Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εντάξει όλοι σερβιτόροι και στην οικοδομή μεροκάματο ξεκίνησαν ,καλό το.παραμυθακι τους .
Δεν μιλάω για τα παραμυθάκια του Τζέφρι ούτε του Κουλη ούτε των υπολοίπων υπάρχουν όμως αρκετοί που δεν ξεκίνησαν ούτε πλούσιοι ούτε από τζάκι έγιναν στην πορεία όμως
 
Συνάδελφοι είναι πολύ απλό: όσο τα κρούσματα (κυρίως αυτά), αλλά και οι διασωληνωμένοι, αλλά και οι νεκροί παραμένουν σε υψηλούς αριθμούς ημερησίως, ξεχάστε την άρση του lockdown (η απλή λογική το επιτάσσει, όχι μόνο η επιστήμη)...! Συνεπώς, "γιοκ" και το κυνήγι...
Γι' αυτό κι ο "Κούλης" παράτησε στην άκρη τις ημερομηνίες και βασίζεται πια στα προαναφερθέντα νούμερα ως προς την πορεία της καραντίνας...
Όσον αφορά στους "Κοσκινάδες" και τους "Ιορδάνογλους" μην τους λαμβάνετε καθόλου υπ' όψιν... Σκέτα φερέφωνα του "καράφλα" (Αραμπατζή) είναι... "Λογαριάζουν δίχως τον ξενοδόχο", όπως λέει το ρητό... Με άλλα λόγια, τρέχουν πίσω από τις εξελίξεις/αποφάσεις για το κυνήγι, ειδικά την τωρινή περίοδο...
Ναι γι αυτό έκανε σουζες στη Πάρνηθα οικογενειακός!!!
 
Εχω και εγω αυτη την πληροφορια για της 7 του μηνα ευχομαι να μην αποδειχτει μπαρουφα
Κ εγώ Βαγγέλη το εύχομαι..αλλά απ' την άλλη θα θελα πολύ να δω τα μούτρα του χαρδαλια πως θα στηρίξει το να Μν ανοίξει το κυνηγι με τα καμώματα του Κούλη...θα ζήσουμε άλλο ένα παραλογισμό άραγε η επιτέλους θα λογικευτουν;;;την Παρασκευή όπως έχω πει εδώ κ 3μερες θα γίνουμε πιο σοφοί...
 
Κ εγώ Βαγγέλη το εύχομαι..αλλά απ' την άλλη θα θελα πολύ να δω τα μούτρα του χαρδαλια πως θα στηρίξει το να Μν ανοίξει το κυνηγι με τα καμώματα του Κούλη...θα ζήσουμε άλλο ένα παραλογισμό άραγε η επιτέλους θα λογικευτουν;;;την Παρασκευή όπως έχω πει εδώ κ 3μερες θα γίνουμε πιο σοφοί...
Καλημέρα. Κρατήστε τις ελπίδες που έχετε χαμηλά.
 
Ε αφού το είπε ο Κοσκινας .
Ξέρετε πόσα έχουν πει ο Κοσκινάς και οι άλλοι για άνοιγμα;
Ε κάποια στιγμή θα το πετύχουν και θα λένε εμείς σας τα λέγαμε.
Παιδιά αν δεν βελτιωθούν τα νούμερα, κρούσματα-θάνατοι-διασωληνωμένοι, δύσκολα θα ανοίξει η καραντίνα.
Και φυσικά το κυνήγι δε θα είναι πρώτο πράγμα που θα ανοίξει.
 
Όχι άλλα άμα δούν τα δύσκολα θα ντραπουν να βγάλουν κανένα νόμο για υποχρεωτική έκδοση από Κ.Σ αναγνωρισμένους.
Μπορείς να βγάλεις και άδεια μόνος σου, στο δασαρχείο, χωρίς σύλλογο, με ατομικό ασφαλιστήριο. 30 ευρώ κάνει το ατομικό.
Και να είστε σίγουροι ότι την κυβέρνηση δεν την απασχολεί το κυνήγι.
Μετά την καραντίνα όλα θα συνεχίσουν ως είχαν.
 
όπως και όλες οι υπόλοιπες που διακινούσε το κυνηγητικό λόμπι
κάποια στιγμή θα την πετύχουν την ημερομηνία
Πολύ φοβάμαι ότι οι ημερομηνίες που διαρρέονται δεν βασίζονται σε πληροφορία αλλά σε ευσεβείς πόθους
 
Μπορείς να βγάλεις και άδεια μόνος σου, στο δασαρχείο, χωρίς σύλλογο, με ατομικό ασφαλιστήριο. 30 ευρώ κάνει το ατομικό.
Και να είστε σίγουροι ότι την κυβέρνηση δεν την απασχολεί το κυνήγι.
Μετά την καραντίνα όλα θα συνεχίσουν ως είχαν.
Απασχολεί τον Χατζηδάκι που είναι ταγμένος αντί κυνηγός.....ο αρμόδιος υπουργός σου. Φαντάσου.
 
αν δεν ανοίξει 30/11 θα ανοίξει 7/12
αν δεν ανοίξει 7/12 θα ανοίξει 14/12
αν δεν ανοίξει 14/12 θα ανοίξει 21/12
..............................................................................
κάποια στιγμή θα το πετύχω δεν μπορεί.........
Είναι σαν τα περάσματα και αυτές.χαχα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top