Καραμπίνα 76 cm

Όντως χρειάζεται η μέγγενη ή όχι ;;;
Οχι. Αν η μέγγενη προκειπτει από κάπου κάποιο βίντεο που ανεβάζουν οι Αμερικανοί, αυτό γίνεται για λόγους συνέπειας.


Κάθε όπλο θέλει τα δικά του και είναι πάντρεμα, δεν αποτελούν κάννη και σύστημα ξεχωριστά σημεία. Το σύστημα παίζει ρολο τόσο στην απόδοση φυσικά και στην λειτουργία.
 
Δε μπορώ να καταλάβω φίλε εσύ προσωπικά αν είχες ένα όπλο που σου ερχόταν, σου έδινε μακρυνα σκότωματα με κρούση χειμώνα καλοκαίρι και στιγμές ανεπαναλυπτες. Όπλο που απλά γούσταρες πως το λεν? Δεν θα αφιερώνες κάποιες ώρες μέσα στον μήνα για τον συνεπή καθαρισμό?
 
Οχι. Αν η μέγγενη προκειπτει από κάπου κάποιο βίντεο που ανεβάζουν οι Αμερικανοί, αυτό γίνεται για λόγους συνέπειας.

Δε μπορώ να καταλάβω φίλε εσύ προσωπικά αν είχες ένα όπλο που σου ερχόταν, σου έδινε μακρυνα σκότωματα με κρούση χειμώνα καλοκαίρι και στιγμές ανεπαναλυπτες. Όπλο που απλά γούσταρες πως το λεν? Δεν θα αφιερώνες κάποιες ώρες μέσα στον μήνα για τον συνεπή καθαρισμό?
Πίστευα και εγώ ότι είναι υπερβολική η μέγγενη.
Αλλά με την λόξα που έχω για τα όπλα θα έκανα ότι δείχνει το βίντεο και ακόμα περισσότερα μετά από κάθε κυνήγι.
 
Πίστευα και εγώ ότι είναι υπερβολική η μέγγενη.
Αλλά με την λόξα που έχω για τα όπλα θα έκανα ότι δείχνει το βίντεο και ακόμα περισσότερα μετά από κάθε κυνήγι.
Φιλε τα όπλα τα επιλέγουμε τα παίρνουμε για να κυνηγάμε φυσικά, όλα τα υπόλοιπα λύνονται. Ειναι η μοναδική εταιρία που εγγυάται καθαρισμό ύστερα από χιλιάδες κι έπειτα από δικό μου κόσμο δεν είχε σκέψεις κανένας ούτε θέματα. Όλοι χαιρονται
 
Φιλε τα όπλα τα επιλέγουμε τα παίρνουμε για να κυνηγάμε φυσικά, όλα τα υπόλοιπα λύνονται. Ειναι η μοναδική εταιρία που εγγυάται καθαρισμό ύστερα από χιλιάδες κι έπειτα από δικό μου κόσμο δεν είχε σκέψεις κανένας ούτε θέματα. Όλοι χαιρονται
Έχω remington 1187 ... Δεν θα έπαιρνα δεύτερο rem ... Συλλογή θα τα κάνω ; :)
 
Aφου εκανα ακομα μια αποπειρα για την maxus σε 76 εκατοστα κ δεν στέφτηκε με επιτυχια...

Αφου ολα τα υπολοιπα 76αρια με εκαναν να εχω δευτερες σκεψεις για τους χ,ψ λογους το καθενα και δεν με αφηναν να παρω την τελικη αποφαση...

Αφου πηρα ενα σπρινγκερακι για τα κοψοφτερα... :p

Αφου κυνηγαγα τον ψυχιατρο μεσα στο γραφειο που δεν μου εβαζε σφραγιδα μολις του ειπα τι θα παρω... .hair.

Αφου γραφτηκα στο ανοιχτο πανεπιστημιο μηχανολογων μηχανικων hippo


Ειπα να δοκιμασω να ζησω και εγω το μυθο της Remington, να μου φυγει κ το απωθημενο αλλα κη περιεργεια που ειχα...:)

Περισσοτερα οταν την παρω στο σπιτι...

upload image on web



Περα απο την πλακα που κανουμε, δεν εχω κολλημα με καμια εταιρια, κ μου αρεσει τα συμπερασματα να τα βγαζω παντα μονος μου με το αναλογο κοστος... Αναμενω με αγωνια να την κυνηγησω... Ευχαριστω δασκαλε... :) Ευχομαι να εχετε δικιο....
Καλοτούφεκο Άρη...
 
Αρη με υγεια το κανονι καλε μου φιλε
Να σου κανει τα γουστα που θες
Να βλεπεις κουκιδες να γινονται πουλια και τα πλατς να σε ξυπνανε απο αυτο που νομιζεις οτι ειναι ονειρο οταν τα βλεπεις να κατεβαινουν απο εκει πανω :)
 
Τα ορια μας ειναι του καθε ενος διαφορετικα αναλογα τις ικανοτητες μας το στησιμο του οπλου μας και το φουσεκι μας
Αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι τα ξερουμε ο καθε ενας για τον εαυτο του
Μπορει σε εμενα το οριο να ειναι τα 30 μετρα αλλα να μην χανω πουλι σηκωτο σε μπηκτη στα 10-15-20
Κάπιος αλλος μπορει να εχει οριο τα 50 -60 και δυσκολα να χανει εκει θηραμα αλλα να μην μπορει να βαρεσει θηραμα κοντα σε δυσκολες μπηκτες βολες
Και εγω στα μακρυνα και αυτος στα κοντινα θα ταισουμε γερακια
Οποταν για να μην τα ταιζουμε πρεπει απλα να βελτιωθουμε
Τα ορια ειναι σε ολους μας διαφορετικα
:)
 
Κανονικα ομως δε πρεπει να τουφεκαμε σε οριακες αποστασεις γτ τα αποτελεσματα ειναι τα γερακια στον εβρο δε μπωρουν να πεταξουν απο την ευκολη τροφη που βρησκουν αχαχαχαχαχαα
Την εχουμε πιασει πολλες φορες αυτη τη συζητηση δεν οδηγει πουθενα...
Το ζητουμενο για μενα ειναι σε καθε αποσταση που τουφεκαμε να εχεις καθαρο σκοτωμα η καθαρη αποτυχια κ φυσικα να μπορεις να βρεις το θηραμα που θα χτυπησεις...
Αν στοχευουμε σε αυτο οι συζητησεις περι αποστασεων και ηθικης περισσευουν... Ο καθενας οπως τα καταφερνει...
 
Back
Top