Κυνηγετικά Γιλέκα

Συμφωνώ και εγώ τα ίδια στο ντουλάπι είναι δεν με βόλεψε καθόλου αν έχεις και λίγο κοιλιά άστα.
Δε θα σου πω για φέρμες που έχασα επειδή μαγκωσα, θα σου πω για πεσίματα τη στιγμή που πήγα να περάσω ρεματάκια και πέρναγε ξύλο μέσα στους υμαντες.
1 φορά μάλιστα έμεινα μούσκεμα από το πρωί μέχρι το απόγευμα από τέτοια τουμπα σε βαθμούς κοντά στο 0.

Γελάμε αλλά.... Κρατάμε όπλο στο χέρι, ένα πέσιμο δεν ξέρεις που καταλήγει!
 
Φίλε Θα παθαίνω ότι παθαίνει το τρελόsprιnger οταν κυνηγαει με κολάρο στο πυκνο.
Δυο φορες πήγε να του καρφωθεί ξύλο.
Εγω παλι δεν αντεχω το κανονικο γιλεκο
Αυχενας γιοκ
Χωρις γιλεκο με ιμαντες μονο με σακκο κυνηγω
 
Αυτός έχει γιλεκαρες
https://finalrise.com/collections/all-vests
Τιμές είδες..... ή παρασυρθηκες από τα γιλέκα.... κακά τα ψέματα και επειδή με ένα μόνο γιλέκο δε βγαίνει η σεζόν.... μέχρι 70-80 ευρώ ταβάνι για γιλέκο αξιόλογο θα έδινα.... από εκεί και πάνω ούτε με σφαίρες...... πολύ καλό γιλέκο για πέρδικα κυρίως αυτό που έφερναν της Pella.... έβγαινε σε δύο εκδόσεις....με τιράντες και ολόκληρο.....το αντέγραψε και ο αετός.... αλλά μόνο σε εικόνα.... από ποιότητα όχι.... Εγώ έχω δύο της gamehide που δεν τα αλλάζω με τίποτα.... τσέπες, θέσεις για δράμια,μονοβολα, ασύρματο κτλ....στη μπεκάτσα είναι πολύ καλά. Στην περδικα δουλεύω ένα σακίδιο γιλέκο της hilman που είχα ανεβάσει παλιότερα.... και αυτό έχει φυσιγγιοθηκες αλλά δεν τις χρησιμοποιω Screenshot_2021-11-09-18-05-21-151_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
 
Ενα εχω της gamehide και ηταν οτι καλυτερο εχω βαλει σε γιλεκο χωρις τιραντες
Πλεον ειναι πολυ μεγαλο μου ομως
Το μικρανε η γυναικα οσο επερνε ραβοντας το αλλα και παλι ειναι σαν να φοραω μανδυα

Οσο και αν το εψαξα σε μικροτερο μεγεθος δεν το βρηκα
 
Τιμές είδες..... ή παρασυρθηκες από τα γιλέκα.... κακά τα ψέματα και επειδή με ένα μόνο γιλέκο δε βγαίνει η σεζόν.... μέχρι 70-80 ευρώ ταβάνι για γιλέκο αξιόλογο θα έδινα.... από εκεί και πάνω ούτε με σφαίρες...... πολύ καλό γιλέκο για πέρδικα κυρίως αυτό που έφερναν της Pella.... έβγαινε σε δύο εκδόσεις....με τιράντες και ολόκληρο.....το αντέγραψε και ο αετός.... αλλά μόνο σε εικόνα.... από ποιότητα όχι.... Εγώ έχω δύο της gamehide που δεν τα αλλάζω με τίποτα.... τσέπες, θέσεις για δράμια,μονοβολα, ασύρματο κτλ....στη μπεκάτσα είναι πολύ καλά. Στην περδικα δουλεύω ένα σακίδιο γιλέκο της hilman που είχα ανεβάσει παλιότερα.... και αυτό έχει φυσιγγιοθηκες αλλά δεν τις χρησιμοποιω View attachment 56849
Πως δεν τις είδα. Απλησιαστο. Να το δείτε το έβαλα.
 
