Καραμπίνα 76 cm

Σίγουρα μια διαφορά είναι ο κονος που στις πρώτες μαξους ήταν 5-5,5 μετά τις κάνανε 3.5

στις sx3 ήταν κάτω και από 3,5

τώρα sx4 και μαξους 2 δεν ξέρω ποια πορεία πήραν αν πάρει κάποιος και μετρήσει θα μας λυθεί η περιέργεια

Γενικά είναι παρόμοιες αυτό είναι σίγουρο
Εχω την μαξου duck blind απο της πρωτες με τον μεγαλο κωνο το οπλο ειναι απλα απηστευτο...σε σχεση με την sx4 εχουν ολλο το μηχανησμο ιδιο εκτος απο την κανες
 
Μεγάλους κωνους σηκωνουν και βελτιώνονται τα όπλα με στενούς αυλους οι μεγαλοι αυλοι με μεγαλους κωνους χανουν σε ταχητυτες ιδιως σε λιγα γρ κατι που το καταλαβαν εγω που ειχα το γουιντσιστερ το ποζε σε λιγα γρ εχανε πολύ σε ταχυτητα σε σχεση με τη μπενελι
Εντελος το αντηθετο ειναι
 
Εχω την μαξου duck blind απο της πρωτες με τον μεγαλο κωνο το οπλο ειναι απλα απηστευτο...σε σχεση με την sx4 εχουν ολλο το μηχανησμο ιδιο εκτος απο την κανες
Έχει ακόμα μια σημαντική διαφορά στην μαξους η ουρά του κλείστρου είναι ανασχεδιασμένη για μεγαλύτερη αντοχή
 
Φίλε Άρη Θεέ του πολέμου μην ακούς κανέναν (εκτός από μένα ).yel.
Την Κάβλα σου θες να κάνεις;
Τεστα είναι η απάντηση.
Βγάλε αποθήκη (προσθεσε μικρότερη αν θες) και απόλαυσε την ταχύτητα.
Δίπλα δίπλα με την Μ2
Με το δικαννο έκανες την ληστεία Μάριε για να αγοράσεις τα υπόλοιπα; .big smile.
 
Αν και δεν τα γουστάρω τα πλαστικά παρόλο που είναι πολύ πρακτικά αυτή μου αρέσει αρκετά
Το πότε θα έρθει όμως είναι ένα ζήτημα γιατί λέει κατόπιν παραγγελίας και από ότι διαβάζω πέφτει μεγάλο δούλεμα όλο έρχονται και ποτέ δεν φτάνουν
 
Εντελος το αντηθετο ειναι
Σημασια ειναι η προοδευτικοτητα να ειναι πιο ομαλή αυτη ειναι η ουσια του κωνου αρα που θες πιο μακρύ κωνο τον στενο αυλο η στον διευρυμένο μη κοιτας τα ελληνιμα πειραμματα κουτουρού απλά το λογικό λόγο φυσικής θελουμε να παμε πιο ομαλα στον αυλο .οσο πιο μεγαλος ο αυλος τόσο πιο κοντο το χωνι (κωνος) οσο στενεύει για να πετύχουμε την ίδια προοδευτικότητα πρεπει να μακρυνει.
 
Σημασια ειναι η προοδευτικοτητα να ειναι πιο ομαλή αυτη ειναι η ουσια του κωνου αρα που θες πιο μακρύ κωνο τον στενο αυλο η στον διευρυμένο μη κοιτας τα ελληνιμα πειραμματα κουτουρού απλά το λογικό λόγο φυσικής θελουμε να παμε πιο ομαλα στον αυλο .οσο πιο μεγαλος ο αυλος τόσο πιο κοντο το χωνι (κωνος) οσο στενεύει για να πετύχουμε την ίδια προοδευτικότητα πρεπει να μακρυνει.
Δηλαδη ο κωνος ανηγει της κατανομες αν καταλαβα καλα
 
