Κινητοποιήσεις Κυνηγών

Είπαμε ,είναι σε συνεννοήσεις . :rolleyes:

Ήθελα να ήξερα ,τουλάχιστον για την συγκέντρωση της Κυριακής στο Σύνταγμα που θα συμμετάσχουν τόσοι φορείς , έχουν πάρει θέση ή θα ειναι σε συνεννοήσεις ακόμη και μετά την ψήφιση του εκτρώματος ;
Σιγα μην ερθουν...η εντολες ειναι αλλες που περνουν
 
Καλημέρα σε όλους!!

Απόψη μου είναι ότι η ΚΣΕ...ο ΚΟΕ...ο ΟΚΑΔΕ δεν είναι ούτε η ΓΣΕΕ ούτε η ΑΔΔΕΔΥ....ούτε το ΠΑΜΕ....για να κατεβάζει ορδές στον δρόμο! Εγώ προσωπικά στον δρόμο δεν κατεβαίνω....αλλά έγραψα στην διαβούλευση...και βοήθησα στην ίδρυση του ΚΕΚΑ.

Τώρα....αν και πιστεύω ότι αυτά τα θέματα δεν λύνονται με κόμματα....εύχομαι τουλάχιστον το ΚΕΚΑ να μην χάσει τον δρόμο που ξεκινά να πάρει!

Καλή δύναμη σε όλους!
 
Καλημέρα σε όλους!!

Απόψη μου είναι ότι η ΚΣΕ...ο ΚΟΕ...ο ΟΚΑΔΕ δεν είναι ούτε η ΓΣΕΕ ούτε η ΑΔΔΕΔΥ....ούτε το ΠΑΜΕ....για να κατεβάζει ορδές στον δρόμο! Εγώ προσωπικά στον δρόμο δεν κατεβαίνω....αλλά έγραψα στην διαβούλευση...και βοήθησα στην ίδρυση του ΚΕΚΑ.

Τώρα....αν και πιστεύω ότι αυτά τα θέματα δεν λύνονται με κόμματα....εύχομαι τουλάχιστον το ΚΕΚΑ να μην χάσει τον δρόμο που ξεκινά να πάρει!

Καλή δύναμη σε όλους!
Πάντως συνομοσπονδία η ΚΣΕ, συνομοσπονδία και η ΓΣΕΕ. Απλά η πρώτη δεν κατεβαίνει στο δρόμο, ενώ η δεύτερη κατεβαίνει.
 
Την Κυριακή καλά θα κάνουν να έρθουν Σύνταγμα και συνάδελφοι από άλλες περιοχές κοντά τις Αθήνας.....όπως Χαλκίδα.....δεν είναι και τόσο δύσκολο μάγκες Μ!!! Αν δεν κατέβεις και από μόνος σου στον δρόμο...μην περιμένεις τίποτα!!!! Καλό το πληκτρολόγιο και η θεωρία......αλλά στην πράξη τίποτα?!!
 
Καλό το πληκτρολόγιο και η θεωρία
Αν για εσένα η επώνυμη συμμετοχή στην διαβούλευση του νομοσχεδίου στο Open.gov είναι για εσένα "πληκτρολόγιο και θεωρία"...τότε έχουμε μεγάλη απόσταση πως βλέπουμε τις δημοκρατικές διαδικασίες.

Φιλικά!
 
Πάντως συνομοσπονδία η ΚΣΕ, συνομοσπονδία και η ΓΣΕΕ. Απλά η πρώτη δεν κατεβαίνει στο δρόμο, ενώ η δεύτερη κατεβαίνει.
Φαντάζομαι ότι καταλαβάινεις ότι η μια αντιπροσωπεύει μερικά εκατομμύρια εργαζομένους στα εργασιακά τους....ενώ η άλλη μερικές χιλιάδες...στο χόμπυ τους!
 
και βοήθησα στην ίδρυση του ΚΕΚΑ.
...στο χόμπυ τους!
Πάλι καλά, να ξέρουμε εκ των προτέρων ότι εκεί στο ΚΕΚΑ είστε ουρές της ΞΕ και βλέπετε το κυνήγι σαν... χόμπι, για να ρίξουμε πουθενά αλλού την... ψήφο μας, δημοκρατικά πάντα!
 
