Καιρός

Καλημέρα Περικλή, πιθανόν να ξέρεις να μου πεις, έβλεπα τα ensebles του τζιφου στο meteoguru, αλλά εδω και κανα δεκαπενθήμερο δεν τα δείχνει,αν και ανοίγει τη σελίδα είναι κενή χωρις κανενα απο τα ensebles...
Μαλλον θα εχει καποιο προβλημα το site.
Δοκιμασε και εσυ το wetterzentrale.ειναι λιγο περιεργο στην αρχη..Αλλα ανανεωνει στην ωρα του και μου αρεσουν και τα χρωματα πιο πολυ..
 
Και εγω εχω βαλει αδεια απο 16 εως 1 νοεμβριου....αλλα δεν βλέπω να προλαβαινω να την κοπανησω..
εαν παω κατω στην ηλεκτρα δεν με βρισκουν ουτε με drone,,:p

Και εγω εχω βαλει αδεια απο 16 εως 1 νοεμβριου....αλλα δεν βλέπω να προλαβαινω να την κοπανησω..
εαν παω κατω στην ηλεκτρα δεν με βρισκουν ουτε με drone,,:p
Εάν βάλω sms ότι πάω βόλτα τον σκύλο εδώ παρακάτω. ..λες να πιάσει.
 
Περικλή πάντα μα ιδιαίτερα αυτή την περίοδο είσαι ο άνθρωπος μάς.
Λοιπόν τι έχεις να πεις για την επόμενη Παρασκευή (μακριά βέβαια )αλλά δείχνει να δημιουργείται ένα σύστημα με υψηλό για μάς και χαμηλό για Αδριατική .Είναι το ανάποδο που θέλουμε? Και σπρώχνει για Ιταλία. Και μετά Κυριακή Δευτέρα καθαρό βοριά σε μάς.
 
Περικλή πάντα μα ιδιαίτερα αυτή την περίοδο είσαι ο άνθρωπος μάς.
Λοιπόν τι έχεις να πεις για την επόμενη Παρασκευή (μακριά βέβαια )αλλά δείχνει να δημιουργείται ένα σύστημα με υψηλό για μάς και χαμηλό για Αδριατική .Είναι το ανάποδο που θέλουμε? Και σπρώχνει για Ιταλία. Και μετά Κυριακή Δευτέρα καθαρό βοριά σε μάς.

Αυτο ειναι το 2ο χαμηλο που θα περασει απο την περιοχη
Η πορεια του πρωτου (13 του μηνα )θα καθορισει και αυτο που λες.....
Ναι αυτη η θεση δεν μας ευνοει ....Ειμαστε ανατολικα του χαμηλου οποτε στην θερμη του πορεια...

Εαν ειχαμε μπροστα μας μια κακοκαιρια (σε 7 μερες απο σημερα, για παραδειγμα) αλλα μεχρι τοτε ειχαμε μια σχεδον στασιμη κατασταση με αντικυκλωνα πχ, καθολου χαμηλα να περνανε., οκ θα μπορουσες να μιλησεις για ενα 70-80% για αυτην την κακοκαιρια ακομα και 7 μερες πριν...

Οταν ομως εχουμε τοση κινηση απο διαταραχες δεν πρεπει να κοιταμε τοσο μπροστα, τα αποτελεσματα αλλαζουν πολυ γρηγορα...ιδικα για πορεια χαμηλων και τετοια..
Να κρατας την γενικη εικονα και ταση...η οποια φαινεται στους μεσους ορους των προγνωστικων...
 
Αυτο ειναι το 2ο χαμηλο που θα περασει απο την περιοχη
Η πορεια του πρωτου (13 του μηνα )θα καθορισει και αυτο που λες.....
Ναι αυτη η θεση δεν μας ευνοει ....Ειμαστε ανατολικα του χαμηλου οποτε στην θερμη του πορεια...

