Κινητοποιήσεις Κυνηγών

Καλα ηταν , αλλά ασφαλώς θα μπορούσε πολύ καλύτερα για μία πόλη σαν την Αθήνα και με όσα προηγήθηκαν το τελευταίο διάστημα και με όσα έπονται φυσικά. Χάρηκα που βρήκα φίλους που ειχα να τους δω πολυ καιρό.
Χάρηκα που γνώρισα από κοντά και τον Άλεξ και τα είπαμε κάμποση ώρα.
Τώρα σε αναμονή να δούμε που θα το πάνε οι μακελάρηδες.

 
Last edited:
Καλά τα λόγια στο πληκτρολόγιο.....αλλά δεν είδα κίνηση απ' το forum.....κατά μόνας κάποια παιδιά μόνο. Παίδες έπρεπε να έχουμε ενεργοποιηθεί ......last year!!! Μετά θα κλαίτε με μαύρο δάκρυ.
 
Καλά ήταν αλλά για Αθήνα χάλια.Αμα εξαιρέσουμε τα παιδιά που ήρθαν από διάφορα μέρη της Ελλάδος,εκτροφείς κ.τ.λ οι Αθηναίοι κοιμούνται όρθιοι.Ειδα παιδιά από εδώ μέσα, χάρηκα που γνώρισα τον Δημήτρη αλλά ρε παίδες νηστικοί, διψασμένοι και όρθιοι,δεν γίνεται δουλειά!!
 
Καλά ήταν αλλά για Αθήνα χάλια.Αμα εξαιρέσουμε τα παιδιά που ήρθαν από διάφορα μέρη της Ελλάδος,εκτροφείς κ.τ.λ οι Αθηναίοι κοιμούνται όρθιοι.Ειδα παιδιά από εδώ μέσα, χάρηκα που γνώρισα τον Δημήτρη αλλά ρε παίδες νηστικοί, διψασμένοι και όρθιοι,δεν γίνεται δουλειά!!
Έφυγα απο κει σταφιδιασμένος!
Εχε χάρη που υπήρχε θέμα ανωτέρας βίας
 
Καλά ήταν στο Σύνταγμα έστω για αφύπνιση των συναδέλφων.Βρηκα φίλους από Καλλιθέα και αλλού.Εγω να πω την αλήθεια όχι σκύλο ούτε κολοβό γάτο δεν έχω αλλά πήγα γιατι βάλλεται το κυνήγι πάνω απ' όλα.Και θα ξαναπάω.
Πιστεύω να γνωριστούμε και από κοντά με παιδιά του forum.
 
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Με αφορμή τις χθεσινές συγκεντρώσεις το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι είθισται όταν γίνεται μια διαμαρτυρία....να έχεις φροντίσει να φωνάξεις μερικά τηλεοπτικά μέσα να καλύψουν το γεγονός....καθώς και να καταθέσεις ένα ψήφισμα διαμαρτυρίας μιας και έκανες τον κόπο να πάς μέχρι την Βουλή στο Σύνταγμα.

Τίποτα άπο όλα αυτά δεν είδα...παρά μόνο τον πρόεδρο του ΚΣ Αλιβερίου να παίρνει επάνω του την συγκέντρωση....μερικές ανακοινώσεις.....καμία παρουσία/ομιλία από τον ΚΟΕ και τον ΟΚΑΔΕ...πόσο μάλλον από την ΚΣΕ.

Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!

Θα μου πείτε....εσύ μας έλεγες ότι δεν θα κατέβεις...και πως δεν έχει νόημα μια τέτοια συγκέντρωση. Τελικά...όχι μόνο πήγα...αλλά πήγα και στην σύγκέντρωση του ΚΣ Λαυρίου...που έγινε σε "παραλία"...και την είδαν μόνο όσοι πήγαν! Απορώ....πως δεν έγινε στην κεντρική πλατεία του Λαυρίου...ή έστω στο εντευκτήριο του συλλόγου που είναι σε κεντρικό σημείο....αλλά σε μια άσχετη παραλία....που δεν πάταει ψυχή παρά μόνο παράκτιοι ψαράδες και σερφάδες!

Στο δικό μου μυαλό....μάλλον δικαιώθηκα...ότι με αυτόν τον τρόπο...με αυτήν την οργάνωση....δεν πάς πουθενά!

Καλή συνέχεια σε όλους!
 
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Με αφορμή τις χθεσινές συγκεντρώσεις το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι είθισται όταν γίνεται μια διαμαρτυρία....να έχεις φροντίσει να φωνάξεις μερικά τηλεοπτικά μέσα να καλύψουν το γεγονός....καθώς και να καταθέσεις ένα ψήφισμα διαμαρτυρίας μιας και έκανες τον κόπο να πάς μέχρι την Βουλή στο Σύνταγμα.

