Καθαρισμός

Αυτο πιστευω να σε βοηθησειView attachment 51609
Από ότι βλέπω,για χρόνια ο πατέρας μου έβαζε ανάποδα το ποτηράκι. Μου είχε πει ότι έτσι έμπαινε για τα βαριά φυσίγγια και από την άλλη ( τη σωστή) για τα ελαφριά. Παρόλα αυτά δεν έπαθε τίποτα η σιδεριά.
 
Από ότι βλέπω,για χρόνια ο πατέρας μου έβαζε ανάποδα το ποτηράκι. Μου είχε πει ότι έτσι έμπαινε για τα βαριά φυσίγγια και από την άλλη ( τη σωστή) για τα ελαφριά. Παρόλα αυτά δεν έπαθε τίποτα η σιδεριά.
Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα και εγώ !!
 
Παιδιά η κάννη καθαρίζει με βενζίνη (αυτή την διάφανη στα super market); Η δεν κάνει; Ξέρω για κλείστρο και σκανδαλοθηκη ότι μπορείς να την καθαρίσεις.
Τι έχει η κάνη που χρειάζεται βενζίνη για να καθαρίσει ?
 
Τι έχει η κάνη που χρειάζεται βενζίνη για να καθαρίσει ?
Δεν έχει κάτι ή κάνη, ρώτησα απλά αν μπορώ ή θα κάνω ζημιά χρησιμοποιώντας την βενζίνη, κάποια φορα έτυχε καθαρίζοντας το κλείστρο με βενζίνη σε δοχείο να ακουμπήσω το πανί που το σκουπισα ασυνείδητα κι στην κάνη.
 
Σε ευχαριστώ φίλε μου,να φανταστείς είμαι μηχανικός και είναι το μοναδικό πράγμα που φοβάμαι να λύσω! Μου μετέφεραν βέβαια και λίγο παραπάνω φόβο κάτι καταστηματάρχες εδώ που τους ζήτησα να το λύσουν θεωροντας ότι θα έχουν μεγαλύτερη εμπειρία από εμενα και άρχισαν να τρέμουν σα το ψάρι...άμα είσαι σε νησί είναι άστα να πάνε,άντε να βρεις ανθρώπους με πραγματική γνώση του αντικειμένου
Πλέον υπάρχουν βίντεο στο you tube που τα δείχνουν όλα βήμα βήμα, από δεμένο σε βίδες και πάλι δέσιμο
Λογικά αν ψάξεις θα υπάρχει και για αυτή
 
Πλέον υπάρχουν βίντεο στο you tube που τα δείχνουν όλα βήμα βήμα, από δεμένο σε βίδες και πάλι δέσιμο
Λογικά αν ψάξεις θα υπάρχει και για αυτή
Πέρσι που τσεκαρα μόνο έναν αμερικανό βρήκα και αυτός αν θυμάμαι καλά δεν το έλυσε όλο
 
Back
Top