Καθαρισμός

Το πιο εύκολο λύσε-δέσε έχουν τα brow & κ τα win....είναι άλλο πράμα το να κάθεσε σιγά σιγά να το καθαρίζεις με το τσιγαράκι σου κ τν καφέ σου στν ήλιο....:cool:
Είχαμε τα ...κορίτσια στον ήλιο....τώρα θάχουμε τις ...browning στον ήλιο....στααααααασου break free.sarcastic.
 
Για να καταλάβω ,οι μπενελάκηδες δηλαδή δεν καθαριζετε ούτε την κάνη ;
Νομίζω οτι εχει παραγίνει δικαιολογια το εχω αδρλανεια δεν καθαρίζω.
Απλα οι περισσότεροι βαριούνται να τα καθαρίσουν . Οπως και οι των αερίων δηλαδή ,αλλα οι πρώτοι εχουν και καλά δικαιολογία . ;)
 
Για να καταλάβω ,οι μπενελάκηδες δηλαδή δεν καθαριζετε ούτε την κάνη ;
Τίποτα. Μόνο απ'έξω για προστασία από ιδρώτα νερά υγρασία μετά από κάθε κυνήγι. Λίγο χαρτί με WD 40 ένα πέρασμα, αυτό.
Μία στα 5-10 κυνήγια, τράβηγμα πίσω το κλείστρο, μια δυο σκουπισιές με τη βέργα από στόμιο προς θαλάμη και τέρμα.
Εάν δεν ασχολιόμουν εγώ, ο πατέρας μου θα την καθάριζε μία κάθε τέλος Φλεβάρη, όπως γινόταν παλιότερα. Τώρα τη λύνω κιόλας πιο συχνά. Αλλά δεν έχει πραγματικά ανάγκη.
 
Τίποτα. Μόνο απ'έξω για προστασία από ιδρώτα νερά υγρασία μετά από κάθε κυνήγι. Λίγο χαρτί με WD 40 ένα πέρασμα, αυτό.
Μία στα 5-10 κυνήγια, τράβηγμα πίσω το κλείστρο, μια δυο σκουπισιές με τη βέργα από στόμιο προς θαλάμη και τέρμα.
Εάν δεν ασχολιόμουν εγώ, ο πατέρας μου θα την καθάριζε μία κάθε τέλος Φλεβάρη, όπως γινόταν παλιότερα. Τώρα τη λύνω κιόλας πιο συχνά. Αλλά δεν έχει πραγματικά ανάγκη.
Παραειστε τεμπέληδες ρε λαμόγια μπενελάκηδες . .sarcastic.
 
Για να καταλάβω ,οι μπενελάκηδες δηλαδή δεν καθαριζετε ούτε την κάνη ;
Νομίζω οτι εχει παραγίνει δικαιολογια το εχω αδρλανεια δεν καθαρίζω.
Απλα οι περισσότεροι βαριούνται να τα καθαρίσουν . Οπως και οι των αερίων δηλαδή ,αλλα οι πρώτοι εχουν και καλά δικαιολογία . ;)
Φίλε dim63 έχω 2 benelli 121 sl80 και την 123. Επίσης έχω και Breda και auto 5 και remington. Άσχετα με όλες, τις benelli τις καθαρίζω 1 φορά, στο τέλος της κυνηγετικής σαιζόν. Απλό καθάρισμα. Τα άλλα όπλα τα καθαρίζω περισσότερο. Ειδικά τις Remington και browning που είναι αχρωμίωτα. Παρεμπιπτόντως οι benelli είναι αγορασμένες το 1987.
 
Παραειστε τεμπέληδες ρε λαμόγια μπενελάκηδες . .sarcastic.

Δημήτρη μην είσαι ζηλιάρης...:cool:
Πάρε εσύ Benelli και δεν σου απαγορεύει κανείς να την καθαρίζεις και να την γυαλίζεις όσο θέλεις.sarcastic.

...αλλά και δεν σε υποχρεώνει και κανείς να το κάνεις!!!!
 
Δημήτρη μην είσαι ζηλιάρης...:cool:
Πάρε εσύ Benelli και δεν σου απαγορεύει κανείς να την καθαρίζεις και να την γυαλίζεις όσο θέλεις.sarcastic.

...αλλά και δεν σε υποχρεώνει και κανείς να το κάνεις!!!!
Ποτε δεν ξερεις .... ;)

chest exercises to increase breast size
 
Φίλε dim63 έχω 2 benelli 121 sl80 και την 123. Επίσης έχω και Breda και auto 5 και remington. Άσχετα με όλες, τις benelli τις καθαρίζω 1 φορά, στο τέλος της κυνηγετικής σαιζόν. Απλό καθάρισμα. Τα άλλα όπλα τα καθαρίζω περισσότερο. Ειδικά τις Remington και browning που είναι αχρωμίωτα. Παρεμπιπτόντως οι benelli είναι αγορασμένες το 1987.
Περα απο την πλάκα δεν μπαίνω στη διαδικασια να κρινω κανεναν ,αλλα ουτε να τον χαρακτηρίσω.
Αστειευόμενος έγραψα οτι έγραψα και το καταλαβες άλλωστε
Ομως προσωπικά οτι όπλο κι αν εχω δεν υπάρχει περίπτωση να μην καθαριστεί , αν οχι μετά απο καθε κυνήγι , σιγουρα μετά απο δεύτερο.
Εχω κι εγω όπλο απο το 1983 κι αν το δεις ειναι τζαμι. Και μιλαμε για οπλο που κυνηγουσα συστηματικά με όλες τις συνθήκες μέχρι το 2011.Εχει φαει βροχές που μουλιασε.
 