Τίποτα άπο όλα αυτά δεν είδα...παρά μόνο τον πρόεδρο του ΚΣ Αλιβερίου να παίρνει επάνω του την συγκέντρωση....μερικές ανακοινώσεις.....καμία παρουσία/ομιλία από τον ΚΟΕ και τον ΟΚΑΔΕ...πόσο μάλλον από την ΚΣΕ.

Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!

Θα μου πείτε....εσύ μας έλεγες ότι δεν θα κατέβεις...και πως δεν έχει νόημα μια τέτοια συγκέντρωση. Τελικά...όχι μόνο πήγα...αλλά πήγα και στην σύγκέντρωση του ΚΣ Λαυρίου...που έγινε σε "παραλία"...και την είδαν μόνο όσοι πήγαν! Απορώ....πως δεν έγινε στην κεντρική πλατεία του Λαυρίου...ή έστω στο εντευκτήριο του συλλόγου που είναι σε κεντρικό σημείο....αλλά σε μια άσχετη παραλία....που δεν πάταει ψυχή παρά μόνο παράκτιοι ψαράδες και σερφάδες!

Στο δικό μου μυαλό....μάλλον δικαιώθηκα...ότι με αυτόν τον τρόπο...με αυτήν την οργάνωση....δεν πάς πουθενά!

Καλή συνέχεια σε όλους!
Το κυνηγι τρογετε απο μεσα δυστηχως εχεις δικιο...η ρουφιανολαγνια μας επληξε και εμας ακομα και κυνηγιτηκα site π.χ.ehunt..μεχρη τωρα..ουτε μια αναρτηση για χτες. ...η Κ.Σ.Ε για αλλοι μια φωρα απουσα ..θα ηθελα να ηξερα ποσοι θα πανε αν μας καλεσουν για διαμαρτηρια....εγω θα ελεγα να μην παει κανης
 
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Με αφορμή τις χθεσινές συγκεντρώσεις το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι είθισται όταν γίνεται μια διαμαρτυρία....να έχεις φροντίσει να φωνάξεις μερικά τηλεοπτικά μέσα να καλύψουν το γεγονός....καθώς και να καταθέσεις ένα ψήφισμα διαμαρτυρίας μιας και έκανες τον κόπο να πάς μέχρι την Βουλή στο Σύνταγμα.

Τίποτα άπο όλα αυτά δεν είδα...παρά μόνο τον πρόεδρο του ΚΣ Αλιβερίου να παίρνει επάνω του την συγκέντρωση....μερικές ανακοινώσεις.....καμία παρουσία/ομιλία από τον ΚΟΕ και τον ΟΚΑΔΕ...πόσο μάλλον από την ΚΣΕ.

Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!

Θα μου πείτε....εσύ μας έλεγες ότι δεν θα κατέβεις...και πως δεν έχει νόημα μια τέτοια συγκέντρωση. Τελικά...όχι μόνο πήγα...αλλά πήγα και στην σύγκέντρωση του ΚΣ Λαυρίου...που έγινε σε "παραλία"...και την είδαν μόνο όσοι πήγαν! Απορώ....πως δεν έγινε στην κεντρική πλατεία του Λαυρίου...ή έστω στο εντευκτήριο του συλλόγου που είναι σε κεντρικό σημείο....αλλά σε μια άσχετη παραλία....που δεν πάταει ψυχή παρά μόνο παράκτιοι ψαράδες και σερφάδες!

Στο δικό μου μυαλό....μάλλον δικαιώθηκα...ότι με αυτόν τον τρόπο...με αυτήν την οργάνωση....δεν πάς πουθενά!

Καλή συνέχεια σε όλους!
Μπορεί να μη μου αρέσει ο "τύπος" , αλλά στην ουσία έχεις δίκιο.
 
Μην στεναχωριέστε μάγκες Μ......θα βγάλετε δωρεάν άδεια φέτος.....ποιος ο λόγος να τρεχεται δεξιά και αριστερά στους δρόμους και να σας καίει ο ήλιος?!!! Καθηστε μια χαρά στο σπιτάκι.....αλλά τουλάχιστον αφήστε τις κριτικές για αυτούς που θέλουν να συμμετέχουν και το κάνουν. Όποιος ξέρει να τα κάνει καλύτερα ας βγει μπροστά!!!! Αλλά είπαμε....δωρεάν άδειες θα έχουμε φέτος....!
Συνεχιστε...
 
