Καιρός

Δεκαπέντε είναι και καλά μην δεις να πετάνε τίποτα χαρταετοί χωρίς να είναι καθαρά Δευτέρα είναι το θέμα
Με το φιλαράκι κάναμε 20 χιλιόμετρα και παίρναμε καμια 15αρια.Χιλιόμετρο+ και πουλί.Αστοχίες σε λογικά πλαίσια.
 
Περικλή καλησπέρα. Βλέπω τον καιρό του επόμενου 10ημερου .
Δημιουργείτε ένας αντικυκλωνας από την αρχή τις εβδομάδας στην Γαλλία και συνεχίζει για πολλές μέρες στάσιμος εκεί. Προς το τέλος τις επόμενης εβδομάδας δημιουργείται και ένας στην Ουκρανία, ταυτόχρονα πέφτει αρκετό χιόνι Αυστρία Άλπεις και αρκετές βροχές σε όλη την Ευρώπη που μάλλον επηρεάζει την Ελλάδα από Τρίτη. Ο Καιρός Γενικά έχει μια τάση για πτώση θερμοκρασίας παντού παρόλο που επικρατούν ψιλονοτιαδες. Τι έχεις να πεις σαν πιο ειδικός?
 
Περικλή καλησπέρα. Βλέπω τον καιρό του επόμενου 10ημερου .
Δημιουργείτε ένας αντικυκλωνας από την αρχή τις εβδομάδας στην Γαλλία και συνεχίζει για πολλές μέρες στάσιμος εκεί. Προς το τέλος τις επόμενης εβδομάδας δημιουργείται και ένας στην Ουκρανία, ταυτόχρονα πέφτει αρκετό χιόνι Αυστρία Άλπεις και αρκετές βροχές σε όλη την Ευρώπη που μάλλον επηρεάζει την Ελλάδα από Τρίτη. Ο Καιρός Γενικά έχει μια τάση για πτώση θερμοκρασίας παντού παρόλο που επικρατούν ψιλονοτιαδες. Τι έχεις να πεις σαν πιο ειδικός?
Καλημερα φιλε μου
θα Εχουμε εναν αντικυκλωνα στον ατλαντικο δυτικα της ισπανιας , στην Γαλλια εχουμε σειρα απο βαρομετρικα χαμηλα δινουν εκει πολλες βροχες εδω και πολλες μερες,,και θα συνεχισουν να δινουν και την επομενη εβδομαδα,δεν ειναι αντικυκλωνας εκει..
Στην σιβιρια εχουμε εναν αντικυκλωνα σχεδον μονιμο εκει πολλες μερες
Στην κεντρικη ευρωπη οντως θα εχουμε και χιονια στα ορεινα, δειχνει κανονικη χειμερινη εισοδο εκει,

Κοιτα..οταν εχεις μπροστα μια αρκετα μεγαλη κακοκαιρια οπως αυτη που ερχεται απο δευτερα , ειναι πολυ δυσκολο να πεις κατι για μετα γιατι οταν κανουν παρελαση τοσα χαμηλα στην ευρωπη και η παραμικρη αλλαγη μπορει να αλλαξει ολο το σκηνικο του καιρου,
Να ξερεις οτι τις καλοκαιριες που ουσιαστικα εχουμε μια στασιμοτητα στην κινηση τις πιανουν πολλες μερες πριν.
Οταν ομως εχουμε τοση κινηση ειναι δυσκολο να πεις οτιδηποτε.

Το ζητουμενο ειναι να βγαλει εναν Υ η σκανδιναβια η κεντρικη ευρωπη ετσι ωστε να κατεβασει κρυο προς ρωσια και βαλκανια,.,,
Αυτος ειναι ο καιρος που μας ευνοει..
Προσπαθει να τον ανεβασει ...
 
