Καιρός

Περιοχή
Κερατσίνι - Αργολίδα
Όνομα
Κυριάκος
ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΜΕ.... ΔΕΝ ΈΜΕΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΤΑ ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΑ ΜΟΥ ΠΉΡΑΝ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ. ΜΑΓΑΖΊ ΔΕΝ ΈΜΕΙΝΕ ΟΥΤΕ ΈΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΌΛΗ......
Να σας δίνει η Παναγιά υπομονή και δύναμη φίλε....

Όνομα
Γιώργος
ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑΜΕ.... ΔΕΝ ΈΜΕΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.. ΤΑ ΑΥΤΟΚΊΝΗΤΑ ΜΟΥ ΠΉΡΑΝ ΝΕΡΟ ΜΕΣΑ. ΜΑΓΑΖΊ ΔΕΝ ΈΜΕΙΝΕ ΟΥΤΕ ΈΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΌΛΗ......
Ότι και να πεις είναι λίγο
Καλό κουράγιο και ας ελπίσουμε ότι το κράτος θα βάλει πλάτη να ορθοποδήσει ο κόσμος που καταστράφηκε

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Λάμπρο υπομονή και δύναμη φίλε. Δεν μπορώ να φανταστώ τι περνάτε. Ελπίζω να μη θρηνήσουμε άλλα θύματα.

Περιοχή
ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Όνομα
ΑΡΙΣ
Το πέρασα το Σεπτέμβρη του 2016 κ ξέρω πως είναι... Είναι κάτι που δεν το φαντάζεσαι αν δεν το ζήσεις...
Υπομονή... Όλα θα φτιαχτούν σιγά σιγά, οι άνθρωποι να είναι όρθιοι...

Περιοχή
Αθήνα
Την Παρασκευή το πρωί, παρατήρησα τον καιρό στο Internet και βλέποντας την δύσκολη πρόβλεψη στα Ιόνιο εστίασα στην βόρεια Κεφαλονιά όπου και επεσήμανα στο Windy.com την πρόβλεψη για 260,5 χιλιοστά βροχής ανά τετρ. μέτρο ή 260 κυβικά (ή τόνους βάρος) ανά στρέμμα!!!! μέσα στο 24ωρο.

Με το νερό στο βουνό (και την φόρα μέχρι την θάλασσα) σκέφτηκα πως, και το μισό να πέσει, την άλλη μέρα η Αγία Ευφημία και Φισκάρδο ανατολικά και ο Άσσος δυτικά, θα είναι στις ειδήσεις για κακό λόγο, και έβγαλα φωτογραφία της οθόνης για να το συγκρίνω με τα αποτελέσματα.

Δυστυχώς η πρόβλεψη επαληθεύτηκε :eek:
1600697438807.png

Περιοχή
Γαλατσι-Ηλεκτρα Μεσσηνιας
Όνομα
περικλης
Την Παρασκευή το πρωί, παρατήρησα τον καιρό στο Internet και βλέποντας την δύσκολη πρόβλεψη στα Ιόνιο εστίασα στην βόρεια Κεφαλονιά όπου και επεσήμανα στο Windy.com την πρόβλεψη για 260,5 χιλιοστά βροχής ανά τετρ. μέτρο ή 260 κυβικά (ή τόνους βάρος) ανά στρέμμα!!!! μέσα στο 24ωρο.

Με το νερό στο βουνό (και την φόρα μέχρι την θάλασσα) σκέφτηκα πως, και το μισό να πέσει, την άλλη μέρα η Αγία Ευφημία και Φισκάρδο ανατολικά και ο Άσσος δυτικά, θα είναι στις ειδήσεις για κακό λόγο, και έβγαλα φωτογραφία της οθόνης για να το συγκρίνω με τα αποτελέσματα.

Δυστυχώς η πρόβλεψη επαληθεύτηκε :eek:
View attachment 16310
Το καλό που έχει το windy είναι η επιλογή compare που έχει ,και μπορείς να δεις 4 προγνωστικά ταυτόχρονα,όπου μπορείς να βγάλεις έναν μέσω όρο στα χιλιοστά βροχής ...