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους!

Με αφορμή τις χθεσινές συγκεντρώσεις το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι ότι είθισται όταν γίνεται μια διαμαρτυρία....να έχεις φροντίσει να φωνάξεις μερικά τηλεοπτικά μέσα να καλύψουν το γεγονός....καθώς και να καταθέσεις ένα ψήφισμα διαμαρτυρίας μιας και έκανες τον κόπο να πάς μέχρι την Βουλή στο Σύνταγμα.

Τίποτα άπο όλα αυτά δεν είδα...παρά μόνο τον πρόεδρο του ΚΣ Αλιβερίου να παίρνει επάνω του την συγκέντρωση....μερικές ανακοινώσεις.....καμία παρουσία/ομιλία από τον ΚΟΕ και τον ΟΚΑΔΕ...πόσο μάλλον από την ΚΣΕ.

Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!

Θα μου πείτε....εσύ μας έλεγες ότι δεν θα κατέβεις...και πως δεν έχει νόημα μια τέτοια συγκέντρωση. Τελικά...όχι μόνο πήγα...αλλά πήγα και στην σύγκέντρωση του ΚΣ Λαυρίου...που έγινε σε "παραλία"...και την είδαν μόνο όσοι πήγαν! Απορώ....πως δεν έγινε στην κεντρική πλατεία του Λαυρίου...ή έστω στο εντευκτήριο του συλλόγου που είναι σε κεντρικό σημείο....αλλά σε μια άσχετη παραλία....που δεν πάταει ψυχή παρά μόνο παράκτιοι ψαράδες και σερφάδες!

Στο δικό μου μυαλό....μάλλον δικαιώθηκα...ότι με αυτόν τον τρόπο...με αυτήν την οργάνωση....δεν πάς πουθενά!

Καλή συνέχεια σε όλους!
Λάβε στα υπόψιν ,οτι ήταν μια διαμαρτυρία που διοργανώθηκε τις τελευταίες ημέρες από το διαδίκτυο θα έλεγα ,αφού κανείς επίσημος φορέας δεν το πήρε πάνω του. Ο κόσμος όμως που ήθελε να διαμαρτυρηθεί και να εκφράσει την αντίθεσή του στο νόμο έκτρωμα και στα οσα έγιναν το τελευταίο διάστημα , έστω κι έτσι ανοργάνωτα κατέβηκε. Ο κόσμος θέλει να στηριχτεί κάπου και να βγει πιο οργανωμένα ,αλλά που ;
Η ντροπή και το φτύσιμο είναι για όσους μας εκπροσωπούν και εξακολουθούν κάνουν την κότα. Κυνηγητικά ,κυνοφιλικά κλπ.
Επομένως το σχόλιο "Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!" απευθύνεται περισσότερο σ αυτούς που μένουν μόνο στο πληκτρολόγιο και προδικάζουν καταστάσεις και εξελίξεις και αν μη τι άλλο προσβάλλει ολους αυτούς που θέλουν να διαμαρτυρηθούν και να δείξουν την αντίθεσή τους με παρουσία, εστω και ανοργάνωτα την τελευταία στιγμή ,αφου οι αρμόδιοι ετσι κι αλλιώς είναι βυθισμένοι στις συνεννοήσεις και τώρα βρίσκονται στο στάδιο της αγκαλιάς με τον Μορφέα !
 
Last edited:
Καλά τα λόγια στο πληκτρολόγιο.....αλλά δεν είδα κίνηση απ' το forum.....κατά μόνας κάποια παιδιά μόνο. Παίδες έπρεπε να έχουμε ενεργοποιηθεί ......last year!!! Μετά θα κλαίτε με μαύρο δάκρυ.
Καλά ήταν αλλά για Αθήνα χάλια.Αμα εξαιρέσουμε τα παιδιά που ήρθαν από διάφορα μέρη της Ελλάδος,εκτροφείς κ.τ.λ οι Αθηναίοι κοιμούνται όρθιοι.Ειδα παιδιά από εδώ μέσα, χάρηκα που γνώρισα τον Δημήτρη αλλά ρε παίδες νηστικοί, διψασμένοι και όρθιοι,δεν γίνεται δουλειά!!
τα είπαμε και χτες παιδες είμαστε άξιοι της μοίρας μας
 
"Η επάνασταση με Φρέντο Καπουτσίνο καλή είναι αλλά....δεν είναι αρκετή!" απευθύνεται περισσότερο σ αυτούς που μένουν μόνο στο πληκτρολόγιο και προδικάζουν καταστάσεις και εξελίξεις και αν μη τι άλλο προσβάλλει ολους αυτούς που θέλουν να διαμαρτυρηθούν και να δείξουν την αντίθεσή τους με παρουσία, εστω και ανοργάνωτα την τελευταία στιγμή ,αφου οι αρμόδιοι ετσι κι αλλιώς είναι βυθισμένοι στις συνεννοήσεις και τώρα βρίσκονται στο στάδιο της αγκαλιάς με τον Μορφέα !

