Κυνηγετικά Γιλέκα

Και εγώ έχω ένα της gamehide από το 2009 και μην το ματιάσω δεν έχει πάθει τίποτα .
Έχω την εντύπωση όμως ότι επειδή είμαι τρελός και κουβαλάω φυσίγγια λες και θα παω στην Ουκρανία ότι μου έχει σακατέψει τις πλάτες ….
Και ότι ο φακός θηραμάτων πατσαβούριαζει τα θηράματα …..
Η αλήθεια είναι οτι είμαι σε αναζητηση
Σάκος θηραμάτων απλά για να λεμε στα περισσότερα. Σχεδιασμός του κώλου!
 
Και εγώ έχω ένα της gamehide από το 2009 και μην το ματιάσω δεν έχει πάθει τίποτα .
Έχω την εντύπωση όμως ότι επειδή είμαι τρελός και κουβαλάω φυσίγγια λες και θα παω στην Ουκρανία ότι μου έχει σακατέψει τις πλάτες ….
Και ότι ο φακός θηραμάτων πατσαβούριαζει τα θηράματα …..
Η αλήθεια είναι οτι είμαι σε αναζητηση
Άλλαξε το γρήγορα άμα πέρνεις πολλά φυσίγγια ειδικά στο περπατητο γιατί θα αποκτήσεις πρόβλημα Στον αυχένα.
 
Άλλαξε το γρήγορα άμα πέρνεις πολλά φυσίγγια ειδικά στο περπατητο γιατί θα αποκτήσεις πρόβλημα Στον αυχένα.
Νομίζω ότι έχω αποκτήσει ήδη φοβερό πόνο στην πλάτη μετά από περπάτημα και κάτι γίνεται με τον δεξί ώμο …αλλά δεν έχω καταλάβει αν φταίει μόνο η ανάκρουση από το όπλα ή το ποντίκι λόγω εργασίας ….
Σαπάκι έγινα έχω σταματήσει και τις γυμναστικές και είμαι ότι χειρότερο 😱😱😱
 
Νομίζω ότι έχω αποκτήσει ήδη φοβερό πόνο στην πλάτη μετά από περπάτημα και κάτι γίνεται με τον δεξί ώμο …αλλά δεν έχω καταλάβει αν φταίει μόνο η ανάκρουση από το όπλα ή το ποντίκι λόγω εργασίας ….
Σαπάκι έγινα έχω σταματήσει και τις γυμναστικές και είμαι ότι χειρότερο 😱😱😱

Μην σε παίρνει από κάτω φίλε μου. Μπορεί να είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα. Απλά ψαξτο
 
Νομίζω ότι έχω αποκτήσει ήδη φοβερό πόνο στην πλάτη μετά από περπάτημα και κάτι γίνεται με τον δεξί ώμο …αλλά δεν έχω καταλάβει αν φταίει μόνο η ανάκρουση από το όπλα ή το ποντίκι λόγω εργασίας ….
Σαπάκι έγινα έχω σταματήσει και τις γυμναστικές και είμαι ότι χειρότερο 😱😱😱
Μια τέτοια θες να σε κυνηγάει στο δάσος μέχρι 28/2.
 
Γενικα είμαι ευχαριστημένος από το γιλέκο μου και είναι από τα φθηνά της αγοράς. Όμως θα ήθελα ένα γιλέκο να μην παπαριαζει από τη βροχή ( μαζί με τα φυσίγγια) μιας και με ψιλόβροχο κυνηγάω κανονικά. Υπάρχει γιλέκο από gore tex ή παρόμοια μεμβράνη;
 
Γενικα είμαι ευχαριστημένος από το γιλέκο μου και είναι από τα φθηνά της αγοράς. Όμως θα ήθελα ένα γιλέκο να μην παπαριαζει από τη βροχή ( μαζί με τα φυσίγγια) μιας και με ψιλόβροχο κυνηγάω κανονικά. Υπάρχει γιλέκο από gore tex ή παρόμοια μεμβράνη;
Επειδή είσαι καλό παιδί θα σου πω 2 τρόπους αδιάβροχο ποίησης,ο πρώτος μ άλλη αναλογία είναι το κερί που περνάω το κοντάκι λινελαιου! : α) φυσικό κερί, μελισσοκέρι με νέφτι πεύκου ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΆΛΛΟ, νέφτι πεύκου! Τρίβεις να λιώνει εύκολα το κερί και το ανακατεύεις με νέφτι μέχρι να γίνει πολύ υδαρές και υο περνάς με πινελακι στο ύφασμα που θες. Το αφήνεις έξω να ξεμυρίσει το νέφτι... Πιο πηχτό για κερωμα ξύλων! β) φτηνή σιλικόνη σωληνάριο με διαλυτικό νιτρου! Παρόμοια διαδικασία για αδιάβροχοποιηση υφασμάτων (δεν το έχω κάνει σε ρούχο, δεν μ αρέσει η ιδέα ν ακουμπάω τέτοιοι συνδιασμό! Εξαιρετικό για τέντα, σκηνή κτλ...
 