Δε θα σου πω για φέρμες που έχασα επειδή μαγκωσα, θα σου πω για πεσίματα τη στιγμή που πήγα να περάσω ρεματάκια και πέρναγε ξύλο μέσα στους υμαντες.
1 φορά μάλιστα έμεινα μούσκεμα από το πρωί μέχρι το απόγευμα από τέτοια τουμπα σε βαθμούς κοντά στο 0.

Γελάμε αλλά.... Κρατάμε όπλο στο χέρι, ένα πέσιμο δεν ξέρεις που καταλήγει!
Μακριά, εγώ θα το χαρίσω σε ένα ανιψιό μου που του αρέσει.
 
Αυτό που σχεδόν ολα τα γιλέκα έχουν φυσιγγιοθήκες και απο τσεπες κατι μικρες ,μου τη δίνει στα νεύρα. Φτιάξτε ρε μάγκες μου με φυσιγγιοθήκες , οκ ,αλλά φτιάξτε και με τσέπες μεγάλες να ουμ.. .big smile.
Είμαι στο ψάξιμο για ενα πορτοκαλί και δεν μπορώ να καταλήξω


Συμφωνώ απόλυτα.
Το μόνο που βρήκα, είναι της gamehide, χωρίς φυσίγγιο θήκες αλλά με τσέπες, μεγάλες θα έλεγα
 
Γιλέκο για βουνό με εσωτερικους ιμάντες τυπου ορειβατικου σακιδιου, για να ρυθμίσεις στο σωμα το βάρος είναι το Pella. Κορυφαίο στο είδος του. Το φοραω πανω απο δέκα χρόνια.
Αυτό λές;1732.jpg
 
Γιλέκο για βουνό με εσωτερικους ιμάντες τυπου ορειβατικου σακιδιου, για να ρυθμίσεις στο σωμα το βάρος είναι το Pella. Κορυφαίο στο είδος του. Το φοραω πανω απο δέκα χρόνια.
Συμφωνώ απόλυτα....μακραν το καλύτερο γιλέκο για περδικοκυνηγι και για κάποιους που κουβαλούν πολλά πράγματα.00fc58bae51db80f259d34b7a1706061.jpg
 
Συμφωνώ απόλυτα....μακραν το καλύτερο γιλέκο για περδικοκυνηγι και για κάποιους που κουβαλούν πολλά πράγματα.View attachment 56988
Το έχω κι εγώ, αλλα το φοράω προς το τέλος Νοέμβρη συνήθως γιατί ζεσταίνομαι πολύ. Πολύ καλό και βγαίνει και σε έκδοση με ιμάντες , νομίζω για αυτή τη περίοδο που διανύουμε η πιο καλή επιλογή...
 
Ενα εχω της gamehide και ηταν οτι καλυτερο εχω βαλει σε γιλεκο χωρις τιραντες
Πλεον ειναι πολυ μεγαλο μου ομως
Το μικρανε η γυναικα οσο επερνε ραβοντας το αλλα και παλι ειναι σαν να φοραω μανδυα

Οσο και αν το εψαξα σε μικροτερο μεγεθος δεν το βρηκα
Και εγώ έχω ένα της gamehide από το 2009 και μην το ματιάσω δεν έχει πάθει τίποτα .
Έχω την εντύπωση όμως ότι επειδή είμαι τρελός και κουβαλάω φυσίγγια λες και θα παω στην Ουκρανία ότι μου έχει σακατέψει τις πλάτες ….
Και ότι ο φακός θηραμάτων πατσαβούριαζει τα θηράματα …..
Η αλήθεια είναι οτι είμαι σε αναζητηση
 
Back
Top