Καραμπίνα 76 cm

Κατα την αποψη μου για καρτεροντουφεκο με 76 cm κανη και για παπια (και οχι μονο),η καλυτερη λυση με αρκετα καλη τιμη ειναι η beretta extreme unico,η μαυρη....καλη κανη,kick off,επιστρωση κανης.....κανε τη καρδια σου πετρα και ριξε της μια ματια.:)
Σ'αυτο συμφωνω και γω...
 
Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια κ τις αποψεις...

Ο πρωτος μου στοχος ειναι η βλητικη αποδοση και συγκεκριμενα η βλητικη αποδοση της περιεφερειας της τουφεκιας... Σε ενα κυκλο 50 εκ μετα απο πολλες δοκιμες με πολλα οπλα η Μ2 ετσι οπως ειναι, στεκεται ισαξια η και καλυτερα διπλα σε πολλα ξακουστα οπλα... Μετα απο αυτα τα 50 εκατοστα υπαρχουν διαφορες κ οπως καταλαβαινουμε ειναι δυσκολο να εισαι μονιμα κεντρο σε ολες τις αποστασεις...
Με την ευκαιρια της ανανεωσης λοιπον ας δω και κατι διαφορετικο να δω αν ισχυουν αυτα που πιστευω η λεω μαλακιες, να εχω κ κατι να παιζω...
Στο θεμα της περιφερειας μεγαλοι νικητες ειναι οι διευρυμενοι αυλοι απο αυτα που εχω δει, Remi, Βro, Win...
H palumbus που με τρελαινει δεν ξερω αν μπορει να μου δωσει αυτο που ψαχνω στην περιφερεια και αυτος ειναι κ ο λογος που δεν την εχω παραγγειλει ηδη... Εχω μαλιστα και μια MK2 sporting στην κατοχη μου, που αν κ παλια εχω μια αποψη...
Η SX θελει κατι να σφιξει αλλα σαν δυναμη ειναι αξιοζηλευτη... ¨πεντε¨ σκαγια πανε στον πινακα αλλα θελουν να τον ριξουν... :p
Δεν βγαζει κ το Lidl προσφορα καμια εργαλειοθηκη τωρα που ειμαι ζεστος να χτυπησω Remi... :p Βλεπω κ αυτα τα βινετακια με τη μεγγενη κατι φορες και μου κοβονται τα γονατα...
Θεματακια κατα καιρους βγαζουν ολα τα παραπανω οποτε ειναι μαλλον κ τυχη η επιλογη...
Η SX οντως θελει κατι...εγω το βρηκα σε gemini ported full.
 
Last edited:
Και απ οτι εχω δει ενα θεματακι με το πιστονι που χανε τα avs το φτιαξανε και το ελλατιριο μεσα στο πιστονι και το περιμετρικο εχει χοντρενει καπως ας μας πει καπιος που ξερει καλυτερα στην sx4 συγκεκριμενα
εξου και το "πιο μπροστοβαρη"
 
Ενταξει αυτο ρε φιλε σε ολα ειναι το ιδιο ολα τα εαριων με κουφιο κοντακι συνθετικο βγαινουν εμπροσθοβαρα τα παραλεει και λιγο ο randy wak
Δεν το λεω γιατι το λεει ο wankman ρε Τολη.
Ρωτησες καποιος που την εχει...ε την εχω!
 
Αυτο με τη δυναμη της win υπαρχει σε ολο το φασμα γωμοσεων η μονο στις βαριες ??? Για δωστε τα φωτα σας οι γνωστες- κατεχοντες
Εγω προσωπικα αυτο δεν μπορω να το απαντησω.
Η Πατρωνα μου (ναι ετσι τη λεω) ειναι αφοσιωμενη μονο σε 34-36 γραμμαρια και κυνηγαει μονο φασσες.
Εκτος απο μια φορα που την εβγαλα για γουρουνι και πηρα 2!
Ελαφριες γομωσεις (24-28γρ) εριξα μονο σε πιατα για εξοικειωση.
 