Θα μου επιτρέψεις....να διευκρινήσω πως η φράση για την "Έπανάσταση με Φρεντο Καπουτσίνο"...ήταν για όλους μας που πήγαμε στις συγκεντρώσεις αυτές...χωρίς κανένα νόημα...χωρίς τελικά καμία ουσία...αφού δεν άφησαν τίποτα...ούτε βέβαια πήραν κάποια δημοσιότητα.

Ίσως να είμαι αυστηρός κριτής....αλλά αυτό με προστατεύει από την ουτοπία ορισμένων πραγμάτων. Τόσο στο Σύνταγμα όσο και στο Λαύριο που πήγα...πιο πολύ με καφέ και κουβεντούλα στην πλατεία/παραλία εμοιαζε....παρά με συγκέντρωση διαμαρτυρίας.

Σε ότι αφορά τους επαναστάτες του πληκτρολογίου....για αυτούς δεν έχουμε να πούμε πολλά.....γιατί πολύ απλά δεν κάνουν τίποτα!

Καλή συνέχεια!
 
Θα μου επιτρέψεις....να διευκρινήσω πως η φράση για την "Έπανάσταση με Φρεντο Καπουτσίνο"...ήταν για όλους μας που πήγαμε στις συγκεντρώσεις αυτές...χωρίς κανένα νόημα...χωρίς τελικά καμία ουσία...αφού δεν άφησαν τίποτα...ούτε βέβαια πήραν κάποια δημοσιότητα.

Ίσως να είμαι αυστηρός κριτής....αλλά αυτό με προστατεύει από την ουτοπία ορισμένων πραγμάτων. Τόσο στο Σύνταγμα όσο και στο Λαύριο που πήγα...πιο πολύ με καφέ και κουβεντούλα στην πλατεία/παραλία εμοιαζε....παρά με συγκέντρωση διαμαρτυρίας.

Σε ότι αφορά τους επαναστάτες του πληκτρολογίου....για αυτούς δεν έχουμε να πούμε πολλά.....γιατί πολύ απλά δεν κάνουν τίποτα!

Καλή συνέχεια!
δίνετε μάχες σε πεδία που δεν κερδίζουν τον πόλεμο. Ο πόλεμος αυτός μπορεί να κερδηθεί αλλού. Έτσι κέρδιζαν το 80 με τους τιμημένους οικοδόμους στην πρώτη γραμμή.
 
Μην στεναχωριέστε μάγκες Μ......θα βγάλετε δωρεάν άδεια φέτος.....ποιος ο λόγος να τρεχεται δεξιά και αριστερά στους δρόμους και να σας καίει ο ήλιος?!!! Καθηστε μια χαρά στο σπιτάκι.....αλλά τουλάχιστον αφήστε τις κριτικές για αυτούς που θέλουν να συμμετέχουν και το κάνουν. Όποιος ξέρει να τα κάνει καλύτερα ας βγει μπροστά!!!! Αλλά είπαμε....δωρεάν άδειες θα έχουμε φέτος....!
Συνεχιστε...
Για μενα η πληρη ευθηνη ειναι στην Κ.Σ.Ε και στα φερεφονα της.μια λεξει μπωρο να πω εδω ΑΙΣΧΟΣ....
 
δίνετε μάχες σε πεδία που δεν κερδίζουν τον πόλεμο. Ο πόλεμος αυτός μπορεί να κερδηθεί αλλού. Έτσι κέρδιζαν το 80 με τους τιμημένους οικοδόμους στην πρώτη γραμμή.
Όταν απο το 1960 ακόμη οι οικοδόμοι έδιναν αγώνες για τα υπερ αγνώστων κλπ και έπεφτε το ξύλο της αρκούδας και ξηλώνονταν πεζοδρόμια ,κάποιοι έλεγαν " οι παλιοκουμουνιστες στην Αθηνα τα σπάνε " Μετα ομως που αναγνωρίστηκαν τα χρόνια δουλειας σε ανασφάλιστες τοτε περιοχές κλπ και υπολογίστηκαν στα συντάξιμα ,ντουμπεκί ψιλοκομμένο.Ολοι βοηθηκαν . Αλλα ετσι μαθαμε ,10 στον αγώνα και 100 απο πίσω να τα βρίσκουμε έτοιμα .
 