Περιοχή
ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Λαμπρο χρειάζεται υπομονη και κουραγιο το εχω περασει στο παρελθον μακαρι να μην ξανα συμβει κατι παρομοιο

Περιοχή
Κέρκυρα
Όνομα
Γιάννης
Καλη δύναμη να έχετε Λάμπρο να το ξεπεράσετε.....εφόσον ευτυχώς ειναι καλά οι άνθρωποι σου ολα τα αλλα φτιάχνονται.....

παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας για τις ευχές σας . να είστε καλά. θέλει πολύ χρόνο να ανακάμψει όλη η πόλη. έχουν τρελαθεί όλοι....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΚΑΙ ΠΆΛΙ.
Σίγουρα το θετικό είναι ότι εσύ και η οικογένεια σού είστε καλά, μετά όμως σκέφτεσαι και βλέπεις τις υλικές ζημιές που έχεις υποστεί εσύ και η πόλη σού και σε πιάνει στεναχώρια τι έχει γίνει σε ένα βράδυ και προσπαθείς να το αντιμετωπίσεις. Εύχομαι η πολιτεία να βοηθήσει όπως υποσχέθηκε .

Περιοχή
Όνομα
περικλης
Καλησπερα σας
Καποιες λιγες βροχες στα δυτικα και βορεια 24 του μηνα κυριως , οχι τιπτ σημαντικο
Η κακοκαιρια στην δυτικη ευρωπη που λεγαμε , τελικα δειχνει να μας φτανει με αρκετο κοπο.
Θα μας ανεβασει την θερμοκρασια λιγο στην αρχη , στην ανατολικη χωρα κυριως..,.

Αλλα απο σαββατο μεσημερι και μετα θα εχουμε αρκετες βροχες σε ολη την δυτικη και βορεια χωρα.
Ιδικα στα β-δυτικα θα ειναι αρκετα εντονες ..
Πολλες βροχες και στα υπολοιπα βαλκανια επιτελους απο κυριακη και μετα.

Απο Σαββατο θα μπουμε σε μια περιοδο δυτικου νοτιο-δυτικου ρευματος ,μεχρι και το τελος του μηνα
Η θερμοκρασια στην κεντρικη και δυτικη ευρωπη χαμηλα για την εποχη .
Δεν δειχνει ακομα κατι καλο απο θεμα βοριαδων.....

Περιοχή
Αθήνα
"...Ο άκρατος ανταγωνισμός των προγνωστών για περισσότερα κλικ και δημοσιότητα..."
Να προσθέσω και εγώ "και για μια έδρα στην βουλή" με όλα αυτά τα "νούμερα".
Όπως τα έχω γράψει πολλές φορές.
Πραγματικές και χρήσιμες πληροφορίες θέλουμε όχι πανικό και κλείσιμο του κόσμου μέσα (το ΣΚ), με βομβαρδισμό από την (κάθε) Δευτέρα

http://ziakopoulos.blogspot.com/2020/09/blog-post_23.html

Περιοχή
Όνομα
περικλης
"...Ο άκρατος ανταγωνισμός των προγνωστών για περισσότερα κλικ και δημοσιότητα..."
Να προσθέσω και εγώ "και για μια έδρα στην βουλή" με όλα αυτά τα "νούμερα".
Όπως τα έχω γράψει πολλές φορές.
Πραγματικές και χρήσιμες πληροφορίες θέλουμε όχι πανικό και κλείσιμο του κόσμου μέσα (το ΣΚ), με βομβαρδισμό από την (κάθε) Δευτέρα

http://ziakopoulos.blogspot.com/2020/09/blog-post_23.html

O Κυριος Ζιακοπουλος ειναι μεγας δασκαλος..και πραγματικα οσοι εχετε χρονο και ορεξη αξιζει να διαβαζεται το blog του..

Όνομα
Alex
παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας για τις ευχές σας . να είστε καλά. θέλει πολύ χρόνο να ανακάμψει όλη η πόλη. έχουν τρελαθεί όλοι....

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΚΑΙ ΠΆΛΙ.
Υπομονη φιλε!!! Δυσκολη κατασταση!! Υγεια, Υπομονη και δυναμη ευχομαι!

Όνομα
THEO
Λάμπρο ευχομαι δύναμη ψυχική , και σωματική φίλε μου , όλα να ξαναφτιάξουν γρήγορα . Και πάνω από όλα να ειστε καλά .pray to God.