Πάλι καλά, να ξέρουμε εκ των προτέρων ότι εκεί στο ΚΕΚΑ είστε ουρές της ΞΕ και βλέπετε το κυνήγι σαν... χόμπι, για να ρίξουμε πουθενά αλλού την... ψήφο μας, δημοκρατικά πάντα!
Φίλε Βασίλη, καταλαβαίνω το σκεπτικό σου και έχεις κάθε δικαίωμα και ίσως και δίκιο να είσαι επιφυλακτικός με το ΚΕΚΑ. Όμως πρέπει να καταλάβουμε ότι στην παρούσα φάση δεχόμεθα λυσσώδη επίθεση πανταχόθεν και δεν έχουμε την πολυτέλεια της εσωστρέφειας. Για την ΚΣΕ δεν θέλω να ούτε να ακούω πλέον, δεν ξέρω δε ποιοι είναι στο ΚΕΚΑ και τι μέρος του λόγου είναι. Όμως αν πρέπει να διαλέξω μεταξύ όσων έκοψαν φασιστικά το κυνήγι και τώρα στειρώνουν τα σκυλιά και διάφορων κυνηγοπατέρων που έφτασαν στο σημείο να μας ειρωνεύονται (ας θυμηθούμε τον Ιορδάνογλου που έλεγε "τι σας φταίει ο Χαρδαλιάς" και χαζογέλαγε), έστω απρόθυμα θα ψηφίσω τους δεύτερους. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΑΥΤΗ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ.
 
Όμως αν πρέπει να διαλέξω μεταξύ όσων έκοψαν φασιστικά το κυνήγι και τώρα στειρώνουν τα σκυλιά και διάφορων κυνηγοπατέρων που έφτασαν στο σημείο να μας ειρωνεύονται (ας θυμηθούμε τον Ιορδάνογλου που έλεγε "τι σας φταίει ο Χαρδαλιάς" και χαζογέλαγε), έστω απρόθυμα θα ψηφίσω τους δεύτερους.
Πάνο, δε νομίζω νοήμων άνθρωπος και μη διαπλεκόμενος να ΜΗ θέλει να τιμωρηθεί μια τέτοια κυβέρνηση.
Θεωρώ όμως αρκετά ελευθερόφρων τον εαυτό μου, ώστε να μπω σε εκλογικά διλήμματα. Διότι με αυτά φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, ψηφίσαμε ΠΑΣΟΚ να φύγει η ΝΔ, μετά ψηφίσαμε ΝΔ για να φύγει το ΠΑΣΟΚ, μετά ψηφίσαμε ΣΥΡΙΖΑ για να φύγουν ΝΔ+ΠΑΣΟΚ και τώρα ξαναψηφίσαμε ΝΔ για να φύγει ο ΣΥΡΙΖΑ! Εγώ δε βλέπω καμιά αλλαγή μέσα από τέτοια οπτική...
Αν τα υλικά είναι σάπια, επειδή η ταμπέλα θα γράφει Κυνηγών και Αλιέων δε θα βοηθήσει π-ο-υ-θ-ε-ν-ά!!
 
Αν τα υλικά είναι σάπια, επειδή η ταμπέλα θα γράφει Κυνηγών και Αλιέων δε θα βοηθήσει π-ο-υ-θ-ε-ν-ά!!
Καταστατικό δεν βλέπω...Θα πεταχτούν στο παρά πέντε,χωρίς πρόγραμμα με την ταμπέλα κυνηγοί-ψαραδες βουρ να τους φάμε όλους!Άμα δε έχουν μπει από τα παράθυρα ανώμαλοι θα το πάρω και θα το τυπώσω σε χαρτί υγείας να πιάσει και τόπο.
 
Φαντάζομαι ότι καταλαβάινεις ότι η μια αντιπροσωπεύει μερικά εκατομμύρια εργαζομένους στα εργασιακά τους....ενώ η άλλη μερικές χιλιάδες...στο χόμπυ τους!
Εγώ κρατάω τον όρο "αντιπροσωπεύει". Αν δεν μπορούν να αντιπροσωπεύουν μερικές χιλιάδες κυνηγούς, όπως λες, ας μην το κάνουν. Από την στιγμή όμως που κατέχουν μια θέση, θα πρέπει να υπερασπιστούν τα συνταγματικά κεκτημένα των κυνηγών. Αλλιώς....
 
