Καραμπίνα 76 cm

Βρες μια παλια sl-80 !Oπως εγραψε και παραπανω ενας φιλος για την 302.Τα παλια οπλα εχουν μια γοητεια που ομοια τους δεν συναντάς στα νεα ,όπως ακριβως και οι παλιες αλφα ρομεο σε συγκριση με τις πιο νεες!
 
Πάντα θα υπάρχουν κάποια παλιά καταπληκτικά όπλα και με τη βελτίωση των φυσιγγιων θα είναι ακόμη καλύτερα αλλά μας τρώει κάθε φορά το νέο και βελτίωση το άσχημο ειναι ότι λίγοι προσπαθούν να βελτιώσουν τις ικανότητες τους οι περισσότεροι ψάχνουν βελτίωση από το ντουφέκι γιατί αυτό σκοτώνει καλύτερα από το ΑΛΛΟ που είναι ενα καθαρά υποκειμενικό κριτήριο κατα τουλάχιστον 80%
 
Όπου κόψει το μηχάνημα

φαντάζομε θα έχει από 18.75 μέχρι 18.85
Νικο πιες η διαφορες μιας κανης winchester με μια browning εφοσον ειναι και η δυο προερχομενες απο το ιδιο μηχανιμα στη browning viana κατιβειχες αναφερει για διαφορες αν θυμαμε καλα
 
Νικο πιες η διαφορες μιας κανης winchester με μια browning εφοσον ειναι και η δυο προερχομενες απο το ιδιο μηχανιμα στη browning viana κατιβειχες αναφερει για διαφορες αν θυμαμε καλα
Σίγουρα μια διαφορά είναι ο κονος που στις πρώτες μαξους ήταν 5-5,5 μετά τις κάνανε 3.5

στις sx3 ήταν κάτω και από 3,5

τώρα sx4 και μαξους 2 δεν ξέρω ποια πορεία πήραν αν πάρει κάποιος και μετρήσει θα μας λυθεί η περιέργεια

Γενικά είναι παρόμοιες αυτό είναι σίγουρο
 
Σίγουρα μια διαφορά είναι ο κονος που στις πρώτες μαξους ήταν 5-5,5 μετά τις κάνανε 3.5

στις sx3 ήταν κάτω και από 3,5

τώρα sx4 και μαξους 2 δεν ξέρω ποια πορεία πήραν αν πάρει κάποιος και μετρήσει θα μας λυθεί η περιέργεια

Γενικά είναι παρόμοιες αυτό είναι σίγουρο
Λογικα κατινθα ειδαν και τον κοντενανε μηπως ξερουμε τπτ για αυτο?
 
Μεγάλους κωνους σηκωνουν και βελτιώνονται τα όπλα με στενούς αυλους οι μεγαλοι αυλοι με μεγαλους κωνους χανουν σε ταχητυτες ιδιως σε λιγα γρ κατι που το καταλαβαν εγω που ειχα το γουιντσιστερ το ποζε σε λιγα γρ εχανε πολύ σε ταχυτητα σε σχεση με τη μπενελι
 
Ήταν καθαρά θέμα για ένα φυσίγγι με φλαιτ κοντρόλ δεν δούλευε καλά με τον 5,5
Παντως αυτο το φυσιγγι απ οτι βλεπω εοναι πρωτο στις πωλησεις οποτε λογικα και να επιφερει και καπιες επαναπροσαρμογες
 
Μεγάλους κωνους σηκωνουν και βελτιώνονται τα όπλα με στενούς αυλους οι μεγαλοι αυλοι με μεγαλους κωνους χανουν σε ταχητυτες ιδιως σε λιγα γρ κατι που το καταλαβαν εγω που ειχα το γουιντσιστερ το ποζε σε λιγα γρ εχανε πολύ σε ταχυτητα σε σχεση με τη μπενελι
Γιαννη γτ δεν απαντας κατευθειαν στο ποστ και τα λες ετσι αοριστα καποι τα ματσαρω μερικα μου διαφευγον ομως πχ απαντας μετα απο δυο σελιδες και σε ψαχνω φιλικα παντα
 
Εγω ρε φιλε πολυ χερομαι που περνουν οπλα τα παιδια μακαρι να χα ενα 300€ εστω να επερνα μια ρεμ 1100 του 80 καις ειναι με σταθερο φουλ δε ζηταω πολλα αλλα εχω αλλες υποχρεω σεις τωρα θα περιμεναο να κυνηγισω τουλαχιστον με του @Bnllcrio η του @Alex76 οποτε τους φερει ο δρομος κατα δω
Την δικιά μου θα την ρίξεις ανανεωμένη στην επόμενη σεζόν ;)
 
Remington v3 waterfowl pro. Δυνατη τουφεκια, κεραμική βαφη για τον βάλτο και ΄΄μούρικη΄΄ υδροβαφή.
Τωρα για να μην με κυνηγάς μετά αν σου τυχει καμια ψιλοστραβή όπως εμένα, σαν δευτερη επιλογή ψηφίζω την xlr για την τελεια σκοπευτική της γραμμή και την ΄΄ευκολη΄΄ τουφεκιά που βγαζει σε πιατακια γιατι δεν εχω κυνηγήσει με Fabarm.
 
Back
Top