Όταν απο το 1960 ακόμη οι οικοδόμοι έδιναν αγώνες για τα υπερ αγνώστων κλπ και έπεφτε το ξύλο της αρκούδας και ξηλώνονταν πεζοδρόμια ,κάποιοι έλεγαν " οι παλιοκουμουνιστες στην Αθηνα τα σπάνε " Μετα ομως που αναγνωρίστηκαν τα χρόνια δουλειας σε ανασφάλιστες τοτε περιοχές κλπ και υπολογίστηκαν στα συντάξιμα ,ντουμπεκί ψιλοκομμένο.Ολοι βοηθηκαν . Αλλα ετσι μαθαμε ,10 στον αγώνα και 100 απο πίσω να τα βρίσκουμε έτοιμα .
Μα εδω εχουμε αλλα δεδομενα θελουν οι κυνηγοι..να βγουν στους δρομου και τα κεφαλια δεν θελουν γιατι φοβουντε μην τους κανη ντα ο κουλις......πραγματηκα δεν υπαρχει αυτο που ζουμε
 
Θα μου επιτρέψεις....να διευκρινήσω πως η φράση για την "Έπανάσταση με Φρεντο Καπουτσίνο"...ήταν για όλους μας που πήγαμε στις συγκεντρώσεις αυτές...χωρίς κανένα νόημα...χωρίς τελικά καμία ουσία...αφού δεν άφησαν τίποτα...ούτε βέβαια πήραν κάποια δημοσιότητα.

Ίσως να είμαι αυστηρός κριτής....αλλά αυτό με προστατεύει από την ουτοπία ορισμένων πραγμάτων. Τόσο στο Σύνταγμα όσο και στο Λαύριο που πήγα...πιο πολύ με καφέ και κουβεντούλα στην πλατεία/παραλία εμοιαζε....παρά με συγκέντρωση διαμαρτυρίας.

Σε ότι αφορά τους επαναστάτες του πληκτρολογίου....για αυτούς δεν έχουμε να πούμε πολλά.....γιατί πολύ απλά δεν κάνουν τίποτα!

Καλή συνέχεια!
Αγαπητε Αλεξη, εχεις δικιο. Ημουν και εγω στο Λαυριο μαζι με τη γυναικα μου. Η εκδηλωση επρεπε να γινει ή στο συλλογο ή στην κεντρικη πλατεια. Αξιεπαινη προσπαθεια αλλα ηταν μονο για εμας.
Αυτες οι εκδηλωσεις πρεπει να εχουν αλλους στοχους και οχι μονο την ενημερωσει ημων των ιδιων.
Απο την στιγμη μαλιστα που τα συστημικα ΜΜΕ εχουν κηρυξει εμπαργκο στα κυνηγετικα νεα και σε οτι σχετιζεται με το κυνηγι, ο στοχος των κυνηγετικων εκδηλωσεων πρεπει να ειναι αλλος. Καταλαβαινεις τη εννοω....
 
Αγαπητε Αλεξη, εχεις δικιο. Ημουν και εγω στο Λαυριο μαζι με τη γυναικα μου. Η εκδηλωση επρεπε να γινει ή στο συλλογο ή στην κεντρικη πλατεια. Αξιεπαινη προσπαθεια αλλα ηταν μονο για εμας.
Αυτες οι εκδηλωσεις πρεπει να εχουν αλλους στοχους και οχι μονο την ενημερωσει ημων των ιδιων.
Απο την στιγμη μαλιστα που τα συστημικα ΜΜΕ εχουν κηρυξει εμπαργκο στα κυνηγετικα νεα και σε οτι σχετιζεται με το κυνηγι, ο στοχος των κυνηγετικων εκδηλωσεων πρεπει να ειναι αλλος. Καταλαβαινεις τη εννοω....
Ακριβώς γιαυτό τον λόγο οι διαδηλώσεις των κυνηγών πρέπει να γίνονται συν γυναιξί και τέκνοις, έτσι ώστε ακόμα και οι λιγοστές προβολές σε τοπικά ή πανελλήνια ΜΜΕ να δείχνουν την πραγματικότητα:
οι κυνηγοί είναι θνητοί όπως εγώ και εσύ, δηλ. εργαζόμενοι, οικογενειάρχες, νοικοκυραίοι, κλπ. με άλλα λόγια ΝΟΡΜΑΛ άνθρωποι και όχι εξωγήινοι ή μικροί αδόλφοι...

ΥΓ: ο Αδόλφος ήταν vegan.
 
Back
Top