έβλεπα τον αυτιά.....τον Γιώργη.....
Άρα για τις συντάξεις από Δευτέρα θα μας μιλάει ο λαγός από την Εύβοια...
 
Χρήστο εγώ στη θέση σου θα χαιρόμουνα, γιατί βγήκα στο κυνήγι, γιατί η σκύλα δουλεύει και γιατί λαγοί υπάρχουν!!!..
Καλά τα λες αλλά όταν το πάθεις άλλα θα λες.Γιατί δεν είναι η κάρπωση είναι και η ευχαρίστηση για την σκύλα να τον δαγκώσει ανακούφιση και πόσα άλλα....
 
Καλά τα λες αλλά όταν το πάθεις άλλα θα λες.Γιατί δεν είναι η κάρπωση είναι και η ευχαρίστηση για την σκύλα να τον δαγκώσει ανακούφιση και πόσα άλλα....

Χρήστο σίγουρα θα με πείραζε, αλλά αυτό το "έχω σκάσει" όπως το έγραψες ... δεν θέλω να βλέπω σκασμένους για τέτοιους λόγους, ιδίως όσους συμπαθώ!... :)
Να θυμάσαι : του ψαρά και του κυνηγού το πιάτο... αυτός που το έβγαλε κάτι ήξερε, να περνάτε καλά... χαιρετισμούς στον παππού :).
 
Back
Top