"Κοντακίαση"

φαντάζομαι γελάνε για όσους θεωρούν ότι το σωστό κοντάκι θα τους κάνει όλους ........... GEORGE

ρε όσα κοντάκια και να φτιάξεις , όσες ........πατσές και να πετάξεις ( τάχει τα κιλάκια του ο GEORGE )

άμα δεν το έχεις ....................... άστα κλάφτα ..................... .yel. .yel. .yel.
Συμφωνώ Γιώργο οτι στο φινάλε η σκληρή δουλειά, οι πολλες μπατσες, κ το επικτητο ταλέντο θα νικήσουν, αλλά πες μου όταν περπατάς με πιο στενό από το νουμερο σου παπουτσι πως αισθάνεσαι ;;;; δεν θα κουτσαινεις σε κάποια απόσταση ;;; περπατάς μεν αλλά κουτσαινεις ρε φίλε
 
Last edited:
Συμφωνώ Γιώργο οτι στο φινάλε η σκληρή δουλειά, οι πολλες μπατσες, κ το επικτητο ταλέντο θα νικήσουν, αλλά πες μου όταν περπατάς με πιο στενό από το νουμερο σου παπουτσι πως αισθάνεσαι ;;;; δεν θα κουτσαινεις σε κάποια απόσταση ;;; περπατάς μεν αλλά κουτσαινεις ρε φίλε
Γι'αυτό όλοι με σαγιονάρα σαν τον Μπεν!
 

Attachments

  • ben_husthwaite_painted_toenails.jpg
    ben_husthwaite_painted_toenails.jpg
    143,9 KB · Προβολές: 43
Εγω θαυμαζω καποια ατομα ασχετα με το σκοπευτηριο εντελως
Που πιανουν το οπλο απο την θηκη μετα απο μηνες απραξιας
Η ενα οποιοδηποτε αλλο οπλο
Που κλεινουν ματι οταν ριχνουν
Που δεν ξερουν τεχνηκες κλπ
Κλπ
Και ειναι πραγματικα μπαμ και κατω
Και τους βλεπεις και λες
Φαντασου αυτοι να ασχολουνταν
Δεν εχω δει πολλους
Αλλα εχω δει
Νομιζω οτι η εξασκηση και η προπονηση οπως και η εμβαθυνση ειναι μαστ!!!
Αλλα καποιοι ειναι οντως τυχεροι να χουν γεννηθει ταλεντα
Μια παρατηρηση που εχω κανει ειναι οτι ριχνουν ψυχρα
Εννοοντας οτι δεν τους επηρεαζει τιποτε - παρα μονο ριχνουν και θελουν να βρουν κεντρο
Αν ρίξει κάποιος 100 καραβιές φυσίγγια με 30 διαφορετικά όπλα σε θηράματα ή δισκάκια και έχει και λίγο μυαλό θα γίνει τέτοιος.
Για μένα δεν υπάρχουν εκ γενετής ταλέντα ... Τα πάντα είναι θέμα προπόνησης και αριθμού τουφεκιών.
Έχω δει τέτοια άτομα που στα θηράματα που κυνηγούν είναι άπιαστοι.
Τα ίδια άτομα σε άλλα θηράματα δεν τα πάνε τόσο καλά.
Έχω κυνηγήσει όμως με 2 φίλους πρωταθλητές στο τράπ με πανελλήνιες και ευρωπαϊκές διακρίσεις που όταν σηκώνουν το όπλο σε οποιοδήποτε θήραμα κλαίνε μανούλες.
Προπόνηση, φυσίγγια και ένας να σου δείξει τα βασικά.
Στόχος είναι να πέφτουν περισσότερα θηράματα ή να σπάς περισσότερα πιάτα όχι να εφαρμόσεις την τεχνική που έχει στο μυαλό του ο "δάσκαλος".

Η αλλαγή τεχνικής είναι από τα δυσκολότερα πράγματα που πρέπει να εφαρμόσεις.
Βλέπεις σημαντική βελτίωση, το ακολουθείς.

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να έχεις πλήρη επίγνωση του τι κάνεις. Επίσης σχετικά δύσκολο.

Δεν ρίχνουν " ψυχρά ". Επαναλαμβάνουν μια κίνηση που την έχουν κάνει χιλιάδες φορές.

Αυτά πιστεύω ...
 
Άγγλος είναι, τι ψάχνεις...
Εχω παρατηρησει σε καπια βιντεακια οτι του hustwhite του matarese και καπιων αλλων το κοντακι εχουν χαμηλωτερο DAC απ οτι DAH ετσι ειναι η μου φενετε ειδηκα του αγγλου φενετε πολυ χαρακτιρηστικα
 
Εχω παρατηρησει σε καπια βιντεακια οτι του hustwhite του matarese και καπιων αλλων το κοντακι εχουν χαμηλωτερο DAC απ οτι DAH ετσι ειναι η μου φενετε ειδηκα του αγγλου φενετε πολυ χαρακτιρηστικα
Έτσι φαίνεται, ειδικά του Μπεν, αλλά μάλλον είναι απλά παράλληλα.
 
Εχω παρατηρησει σε καπια βιντεακια οτι του hustwhite του matarese και καπιων αλλων το κοντακι εχουν χαμηλωτερο DAC απ οτι DAH ετσι ειναι η μου φενετε ειδηκα του αγγλου φενετε πολυ χαρακτιρηστικα
Για πες μας ρε Τόλη τι είναι αυτά τα αγγλικά που γράφεις ;;
 
Back
Top