Εαν ειχαμε μπροστα μας μια κακοκαιρια (σε 7 μερες απο σημερα, για παραδειγμα) αλλα μεχρι τοτε ειχαμε μια σχεδον στασιμη κατασταση με αντικυκλωνα πχ, καθολου χαμηλα να περνανε., οκ θα μπορουσες να μιλησεις για ενα 70-80% για αυτην την κακοκαιρια ακομα και 7 μερες πριν...

Οταν ομως εχουμε τοση κινηση απο διαταραχες δεν πρεπει να κοιταμε τοσο μπροστα, τα αποτελεσματα αλλαζουν πολυ γρηγορα...ιδικα για πορεια χαμηλων και τετοια..
Να κρατας την γενικη εικονα και ταση...η οποια φαινεται στους μεσους ορους των προγνωστικων...
Να κρατήσω σαν γενική εικόνα τον καιρό που φαίνεται να επικρατήσει στην βόρεια Ευρώπη με αρκετή αναστάτωση που δεν είχε τα τελευταία χρόνια τέτοια εποχή .
 
Περι ....απο οτι βλεπω γηρναει ο καιρος απο παρασκευει και μετα με πολλες καθαρες μερες ...εσυ τι λες σαν ειδικός
Λιγο υπομονη ακομα ..Ναι παει καλα..Το εχουν δειξει απο προχθες το κομματι 18-22..Και οσο παμε πιο κοντα δεν εχουμε αλλαγες σημαντικες..
Με δεδομενο το κρυο κεντρικη και βορεια ευρωπη..Δεν μας απασχολει τοσο ο ανεμος σε εμας εδω..Αλλα οι ξαστερωμενες νυχτες...
Σε δυο μερες θα ξερουμε νομιζω εαν επιτελους θα γελασουμε φετος οκτωμβριο ..
 
Λιγο υπομονη ακομα ..Ναι παει καλα..Το εχουν δειξει απο προχθες το κομματι 18-22..Και οσο παμε πιο κοντα δεν εχουμε αλλαγες σημαντικες..
Με δεδομενο το κρυο κεντρικη και βορεια ευρωπη..Δεν μας απασχολει τοσο ο ανεμος σε εμας εδω..Αλλα οι ξαστερωμενες νυχτες...
Σε δυο μερες θα ξερουμε νομιζω εαν επιτελους θα γελασουμε φετος οκτωμβριο ..
Να 'σαι καλα για τις γνωσεις που μας προσφερεις!
 
Λιγο υπομονη ακομα ..Ναι παει καλα..Το εχουν δειξει απο προχθες το κομματι 18-22..Και οσο παμε πιο κοντα δεν εχουμε αλλαγες σημαντικες..
Με δεδομενο το κρυο κεντρικη και βορεια ευρωπη..Δεν μας απασχολει τοσο ο ανεμος σε εμας εδω..Αλλα οι ξαστερωμενες νυχτες...
Σε δυο μερες θα ξερουμε νομιζω εαν επιτελους θα γελασουμε φετος οκτωμβριο ..
Αυτο με την ξαστερια φανηκε περιτρανα εχθες , οπου στα δυτικα τα πουλια συνεχισαν την πορεια της κυριακης παρολο τον ν.δ ανεμο .
 
Περικλή τι έβγαλε ρε συ ο αμερικανός στις άπειρες ωρες???? Ψυχρή εισβολή με χιόνια???? Ε ρε και να έβγαινε τι κοτσυφαραδες θα κατέβαζε πρώτες μέρες του Νοέμβρη!!!!!
Αφου πρωτα 26 μας φερνει την αφρικη στο κεφαλι ..Ναι μετα χιονιζει ολα τα ορεινα...Μια τρελλα χααχααχχα...
Απο τις 180 ωρες και μετα ειναι αναξιο σχολιασμου το οτιδηποτε
 
Εχθές πήρα την πρώτη καλημανα... Από καιρούς είμαι σε ερασιτεχνική παρατηρήση αλλά καλημανα τόσο νωρίς εδώ κάτω έχω δει μόνο σε δυνατές χρονιές, για να δούμε...

Δεν φτανει που πας και πατας τα καλαμποκια του κοσμου, βαρας και καλημανες ..Ντροπη σου Αρη.. .yel.
 
Back
Top