Όχι Ηλία απλά όσο πιο ομαλά μεταβαινουμε στον αυλο βελτιωνουμε κατανομές και μειώνουμε ανακρουση αλλα για να μεταβουμε το ιδιο ομαλα οπως σε ενα διευρυμένο ο κωνος του στενού πρεπει να είναι μακρυτερος αλλά πόσο για να μην χάσουμε αλλά πράγματα ειναι μπέρδεμα γι'αυτό βλέπουμε και τις εταιρίες που παιζουν με τους κωνους
 
Γιαυτο οι κωνοι φτιαχνονται με μοιρες και οσο βγει δε βαζουμε μεσα ενα αλεζουαρ και οποιν πάρεις ο χάρος το κανω 5εκ 7.3 κουτουρού
Θα συμφωνήσω με το φίλτατο Ιωάννη και θα προσθέσω ότι η κατασκευή μιας καννης δεν είναι απλά όσα ξέρουμε αλλά στηρίζεται στο σύνολο της σε μια κατασκευαστικη αρχιτεκτονική για την οποία υπεύθυνοι είναι εξιδικευμενοι τεχνίτες.Τώρα για τον φίλο Αρι για τον οποιο γράφουμε σε αυτό το ποστ έχω να του πω καταληκτικά πάρε την Xlr Και θα έχεις κώνο και αυλο εις διπλούν για να μη ξανά ασχοληθείς με τα θέματα αυτά.
 
Παντως και η bro με την maxus που στην αρχη είχε μεγαλύτερο κώνο κ μετά τον κόντυνε πάλι, δείχνει ότι δεν είναι απλά τα πράγματα, παιρνω ένα εργαλείο και διευρύνω κώνο. Το ζήτημα είναι η χρυσή τομή. Μεταξύ ανάκρουσης κατανομής ταχύτητας διάτρησης. Κ για να γύρισε στον κώνο 3,5 εκ νομίζω ότι η χρυσή τομή στον αυλό 18,7 για την bro τουλάχιστον με αυτή την κάνη, αυτή τη θαλάμη 76 χιλ, είναι αυτός ο κώνος 3,5 εκ.
 
Η ζυγαριά κλείνει σε v3 γιατί είναι απωθημένο μου τα τελευταία χρόνια να κυνηγήσω με Remington με υποχώρηση το μήκος των 71 εκ αλλά θέλω να έχω την δική μου άποψη για τις κάνες αυτές κ σε sx4 raniero με την προϋπόθεση ότι θα πάρω από την αντιπροσωπεία θετική απάντηση ότι αλλάζει η αποθήκη...
 
Η ζυγαριά κλείνει σε v3 γιατί είναι απωθημένο μου τα τελευταία χρόνια να κυνηγήσω με Remington με υποχώρηση το μήκος των 71 εκ αλλά θέλω να έχω την δική μου άποψη για τις κάνες αυτές κ σε sx4 raniero με την προϋπόθεση ότι θα πάρω από την αντιπροσωπεία θετική απάντηση ότι αλλάζει η αποθήκη...
Μα είναι σχεδον σίγουρο πως θα καταλληξεις σε ν3....Να σου φυγει κ η περιεργεια.....
Σε έχω κόψει ότι θέλεις να επιβεβαιωσεις η να διαψεύσεις κάποιες φήμες χεχεχε.....
 
Η ζυγαριά κλείνει σε v3 γιατί είναι απωθημένο μου τα τελευταία χρόνια να κυνηγήσω με Remington με υποχώρηση το μήκος των 71 εκ αλλά θέλω να έχω την δική μου άποψη για τις κάνες αυτές κ σε sx4 raniero με την προϋπόθεση ότι θα πάρω από την αντιπροσωπεία θετική απάντηση ότι αλλάζει η αποθήκη...
Έστω πάρε τη v3 και επειδή δεν θα σου αρέσει την αγοράζω μετά. Σύμφωνοι?
 
Back
Top