Καθαρισμός

η καλύτερη αγορα εγω εχω το copper solvent
Αυτό το πράμα πως το χρησιμοποιώ Μάριε ?
Ρίχνω, αφήνω να ενεργήσει, βουρτσίζω, καθαρίζω, το σκουπίζω και μετά περνάω ένα λάδι συντήρησης ?
Λογικά έτσι εεε?
Κακές παρέες Βασίλη .big smile.
:)
Μια χαρά περνάμε ...
 
πρωτα αγριευουμε τα καταλοιπα με ελικοειδή μπρουτζινη βρουτσα
μετα το καθαριστικο κοιλου κάννης (Nitro, bore, copper, etc solvent) που το αφήνουμε τουλάχιστον τέταρτο, εγώ το αφήνω κι όλη νύχτα άμα λάχει
.my man.
 
Αυτό το πράμα πως το χρησιμοποιώ Μάριε ?
Ρίχνω, αφήνω να ενεργήσει, βουρτσίζω, καθαρίζω, το σκουπίζω και μετά περνάω ένα λάδι συντήρησης ?
Λογικά έτσι εεε?

:)
Μια χαρά περνάμε ...
Εγώ ψεκάζω με αυτό εσωτερικά την κάννη αφήνω 1 2 λεπτά και περνάω με μπρούτζινη βούρτσα. Καθάρισμα με μάλλινη βούρτσα, πανάκι ή χαρτί κουζίνας ότι σε βολεύει. Πάνω στην μπρούτζινη τυλίγω χαρτί κουζίνας και με 1 2 περάσματα η κάννη αστράφτει.
 
Παιδιά η κάννη καθαρίζει με βενζίνη (αυτή την διάφανη στα super market); Η δεν κάνει; Ξέρω για κλείστρο και σκανδαλοθηκη ότι μπορείς να την καθαρίσεις.
O Αιγινιτης σε παλιο άρθρο είχε προτεινει να περναμε πρωτα το εσωτερικό της καννης με καθαρή βενζίνη κ μετα με σπρέι καθαρισμου..
Χωρίς να αναφέρει τον λογο..
Το μόνο μπορώ να φανταστώ είναι ειναι για να λιώσει τυχόν πλαστικα υπολείμματα από τους συγκεντρωτηρες(οι γνωστές "γραμμωσεις" που βλέπουμε κατά μήκος της καννης)...
 
O Αιγινιτης σε παλιο άρθρο είχε προτεινει να περναμε πρωτα το εσωτερικό της καννης με καθαρή βενζίνη κ μετα με σπρέι καθαρισμου..
Χωρίς να αναφέρει τον λογο..
Το μόνο μπορώ να φανταστώ είναι ειναι για να λιώσει τυχόν πλαστικα υπολείμματα από τους συγκεντρωτηρες(οι γνωστές "γραμμωσεις" που βλέπουμε κατά μήκος της καννης)...
Η καθαρή βενζίνη κάνει δουλειά, πλην όμως είναι πολύ καρκινογόνα όταν εισπνέεται. Δυστυχώς εγώ την έχω χρησιμοποιήσει πολύ αλλά με αυτά που βλέπω γύρω μου, τη σταματώ.
 
Η καθαρή βενζίνη κάνει δουλειά, πλην όμως είναι πολύ καρκινογόνα όταν εισπνέεται. Δυστυχώς εγώ την έχω χρησιμοποιήσει πολύ αλλά με αυτά που βλέπω γύρω μου, τη σταματώ.
Ενώ τα αλλά καθαριστικά είναι αθώα..
Κολοκυθια.....
Κανονικά ο καθαρισμός πρεπει να γίνεται σε ανοιχτό χώρο ότι υλικά κ αν χρησιμοποιουμε...

Και να ήταν μόνο αυτά καρκινογόνα...
Μην το ψάχνεις Κώστα γιατί πραγματικά δεν ξέρουμε από που να προφυλαχθούμε.....
 
Ενώ τα αλλά καθαριστικά είναι αθώα..
Κολοκυθια.....
Κανονικά ο καθαρισμός πρεπει να γίνεται σε ανοιχτό χώρο ότι υλικά κ αν χρησιμοποιουμε...

Και να ήταν μόνο αυτά καρκινογόνα...
Μην το ψάχνεις Κώστα γιατί πραγματικά δεν ξέρουμε από που να προφυλαχθούμε.....
Καλά δεν έχεις κι άδικο, αλλά ότι μπορούμε να αποφύγουμε ας το αποφύγουμε.
 