Γενικα είμαι ευχαριστημένος από το γιλέκο μου και είναι από τα φθηνά της αγοράς. Όμως θα ήθελα ένα γιλέκο να μην παπαριαζει από τη βροχή ( μαζί με τα φυσίγγια) μιας και με ψιλόβροχο κυνηγάω κανονικά. Υπάρχει γιλέκο από gore tex ή παρόμοια μεμβράνη;
Αν εχεις προσβαση σε δεκαθλον τσεκαρε αυτο
https://www.decathlon.com.gr/el/hun...8140&queryID=bde04a6759a46d7e6af6fb767116f8c0
 
Γενικα είμαι ευχαριστημένος από το γιλέκο μου και είναι από τα φθηνά της αγοράς. Όμως θα ήθελα ένα γιλέκο να μην παπαριαζει από τη βροχή ( μαζί με τα φυσίγγια) μιας και με ψιλόβροχο κυνηγάω κανονικά. Υπάρχει γιλέκο από gore tex ή παρόμοια μεμβράνη;
Αν και εχω 2 καλα γιλεκα τα καταργησα. Ενα κουτι φυσιγγια στις τσεπες του μπουφαν και ενα μεσα σε σακιδιο ταχυδρομου με διχτακι και ειμαι μια χαρα. Ασε που βαζεις και το νερακι σου μεσα.
 
Γενικα είμαι ευχαριστημένος από το γιλέκο μου και είναι από τα φθηνά της αγοράς. Όμως θα ήθελα ένα γιλέκο να μην παπαριαζει από τη βροχή ( μαζί με τα φυσίγγια) μιας και με ψιλόβροχο κυνηγάω κανονικά. Υπάρχει γιλέκο από gore tex ή παρόμοια μεμβράνη;
Δεν θα σε βοηθησει. Γιατι θα παρει νερο απο μεσα προς τα εξω, απο τους ωμους κλπ Ελαφρυ μπουφανακι αδιαβροχο θες
 
Ρε παιδια εγω παντως ειχα ενα αετος μου το ειχαν κανει δωρο 65€.Παρα πολυ ζεστο και στον βαλτο με 6 μποφορ και 1 βαθμο δεν περναγε κρυο μεσα.Με σακο θηραματων και μεγαλες μπροστινες τσεπες.Ο σακος μαζευοταν κιολας.Τωρα δεν μου κανει απλα αλλα ηταν πολυ καλο και ελληνικο
 
Πριν κανα μηνα δοκιμασα στον καλκα αυτο. Παιδια ειναι παρα πολυ καλο σε παρακτικοτητα και εφαρμογη. Τα υλικα του ομως δεν ειναι και τοσο. Πιστευω αξιζει. Το χω βαλει στο ματι.
https://www.kalkantzakos.com/Product/1720/1022,-gileko-kunigiou-toxotis
Το είχα πάρει πέρσι για να μην χρησιμοποιώ φυσιγγιοθήκη. Έβαλα από 1 κουτί στις τσέπες όπως λες και περπάτησα 2 ώρες. Ο αυχένας με πέθανε. Φορέθηκε μια ακόμα φορά σε πυκνά για μπεκάτσα και σκάλωνε παντού λόγο του σχεδιασμού του. Το πούλησα την επόμενη. Η ζώνη με έχει βολέψει μια χαρά. Έχω ένα ΑΕΤΟΣ με φυσιγγιοθήκες το οποίο παίρνω στο καρτέρι ή σε περπατητά που το αμάξι δεν είναι κοντά. Σε άλλες περιπτώσεις 1 2 κουτιά καβάτζα στο αμάξι και αν μείνω πάω γεμίζω πάλι.
 
Τζάμπα υπηρετήσαμε στην αεροπορία; Τοποθέτηση δίχτυ -σακο θηραμάτων που αποσπάται με φερμουάρ και κλιπ,για να πλένεται και να μην λερώνεται με αίματα το υφασμάτινο γιλέκο της gamehide.View attachment 61385View attachment 61386
Ωραίος
Απ οτι βλέπω το γιλέκο αυτο της gamehide ειναι το πατρόν αντιγραφής του 1021Ν του Τoxoti.
 
Η gamehide το βγάζει πάνω από 20 χρόνια σαν σχέδιο.
Ε ναι ,αυτο εννοω. Το πηρε για πατρόν ο Τοξότης.
Αγορασα κι εγω το 1021Ν αλλα θα προτιμουσα να εχει αντι για τοσες φυσιγγιοθηκες μπροστα κι αλλες τσεπες και εστω δυο μικρές για φυσιγγια. Η εναλλακτικά μια τσεπη απο τη μια πλευρά.
 
Back
Top