Για να καταλάβω ,οι μπενελάκηδες δηλαδή δεν καθαριζετε ούτε την κάνη ;
Νομίζω οτι εχει παραγίνει δικαιολογια το εχω αδρλανεια δεν καθαρίζω.
Απλα οι περισσότεροι βαριούνται να τα καθαρίσουν . Οπως και οι των αερίων δηλαδή ,αλλα οι πρώτοι εχουν και καλά δικαιολογία . ;)
Θα σου πω κάτι δικό μου φίλε,όλα τα χρόνια είχα αέρια,κάθε μέρα καθάρισμα, γιατί τα όπλα μου δεν τα ήθελα ποτέ μα ποτέ λερωμένα,μου έτυχε μια ευκαιρία και πήρα μια παλιό καραμπίνα ανδρανειας, μα την αλήθεια φίλε μου ένα κλείστρο έχει και μια κάννη,ναι και την καθαρίζω συνεχώς αλλά σε 3 λεπτά είναι έτοιμο το όπλο δεν έχεις ούτε μουτζούρα ούτε πιστόνι ούτε μαστό να κρατά τίποτα, καθαρίζεις το κλείστρο,μια την κάννη και δέσιμο
 
Θα σου πω κάτι δικό μου φίλε,όλα τα χρόνια είχα αέρια,κάθε μέρα καθάρισμα, γιατί τα όπλα μου δεν τα ήθελα ποτέ μα ποτέ λερωμένα,μου έτυχε μια ευκαιρία και πήρα μια παλιό καραμπίνα ανδρανειας, μα την αλήθεια φίλε μου ένα κλείστρο έχει και μια κάννη,ναι και την καθαρίζω συνεχώς αλλά σε 3 λεπτά είναι έτοιμο το όπλο δεν έχεις ούτε μουτζούρα ούτε πιστόνι ούτε μαστό να κρατά τίποτα, καθαρίζεις το κλείστρο,μια την κάννη και δέσιμο
Και στο Βιλαμπάχο ακόμη τρίβουν .sarcastic.
 
Περα απο την πλάκα δεν μπαίνω στη διαδικασια να κρινω κανεναν ,αλλα ουτε να τον χαρακτηρίσω.
Αστειευόμενος έγραψα οτι έγραψα και το καταλαβες άλλωστε
Ομως προσωπικά οτι όπλο κι αν εχω δεν υπάρχει περίπτωση να μην καθαριστεί , αν οχι μετά απο καθε κυνήγι , σιγουρα μετά απο δεύτερο.
Εχω κι εγω όπλο απο το 1983 κι αν το δεις ειναι τζαμι. Και μιλαμε για οπλο που κυνηγουσα συστηματικά με όλες τις συνθήκες μέχρι το 2011.Εχει φαει βροχές που μουλιασε.
Εννοείται φίλε dim63. Και γω αυτά τα αναφέρω για να σου δείξω ότι δεν έχω προκατάληψη για κάποια μάρκα.
 
Ότι όπλο και να πέρασε από τα χέρια μου - λόγω δικής μου ιδιοτροπίας και ανεξάρτητα κόστους αγοράς - καθαριζόταν μετά από κάθε κυνηγετική έξοδο. Ποτέ δεν μετάνοιωσα, ποτέ δεν κουράσθηκα να το καθαρίζω. Το αντίθετο απολαμβάνω κάθε στιγμή τόσο στο κυνήγι όσο και στη συντήρηση. Κάπου αισθάνομαι πως όλα τα όπλα που είχα και έχω, το αναγνωρίζουν και το ανταποδίδουν...
 

Attachments

  • P5050010.JPG
    P5050010.JPG
    196,3 KB · Προβολές: 38
  • PC110001.JPG
    PC110001.JPG
    236,5 KB · Προβολές: 38
  • P4290028.JPG
    P4290028.JPG
    214,9 KB · Προβολές: 38
  • PA120007.JPG
    PA120007.JPG
    289,6 KB · Προβολές: 38
  • PC210003.JPG
    PC210003.JPG
    266,1 KB · Προβολές: 38
Για να καταλάβω ,οι μπενελάκηδες δηλαδή δεν καθαριζετε ούτε την κάνη ;
Νομίζω οτι εχει παραγίνει δικαιολογια το εχω αδρλανεια δεν καθαρίζω.
Απλα οι περισσότεροι βαριούνται να τα καθαρίσουν . Οπως και οι των αερίων δηλαδή ,αλλα οι πρώτοι εχουν και καλά δικαιολογία . ;)
Όχι Δημήτρη.. και τη benelli την καθάριζα πολύ συχνά και μου έπαιρνε και ώρες... αλλά... πολύ λιγότερα μέρη.. πιο απλά και όχι όλα μαυρισμένα.. δυστυχώς η ευτυχώς στο καθάρισμα δεν έχει αντίπαλο.. εμένα μου αρέσει κιολας να περνάω ώρες έτσι που λέει και ο Κώστας.. απλά λέμε και κανα παράπονο για να παινέψουνε και λίγο τα benellakia που όλοι μας την μπαίνουν....big smile.
 
Όχι Δημήτρη.. και τη benelli την καθάριζα πολύ συχνά ........ απλά λέμε και κανα παράπονο για να παινέψουνε και λίγο τα benellakia που όλοι μας την μπαίνουν....big smile.
Τελευταια απ οτι βλέπω σας άφησαν σε ησυχία. Εχουν πιαστεί με τα Remi τώρα .
.sarcastic.
 
Back
Top