Ενώ τα αλλά καθαριστικά είναι αθώα..
Κολοκυθια.....
Κανονικά ο καθαρισμός πρεπει να γίνεται σε ανοιχτό χώρο ότι υλικά κ αν χρησιμοποιουμε...

Και να ήταν μόνο αυτά καρκινογόνα...
Μην το ψάχνεις Κώστα γιατί πραγματικά δεν ξέρουμε από που να προφυλαχθούμε.....
Μην το ξαναπώ....μπαλιστοοοοολ‼️ κ ένα σωρό άλλα μη τοξικά‼️
Αποσμητικα χωρίς αλουμίνιο κλπ κλπ για αυτό μάθαμε ανάγνωση‼️
Αυτοί έχουν την υποχρέωση της αναγραφής κ εμείς της ανάγνωσης κ επιλογής‼️
 
Βενζίνη καθαρή μέτα πετρέλαιο και σκούπισμα και αν δε σε καλύπτει η λίπανση που αφήνει χρησιμοποιείς λάδι ποτέ δε μου σκουριάσει ντουφέκι εννοείται με σύριγγα από ελάχιστο καλό λαδακι όπου έχουμε οδηγούς που σέρνονται στη βάση .Δεν είναι επιστήμη επιστήμη προσπαθούν να το κάνουν κάποιες εταιρίες για να πληρώνεις όλο ειδικά προϊόντα και παπαριές .Όσο για τα θέματα υγείας αν σταματήσει ο κόσμος αναψυκτικά σνακ ,έτοιμο φαγητό και τρώει το κάθε πράγμα στο καιρο του δεν έχει θέμα όταν τα θέλεις να τα τρως όλα ανά πάσα στιγμή και ψάχνεις λάχανο τον Αύγουστο και ντομάτες το Γενάρη π.χ το σίγουρο είναι ότι δεν θα πας από αναθυμιάσεις καθαρής βενζίνης .Και δεν αναφέρομαι στο χειρότερο ότι κακώς πίνουμε οτιδήποτε βρίσκεται αποθηκευμένο σε αλουμίνιο και χρησιμοποιούμε οδοντόκρεμες με φθόριο.
 
Βενζίνη καθαρή μέτα πετρέλαιο και σκούπισμα και αν δε σε καλύπτει η λίπανση που αφήνει χρησιμοποιείς λάδι ποτέ δε μου σκουριάσει ντουφέκι εννοείται με σύριγγα από ελάχιστο καλό λαδακι όπου έχουμε οδηγούς που σέρνονται στη βάση .Δεν είναι επιστήμη επιστήμη προσπαθούν να το κάνουν κάποιες εταιρίες για να πληρώνεις όλο ειδικά προϊόντα και παπαριές .Όσο για τα θέματα υγείας αν σταματήσει ο κόσμος αναψυκτικά σνακ ,έτοιμο φαγητό και τρώει το κάθε πράγμα στο καιρο του δεν έχει θέμα όταν τα θέλεις να τα τρως όλα ανά πάσα στιγμή και ψάχνεις λάχανο τον Αύγουστο και ντομάτες το Γενάρη π.χ το σίγουρο είναι ότι δεν θα πας από αναθυμιάσεις καθαρής βενζίνης .Και δεν αναφέρομαι στο χειρότερο ότι κακώς πίνουμε οτιδήποτε βρίσκεται αποθηκευμένο σε αλουμίνιο και χρησιμοποιούμε οδοντόκρεμες με φθόριο.
Κ την τομάτα στον καιρό της την τρώμε κ απ' τον κήπο μας....έλα να βρεις φυτό που δεν είναι υβρίδιο πλέον‼️καρκίνος κ από κήπο κ από μανάβη....ο σπόρος ο καθαρός‼️χαθηκε
 
Καθαριστικα απο την Balistol.......ακομη και για σκυλια και αλογα κανει ........ισως το ποιο οικολογικο προιον για οπλα....
Και το κυριοτερο δεν καταστρεφει τα ξυλα των οπλων!!!!!
Όχι μόνο δεν τα καταστρέφει, αλλά τα φροντίζει‼️ένα λάδι για όλα‼️
 
Όχι μόνο δεν τα καταστρέφει, αλλά τα φροντίζει‼️ένα λάδι για όλα‼️
Εγώ σε άκουσα και πήρα ένα ... άκουσα και τους άλλους και πήρα και hoppes 9, άκουσα και άλλους και πήρα wd40.
Γενικά ότι ακούω παίρνω αλλά πάντα Rem oil χρησιμοποιώ αχαχαχ
 
Back
Top