Καλημερα φιλε μου
θα Εχουμε εναν αντικυκλωνα στον ατλαντικο δυτικα της ισπανιας , στην Γαλλια εχουμε σειρα απο βαρομετρικα χαμηλα δινουν εκει πολλες βροχες εδω και πολλες μερες,,και θα συνεχισουν να δινουν και την επομενη εβδομαδα,δεν ειναι αντικυκλωνας εκει..
Στην σιβιρια εχουμε εναν αντικυκλωνα σχεδον μονιμο εκει πολλες μερες
Στην κεντρικη ευρωπη οντως θα εχουμε και χιονια στα ορεινα, δειχνει κανονικη χειμερινη εισοδο εκει,

Κοιτα..οταν εχεις μπροστα μια αρκετα μεγαλη κακοκαιρια οπως αυτη που ερχεται απο δευτερα , ειναι πολυ δυσκολο να πεις κατι για μετα γιατι οταν κανουν παρελαση τοσα χαμηλα στην ευρωπη και η παραμικρη αλλαγη μπορει να αλλαξει ολο το σκηνικο του καιρου,
Να ξερεις οτι τις καλοκαιριες που ουσιαστικα εχουμε μια στασιμοτητα στην κινηση τις πιανουν πολλες μερες πριν.
Οταν ομως εχουμε τοση κινηση ειναι δυσκολο να πεις οτιδηποτε.

Το ζητουμενο ειναι να βγαλει εναν Υ η σκανδιναβια η κεντρικη ευρωπη ετσι ωστε να κατεβασει κρυο προς ρωσια και βαλκανια,.,,
Αυτος ειναι ο καιρος που μας ευνοει..
Προσπαθει να τον ανεβασει ...
Καλημέρα φίλε και πατριώτη ...όπως πάντα η ανάλυση σούπερ , θα γίνουμε εξπέρ σε λίγο ...:)
 
Καλημέρα φίλε και πατριώτη ...όπως πάντα η ανάλυση σούπερ , θα γίνουμε εξπέρ σε λίγο ...:)
Οι εξετάσεις για το Lower στον κυνηγητικό Καιρό θα προγραμματιστούν για τον Μάρτη 2021.
Αρκετά θέματα θα είναι από τις συχνές "Παραδόσεις" του Περικλή.
Το νού σας και μείνετε συντονισμένοι !!!!

Όσο για Proficiency εσείς οι βιαστικοί, από το 2023 και πίσω.
Έχουμε πολλά ....καρβέλια να φάμε μέχρι .......τότες!!!!!
 
ΡΕ παλιογεροι σταματηστε το δουλεμα... .yel. .yel. .yel. .yel.

Αν και νομιζω οτι εχω ανεβασει παλι αναλογο παραδειγμα

Για εμας εδω σαν χωρα μεγαλο περασμα (πανελλαδικο, οχι 5 εδω 10 εκει.) γινεται μονο με αναλογες καταστασεις οπως στις φωτο
παρακατω....Οτιδηποτε αλλο ειναι μετριο εως κακο....
new.jpgnew2.jpg

Οι παραπανω ημερομηνιες ειναι 29-10-2009 και 28-10-2003...Μεγαλες μερες κυνηγετικες....οσοι θυμουνται...
Αν και εχω μαζεψει παρα πολλες και δικες μου και απο φιλους και απο ιταλους..εαν θυμαται καποιος φιλος καποια συγκεκριμενη ημερομηνια ας μου στειλει μηνυμα να βρω την διαταξη που ειχε..
 
Last edited:
ΡΕ παλιογεροι σταματηστε το δουλεμα... .yel. .yel. .yel. .yel.

Αν και νομιζω οτι εχω ανεβασει παλι αναλογο παραδειγμα

Για εμας εδω σαν χωρα μεγαλο περασμα (πανελλαδικο, οχι 5 εδω 10 εκει.) γινεται μονο με αναλογες καταστασεις οπως στις φωτο
παρακατω....Οτιδηποτε αλλο ειναι μετριο εως κακο....
View attachment 17036View attachment 17037

Οι παραπανω ημερομηνιες ειναι 29-10-2009 και 28-10-2003...Μεγαλες μερες κυνηγετικες....οσοι θυμουνται...
Αν και εχω μαζεψει παρα πολλες και δικες μου και απο φιλους και απο ιταλους..εαν θυμαται καποιος φιλος καποια συγκεκριμενη ημερομηνια ας μου στειλει μηνυμα να βρω την διαταξη που ειχε..
-.jpg
 