Πάλι καλά, να ξέρουμε εκ των προτέρων ότι εκεί στο ΚΕΚΑ είστε ουρές της ΞΕ και βλέπετε το κυνήγι σαν... χόμπι, για να ρίξουμε πουθενά αλλού την... ψήφο μας, δημοκρατικά πάντα!
Σίγουρα εσύ θα ξέρεις πολλά περισσότερα!

Ασφαλώς...είσαι ελεύθερος να πράξεις ότι επιθυμείς!
 
Αν τα υλικά είναι σάπια, επειδή η ταμπέλα θα γράφει Κυνηγών και Αλιέων δε θα βοηθήσει π-ο-υ-θ-ε-ν-ά!!
Λόγια...λόγια....και ανέξοδη κριτική στο internet!

Θες να αλλάξεις τα υλικά? ασχολήσου! Πάρε μέρος....μάθε.... και αν δεν σου αρέσει...μην ψηφίσεις.

Με ευχές και με πορδές....αυγά δεν βάφεις! Δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα από το γράφω ανέξοδα στο internet ότι μου κατέβει και να κατηγορώ τους πάντες!
 
Καταστατικό δεν βλέπω..
Καταστατικό δεν βλέπεις....γιατί προφανώς δεν έχεις ασχοληθεί. Όσοι είναι γραμμένοι στα ιδρυτικά μέλη έχουν λάβει το τελικό καταστατικό...και αναμένουν το συνέδριο στο τέλος του Μαίου.

Κύριοι....ωραία τα λόγια το forum...αλλά έτσι...δεν πάμε παραπέρα!
 
Λόγια...λόγια....και ανέξοδη κριτική στο internet!

Θες να αλλάξεις τα υλικά? ασχολήσου! Πάρε μέρος....μάθε....

Με ευχές και με πορδές....αυγά δεν βάφεις! Δεν υπάρχει πιο εύκολο πράγμα από το γράφω ανέξοδα στο internet ότι μου κατέβει και να κατηγορώ τους πάντες!
Εσύ τους κυνηγούς σε συγκεντρώσεις τους βλέπεις ως "ορδές στο δρόμο"
Ξέρω... Με το πληκτρολόγιο και τα κόμματα δεν τσαλακώνεται η γραβάτα και δεν τσακίζει το λουστρίνι
 
Εσύ τους κυνηγούς σε συγκεντρώσεις τους βλέπεις ως "ορδές στο δρόμο"
Ξέρω... Με το πληκτρολόγιο και τα κόμματα δεν τσαλακώνεται η γραβάτα και δεν τσακίζει το λουστρίνι
¨Όταν αρχίζουν τέτοιες συζητήσεις...καταλαβάινω....απλά χάνω τον χρόνο μου!!

Καλή συνέχεια στην επάνασταση!
 
Φαντάζομαι ότι καταλαβάινεις ότι η μια αντιπροσωπεύει μερικά εκατομμύρια εργαζομένους στα εργασιακά τους....ενώ η άλλη μερικές χιλιάδες...στο χόμπυ τους!
Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης οχι χομπι αν το βλεπεις ετσι κακος...
 
Το κυνηγι ειναι τροπος ζωης οχι χομπι αν το βλεπεις ετσι κακος...
Ότι και να βλέπω εσύ και εγώ....ο νομοθέτης...βλέπει διαφορετικά.

Αμα δεν το καταλάβουμε...τότε μοιραία θα "αλλάξουμε τρόπο ζωής"
 
Κι όμως…. Οι συγκεντρώσεις δεν λένε πια… γιατί είναι μικρές. Έχει αλλάξει ο τρόπος. το Twitter δείχνει να παιζει ρόλο και στη χώρα μας. καπου πήρε το ματι μου ότι ο σύλλογος Θεσσαλονίκης θα βάλει λεωφορείο με 20 ευρώ για διαμαρτυριά στην Αθήνα. Τι έγινε? αυτα είναι από εποχή ΑΠ… γιατί δεν καλει τα μέλη στην Καμαρα? φοβάται μην τρελαθούν τα σκυλιά από αυτά που θα μυρίσουν μάλλον. Το site του συλλόγου έχει να ενημερωθεί μήνες. Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε κάτι που να μας απασχολεί τουσία τελευταίους μήνες. μια χαρά κυνηγήσαμε… Ρε εσείς στους συλλόγους, άμα δεν πληρώσετε google και ινστα νεαρά μέλη δεν θα δείτε στον αιώνα τον άπαντα.
 
Back
Top