ARI φιλε μου θα σου πω τα λογια του Μαζωνακη τα οποια εμενα προσωπικα με βρισκουν συμφωνο σε πολλα πραγματα στην ζωη μου.ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ με τους στιχους αυτους θελω να σου τονισω την βλητικη αποδοση που μου χαρισε η Η368 επι 14χρονια και με την επιθυμια σου να αγορασεις οπλο θα σε προτρεψω να παρεις την xlr 5 colombus για 3ις λογους 1ον εχει εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης για τις συνθηκες που το θες 2ον το οπλο διαθετει σιγουρη βλητικη αποδοση χωρις να διακυνδινευσεις μου εκατσε η οχι η καννη και 3ον ενα κ. Τουρη που μπορει να σε υποστηριξει αμμεσα χωρις συμβιβασμους και ταξιδια δεξια και αριστερα.Ενα Kicks smoke και ενα καλο φυσιγγιο και ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.Ταπεινη μου αποψη μετα απο τις προσωπικες μου εμπειριες με ολα τα οπλα που εχουν περασει απο τα χερια μου. Ασε που ειναι και κουκλα .Για αυτο το οπλο εχω ερθει σε θεση να εγκληματισω και να πωλησω την 302 ενα σχεδον καινουργιο οπλο για να την αποκτησω .Συγνωμη για το μακροσκελες και να μη με παρεξηγησουν οι συναδελφοι για την προταση μου .
 
Η SX οντως θελει κατι...εγω το βρηκα σε gemini ported full.
Με τα μαμα τσοκ δεν τρελαθηκα..χωρις ομως να τους δωσω τρελες ευκαιριες..
Αγορασα απο uk teague *** και σκεφτομαι να το κολλησω με ηλεκτροκοληση.
Αυτο που εχω δει με τηνsx4 δεν το ειχα δει με το baikal. Οταν χτυπας το θηραμα λες και εχει διακοπτη on/off κεραυνοβολειται..με νο9 lampro tordo πορτοκαλι παει πολυ καλα στα τσιχλονια.
 
Mπα, τα DS του 725 δεν τα εχει κανενα απο τα υποψηφια...
Δεν με απασχολει πολυ το θεμα τσοκ ομως, ενα IM Smoke θα κολληθει πανω με ηλεκτροκολληση κ απο εκει κ περα, κοντα μακρια, οτι κανουν τα χερια μου...
Σε έχω έτοιμο, δεν ακους
 
Παιδια ξερει κανεις αν η sx4 ειναι το ιδιο φαρμακη η κανη της με την sx3
Τόλη κ οι δυο κάνες ραουνταπ έχουν, αν πεσει κ δάκτυλος μέσα τότε γίνονται απίστευτα όπλα, είχα διαβάσει κάποτε έναν φίλο σκοπευτη πρωταθλητη, κ κυνηγο να λέει τις Sx3' ότι είναι space gun, άργησα λίγο να το καταλάβω αλλά το έχω δει με μάτια μου πλεον
 
Τόλη κ οι δυο κάνες ραουνταπ έχουν, αν πεσει κ δάκτυλος μέσα τότε γίνονται απίστευτα όπλα, είχα διαβάσει κάποτε έναν φίλο σκοπευτη πρωταθλητη, κ κυνηγο να λέει τις Sx3' ότι είναι space gun, άργησα λίγο να το καταλάβω αλλά το έχω δει με μάτια μου πλεον
Αν πεσει δαχτυλο γινετε λανειτ αχαχαχαχα σε εμπιστευομε φιλε μου εχεις και πολυ εμπιρια τα μαθενω εγω εχω κατασκοπους εκει να ξεριες αλλα το ραουντ απ που το ξερις ρε τρελε μουλιαζεις τα σκαγια μεσα? Αχαχαχαχχααχαχα
Από τα 20 γρ εως τέρμα γκάζι
Δηλαδη να τα δωσω ολα και να γινω καουμποις λες???
 
Back
Top