Εγώ δεν βλέπω ούτε κύκλους ούτε ευθείες ούτε τρίγωνα.
Και τον ....κύλινδρο στο όπλο βλέπω να τον τρώνε οι ....αράχνες.
Κοίταξα πρόβλεψη Ρωσίας και Ουκρανίας (τι κάνει η απελπισία εεε???).
Στην Μόσχα η θερμοκρασία θα πέσει στο 0 στις 29 ΟΚΤ και στο Κίεβο μετά τις 30 ΟΚΤ, χωρίς μέχρι τότε να έχει πέσει ούτε νιφάδα χιονιού (πού σε ρε στρατηγέ Χειμώνα?????)

Κοιτάζω για συσσώρευση χιονιού το επόμενο 10ήμερο και πέρα από λίγο στις Άλπεις (δεν μας επηρεάζουν) δε βλέπω τπτ δυτικότερα από τα Ιμαλάια....
..........δράμα (καβάλα κτλ.

Ελπίζω τα πουλιά να μην έχουν ...Ιντερνετ!!!!
 
ΡΕ παλιογεροι σταματηστε το δουλεμα... .yel. .yel. .yel. .yel.

Αν και νομιζω οτι εχω ανεβασει παλι αναλογο παραδειγμα

Για εμας εδω σαν χωρα μεγαλο περασμα (πανελλαδικο, οχι 5 εδω 10 εκει.) γινεται μονο με αναλογες καταστασεις οπως στις φωτο
παρακατω....Οτιδηποτε αλλο ειναι μετριο εως κακο....
View attachment 17036View attachment 17037

Οι παραπανω ημερομηνιες ειναι 29-10-2009 και 28-10-2003...Μεγαλες μερες κυνηγετικες....οσοι θυμουνται...
Αν και εχω μαζεψει παρα πολλες και δικες μου και απο φιλους και απο ιταλους..εαν θυμαται καποιος φιλος καποια συγκεκριμενη ημερομηνια ας μου στειλει μηνυμα να βρω την διαταξη που ειχε..
Μη μου θυμίζεις εκείνο τον Νοέμβρη ..... :rolleyes:
Και που σαι,άσε τους παλιόγερους να λένε ....
 
Καλημερα φιλε μου
θα Εχουμε εναν αντικυκλωνα στον ατλαντικο δυτικα της ισπανιας , στην Γαλλια εχουμε σειρα απο βαρομετρικα χαμηλα δινουν εκει πολλες βροχες εδω και πολλες μερες,,και θα συνεχισουν να δινουν και την επομενη εβδομαδα,δεν ειναι αντικυκλωνας εκει..
Στην σιβιρια εχουμε εναν αντικυκλωνα σχεδον μονιμο εκει πολλες μερες
Στην κεντρικη ευρωπη οντως θα εχουμε και χιονια στα ορεινα, δειχνει κανονικη χειμερινη εισοδο εκει,

Κοιτα..οταν εχεις μπροστα μια αρκετα μεγαλη κακοκαιρια οπως αυτη που ερχεται απο δευτερα , ειναι πολυ δυσκολο να πεις κατι για μετα γιατι οταν κανουν παρελαση τοσα χαμηλα στην ευρωπη και η παραμικρη αλλαγη μπορει να αλλαξει ολο το σκηνικο του καιρου,
Να ξερεις οτι τις καλοκαιριες που ουσιαστικα εχουμε μια στασιμοτητα στην κινηση τις πιανουν πολλες μερες πριν.
Οταν ομως εχουμε τοση κινηση ειναι δυσκολο να πεις οτιδηποτε.

Το ζητουμενο ειναι να βγαλει εναν Υ η σκανδιναβια η κεντρικη ευρωπη ετσι ωστε να κατεβασει κρυο προς ρωσια και βαλκανια,.,,
Αυτος ειναι ο καιρος που μας ευνοει..
Προσπαθει να τον ανεβασει ...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. .περιττό να σου πω ότι την έχω διαβάσει τουλάχιστον 5φορές . Γιατί μου αρέσει ο τρόπος τις μελέτης που κανείς. Είσαι κορυφαίος.
 
Back
Top